Δεν ξερω τι να κανω!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148

    Δεν ξερω τι να κανω!!!!

    8 μερες πριν τις πανελλήνιες και εγώ εχω τρελαθει!!!! Δεν μπορω να ανοιξω βιβλιο και να συγκεντρωθω..ανοιγω το βιβλιο και σκεφτομαι εκεινον..τον σκεφτομαι 24 ωρες το 24ωρο..ξυπναω τη νυχτα και τον σκεφτομαι...δεν ξερω τι εχω παθει,δεν βγαινει απο το μυαλο μου! νιωθω οτι κραταω τοοοσα πολλα πραγματα μεσα μου που στο τελος θα εκραγω! δεν ξερω τι να κανω! θελω να του μιλησω,θελω να τον δω,να τον αγγίξω,να τον κραταω αγκαλιά...δεν μπορω αλλο πραγματικα...νιωθω οτι θα παω να δωσω και δεν θα ξερω τιποτα ή θα γραφω για εκεινον! με εχει πιασει τρομερο αγχος και εγω σκεφτομαι εκεινον..δεν μπορω να ηρεμησω! νιωθω μια τρομερη νευρικοτητα και κανω τρελα σκηνικα στο μυαλο μου με αυτον!!πφφφφφφ!!!!! οδεύω προς την απελπισια! ειμαι τοσοο μπερδεμενη που πραγματικα δεν αντεχω αλλο μια με τις εξετασεις μια με αυτον...πρωτη φορα ειμαι τοσοο χαλια ψυχολογικα..καθομαι και κλαιω με τις ωρες..απο αγχος,απο φοβο,γιαυτον...για ολα!...δεν ξερω τι να κανω..πως να το αλλαξω ολο αυτο.. :(:confused:

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    6
    Χαλαρωσε ... καταρχας απο οτι καταλαβα πρεπει να εισαι 17-18 ετων και κολλημενη με καποιον? ξερεις ποσοι ερωτες θα περασουν απο τη ζωη σου? Θελω να πω.... εχεις καιρο να ξαναερωτευτεις..τιποτα δεν ειναι μονιμο.. ολα ξεπερνιουνται..εδω εγω προσπαθω με συνεση, ψυχραιμια και αισιοδοξια να ξεπερασω σχεση 5 χρονων (ειμαι 23μισο και ''μολις'' χωρισα, δηλαδη απο τα 17 ημουν μαζι της). Συμβουλη μου ειναι η εξης: μη κανεις τιποτα οσο εισαι αναστατωμενη. Δωσε χρονο στον ευατο σου μεχρι το τελος των πανελληνιων. Δωσε σημασια εκει. Και μολις τελειωσουν οι εξετασεις παρε αποφασεις. Αλλα μη χανεις το χρονο σου με τετοιες σκεψεις τωρα. Ενεργοποιησου. Πανε καμια βολτα, πιες ενα καφε, ηρεμησε και ασχολησου με τις εξετασεις... και να θυμασαι.. ολα ξεπερνιουνται και στο χερι μας ειναι να παμε στα καλυτερα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by GiorgosPa View Post
    Χαλαρωσε ... καταρχας απο οτι καταλαβα πρεπει να εισαι 17-18 ετων και κολλημενη με καποιον? ξερεις ποσοι ερωτες θα περασουν απο τη ζωη σου? Θελω να πω.... εχεις καιρο να ξαναερωτευτεις..τιποτα δεν ειναι μονιμο.. ολα ξεπερνιουνται..εδω εγω προσπαθω με συνεση, ψυχραιμια και αισιοδοξια να ξεπερασω σχεση 5 χρονων (ειμαι 23μισο και ''μολις'' χωρισα, δηλαδη απο τα 17 ημουν μαζι της). Συμβουλη μου ειναι η εξης: μη κανεις τιποτα οσο εισαι αναστατωμενη. Δωσε χρονο στον ευατο σου μεχρι το τελος των πανελληνιων. Δωσε σημασια εκει. Και μολις τελειωσουν οι εξετασεις παρε αποφασεις. Αλλα μη χανεις το χρονο σου με τετοιες σκεψεις τωρα. Ενεργοποιησου. Πανε καμια βολτα, πιες ενα καφε, ηρεμησε και ασχολησου με τις εξετασεις... και να θυμασαι.. ολα ξεπερνιουνται και στο χερι μας ειναι να παμε στα καλυτερα.
    GiorgosPa
    Τις τελευταιες μερες καταλαβα ποσο κολλημενη ειμαι μα2ι του...για να σου δωσω να καταλαβεις μιλαμε καποιους μηνες και υπαρχουν καποια σημαδια ενδιαφεροντος..ετσι εχω καταλαβει τουλαχιστον..το κακο ομως ειναι οτι εγω δεν μπορω αλλο..περιμενω πανω απο πεντε μηνες καθε μερα με περισσότερη λαχταρα για ενα του και μονο μηνυμα..κοντευω να τρελαθω! ανοιγω το βιβλιο τον σκεφτομαι και κατευθειαν με πιανουν τα κλάματα...απο μονο του..δεν το ελεγχω....επισης μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαγιασω και την νευρικοτητα μου που εχει χτυπησει κοκκινο..επισης απο τους καφεδες ειμαι σε υπερενταση ολη τη μερα! ποσο να περιμενω? πφφφφφφφ!!! πρεπει να χορηγούμαι σε ενεσιμο την υπομονη πλεον! ωχ..και εσυ σε δυσκολη φαση εισαι...σε πολυ πιο δυσκολη απο τη δικια μου...οπως και να το κανεις ειναι πολυς καιρος πεντε χρονια....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Κοριτσι μου σε καταλαβαινω πολυ καλα! Εγω απο την πολυ υπομονη θα παθω τιποτα στο τελος. Το γεγονος οτι εισαι υποχρεωμενη λογω καταστασεων να διαβαζεις το κανει πιο εντονο. Κοιτα ομως επειδη εχω περασει απο φοιτητικη ζωη και μαλιστα σουπερ φοιτητικη ζωη θα σου πω οτι απο σεπτεμβριο η ζωη σου θα αλλαξει. Γι αυτο παρτο αλλιως και δωσε βαση λιγο σε αυτο που ερχεται το σεπτεμβριο διοτι ειμαι σιγουρη οτι δεν εχεις καταλαβει τι ερχεται. Οποτε οταν σου ρχεται αυτος στο μυαλο να το ριχνεις στην φοιτητικη ζωη και να λες οτι πρεπει να περασεις σε σχολη. Ετσι να τον ξεχνας και να διαβαζεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    και θελω να σου πω και κατι αλλο. Αν εχεις διαβασει τα θρεντ μου θα εβλεπες οτι στην ιδια φαση βρισκομαστε. Και οι δυο περιμενουμε ενα μνμ. Η διαφορα μας ειναι οτι εγω που εχω περασει και μια φοιτητικη ζωη αν ηξερα οτι τον σεπτεμβριο θα ξαναμπαινα πανεπιστημιο ΤΟ ΜΟΝΟ που θα ειχα στο μυαλο μου ειναι αυτο. Δεν θα σκεφτομουνα τιποτε αλλο. Ο πρωην μου θα εφευγε απο το μυαλο μου αμεσως. Αυτα στα λεω για να καταλαβεις οτι σε περιμενουν οι πυλες του παραδεισου μονο που δεν το ξερεις. Οποτε διαβασε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Αυτα στα λεω για να καταλαβεις οτι σε περιμενουν οι πυλες του παραδεισου μονο που δεν το ξερεις. Οποτε διαβασε
    +1
    συμφωνω και επαυξανω!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by deus View Post
    +1
    συμφωνω και επαυξανω!!!
    παιδια δικιο εχετε...εξαλλου δεν εμεινε τιποτα τωρα παρα μονο λιγες μερες! θα διαβασω για να περασουν αυτες οι εξετασεις να μου φυγουν ολα τα αγχη που εχω ειδικα γιαυτα γιατι δεν κουραστηκα και λιγο θεωρω! απο περυσι τον φεβρουαριο ξεκινησα να διαβα2ω και πηγε μαιος και τα 7 φροντιστηρια που τα πας? δεν εχω σκοπο να μην περασω! θα περασω εκει που θελω παση θυσια! ο κοσμος αναποδα να γυρισει μονο και μονο για να 2ησω τη φοιτητική 2ωη και φυσικα να γινω κατι στη 2ωη μου! μολις τελειωσω με το βασανο αυτο ομως (τις πανελληνιες εννοω) θα ασχοληθω αποκλειστικα και μονο με εκεινον! και αν δεν τον εχω θα κανω τα παντα για να τον αποκτησω! ο επομενος μου στοχος μετα τις εξετασεις μου ειναι να περασω ενα ολοκληρο καλοκαιρι μα2ι του! προς το παρον ιστορια και παλι ιστορια! σημερα μαλιστα το πρωι εκανα και μεγαλη προοδο! εκανα μια εφολης επαναληψη στη βιολογια με πολυ μικρα διαστηματα που τον σκεφτομουν! ευχομαι να μην τον δω καθολου μεχρι να γραψω γιατι τοτε ειναι που θα ξανα χαθω!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    ετσι δυναμικα λοιπον!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    deus σε ευθχαριστω πολυ που με ενθαρρύνεις!! πραγματικα διαβασα τα μηνυματα σας και το δικο σου και της aifel και ενιωσα πολυ καλυτερα απο οτι ημουν πριν! 8 μερες εμειναν λοιπον θα περασουν!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by xritaf View Post
    8 μερες πριν τις πανελλήνιες και εγώ εχω τρελαθει!!!! Δεν μπορω να ανοιξω βιβλιο και να συγκεντρωθω..ανοιγω το βιβλιο και σκεφτομαι εκεινον..τον σκεφτομαι 24 ωρες το 24ωρο..ξυπναω τη νυχτα και τον σκεφτομαι...δεν ξερω τι εχω παθει,δεν βγαινει απο το μυαλο μου! νιωθω οτι κραταω τοοοσα πολλα πραγματα μεσα μου που στο τελος θα εκραγω! δεν ξερω τι να κανω! θελω να του μιλησω,θελω να τον δω,να τον αγγίξω,να τον κραταω αγκαλιά...δεν μπορω αλλο πραγματικα...νιωθω οτι θα παω να δωσω και δεν θα ξερω τιποτα ή θα γραφω για εκεινον! με εχει πιασει τρομερο αγχος και εγω σκεφτομαι εκεινον..δεν μπορω να ηρεμησω! νιωθω μια τρομερη νευρικοτητα και κανω τρελα σκηνικα στο μυαλο μου με αυτον!!πφφφφφφ!!!!! οδεύω προς την απελπισια! ειμαι τοσοο μπερδεμενη που πραγματικα δεν αντεχω αλλο μια με τις εξετασεις μια με αυτον...πρωτη φορα ειμαι τοσοο χαλια ψυχολογικα..καθομαι και κλαιω με τις ωρες..απο αγχος,απο φοβο,γιαυτον...για ολα!...δεν ξερω τι να κανω..πως να το αλλαξω ολο αυτο.. :(:confused:
    χαλαρωσε λιγο. πιες κανενα χαμομιλακι...
    δεν ανοιγεις το βιβλιο και σκεφτεσαι εκεινον, αλλα σκεφτεσαι εκεινον ΓΙΑ να μην ανοιξεις βιβλιο...

    δεν ειναι ο ερωτας που σε ταλαιπωρει καλη μου, αλλα το αγχος των εξετασεων.
    αν ηταν ο ερωτας, μπορουσες μια χαρα να κανεις μια βδομαδα υπομονη. δεν επεσε η ζαχαρη στο νερο...
    προσπαθησε να αυτοσυγκεντρωθεις, να δεις τι θα κανεις με τις εξετασεις.
    αλλα ατομα δεν μαθαινουν τιποτε τις τελευταιες μερες και γραφουν με αυτα που εμαθαν στην διαρκεια της χρονιας.
    για αλλα ατομα (οπως και για μενα) οι τελευταιες μερες ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ αναγκαιες για την επιδοση και ακομα μαθαινουν, ξεκαθαριζουν πραγματα κλπ.

    αν μεν ανηκεις στους πρωτους κι εχεις τελειωσει με το διαβασμα, χαλαρωσε, πηγαινε και για κανενα μπανακι με καμια φιλη, αν εχεις προσβαση σε παραλιες και ελα πισω να δωσεις εξετασεις.
    αν ανηκεις στους δευτερους, βρες τεχνικες χαλαρωσης και αυτοσυγκεντρωσης ,γιατι μπορει αυτες τις 8 μερες να παιξεις την εισαγωγη σου στο πανεπιστημιο στα ζαρια.. κατσε διαβασεεεεεε

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Xritaf αφού έχεις προετοιμαστεί θα τα θυμηθείς κι εμένα με είχε πιάσει ένα άγχος ότι δεν θα θυμάμαι τίποτα! Εγώ ανήκα στη πρώτη κατηγορία κατά τη Remedy. Έκανα επαναλήψεις στα προφορικά λίγο πριν τις εξετάσεις και τις ημέρες των εξετάσεων δεν άνοιξα βιβλίο, είπα μέσα μου αφού είσαι καλά διαβασμένη θα τα θυμηθείς. Όσο για τον τύπο που έχεις ερωτευτεί προσπάθησε να τον βγάλεις από το μυαλό σου, σκέψου το στόχο σου για λίγο, εξάλλου μόλις τελειώσουν εξετάσεις θα έχεις όλο το χρόνο να ασχοληθείς μαζί του.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαλαρωσε λιγο. πιες κανενα χαμομιλακι...
    δεν ανοιγεις το βιβλιο και σκεφτεσαι εκεινον, αλλα σκεφτεσαι εκεινον ΓΙΑ να μην ανοιξεις βιβλιο...

    δεν ειναι ο ερωτας που σε ταλαιπωρει καλη μου, αλλα το αγχος των εξετασεων.
    αν ηταν ο ερωτας, μπορουσες μια χαρα να κανεις μια βδομαδα υπομονη. δεν επεσε η ζαχαρη στο νερο...
    προσπαθησε να αυτοσυγκεντρωθεις, να δεις τι θα κανεις με τις εξετασεις.
    αλλα ατομα δεν μαθαινουν τιποτε τις τελευταιες μερες και γραφουν με αυτα που εμαθαν στην διαρκεια της χρονιας.
    για αλλα ατομα (οπως και για μενα) οι τελευταιες μερες ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ αναγκαιες για την επιδοση και ακομα μαθαινουν, ξεκαθαριζουν πραγματα κλπ.

    αν μεν ανηκεις στους πρωτους κι εχεις τελειωσει με το διαβασμα, χαλαρωσε, πηγαινε και για κανενα μπανακι με καμια φιλη, αν εχεις προσβαση σε παραλιες και ελα πισω να δωσεις εξετασεις.
    αν ανηκεις στους δευτερους, βρες τεχνικες χαλαρωσης και αυτοσυγκεντρωσης ,γιατι μπορει αυτες τις 8 μερες να παιξεις την εισαγωγη σου στο πανεπιστημιο στα ζαρια.. κατσε διαβασεεεεεε

    πιστευω πως ενα μιση χρονο τωρα και ολο το καλοκαιρι μεσα ξερω μεχρι και τη παραμικρη λεπτομερεια γιαυτο ειμαι πιο χαλαρη..αλλα οσο πλησια2ουν οι μερες νιωθω οτι ξερω τοσα πολλα που στο τελος η θα ξεχασω τα παντα η δεν θα γραψω τιποτα ή δεν ξερω και εγω τι αλλο! αυτος φταιειι για τη νευρικοτητα που εχω αποκτησει! αυτος φταιει για ολα! αλλα οχι θα συγκεντρωθω για να πετυχω και να αφησω και αυτον να πετυχει..γιατι αν τον απασχολω η τον αποσυντονι2ω ειναι πολυ πιθανο να με βρισει ή να μην μου ξαναμιλησει..επισης..κανω συνεχεια επαναληψεις τελειωνω το ενα βιβλιο πιανω το αλλο αλλα οτι και να κανω δεν βγαινει απο το μυαλο μου! σε μια βδομαδα δινω και εχω τρομερες αυπνιες και φυσικα κακη ψυχολογια!!!πινω μεχρι και 2 καφεδες τη μερα και 1/2χαμομηλια/τσαι το βραδυ για να συνελθω ,τσιγαρο και τονοτιλ αμπουλες! κοντευω να χα2εψω! νιωθω τρομερη πιεση απο τον ιδιο μου τον εαυτο!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Xritaf αφού έχεις προετοιμαστεί θα τα θυμηθείς κι εμένα με είχε πιάσει ένα άγχος ότι δεν θα θυμάμαι τίποτα! Εγώ ανήκα στη πρώτη κατηγορία κατά τη Remedy. Έκανα επαναλήψεις στα προφορικά λίγο πριν τις εξετάσεις και τις ημέρες των εξετάσεων δεν άνοιξα βιβλίο, είπα μέσα μου αφού είσαι καλά διαβασμένη θα τα θυμηθείς. Όσο για τον τύπο που έχεις ερωτευτεί προσπάθησε να τον βγάλεις από το μυαλό σου, σκέψου το στόχο σου για λίγο, εξάλλου μόλις τελειώσουν εξετάσεις θα έχεις όλο το χρόνο να ασχοληθείς μαζί του.
    και το αλλο που το πας? αν περασουμε σε διαφορετικες πολεις? αν αυτος μεχρι να δωσουμε θα εχει γνωρισει καποια αλλη? αν δεν μου ξαναμιλησει μετα τις εξετασεις? αν αν αν! δεν μπορω με αυτα τα αν και δεν και υπομονη! γενικοτερα εχουν σπασει τα νευρα μου με την ολη κατασταση!!!

  14. #14
    xritaf, γεια σου και απο μένα, αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση το τόσο μεγάλο ενδιαφέρον που νιώθεις για το παιδί αυτο και θα ήθελα να σε ρωτήσω, όταν βρίσκεστε μαζί, τί είναι αυτά που συζητάτε και σε έχει κανει να κολλήσεις τόσο πολύ μαζί του; Τι σου λέει δηλ αυτός στα ραντεβού;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χρίτα όντως ποια στοιχεία σε τράβηξαν τόσο πολύ και είσαι στα πατώματα για το παλικάρι; Είναι θέμα ομορφιάς; Στα ραντεβού τι σου λεγε γενικά; Πώς έφαγες τοσο κόλημμα;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 21:08
  4. δεν ξερω τι να κανω με τη ζωη μου
    By guitar32 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2009, 13:42
  5. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 20:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •