ξανα ο φοβος για την οραση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    κοιτα, το θεμα ειναι να μη σε πιανει πανικος οταν τα βλεπεις. εμενα αυτο που με παρηγορεί ειναι οτι αν κινησω το βλεμμα αλλου και το επιστρεψω στο ιδιο σημειο που τα εβλεπα δεν τα βλεπω τοσο εντονα. πρεπει να ασχοληθουμε με κατι αλλο απλα. αγγειων οχι δεν μου εγραψε, αλλα θελω να κανω εναν ελεγχο καρωτιδων γιατι ειχα λιγο υψηλοτερη απο το φυσιολογικο χοληστερινη. Το λιπωδες ηπαρ ειναι ασχετο απο το φαρμακο σιγουρα, ειναι θεμα διατροφης. ρωτα μηπως αυτο σου ανεβαζει το ηπατικο. εγω τα βλεπω παντως αυτα οταν κοιταζω ομοιομορφες επιφανειες (καλα ειδικα αν εχουν ριγες η τετραγωνακια τα δινω ολα. μια φορα το ειχα παθει και με το χαλι. πιστευω ισως ειναι οτι κοιταζουμε κατι και ξαφνικα βλεπουμε κατι αλλο μεχρι να συνηθισει ο εγκεφαλος. ) τα μυγακια μεσα στη μερα καμμια φορα τα βλεπω περιφερειακα, οχι οτι με αγχωνει λιγοτερο. τι φαρμακο επαιρνες;

  2. #17
    Cipraned nomizw etsi legotan pou na to parei.... opos sou eipa piga gia mali k bgika kouremenos. elpizw na mhn exw kapoio problima, aurio 8a to kouventiasw me ton allo neurologo

  3. #18
    Otan pas tin magnitiki sto giatrosou kane mia kouventa gia auta pou sou eipa gia emena :P 10/10 oksitita kai 0,25 k 0.5 astigmatismo. exw kanei 2 eksetaseis bi8ou.. an mporei toulaxiston mas boh8isei proforika.. giati 8a saltaro

  4. #19
    γεια χαρα παιδια με αφορμη το post αυτο ερχομε μετα απο 1 χρονο περιπου να πω οτι αυτο σε μενα δεν εχει αλλαξει εχει γινει χειροτερο αυτο λεγετε ενα σπανιο visual snow αμα το ψαξετε στο google που βλεπεις σαν χαλασμενη τηλεοραση δυστιχως δεν εχει βρεθει θεραπεια και δυστιχως δεν βλεπω βελτιωση μαγνητικη κεφαλι και οφθαλμιατριο ολα οκ ενω ι οραση μου ειναι χαλια με μυγακια και κινιτικοτιτα πρεπει και εμενα να εγινε απο αγωγη που επερνα πριν 1 χρονο τωρα δεν μπορουμε να κανουμε τπτ εμενα ολα χαλια ειναι στην οραση και δεν εχει βρεθει τπτ μονο αστιγματισμο εχω 1 βαθμο και λιγο μυωπια που δεν με ενοχλουν αυτα πολι οσο τα αλλα που εχουν κανει τιν ζωη μου κολαση

  5. #20
    Lipame ti allo na pw, apo ti simbenei auto re gmt

  6. #21
    Exeis prospathisei me kapoio psyxologo? Kala lene oti to anxos kanei kako, ti na pw re gmt. Se olous apo anxos ksekinise, to idio k stin gineka m, apla auth to kseperase, ta blepei an ti rwtiseis alla tis fenonte fisiologika

  7. #22
    den einai yixologiko to exoume alithina http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_snow des edw apla den boreis na kaneis kati toulaxiston mexri stigmis

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ολα τα ψυχοσωματικά συμπτώματα υπάρχουν. θελω να πω δεν τα φανταζομαστε. απλά καποια στιγμή αν σταματησουμε να τους δινουμε σημασία εκλείπουν και κανουν την καθημερινοτητα μας καλυτερη. π.χ. περσυ ειχα ενα θεμα με βουιτο στα αυτιά, ειχα τρελλαθει να το ακουω σχεδον συνεχεια, εξεταστηκα ξαναεξεταστηκα και κατοπιν καταπιαστηκα με κατι αλλο και το ξεχασα. ακομη εχω βουητα απλα δεν δινω σημασια και δεν μου προκαλουν κρισεις πανικού. Το άρθρο λεει οτι μπορεί να ειναι και παραπλευρο συμπτωμα της αυρας της ημικρανίας, πράγμα που έχω (οφθαλμικη ημικρανία δηλαδη) και λόγω αυτού πρόσεξα και το "χιόνι" όπως το αποκαλούν. Το θέμα ειναι οτι το προσεχω σε μονοχρωμα φόντα και όταν είμαι σε ένταση περισσότερο.
    για τα φαρμακα δεν γνωριζω αν το χειροτερευουν το συμπτωμα αλλά απο περιεργεια ποιο φαρμακο επαιρνεις εσύ Bill;;

  9. #24
    to solben eperna gia 1 mina paroxetine einai to stamatisa omws monos giati den ekane tpt apo tote den exw parei tpt kai meta gemisa floaters kai visual snow oli tin wra ola einai kala panw mou ektos tin orasi pou vlepw xalia kai me oles tis eksetaseis na einai panta fisiologikes giati to yaksa panw apo 10 fores to thema ayto

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    http://www.calmclinic.com/anxiety/sy...isual-problems
    μια ερωτηση βλεπεις συνεχεια ετσι;;; δηλαδη στην τηλεοραση, τωρα που μου γραφεις κλπ;;;;

  11. #26
    oxi toso entona alla vlepw ne kai twra akoma

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγω με τα ηρεμιστηκα που μου εγραψαν ημουν λιγο καλυτερα αλλα και αυτά δεν μπορείς να τα παρεις συνεχεια

  13. #28

  14. #29
    esy ta vlepeis ayta??egw ta xw panw apo xrono kai einai to idio 24/7

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    τα βλέπω αλλα οταν ηρεμώ μετά απο λίγο όχι, οχι συνεχεια και μονο όταν κοιταζω ας πουμε μακρια σε ενα δασος ή σε σκουρο φοντο. αλλα και παλι οχι συνεχεια. μήπως είσαι σε μονιμο αγχος;;; εγω σχεδον το καταλαβαινω οταν μου ερχεται..

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. μυγακια μαυρα στιγματα και οραση με λιγο χιονι
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-2022, 17:45
  2. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  3. θολη οραση....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2012, 15:21
  4. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12
  5. Θολή όραση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2009, 02:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •