ψυχολογικη-λεκτικη βια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12

    ψυχολογικη-λεκτικη βια

    γεια σας, με λενε Δεσποινα ειμαι παντρεμενη 14 χρονια με δυο κορες 9 ετων η πρωτη και 6 η δευτερη,
    το προβλημα μου πιστευω οτι ειναι αρκετα σοβαρο οσον αφορα ψυχολογικη και λεκτικη βια απο τον αντρα μου και ως προς εμενα
    και ως προς τα παιδια

    να σας πληροφορησω επισης οτι ειμαι μονη μου, δεν εχω κανεναν γνωστο ή φιλη για να μιλησω για το θεμα αυτο καθως ο αντρας μου
    σταδιακα εχει καταφερει να μας απομονωσει απο ολους και φυσικα το προβλημα συμφωνα με τα λεγομενα του αντρα μου το ειχαν παντα
    οι αλλοι, ολοι ειναι αχρηστοι και ηλιθιοι , αυτος ειναι ο μαναδικος που δεν κανει ποτε λαθη στις σχεσεις του με τους υπολοιπους,
    ακομη και με τους συγγενεις μου εγω δεν ειχα καθολου λογο στις αποφασεις του, αλλα δεν θα χαλουσα τον γαμο μου για να υποστηριξω
    τους συγγενεις μου...

    ο αντρας μου ειναι εκπαιδευτικος στην ιδιωτικη εκπαιδευση, με αρκετα καλη οικονομικη κατασταση , εγω παντα στο σπιτι,
    παντα διπλα του σε ολες τις στιγμες καλες και κακες, δεν τον εχω αφησει ποτε μονο του π.χ να παω για καφε

    οι γονεις μου ειναι ηλικιωμενοι με ΄παλιες' αντιληψεις, η γυναικα πρεπει να κανει τα παντα και να ανεχτει τα παντα για να
    μην χαλασει τον γαμο της...

    το εντονο και καθημερινο προβλημα αρχισε πριν απο τρια χρονια αγνωστο για ποιο λογο, ακομη προσπαθω να βρω τον λογο, επιστρεφοντας απο σουπερ μαρκετ
    αρχισε για ενα δεκαλεπτο περιπου μεσα στο αυτοκινητο μπροστα στα παιδια να με διαολοστελνει και να λεει, αναρωτιεται γιατι με παντρευτηκε
    και εκατσε και εκανε και παιδια μαζι μου

    δεν εδωσα σημασια, ειπα νευρα ειναι θα περασουν...απο εκεινη την μερα και μετα οι χαρακτηρισμοι εις βαρος μου εγιναν καθημερινη
    κατασταση,
    ειμαι ηλιθια, αχρηστη , ζωο , μου αξιζει να παω στο διαολο , ειμαι αχρηστη μητερα, πως τα καταφερα και κληρονομησαν τα παιδια
    ολα τα σκ@τα και τις μαλακιες του χαρακτηρα μου και πολλα αλλα, μπροστα στα παιδια ολα αυτα , δεν υπαρχει λογος να κρυβομαστε
    μεσα στην οικογενεια μας,σωστα?!

    επισης οι χαρακτηρισμοι του στα παιδια οι ιδιοι, ειναι ηλιθια, αχρηστα, ζωα, η φραση αι στο διαολο ηταν σχεδον καθημερινη
    και τους απευθυνε και την ερωτηση πως τα καταφερατε και κληρονομισατε ολες τις μαλ@κιες του χαρακτηρα της μανας σας, υπηρχαν
    βεβαια και οι στιγμες που επαιζε με τα παιδια

    επισης με την εναρξη αυτης της καταστασης μου απαγορεψε να πηγαινω μονη μου σουπερ μαρκετ, το οποιο ηταν και το μοναδικο
    που μπορουσα να κανω χωρις να ημαστε μαζι, με την προφαση οτι ψωνιζω βλακειες και οτι πρεπει να βγαινουμε ολοι μαζι σαν
    οικογενεια

    μετα απο εξι μηνες περιπου ειπα δεν παει αλλο και αποφασισα να μιλησω στην μαμα μου για να παμε μαζι σε δικηγορο, τι το ηθελα
    και δεν πηγα κατευθειαν μονη μου???? δυστυχως ηθελα ενα στηριγμα σε αυτη την διαδικασια και δυστυχως η μαμα μου δεν με στηριξε

    της λεω μαμα μας βριζει, μου λεει ε τι να κανουμε , μαμα της λεω βριζει και τα παιδια, μην κανεις τιποτα μου λεει, μαμα
    της λεω διαολοστελνει τα παιδια και μου λεει μην κανεις τιποτα, θα βγει το διαζυγιο εις βαρος σου , θα χασεις τα παιδια,
    τα παιδια θελουν και τους δυο γονεις για να μεγαλωσουν σωστα και αυτα που λεει κανε οτι δεν τα ακους...


    απο ολα αυτα αυτο που συγκρατησα, παρολο που εβλεπα οτι δεν ισχυει υπο αυτες τις συνθηκες ηταν οτι τα παιδια θελουν και τους
    δυο γονεις για να μεγαλωσουν σωστα, γι'αυτη την φραση εκανα υπομονη και με διελυσε ψυχολογικα

    η μικρη εχει προβλημα λεκτικο, ειπα στον αντρα μου να παμε σε λογοθεραπευτη, ανενδοτος, υποστηριζε οτι το προβλημα δεν θα το
    λυσει η λογοθεραπεια , του λεω παμε για ενα μηνα να δοκιμασουμε και μου λεει εισαι αχρηστη μητερα που δεν μπορεις να καταλαβεις
    οτι το προβλημα δεν εχει να κανει με λογοθεραπεια και οτι το μονο που κανουν οι λογοθεραπευτες ειναι να τρωνε τα λεφτα των γονιων

    ειναι απο τους ανθρωπους που υποστηριζει οτι ξερει τα παντα, γνωριζει παρα πολυ καλα τι θελουν και τι χρειαζονται τα παιδια,
    ειναι ο πολυ καλος διαπαιδαγωγος και απαξιωνει ολους τους ανθρωπους και ολα τα επαγγελματα

    συνεχιζω... αφοτου μιλησα με την μαμα μου, πριν απο δυομιση χρονια, η κατασταση διαμορφωθηκε ως εξης και ετσι ειναι μεχρι σημερα :

    εχω το δικαιωμα να πω την γνωμη μου και κανουμε 'συζητησεις', αλλα η γνωμη μου πρεπει παντα να ειναι συμφωνη με
    την δικια του, αρα μπαινω στην διαδικασια πολλες φορες να σκεφτομαι τι θα ηθελε να ακουσει, τι σκεφτεται αυτος για να του
    απαντησω, διαφορετικα ειμαι αχρηστη μητερα και το μονο που θα καταφερω αν συνεχισω ετσι ειναι να μεγαλωσω τα παιδια και να
    τα κανω π@@τανες σαν εμενα

    εχω ακουσει και απειλη οτι αν τα κανω π@@τανες σαν εμενα θα με σκοτωσει

    νευριαζει με το παραμικρο και με'μενα και με τα παιδια και πρεπει ολοι να συμπεριφερομαστε με τροπο που δεν θα νευριασουμε
    τον μπαμπα, πολλες φορες ξεθαβει οτιδηποτε απο το παρελθον μονο και μονο για να βρισει

    ειμαι ενα τιποτα, θα εφευγε αλλα δεν το κανει για να μην μεγαλωσουν τα παιδια σε ιδρυματα,
    τρεμει μην φυγει (παθει κατι και πεθανει, το χρησιμοποιει αρκετα συχνα αυτο) τι θα απογινουν τα παιδια,
    οταν φυγει (πεθανει) θα γελαει βλεποντας τρεις ηλιθιες αχρηστες και ζωα να προσπαθουν να επιβιωσουν μονες τους,
    με ρωταει αν φυγει ( πεθανει) αν θα σταθω διπλα στα παιδια ή αν θα τις παρατησω,
    αν φυγει δεν θα μου δωσει διαζυγιο οπως επισης αν τον εξοργισω και τον φτασω σε σημειο να φυγει να κατσω μετα και να εξηγησω
    στα παιδια τι μ@λ@κιες εκανα και εφυγε ο πατερας τους,
    αν του πω να φυγει θα χρειαστει ενα μηνα για να βρει σπιτι και θα ειναι μαζι μας ...

    επισης ο πιο καλυτερος τροπος για να διαπαιδαγωγηθουν τα παιδια ειναι το ξυλο και η πιεση ( φωνες κραυγες) και επειδη εγω δεν το
    κανω ειμαι αχρηστη μητερα ενω αυτον θα τον σεβονται και εμενα δεν θα μου δινουν σημασια

    επισης αν συνεχισω να ειμαι αχρηστη μητερα μου αξιζει οταν μεγαλωσουν τα παιδια να με πεταξουν σε ενα σπιτακι και να με
    παρατησουν να πεθανω μονη μου

    επισης η καθημερινοτητα μας περιλαμβανει φρασεις στα παιδια: μην ακουτε την μανα σας, η μανα σας δεν ξερει τι λεει, γιατι η μανα σας
    λεει ολο μ@λ@κιες?

    οταν με ρωτανε κατι τα παιδια και η απαντηση μου ειναι ναι ή οχι, θα πεταχτει να πει ακριβως το αντιθετο και φυσικα την φραση μην ακουτε
    την μανα σας ...

    οταν βριζει τα παιδια, μου μιλαει εμενα ηρεμα , οταν βριζει εμενα παιρνει αγκαλια τα παιδια και παιζει μαζι τους...

    και πολλα πολλα ακομη... και κουραστηκα

    τι με κρατησε μεχρι τωρα: η φραση της μαμας μου , η οποια δεν ξαναασχοληθηκε ουτε καν να ρωτησει, οτι ΄τα παιδια πρεπει
    να μεγαλωσουν και με τους δυο γονεις για να μεγαλωσουν σωστα΄ , οι λιγες στιγμες που παιζει με τα παιδια και τα παιδια δειχνουν χαρουμενα
    με το παιχνιδι και φοβαμαι παρα πολυ τα νευρα του, το πως θα ξεσπασει, συμπεριφερθει, αν του πω να φυγει

    κουραστηκα ομως απο αυτην την κατασταση, ψυχολογικα δεν νοιωθω καλα και εχω φτασει πολλες φορες στο σημειο να του πω να φυγει αλλα...
    δεν εχω αποδειξεις για ολο αυτο εκτος απο τα παιδια που ζουν αυτην την κατασταση

    και εχω τις εξης απλες ερωτησεις :
    πως την αποδεικνυω ολη αυτην την κατασταση στο δικαστηριο ? ή δεν χρειαζεται να αποδειξω κατι?

    ποτε να μιλησω στα παιδια οτι αυτο που κανει ο μπαμπας δεν ειναι σωστο και οτι θα πρεπει να φυγει ,
    πριν να του πω να φυγει ή μετα?

    το σπιτι που μενουμε ειναι δικο μου, σε περιπτωση που εφαρμοσει το οτι θα μεινει ενα μηνα μαζι μας, πως μπορω να τον ΄βγαλω΄ πιο συντομα?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αυτο το τερας ειναι και εκπαιδευτικος..? Μαλιστα... Απευθυνσου σε δικηγορο αμεσα , αυτος θα σε καθοδηγησει.. Οικονομικα εξαρτασαι απο αυτον?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    To μήνυμα τροποποιήθηκε από την διαχείριση για παραβίαση τον όρων χρήσης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Πηγαινε σε δικηγορο αμεσα.
    Εχε υποψη σου πως στο 99% η επιμελεια δινεται στην μητερα, δεν εχεις λογο να φοβασαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Θα ναι ομως δυσκολα τα πραγματα αν δεν εχει δουλεια εκεινη, αν υπαρχει καποιος τροπος να τον ταρακουνησεις και να τον κανεις να σκεφτει μερικα πραγματα που κανει καντο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αυτο το τερας ειναι και εκπαιδευτικος..? Μαλιστα... Απευθυνσου σε δικηγορο αμεσα , αυτος θα σε καθοδηγησει.. Οικονομικα εξαρτασαι απο αυτον?
    ναι ειναι εκπαιδευτικος...

    οσον αφορα το οικονομικο, δεν εργαζομαι, δεν εχω εργαστει ποτε,
    αλλα μου ειχε μεταβιβασει τρια (καλα) διαμερισματα του για φορολογικους λογους με δικαιωμα να παιρνω εγω το ενοικιο,
    φυσικα οσο ειμαστε μαζι οοοοολα τα οικονομικα τα χειριζεται αυτος,
    αλλα ναι εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μεγαλωσω μονη μου τα παιδια, ουτε με πλουσιο τροπο αλλα ουτε και με ελλειψεις, τα βασικα ( εξωσχολικες δραστηριοτητες , ξενες γλωσσες) και παραπανω θα μπορουν να τα εχουν τα παιδια

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12
    ειναι απο τους ανθρωπους που ειναι σωστοι σε ολα και με ολους και μην τολμησει κανενας να τους αμφισβητησει, καποιες καταστασεις που προκαλει ξερει πολυ καλα τι κανει και με κοιταζει και ειρωνικα...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by anemosp View Post
    ναι ειναι εκπαιδευτικος...

    οσον αφορα το οικονομικο, δεν εργαζομαι, δεν εχω εργαστει ποτε,
    αλλα μου ειχε μεταβιβασει τρια (καλα) διαμερισματα του για φορολογικους λογους με δικαιωμα να παιρνω εγω το ενοικιο,
    φυσικα οσο ειμαστε μαζι οοοοολα τα οικονομικα τα χειριζεται αυτος,
    αλλα ναι εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μεγαλωσω μονη μου τα παιδια, ουτε με πλουσιο τροπο αλλα ουτε και με ελλειψεις, τα βασικα ( εξωσχολικες δραστηριοτητες , ξενες γλωσσες) και παραπανω θα μπορουν να τα εχουν τα παιδια
    Ωραια !! Αυτο ειναι πολυ σημαντικο κοριτσι μου ! Μην το σκεφτεσαι αλλο , πηγαινε σε δικηγορο , αλλιως θα αρρωστησεις και εσυ και τα παιδια σου . Ακομα και το λεκτικο προβλημα του παιδιου σου μπορει να ειναι απο στρες. Φυγε να σωθεις , αυτοι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12
    επισης ξεχασα να αναφερω οτι δεν μπορω να βρω ουτε μιση ωρα για να παω καπου μονη μου, λογω της απομονωσης απο ολους δεν μπορω να βρω δικαιολογια για να λειψω απο το σπιτι, μονη μου απο το σπιτι βγαινω μονο για να παω και να παρω τα παιδια απο το σχολειο ή να παω σε ενα μινι μαρκετ για κατι που πιθανον να ξεχασαμε απο σουπερ μαρκετ

    δυσκολο να μιλησω με δικηγορο πριν να του πω να φυγει, δεν εχω δικαιολογια για να λειψω

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Φοβασαι οτι θα χειροδικησει αν παραβεις τους "κανονες" ?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα το ξερω οτι ολα αυτα πανε παντα μαζι...

    αφορα ψυχολογικη και λεκτικη βια απο τον αντρα μου και ως προς εμενα
    και ως προς τα παιδια
    μεσα στο αυτοκινητο μπροστα στα παιδια να με διαολοστελνει και να λεει,
    ειπα νευρα ειναι
    <-- <-- το ειχα επισημανει κ αυτο..
    οι αλλοι, ολοι ειναι αχρηστοι και ηλιθιοι , αυτος ειναι ο μαναδικος που δεν κανει ποτε λαθη στις σχεσεις του με τους υπολοιπ
    επισης οι χαρακτηρισμοι του στα παιδια οι ιδιοι, ειναι ηλιθια, αχρηστα, ζωα, η φραση αι στο διαολο ηταν σχεδον καθημερινη
    μου απαγορεψε να
    <-- <-- χειριστικος χαρακτηρας
    η μικρη εχει προβλημα λεκτικο,
    <-- <-- ασφαλως κ εχει αμεση σχεση με το ολο θεμα που να μιλησει το παιδακι με ολα αυτα που ακουει?
    αφου θυμαμαι ενα παρομιο θεμα με εναν που εβριζε κ μας ρωταγε ποτε θα μηλισει το παιδι κ του ελεγε η ρεμ με σενα ως προτυπο δικαιολογιμενα δε μηλαει.
    και φοβαμαι παρα πολυ τα νευρα του, το πως θα ξεσπασει, συμπεριφερθει, αν του πω να φυγει
    εχω ακουσει και απειλη οτι αν τα κανω π@@τανες σαν εμενα θα με σκοτωσει
    ειναι το ξυλο και η πιεση ( φωνες κραυγες)
    κ να συμπληρωσω οτι φανταζομαι οτι προς τα εξω θα παιζει θεατρο κ θα παριστανει καπιον που δεν ειναι αυτος εκτος αν κανει κ το ιδιο κ προς τα εξω που οποτε θα ειναι τελειωμενος εντελως συνηθως κατι τετιοι ειναι καλοι ηθοποιοι κ μαλιστα αυτο που τους προδιδει παντα ειναι η καχυποψια τους προς τα παντα κ τους παντες ειχα συναντησει εναν τετιο κ διαφορους ομιους του κ απο κει εβγαλα ολα αυτα τα συμπερασματα.συμηθως παντως ειναι ιδιαιτερα νευρικοι κ αναιδεις αφου καπια στιγμη θα φανει αυτο προς τα εξω.
    βασικα αυτο που λες ομως οτι τα παιδια θα μεγαλωναν χωρις το πατερα τους ειναι λαθος αφου ετσι κ αλλιως αυτο δεν ειναι προς τυπο για τα παιδια καλυτερα ηταν να μην υπαρχει απο το να υπαρχει..
    προφανως μονος ενα δικηγορος η καπιος που εχει ασχοληθει στα σοβαρα με τα νομικα θα μπορεσει να σε καθοδηγισει σε ολα αυτα που γραφεις παντος επειδη δε μου φαινεσε κ πολυ ισχυρος χαρακτηρας θα πρεπει να βρεις ενα καπως επιθετικο να μιλα αντι για σενα..
    τωρα σχετικα με τα παιδια..
    λογο της απουσιας του προτυπου ως πατερα ((αφου αυτο μονο προτυπο που δεν ειναι φυσικα) πιθανον να διαπιστοσεις οτι εχουν παρει πολα στιχεια απο σενα κ αυτον τον εχουν αποριψει αρα θα πρεπει να περιμενεις οτι θα παρουν αρκετα στοιχεια απο σενα.
    σιγουρα θα ειναι χειροτερος κ απο νευροσ--στο αφου θα εχει το νευρα σιγουρα που δε θα εχει που να σταθει

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12
    δεν ξερω,
    μεχρι τωρα πανω στα νευρα του εχει πεταξει ενα λαπτοπ στο πατωμα το οποιο φυσικα δεν το ξαναεκανε γιατι επρεπει να πληρωσει για να παρει καινουργιο, εχει κλωτσησει καρεκλες και εχει αδειασει με μια κινηση του χεριου του οτι υπηρχε πανω στο τραπεζι του σαλονιου

    δεν με εχει χτυπησει μεχρι τωρα, δεν θελω να σκεφτομαι αυτην την πιθανοτητα...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by anemosp View Post
    δεν ξερω,
    μεχρι τωρα πανω στα νευρα του εχει πεταξει ενα λαπτοπ στο πατωμα το οποιο φυσικα δεν το ξαναεκανε γιατι επρεπει να πληρωσει για να παρει καινουργιο, εχει κλωτσησει καρεκλες και εχει αδειασει με μια κινηση του χεριου του οτι υπηρχε πανω στο τραπεζι του σαλονιου

    δεν με εχει χτυπησει μεχρι τωρα, δεν θελω να σκεφτομαι αυτην την πιθανοτητα...
    Kοιτα.. αυτοι οι τυποι εκει στηριζονται.. στην προκληση του φοβου για να σε χειριζονται . Φανταζομαι και καταλαβαινω τον φοβο που ενδεχομενως θα νιωθεις , ομως μην κανεις βημα πισω. Δεν εχεις αλλη επιλογη , το να βρεις το θαρρος ειναι μονοδρομος.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post

    κ να συμπληρωσω οτι φανταζομαι οτι προς τα εξω θα παιζει θεατρο κ θα παριστανει καπιον που δεν ειναι αυτος εκτος αν κανει κ το ιδιο κ προς τα εξω που οποτε θα ειναι τελειωμενος εντελως συνηθως κατι τετιοι ειναι καλοι ηθοποιοι κ μαλιστα αυτο που τους προδιδει παντα ειναι η καχυποψια τους προς τα παντα κ τους παντες ειχα συναντησει εναν τετιο κ διαφορους ομιους του κ απο κει εβγαλα ολα αυτα τα συμπερασματα.συμηθως παντως ειναι ιδιαιτερα νευρικοι κ αναιδεις αφου καπια στιγμη θα φανει αυτο προς τα εξω.
    βασικα αυτο που λες ομως οτι τα παιδια θα μεγαλωναν χωρις το πατερα τους ειναι λαθος αφου ετσι κ αλλιως αυτο δεν ειναι προς τυπο για τα παιδια καλυτερα ηταν να μην υπαρχει απο το να υπαρχει..
    προφανως μονος ενα δικηγορος η καπιος που εχει ασχοληθει στα σοβαρα με τα νομικα θα μπορεσει να σε καθοδηγισει σε ολα αυτα που γραφεις παντος επειδη δε μου φαινεσε κ πολυ ισχυρος χαρακτηρας θα πρεπει να βρεις ενα καπως επιθετικο να μιλα αντι για σενα..
    τωρα σχετικα με τα παιδια..
    λογο της απουσιας του προτυπου ως πατερα ((αφου αυτο μονο προτυπο που δεν ειναι φυσικα) πιθανον να διαπιστοσεις οτι εχουν παρει πολα στιχεια απο σενα κ αυτον τον εχουν αποριψει αρα θα πρεπει να περιμενεις οτι θα παρουν αρκετα στοιχεια απο σενα.
    σιγουρα θα ειναι χειροτερος κ απο νευροσ--στο αφου θα εχει το νευρα σιγουρα που δε θα εχει που να σταθει
    προς τα εξω δεν δειχνει τιποτα απο ολα αυτα, τον θεωρουν ολοι τον ιδανικο πατερα,

    σε συζητησεις με αλλους για διαφορα θεματα ειναι πολυ συζητησιμος και θεωρητικα καλος συνομιλητης και φυσικα εχει παντα δικιο σε οτι πει, αν προσπαθησει καποιος να διαφωνησει μαζι του σε καποιο θεμα θα υψωσει λιγακι φωνη και θα του επιβαλλει με εναν πολυ ωραιο τροπο την γνωμη του που στο τελος ο συνομιλητης ή θα πει ναι εχεις δικιο ή θα προσπαθησει να αλλαξει θεμα

    οχι ισχυρος χαρακτηρας δεν ειμαι, ευτυχως ή δυστυχως, ειμαι ενας πολυ απλος καθημερινος ανθρωπος που ασχολουμαι μονο με την οικογενεια μου

    μια ερωτηση : στα παιδια γι'αυτο το θεμα να μιλησω πριν ή μετα απο την ανακοινωση σε αυτον να φυγει απο το σπιτι? δεδομενου οτι τα παιδια δεν εχουν γνωρισει αλλο προτυπο πατερα και γι'αυτα ειναι 'φυσιολογικη' η κατασταση , σκυβουμε το κεφαλι οταν εχει νευρα ο μπαμπας αλλα παιζουμε και μαζι του οποτε εχει διαθεση

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρα παιζει θεατρο δηλαδη.

    δεν εχει νοημα οποτε κ αν μηλησεις ετσι κ αλλιως θα τον αποριψουν αργα η γρηγορα κ θα ειναι σα να μην υπαρχει ο βρεγμενος τη βροχη δε τη φοβαται...

    προφανως θα προσπαθησει να σε τρομοκρατησει οπως ειπαν οι πιο πανω κ να σε χειριστει φυσικα. οπςως συνηθως.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δέχθηκα λεκτική κακοποίηση
    By Deleted20082014 in forum Κακοποίηση
    Replies: 40
    Last Post: 01-05-2013, 18:25
  2. Λεκτικη βια και καταριψη αξιων.
    By TheBlackPearl in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2013, 22:18
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 07:17
  4. λεκτικη βια στο σχολειο απεναντι στο γιο μου
    By Maria_T in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 26-01-2011, 11:56
  5. λεκτική βία
    By Helena in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-2007, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •