ερωτεύτηκα καποιον που κακοποιηθηκε σεξουαλικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9

    ερωτεύτηκα καποιον που κακοποιηθηκε σεξουαλικα

    Γεια σας, θα ήθελα να σας εκμυστηριευτώ την ιστορία μου γιατι δε ξέρω που αλλού να βρω βοήθεια.. περισυ μετακομισα στη Γερμανια για λόγους εργασίας. Γνωριστηκα με ένα παιδι (γερμανος) και ξεκινησαμε αραια και που να βγαίνουμε. Αυτός με προσέγγισε και αυτός επιδίωκε την επικοινωνια. Ηταν πολυ ευγενικός μαζι μου και ντροπαλος και αυτο μου άρεζε πολυ. Να σημειώσω ότι εγώ ειμαι 35 και έχω σταθει γενικα άτυχη στις σχεσεις.. Αυτος ηταν 46. Οταν βγαιναμε μου ειχε αναφερει οτι ο πατερας του ηταν αλκοολικος και τους εγκατελειψε και οτι μεγαλωσε με πατριο. Επισης λανσαρε ενα πετυχημενο προφιλ, ειχε κανει πολυ καλες σπουδες και κατειχε μια πολυ καταξιωμενη δουλεια. Μετα απο απο καποιους μηνες και καθως η επικοινωνια μας πυκνωνε, μια μερα που βγηκαμε εξω αποφασισα να τον φιλησω. Μου ειπε ''σε ευχαριστω που το εκανες γιατι ειμαι πολυ ντροπαλος''. Τοτε συνεχισα να τον φιλαω αλλα αυτος επαθε κατι σαν κριση αγχους και αρχισε να μιλαει για τα ασκημα παιδικα του χρονια. Οταν τον ρωτησα τι συμβαινει μου ειπε οτι νιωθει χαρουμενος και δε μπορει να βαλει σε ταξη το μυαλο του. Απο τοτε ξεκινησε σιγα σιγα να μου αναφερει εμμονικα σκηνες απο τα παιδικα του χρονια, ποσο ο πατριος του ηταν κακος και η μητερα του αδιαφορη. Παρολα αυτα συνεχιζε να επιδιωκει να με βλεπει και να με καλει σπιτι του αλλα καθε φορα που το προσεγγιζα φυσικα π.χ να τον φιλησω, παθαινε κρισεις και ξεκινουσε να μιλαει για τις ασκημες αναμνησεις του. Οταν τον ρωτησα αν προτιμαει ''να μεινουνε φιλοι'', μου ειπε οτι ''δισταζει να ανοιχτει γιατι φοβαται οτι θα με ερωτευτει και εγω θα τον εγκαταλειψω''. Εγω ομως δεν ειχα τετοιο σκοπο γιατι τον ειχα ηδη ερωτευτει και οσο πιο πολυ μου μιλουσε για τον εαυτο του τοσο πιο πολυ δενομουν μαζι του. Νομιζα πως μου ανοιγε την ψυχη του και αυτη ηταν η γεφυρα για να με εμπιστευτει και επιτελους να αφεθει. Τον ειχα ρωτησει για σεξουαλικη κακοποιηση αλλα το ειχε αρνηθει.
    Οταν πια μου τα χε εξιστορησει σχεδον ολα, αρχισε σιγα σιγα να απομακρυνεται. Επισης μου ανακοινωσε οτι ειχε αποφασισει να εγκαταλειψει και τη δουλεια του. Για να μη τα πολυλογω αρχισε σιγα σιγα να γινεται ψυχρος, να αδιαφορει και επισης να με πληγωνει. Εγω εκεινη την περιοδο αντιμετωπιζα σοβαρα προβληματα υγειας, δε μου σταθηκε καθολου και σε μια απο τους κουβεντες του ειπε ''και εγω οταν ειχα εκεινο το προβλημα υγιειας, ο πατριος και η μητερα μου αδιαφορησαν''. Μεχρις οτου εξαφανιστηκε. Μετα απο καποιες βδομαδες επικοινωνησε λεγοντας πως του λειπω και ξεκινησαμε παλι να βλεπομαστε. Τοτε ηταν που μου αποκαλυψε οτι ο πατριος του τον προσεγγισε σεξουαλικα. Μου ειπε οτι βλεπει το σεξ σαν κατι βρωμικο και αν παει με γυναικα την αντιμετωπιζει σαν αντικειμενο και δεν μπορει να δεθει. Ομως μου ειπε οτι ηθελε να δοκιμασει μαζι μου. Ηρθαμε σε επαφη δυο φορες αλλα ηταν ψυχρος και η συμπεριφορα του εγινε ακομα πιο αδιαφορη και ειρωνικη απεναντι μου. Επισης τοτε εβγαλε και εντοτα στοιχεια ναρκισισμου. Και ξεκινησε παλι να εξαφανιζεται. Κρατησαμε μια αραιη επικοινωνια μεσω μηνυματων. Σε μια απο τις τελευταιες συζητησεις που ειχαμε ειπε οτι δεν του αρεσει ιδιατερα να με φιλαει, οτι ενω καταλαβαινει οτι τον αγαπαω και οτι του φερομαι πολυ ομορφα, νιωθει οτι τον ''κακοποιω'', οτι δε μπορει να δεχτει αγαπη ουτε και να προσφερει. Τωρα ειναι ανεργος και απο οσο μου εχει πει ειναι κλεισμενος στο σπιτι του. Αποφασισε οτι δεν θελει να ζησει την ευτυχια γιατι ειναι ψευτικη και η μοναξια που ζει ειναι καλυτερη.
    Εμενα αυτη η ιστορια με εχει συγκλονησει, εχουν περασει μηνες και ακομα δε μπορω να ορθοποδησω. Απο τη μια νιωθω πληγωμενη γιατι ικανοποιουνταν να με βλεπει να τον ερωτευομαι, μου ανοιξε την καρδια μου, μου ελεγε οτι ελκυεται απο μενα και οτι με θελει και μετα μολις ''με κερδισε'' εφυγε, λεγοντας στο τελος οτι δε μπορει να νιωσει αισθηματα. Επισης γνωριζοντας τοσο κοντα την ψυχη του, δεθηκα μαζι του, και δε μου παει η καρδια να αρχισω να κοιταω αλλους ξεροντας οτι αυτος εχει απομονωθει (αυτο τουλαχιστον μου λεει). Αλλα και ουτε και μπορω. Εχω προσπαθησει να γνωρισω αλλους αλλα δυστυχως η καρδια μου ειναι σε αυτον. Τον ποναω.
    Νιωθω εγκλωβισμενη. Δε ξερω αν με θελησε ποτε, η αν τον απωθουσα. Αλλες φορες σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι γκει... Θα ηθελα τη βοηθεια σας, καθως μπορει καποιος απο σας να εχει βιωσει κατι παρομοιο... η ελπιδα πεθαινει τελευταια λενε και εγω κρεμομαι απο αυτην Σας ευχαριστω για υπομονη σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Αγκάθι μην ψάχνεις λογική στην συμπεριφορά κάποιου που έχει ψυχολογικά προβλήματα.Δεν ξέρουμε ακριβώς σε τι κατάσταση είναι η ψυχική του υγεία αλλα όπως και να έχει άμα είναι σεξουαλικά κακοποιημένος και δεν το έχει δουλέψει με ψυχολόγο είναι σίγουρα διαταραγμένος.Και λογικό είναι.Δεν ξέρουμε τίποτα για αυτόν.Αυτό που μπορώ να σου πω,είναι να μην παίρνεις πολύ στα σοβαρά τις αντιδράσεις του και τα λεγόμενα του.Είναι πολλά που ίσως δεν μπορεί να πει.Πολλά που ίσως δεν ξέρεις.Καλύτερα να ηρεμήσεις και να δεις τα πράγματα αλλιως.Το πιθανότερο θα ήταν να αποκτήσεις και εσύ χαλια ψυχολογία και να μην μπορείς να ανταποκριθείς στην εκεί νέα ζωή σου.
    real eyes realise real lies

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πολυ ευκολο να κρινεις τους αλλους το δυσκολο ειναι να βρισκεις πραγματα για να προχωρας ο ιδιος εκει φαινεται τι ψαρια πιανεις..
    το ρολο του κριτη θα μπορουσε να τον υποδυθει ο καθενας μεσα απο μια σχετικη ανωνυμια σε ενα φορουμ κ να λεει οτι θελει χωρις να λεει λεξη για τα πραγματα που εκανε για να προχωρισει ο ιδιος.
    αν εχεις ορεξη να χαρακτηρισεις καπιον θα σου προτεινα να χαρακτηρισεις αρχικα τον εαυτο σου εκει θα φανει τι μπορεις να κανεις.

    οταν ενα πραγμα σ αρεσει δεν υπολογιζεις τιποτα παραπανω απο οτι αρεσει ολα τα υπολυπα ειναι δικαιολογιες. το οτι βλεπει το σεξ σαν κατι βρομικο αυτο ειναι δικαιολογια για να μη δεθει με καμια γυναικα κ να αρνηται να τη πλησιασει.. αν ηθελε πραγματικα να το δουλεψει κ να ασχοληθει με το θεμα θα αναγνωριζε οτι υπαρχουν πραγματα που θα πρεπει να προσπαθησει για να τα καταφερει αλλα αυτος προτιμησε της δηλωσεις του τυπου δε μπορει για να μη πει οτι δε θελει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    ευχαριστω για τις απαντησεις. Η αληθεια ειναι οτι εχει βαρυνει πολυ η ψυχη μου. Νιωθω εντονες ενοχες για αυτο που του συνεβη και για το οτι απετυχα να τον βοηθησω. Και οτι αν κοιταξω παρα περα τι ζωη μου με καποιον αλλον, θα ειναι προδωσια.. Μακαρι καποια στιγμη να ξεπερασω τις τυψεις που με βασανιζουν. Ομως εχουν περασει μηνες και ακομα δεν εχω κανει κανενα βημα προοδου. Γι αυτο και εγραψα εδω. Θα ηθελα να ξερω αν καποιος που εχει παρενοχληθει σεξουαλικα στην παιδικη του ηλικια, αν ειναι σε θεση να προχωρησει στη ζωη του και να συναψει ερωτικες και συναισθηματικες σχεσεις. Η αν μια τετοια εμπειρια ειναι τοσο τραυματικη που σε καθιστα εφ' ορους ζωης ''συναισθηματικα'' αναπηρο.. Γιατι αν υπαρχουν ατομα που μπορεσαν να αποκτησουν μια ''φυσιλογικη'' ζωη μετα απο μια τετοια εμπειρια, τοτε θα μου ειναι πιο ευκολο να αποδεχτω οτι απλα δεν με θελησε ποτε αρκετα, η οτι τον ελκυει κατι αλλο σεξουαλικα.. και μπορει ετσι να με βοηθησει να ξεκολλησω..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να βηθησεις καπιον πρεπει να θελει να τον βοηθησεις αν δε θελει οτι κ να σαι δε μπορεις να κανεις τιποτα

    Θα ηθελα να ξερω αν καποιος που εχει παρενοχληθει σεξουαλικα στην παιδικη του ηλικια, αν ειναι σε θεση να προχωρησει στη ζωη
    εχω ακουσει κ τετιες περιπτωσεις που προχωρισαν αλλα αν το χρησιμοποιει καπιος ως αλοθι σαφως δε θα προχωρισει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σημασια εχει το τι θελει αυτος και εαν η επιλογη του ειναι να μην συνεχισετε και εαν εκανες μερικες προσπαθειες να τα βρειτε και αυτος παλι αρνειται , νομιζω οτι πρεπει να συνεχισεις απλως. Δεν μπορεις δυστυχως να κανεις κατι διαφορετικο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    έτυχε δυο φορές να μου προτείνει να ξαναβρεθούμε. Τη πρώτη φορά δε ξαναπήρε τηλ, και τη δεύτερη που μου το πρότεινε το ρώτησα γιατί θέλει να βρεθούμε και είπε επειδή είμαι καλη και του αρέσω. Αλλά πάλι χάλασε το πράγμα και δε βρεθήκαμε. Νιώθω ότι δε ποθει πραγματικά να με δει, διαφορετικά δε θα έμενε μόνο στα λόγια..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    αυτο που σκεφτομαι ειναι, οτι αυτον τον ανθρωπο πιθανα να μην τον ξερεις καθολου, οτι κι αν ειπωθηκε.. ξερεις μονο οτι σου ειπε κι ολες οι συμπεριφορες ηταν απο περιεργες μεχρι αρνητικες.
    μιλας για μια γνωριμια εδω και εναν χρονο, οπου στην αρχη βρισκοσασταν καπως αραια και στην συνεχεια ολες οι επαφες ηταν προβληματικες και προφανως, επισης αραιες. αρα ελαχιστες επαφες.
    δεν ξερεις καθολου αν σου ειπε αληθεια στο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειστε μαζι, δεν περνας καλα μαζι του και φερεται προβληματικα.
    εγω θα ελεγα να μην ψαξεις τιποτε παραπανω κι ακομα κι αν επικοινωνησει για καποια σποραδικη και παλι επαφη, να το αποφυγεις.
    αν θελεις κατι να ψαξεις, αυτο πρεπει να ειναι, γιατι ελκυεσαι απο μια προβληματικη κατασταση που σε απαξιωνει..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    Έχεις πολυ δίκιο remedy. Δε ξέρω που ξεκινά η αλήθεια και που το ψέμα.. Μου κάνει πολυ καλό που το συζητώ μαζί σας γιατί τα κρατάω όλα μέσα μου τόσο καιρό και κοντεύω να σκάσω.. Ίσως δω τώρα πιο ξεκάθαρα τα πράγματα :-)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by αγκαθι View Post
    Έχεις πολυ δίκιο remedy. Δε ξέρω που ξεκινά η αλήθεια και που το ψέμα.. Μου κάνει πολυ καλό που το συζητώ μαζί σας γιατί τα κρατάω όλα μέσα μου τόσο καιρό και κοντεύω να σκάσω.. Ίσως δω τώρα πιο ξεκάθαρα τα πράγματα :-)
    μακαρι, βρε αγκαθι.. αν σου κανει καλο να τα εκφρασεις, μιλα εδω οσο θελεις. θα βρεθουν πολλοι που θα σε διαβασουν με προσοχη και ισως σου πουν και κατι χρησιμο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by αγκαθι View Post
    ευχαριστω για τις απαντησεις. Η αληθεια ειναι οτι εχει βαρυνει πολυ η ψυχη μου. Νιωθω εντονες ενοχες για αυτο που του συνεβη και για το οτι απετυχα να τον βοηθησω. Και οτι αν κοιταξω παρα περα τι ζωη μου με καποιον αλλον, θα ειναι προδωσια.. Μακαρι καποια στιγμη να ξεπερασω τις τυψεις που με βασανιζουν. Ομως εχουν περασει μηνες και ακομα δεν εχω κανει κανενα βημα προοδου. Γι αυτο και εγραψα εδω. Θα ηθελα να ξερω αν καποιος που εχει παρενοχληθει σεξουαλικα στην παιδικη του ηλικια, αν ειναι σε θεση να προχωρησει στη ζωη του και να συναψει ερωτικες και συναισθηματικες σχεσεις. Η αν μια τετοια εμπειρια ειναι τοσο τραυματικη που σε καθιστα εφ' ορους ζωης ''συναισθηματικα'' αναπηρο.. Γιατι αν υπαρχουν ατομα που μπορεσαν να αποκτησουν μια ''φυσιλογικη'' ζωη μετα απο μια τετοια εμπειρια, τοτε θα μου ειναι πιο ευκολο να αποδεχτω οτι απλα δεν με θελησε ποτε αρκετα, η οτι τον ελκυει κατι αλλο σεξουαλικα.. και μπορει ετσι να με βοηθησει να ξεκολλησω..
    Για το μονο που θα πρεπε να αισθανεσαι τυψεις απο οτι βλεπω στην ολη κατασταση, ειναι που αφηνεις τον εαυτο σου να βασανιζεται ετσι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλησπερα. Τον ρωτησες αν εχει παει σε γιατρο για ολα αυτα και τι τελικα του ειπε? Γιατι αν δεν εχει παει τοτε το θεμα παει αλλου. Οσο και να σου αρεσει δεν μπορεις να αντικαταστησεις την ιατρικη γνωματευση. Επισης αυτο πυο δεν καταλαβαινω απο τα λεγομενα του ειναι για ποιο λογο παραιτηθηκε απο την δουλεια του. Το να εχει θεμα στις σχεσεις εξαιτιας αυτου που του ετυχε το καταλαβαινω αλλα η δουλεια που κολλαει? Ειπες οτι ειναι επιτυχημενος αρα κανει οτι κανει χρονια οποτε γιατι να σταματησει τωρα? Προσεξε γιατι πολλα μπορει να παιζουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Η σεξουαλική κακοποίηση σε μικρή ηλικία δεν αφήνει τραύματα για όλη την υπόλοιπη ζωή. Υπάρχουνε πολλά άτομα που τα κατάφεραν και οικογένεια να κάνουνε και αγάπη και σεξ με το αντίθετο φύλο να κάνουμε και έχουμε πολλά παραδείγματα για αυτά που λέω. Μάλλον ο τύπος δεν σε θέλει αρκετά και ίσως ασχολείται με σένα γιατί δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει. Γνώμη μου είναι να τον ξεχάσεις και να πας παρακάτω. Αλήθεια πως είναι η ζωή στην Γερμανία; Τι δουλειά κάνεις εκεί; Πήγες μόνη σου ή με παρέα; Πες μας λίγα πράγματα για την Γερμανία σε ρωτάω γιατί και εγώ θέλω να ξενιτευτώ για εργασία.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    9
    σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας μου δινετε δυναμη γιατι την εχω πατησει ασκημα μαζι του και ειμαι και εγω ευαισθητος ανθρωπος . Φλοκ, απο μου μικρος μου ειπε οτι πηγαινε ανα διαστηματα σε ψυχολο αλλα δεν τον βοηθησε. Επισης πηγαινει και τωρα. Δουλευε σε ενα γνωστο πανεπιστημιο σε ενα ερευνητικο προγραμμα αλλα μου ειπε οτι του κλεψανε μια επιστημονικη ιδεα και απο τοτε ηρθε σε ρηξη με το πανεπιστημιο, του βγηκε αντιδραστικη συμπεριφορα γιατι δεν αντεχε την αδικια και παραιτηθηκε. Σε καποια φαση σκεφτηκα οτι μου λεει ψεμματα για ολους αυτους τους τιτλους αλλα τον εψαξα στον ιντερνετ και οντως εκανε μεταδιδακτορικο στο πανεπιστημιο αυτο.. Δε ξερω βεβαια που βρισκεται η αληθεια σχετικα με την κλοπη της επιστημονικης του ιδεας. Παντως ηταν σχεδιασμενο να φυγει απο τη δουλεια πρωτου να με γνωρισει, και εχω απλα ημουν ο θεατης ολης αυτης της ιστοριας.. Αυτο που καταλαβα ηταν οτι αυτος περιμενε με το που θα πεσει η μασκα του ''επιτυχημενου'' , λεγοντας για τα παιδικα του χρονια και την αποφαση του να μεινει ανεργος, οτι εγω θα τον παρατουσα. Και θα βεβαιωνονταν ''ποσο σκληρος για αλλη μια φορα ειναι ο κοσμος''. Ομως δεν εγινε αυτο.. Οποτε μαλλον ηρθε αντιμετωπος με την σεξουαλικοτητα του. Ναι Δελφινι, και εγω δυστυχως σε αυτο καταληγω οτι δεν με ηθελε αρκετα, πιθανοτατα κιολας να μην το ελκυα... και με υποψιασε το γεγονος οτι ασχολουνταν πολυ με την εμφανιση του, αρχισε να παιρνει κατι χαπια για να εχει καλη επιδερμιδα και αγοραζε ρουχα παρολο που δεν ειχε που να τα βαλει (απορριπτοντας δουλεια και μια κοπελα!). Τη πατησα ασχημα, αλλα που θα παει θα μαζεψω τα κομματακια μου και θα συνεχισω και ελπιζω καποτε να ξεχασω.. Μονη μου πηγα Γερμανια, δουλευω στο χωρο της εκπαιδευσης. Ειμαι ικανοποιημενη τουλαχιστον επαγγελματικα αν και εχω πολλη προετοιμασια! σας ευχαριστω ολους για το ενδιφερον!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι ομως οτι τους τιτλους τι θα τους κανει οταν λεει οτι δε θελει να δωθει σε γυναικα καδρο στο γραφειο του? ειναι ξεκαθαρο ετσι δεν ειναι ευτυχισμενος ετσι οπως ζει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμενη σεξουαλικα..
    By wrongy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 01-03-2016, 02:12
  2. Σεξουαλικα προβλήματα στην σχέση
    By SANDI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 07-02-2015, 01:12
  3. Πρώτη φορά - σεξουαλικά προβλήματα
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2013, 11:31
  4. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 17:48
  5. σεξουαλικα προβληματα
    By arxigos? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 09-07-2007, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •