πονοκεφαλος-ατονια-χαμηλος πυρετος χαλια....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6

    πονοκεφαλος-ατονια-χαμηλος πυρετος χαλια....


  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6
    ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    ΕΔΩ ΚΑΙ 4,5 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΧΩ ΔΙΑΡΚΕΙΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΕΞΑΨΕΙΣ,ΧΑΜΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΦΑΔΑΣΤΕΙΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ.........
    ΧΑΛΙΑ.ΠΩΣ ΛΕΜΕ ΥΓΕΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.....ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤ ΑΚΑΙ ΟΛΟ ΕΧΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ.ΕΧς ΤΟ ΕΝΑ ΕΧς ΤΟ ΑΛΛΟ.....ΕΧΩ ΣΚΛΥΡΥΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ ΕΧΩ ΟΓΚΟ ΕΧΩ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ΕΧΩ AIDS ΚΑΙ ΔΩΣ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.....ΨΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 15 ΦΟΡΕΣ =ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΠΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.........ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΔΩΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ....ΜΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΩΒΩ........ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...... .ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΑΦΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ.ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΩ ΗΜΟΥΒΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ.....ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΕΧΩΓ ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΚΟΙΤΑς ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ.....ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΗΞΜΕΡΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ.ΗΜΟΥΝ ΓΙ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΗ ΕΝΙΣΑ ΟΤΙ Θ ΛΥΠΟΘΙΥΜΟΥΣΑ.ΤΙ ΝΒΑ ΠΩ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ......ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.....ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ....ΚΑΙ ΕΚΤΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ......ΑΦΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ Π0ΕΡΑΣΕΙ.,.... Η ΟΛΗ ΦΑΣΗ,.......ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ ΟΥΦ..!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Όχι, δεν έχω χτυπήσει, μου έχει όμως παρουσιαστεί χαμηλός πυρετός (δέκατα) με ήπιες εξάψεις 2 φορές για μερικούς μήνες. Εγώ το είχα αποδώσει στην έλλειψη σιδήρου, ο γιατρός σε άγχος. Ξέρω πάντως άνθρωπο που είχε τα δικά μου συμπτώματα (και κάτι σαν μπλακ-άουτ)για μήνες και ήταν φανερό ότι τα είχε πάθει λόγω στενοχώριας.
    Στη περίπτωσή σου φυσικά δε μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6
    aphelia ευΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.....Ο ΛΟΓΟς ΠΟΘ ΕΓΡΑΨΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙ ΑΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ......Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ.
    11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΠΑΙΞΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΧΤΗΚΑ ΕΝΑ ΧΤΥΠΗΜΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...ΔΕΝ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΙΖΩ....ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΗ ΑΡΧΙΣΑ ΣΤΑΔΔΙΑΚΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΔΙΘΕΣΙΑ...ΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣ Η ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ (ΣΑΝ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ)9 ΜΕΧΡΙ 12 ΕΠΕΙΔΕΙΝΩΝΟΤΑΝΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΙΣ 1 ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΙΚΑ 7 ΩΡΕΣ.ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΛΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ.....ΚΑΙ ΒΑΡΙΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ.....ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ(ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΤΥΠΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΧΑΛΙΑ).[ΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΤΕΠΟΝ ΓΙΑ ΑΝΑΑΚΟΥΦΙΣΗ.ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΓΤ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΔΙΑΣΕΙΣΗ.......ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑ Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ.ΓΥΡΙΖΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙς ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟΕΧς ΟΓΚΟ ΕΧΩ ΣΚΛΥΛΗΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ...ΑΡΧΙΖς ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ.....Ο ΠΟΝΟΣ ΒΕΑΙΑ ΜΕΤΑ ΠΟ ΚΑΝΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΛΑ ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ....ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ....ΤΑ ΧΡΙΤΟΥΓΕΝΝΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΟΛΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΙΧΕ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΜΕΙΩΣΗ...ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΑΡΣΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΕΙΤ ΕΜΕ ΧΕΚΟΥΡΑΣΗ...ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΔΙΔΩ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.ΣΤΙΣ 26 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ...ΑΠΟΦΑΣΙΖς ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΑ ΕΚΤΑΚΤΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΩΡΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΕ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΤΥΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟΓΙΑ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΣΤΟΣΟ ΤΟΥ Σ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ.ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΑ ΕΦΗΜΕΡΕΘΩΝ Ο ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΓΤ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΡΩΝ ΑΡΩΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ.ΜΕ ΜΙΑ ΟΛΙΓΟΛΕΠΤΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ....ΕΓΩ ΩΣΤΟΣΟ ΕΝΙΩΘΑ ΠΛΑΙ ΧΑΛΙΑ...ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΙΔΙΩΣ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ 08 ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΕΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΑΛΙΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ....ΜΕ ΑΥΤ ΑΚΑΙ ΥΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΙΑ ΙΩΣΗ Η ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΑΦΗΝΕΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΛΟΙΠΟ ΒΑΡΥ ΚΕΦΑΛΙ.....(ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΜΕΧΡΙ 12 ΓΕΝΑΡΗ ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ)ΤΟ ΒΑΡΥ ΚΕΦΑΛΙ μετατραπηκε σε ανηποφορο πονο ...στεναχςρια η μητερα μου....λεω ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...ΜΟΥ ΚΑΡΦΩΝΕΤΑΙ Η ΙΔΕΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΣΚΛΗΡΥΝΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ Η ΟΓΚΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΦΗΜΙΣΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΨΥΧΙΑΤΡΟ......Μ ΚΑΝΕΙ ΕΓΓΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟς ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΘΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ....ΤΡΕΛΑΝΑ Κ Τ Ο ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΩΛΕΠς ΟΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Τ ΑΜΑΣΟΥΣΕ......ΠΑΕΙ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΕΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.....ΜΕ ΠΑΡΕΠΜΠΣΕ ΓΙΑ ΜΓΝΗΤΙΚΗ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΓΓΙΞΩ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ.ΕΚΑΝ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ.ΟΥΦ ΛΕΩ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ ΠΑΕΙ Ο ΓΟΛΓΟΘΑΣ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΜΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ...ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΜΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΣΠΠΟΟΥΔΑΖΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΠΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΕΝΔΕΛΕΧΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΑΦΟΥ Η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΠΤ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.....ΑΠΟ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΦΕΩΡΟΥΑΡΙΟΥ ΟΛ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΛΛΗ ΜΙ ΑΚΡΙΣΗ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ..ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΑΤΟΝΙΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ .....ΠΑΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΛΕΩ.....ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΙΑΝΟΘΡΙΟΘ ΩΕΩΑΙΑ ΚΡΑΤΑΑς ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΕ Η ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ.ΣΤΙΣ 8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ.ΒΑΖΩ ΣΤΟ GOOGLE TA SYMPTVMATA MOY KAI MOY ΒΓΑΖΕΙ 100 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΗΙV.ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΑΛΛΞΑΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΕΧΩ HIV KAI NA ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΜΕΝΩ ΞΥΠΝΙΟΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΡΙΓΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΜΟΥΛΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ,.....ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΥΡΩ ΜΟΥ...ΤΟ ΠΡςΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ....ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.....ΨΑΧΝΩ ΕΠΙ ΩΡΕΣ....ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΥΘΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΤΗΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑΣ.ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ....Ο ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟς ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ...(ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΝΑΦΕΡς ΟΤΙ ΕΚΑΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙ ΑΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΡΜΟΝΙΚΟ Η ΑΛΛΗ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ....ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ...) ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ 23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ.ΣΤΙΣ 15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΟΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΛΙΓΟ ΠΥΟΝ ΤΙ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΡΕΘΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΦΑΡΥΓΓΑ Μ......ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΘΩΡΑΚΑ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑΦΗΣΗ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΔΙΓΚΟΜΕΝΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΤΟΥ ΛΑΙΜΟΥ ΛΙΓΟ ΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΟΥΒΩΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΙ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΑΝΗΣΥΧΙΑ.ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΑΛΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ Η ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΘΑΡΗ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ AUGMENTIN ME THN ΥΠΟΨΙΑ ΛΟΙΜΩΔΟΥΣ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΗΣ(ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΟΙΜΩΔΗ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΑ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ) ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΝΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΠΟΥ ΣΤΙΣ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΩΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΟΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ,ΛΙΓΟΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΙ....ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΡΩΩ ΚΑΤΙ ΦΙΣΤΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΤΡΑΓΙΚΟΣ.....ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΦΛΩΣΣΑ ΜΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΚΚΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΑΚΙΑ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ.....ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΤ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΤΣΟΥΖΕΙ.....ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΡςς ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑΧΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΘΕ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΦΤΕΡ ΑΝΑ ΧΗΜΕΡΩΣΩ ΜΕ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΥΕΤΟ 39....ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΩΡΥΛΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ(ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΡΠΤΟΚΟΚΚΙΚΗΣ ΛΟΙΜΩΞΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ TOY HIV.......)Ο ΓΙΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΓΑΡΓΑΡΕΣ ΓΤ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΝΤΙΩΙΩΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΕΞΟΓΚΟΜΑΤΑΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΟΤΙ ΑΦΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΕΡΕΘΙΣΜΟΣ ΤΟΝ ΓΕΥΣΤΙΚΩΝ ΚΑΛΥΚΩΝ...ΤΕΣΠΑ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΕΓΩ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΚΑΝΩ ΓΑΡΓΑΡΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔ ΑΚΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΠΑΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ο ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΑΠΛΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΙΟ ΗΠΙΟΣ..ΣΤΙΣ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΗ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΠΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ....(ΜΥΟΣΥΣΟΠΑΣΤΙΚΟΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΤΑΣΗΣ) ΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΝΟΡΓΕΣΙΨ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝς ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΧςΡΙΣ ΤΡΑΓΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.....ΣΤΟ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΣΠΡΙΣΕΙ(ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΕΠΙΘΕΜΑ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΗΙV...... STIS 7 ΜΑΡΤΙΟΘ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ Ω.Ρ.Λ ΕΞΩ.....Ο ΓΙΡΤΟΡ Σ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ....ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΜΥΓΔΑΛΟΦΑΡΡΥΓΓΙΤΙΔΑΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.... ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΙΑΥΤΟΣ ΓΑΡΓΑΡΕΣ.Ο ΠΟΝΟΠΛΑΙΜΟΣ ΔΑΧΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΗΠΙΟΣ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ ςΣΤΟΣΟ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕ ΣΚΑΙ ΒΑΖΩ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ.....(37 ΚΑΙ 4 37 ΚΑΙ 1 36 ΚΑΙ 8 ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑΞΥ 37 1 ΚΑΙ 36 ΚΑΙ 8).Η ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΣΠΡΗ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΣΤΑΘΕΡΟς ΑΛΛΩΤΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΣΗ ΑΛΛΩΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ....ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΡΤΡΟ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟΤΟ ΣΤΟΜΑ.....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΩ ΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ....ΑΛΑ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΠΛΕΟΝ Ο ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ Ο ΠΟΝΟΛΑΙΜΟΣ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ....ΟΛΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΧΩ ΕΜΜΜΟΝΗ ΚΟΙΤΑΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΟ ΕΝΑ ΑΓΗΩΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ......ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΛΙΓΟ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΑΝ ΟΛΑ ΑΦΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Μ ΟΥ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΩΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ.ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΗΙV ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΤ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΛΥΝΘΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Σ ΕΚΑΤΙ ΜΕΜΠΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ.....ΟΛΑ ΕΙΝΑ ΕΝΑΣ ΓΟΛΓΟΘΑΣ.ενα χτυπημα στο κεφαλι να με κανει να νομισς οτι εχω aids....δεν ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΕΡΕΦΕΙ Η ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΩ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ Τ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΔΩΣΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΡΕΥΣΩ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.ΑΚΟΥΩ ΑΝΟΙΧΑΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ)

  5. #5
    Εξέταση για AIDS έκανες?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αίματος εξετάσεις έκανες για λοιμώδη μονοπυρήνωση? Ξέρεις, μπορεί να σε ταλαιπωρήσει αρκετό καιρό αν έχεις και δεν αποκλείεται, τα συμπτώματα μοιάζουν με τα δικα σου.
    Κάνε και εξέταση για HIV.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    sorry μηπως ειναι ψυχολογικο το ολο θεμα ?????

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6
    ζουνιτσα γιαφτο ρωταω για τις αποψεις σασ επει του θεματος.πιστευετε οτι ειναι ψυχολογικο η οχι.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΔΗ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΣΤΟΣΟ ΚΡΑΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΑΚΟΜΗ...ΤΗΑΝΚS ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    κοιτα να δεις φιλε μου, αφου χτυπησες το κεφαλι σου και εχεις πονοκεφαλους, τοτε επρεπε να κανεις μια μαγνητικη εγκεφαλου για να σου φυγει η καθε φοβια οτι εχεις καποιο προβλημα με το χτυπημα στο κεφαλι. εγω πριν παθω τις κρισεις πανικου ειχα χτυπησει το κεφαλι μου στο ντουλαπι που ειχε αφησει η μανα μου ανοιχτο πανω απο κεφαλι μου την ωρα που ετρωγα και απο τοτε νομιζα οτι ζαλιζομουνα οτι ειχα πονοκεφαλους, απο το φοβο μου αρχισα να κανω χιλιες ιδεες με το μυαλο μου,πηγα εκανα μια μαγνητικη εγκεφαλου ειδα οτι ημουν ενταξυ , και την επομενη μερα φυγανε οι ζαλαδες. βεβαια απο το πολυ στρες των ημερων μεχρι να κανω τις εξετασεις μου βγηκε φοβια, και πηγα σε ψυχιατρο στο οποια εκανα και κανω ακομα θεραπεια με φαρμακα και ψυχοθεραπειες, ποτε ειμαι εντελως καλα ποτε με ποιανουν φοβιες προσπαθω να συνηθισω με αυτο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    alex το να νομίζεις ότι έχεις aids είναι λίγο υπερβολικό. Πρώτα απ\' όλα αν ας πούμε έχεις τότε τα προβλήματα συνήθως ξεκινάνε χρόνια αργότερα από την μετάδοση και από ότι κατάλαβα είσαι αρκετά μικρός ακόμα. Η ίδια η ασθένεια δεν έχει συμπτώματα φανερά αλλά σε κάνει επιρρεπή σε άλλες ασθένειες που επειδή κάποιες είναι συνηθισμένες σε αυτούς που ασθενούν από aids για αυτό βάζουν τα συμπτώματά τους στο internet. Οι ασθένειες όμως αυτές είναι έτσι κι αλλιώς συνηθισμένες και να μην έχεις aids.
    Αν έχεις λοιμώδη μονοπυρήνωση μου κάνει εντύπωση ότι ο γιατρός σου έδωσε αντιβίωση. Δεν είμαι γιατρός και δε μπορώ να ξέρω φυσικά αλλά όταν κάποτε φαινόταν ότι είχα πάθει κι εγώ λοιμώδη μονοπυρήνωση η γιατρός που με εξέτασε μόνο και μόνο από την υποψία ότι μπορεί να έχω μου απαγόρεψε να πάρω αντιβίωση.
    Έχω διαβάσει πάντως ότι η λοιμώδη μονοπυρήνωση άλλες φορές περνάει γρήγορα και άλλες φορές μπορεί να βασανίσει τον ασθενή για πολύ καιρό μετά με συμπτώματα όπως κούρασης, αδυναμίας κλπ.
    Θα σου πω κάτι για αυτά που έχω αντιμετωπίσει με το δικό μου λαιμό. Έχω από ότι μου έχουν πει χρόνια φαρυγγίτιδα, σε εμφάνιση ο λαιμός μου είναι μονίμως χάλια και είμαι επιρρεπής σε ασθένειες που σχετίζονται με αυτόν. Συχνά πυκνά με πιάνει και οξεία φαρυγγίτιδα. Την πρώτη φορά που με έπιασε ο πόνος ήταν απίστευτα οξύς για πολύ καιρό, πήγα σε 6 διαφορετικούς γιατρούς μέσα σε 2 μήνες όπου ο καθένας μου είπε κάτι διαφορετικό, άλλος μου είπε ότι έχω αμυγδαλίτιδα και μου έδινε αντιβίωση, άλλος φαρυγγίτιδα και ένα σωρό άλλα. Ο λόγος που άλλαξα τόσους γιατρούς είναι ότι τα συμπτώματα επέμεναν, ήθελα να κάνω και άλλη επίσκεψη αλλά επειδή ήταν καλοκαίρι κάθε φορά που ήθελα να πάω στον προηγούμενο αυτός ήταν σε διακοπές, μετά κιόλας πήγα στην Αθήνα για τις σπουδές μου οπότε επισκέφτηκα και εκεί έναν. Έπαιρνα χάπια, αντιβιώσεις κλπ καθημερινά για 3 μήνες χωρίς κανένα σημαντικό αποτέλεσμα, εγώ συνέχιζα να πονάω φοβερά. Μέχρι που το πήρα απόφαση και ενώ μου λέγανε ότι το τσιγάρο δεν επιδρά, το έκοψα για ένα μήνα μαχαίρι. Ε, μετά από ένα μήνα άρχισα να βλέπω διαφορά και συνήλθα. Κάποια στιγμή κιόλας το ξανάρχισα. Από τότε όταν με πιάνει οξεία φαρυγγίτιδα κόβω το τσιγάρο για λίγο καιρό και επανέρχομαι, αφού έχω διαπιστώσει ότι πιάνει.
    Τότε πάντως που με έπιασαν όλα αυτά είχα κάτι ιατρικές εγκυκλοπαίδειες στο σπίτι. Όλη την ημέρα σχεδόν καθόμουν και τις διάβαζα και έβγαζα ένα σωρό συμπεράσματα, τη μία ότι έχω καρκίνο, την άλλη κάτι άλλο σοβαρό. Μου πήρε μήνες για να ξεπεράσω αυτή τη νοσοφοβία μου.
    Τι θέλω να πω με όλα αυτά; Ότι α) οι φοβίες δημιουργούν αρκετά προβλήματα από μόνες τους γιατί σε κάνουν να προσέχεις όλη την ώρα τι σου συμβαίνει, να φτιάχνεις σενάρια στο μυαλό σου και να δίνεις περισσότερο σημασία σε κάτι που διαφορετικά θα το έβλεπες μικρό, β) ότι δε θα πετύχεις πάντα γιατρούς που να κάνουν τη σωστή διάγνωση, γ) ότι μπορεί να συμβαίνουν πολλά πράγματα μαζί στο σώμα σου και δε χρειάζεται να οφείλονται όλα μαζί σε μία φοβερή ασθένεια αλλά έτυχε να συνυπάρχουν.
    Το τι να κάνεις δε μπορώ να στο πω (για το αν θα συνεχίσεις να πηγαίνεις σε γιατρούς), μόνο να προσπαθήσεις να επιδείξεις περισσότερη ψυχραιμία. Α, και για να σου φύγει η ιδέα πήγαινε να κάνεις μία εξέταση για hiv, αντί να κάθεσαι και να το σκέφτεσαι συνέχεια, δεν έχει νόημα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    6
    aphelia ΣΕ ΑΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΗΡΕΜΩ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ .Η ΗΡΕΜΙΑ....ΤΕΣΠΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΠΤ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΤΠΤ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΛΟΙΜΩΔΗ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΥΓΔΑΛΥΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΛΟΙΜΩΔΗ ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΩΣΗ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,,,,,....ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΗΑΝΚΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •