χαος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 87

Thread: χαος

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Εσωτερική εκεί είναι το κλειδί, να βρεις λόγους να ελπίζεις, όσο και χάλια να είναι η ζωή, είναι καλύτερη από το θάνατο, εκτός και αν πονάς! Ξέρω τι περνάς ως ένα βαθμό, γιατί τα περνάω κι εγώ, αλλά κάνε λίγη υπομονή και θα δεις, τα πράγματα ίσως φτιάξουν, πάντως πόσο χειρότερα να γίνουν;;; Όταν είσαι στον πάτο, κοιτάς μόνο ψηλά!
    Last edited by Deleted240217a; 12-05-2015 at 16:15.

  2. #17
    Κράτα γερά!

  3. #18
    Κ ΕΓΩ εσωτερικη πιστευω οτι μπορεις να κρατησεις γερα,φαινεσαι μαχητης

  4. #19

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Εγω οταν ειχα ταση πηγα στον γιατρο και του το πα και μου αλλαξε τα φαρμακα. Μετα εφυγαν τελειως. Μου το ειχε πει κιολας με αυτα δεν θα σου ρχονται τετοιες σκεψεις. Οι φωνες που ακους ειναι εξωτερικες ή ερχονται σαν σκεψεις

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    οχι βρε κοπελια τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι???? σε καμια περιπτωση δεν παραδινομαστε. ειμαι της αποψης να ενημερωσεις τον γιατρο σου παντος, με μια ρυθμιση στην φαρμακευτικη σου αγωγη θα σου φυγουν αυτες οι σκεψεις πιστευω. κρατα γερα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εσωτ.σηψη συνεχισε τον αγωνα!!
    με κουραγιο και ελπιδα ολα γινονται!
    ενας ανθρωπος εχει απιστευτη ψυχικη δυναμη, απλως σε περιοδους συγχισης δεν μπορουμε να το καταλαβουμε.νομιζουμε οτι φτασαμε στο αμην κι ομως μπορουμε να προχωρησουμε ακομη παραπανω κι ακομη παραπανω!!

    Don't give up!!!!!!!!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Γεια σου εσωτερική, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, ΚΡΑΤΑ ΔΥΝΑΤΗ! Έχεις αντοχή, έχεις αντέξει πολλά απ' όσα έχω διαβάσει που γράφεις. Άμα σε πιάνουν οι αυτοκτονικές τάσεις, πιάσε την πιο αγαπημένη σου μουσική, άκουγε την ή τραγούδα. Μίλα στον άνθρωπό σου. Γράφε κάτι, γράφε και εδώ. Θα το ξεπεράσεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    παιδια χιλια ευχαριστω για τα λογια σας και για την πιστη σας οτι μπορω να τα καταφερω..
    δε μου εφυγαν οι τασεις αλλα εκτονωθηκα στη ζωγραφικη και κατι εγινε..
    ακομη τα θεωρω ολα ματαια αλλα για χαρη του φιλου μου δε θα κανω κακο στον εαυτο μου.. και οσο αντεξω..
    θενκς για ολα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Εσωτερικη μη φοβου ρε αφου εχεις τον συντροφο!Εγω εχω παρα πολλα σκαμπανεβασματα στην διαθεση μου και την τελευταια βδομαδα σκεψεις αυτοκτονιας βλεπω σε καποια απο τα ονειρα μου οτι παιρνω φορα και πηδαω στο κενο!να σκεφτεις αποφευγω να βγαινω στο μπαλκονι τις τελευταιες δεκα μερες!αυριο παω στον γιατρο μου να δουμε τι θα κανουμε!χαιρετισματα και στον συντροφο.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    ΡΕ δεν αφήνετε τις αυτοκτονιες να παμε για κανα ουζακι.. αντε και καφε

  12. #27
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΣΤΡΑΒΑ ΚΟΥΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ
    ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΑΦΗΝΕΣΑΙ.ΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΣ Κ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΣΥΝ,ΤΟ ΕΞΤΡΑ,ΤΟ ΜΠΕΡΕΚΕΤ...Κ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΖΩΗΣ!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    3
    Το γεγονός ότι σκέφτεσαι μη πληγώσεις τους οικείους σου και το ότι δεν θες να σε κλείσουν σε καμιά κλινική θα έπρεπε να σε χαροποιεί. Κρατήσου για τα άτομα που αγαπάς!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Mπορώ να κατανοήσω την απελπισία που περνάς αυτές τις στιγμές.Παίρνει χρόνια μέχρι να δεις φως στο τούνελ.Πολλοί από μας είχαμε βρεθεί με τις ίδιες σκέψεις και σε παρόμοιες καταστάσεις αλλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα έχουν μετανιώσει για κείνες τις μαύρες σκέψεις κ τώρα θα γελάνε με αυτές. Καν'το για τον εαυτό σου εσωτερική,που παλεύει τόσα χρόνια και παρόλο την πάθηση κατάφερε να βγάλει μια σχολή.Θα έρθουν καλύτερες μέρες.Απέφευγε να κάνεις πειράματα με τα φάρμακα κ σιγά σιγά θα βελτιώνεσαι.Νομίζω είναι νωρίς ακόμα καθώς είσαι μόλις 1,5 χρόνο αν θυμάμαι καλά από την τελευταία σου υποτροπή.Καλή δύναμη!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    σημερα πηγα στο νοσοκομειο και μου ειπαν να με βαλουν μεσα αλλα αρνηθηκα σθεναρα! και ο αρχιγιατρος ειπε ας περασει το καλοκαιρι και μαλλον θα μπω για αυξηση δοσης κατι που φυσικα δε θελω και ελπιζω να μη γινει καμια εισαγγελικη..
    οσο για τα αλλα σειριε 4 μηνες περασαν απο την τελευταια μου υποτροπη και αυξηση της δοσης

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. πώς να συμπεριφερθώ χωρίς να επιτείνω το χάος?
    By Tonya in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2013, 18:53
  2. Και οι εκαστοτε κυβερνησεις ανακαλυπτουν το...χαος.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2010, 15:47
  3. σε 2 μηνες το χαος
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-2009, 09:15
  4. χαος,η ζωη μου...
    By Xαος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 90
    Last Post: 04-06-2008, 16:15
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ-ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
    By BladeII in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 23-11-2006, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •