ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45
  1. #16
    Χαχαχαχα λοιπον το χω ετοιμο.

  2. #17
    [email protected] στειλε εκει!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    σου στελνω στο email. το σκαιπ μου να με βρεις...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    7
    καλησπέρα.κ εγώ νομίζω ότι έχω νοσοφοβία.μόνο τους τελευταίους 3 μήνες έχω πάει σε 3 διαφορετικούς γιατρούς καθώς φοβάμαι για συμπτώματα που όταν τα ψάχνω στο ίντερνετ βγάζουν συνήθως θανατηφόρες ασθένειες.τελευταία φορά πήγα σε γιατρό την προγούμενη εβδομάδα,όλα καλά κ ήμουν πολλή χαρούμενη.όμως εδώ κ 4 μέρες περίπου φοβερό άγχος κ πανικός 24ωρος για τη γλώσσα μου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Παιδιά προσέξτε πολύ γιατί όλες αυτές οι φοβίες αργά ή γρήγορα φέρνουν καταθλιψούλα κι εκεί τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά...............

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Παιδιά προσέξτε πολύ γιατί όλες αυτές οι φοβίες αργά ή γρήγορα φέρνουν καταθλιψούλα κι εκεί τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά...............
    καλημέρα.είχες κ εσύ φοβίες?τις ξεπέρασες?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    Ριτάκι,όλα είναι στο μυαλό μας...Τίποτα δε θα μας συμβεί πραγματικά!!!
    Προσπάθησε να αγνοείς τα συμπτώματα ή ακόμη και να τα κοροιδεύεις και μόνο έτσι θα περάσουν όλα.Να λες στον εαυτό σου ''είμαι μια χαρά,δε θα πάθω τίποτα''ακόμη και αν δε το πιστεύεις...Απλά λέγε το συνέχεια!!!
    Σου το λέω γιατί περνάω πολύ άσχημη φάση τους τελευταίους 11 μήνες με τη ΄΄νοσοφοβία΄΄ μου...αλλά είμαι σε φάση ''αποτοξίνωσης'' από αυτές τις νοσηρές και κουραστικές σκέψεις...ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!Οτι θες είμαι εδώ...αν θες μπορούμε να μιλάμε μέσω σκάιπ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Ριτάκι στην εφηβεία είχα πολλές φοβίες (κυρίως γύρω από το θάνατο) και έπαθα κατάθλιψη πήγα σε ψυχολόγο φυσικά δεν μου έδωσε φάρμακα (εύγε στο υπέροχο γιατρό) και το ξεπέρασα μόνη μου. Μετά όταν πήρα πτυχίο πάλι κατάθλιψη πήγα σε γιατρό μου δεν μου έδωσε αγωγή μόνο μαγνήσιο και βαλεριάνα, δεν μου περνούσε και μου έδωσε αγωγή την οποία τήρησα για μια εβδομάδα και την σταμάτησα, επίσης το ξεπέρασα, δούλεψα , ερωτεύτηκα, χώρισα ,ξαναερωτεύτηκα άλλαξα δουλειά παντρεύτηκα έκανα παιδιά για είκοσι και συναπτά έτη όλα καλά. Τώρα όμως με τα παιδιά ζορίστηκα πολύ γεγονός που μου έχει φέρει πάλι φοβίες και η καταθλιψούλα μάλλον που ξαναχτυπά τη πόρτα. Τι κάνω τώρα? Βαλεριάνα, μαγνήσιο και ω3 λιπαρά. Τα τελευταία τα ξεκίνησα τώρα γιατί δίνω και στους μικρούς. Α προσοχή τα ω3 μοριακά απεσταγμένα, που σημαίνει απαλλαγμενα από προσμείξεις κλπ. Α τώρα είμαι 43 ετών. Τι πιστεύω για τις φοβίες? Συμαβαίνουν σε ανθρώπους που έχουν προβλήματα εσωτερικής βούλησης και γενικότερα βούλησης, σε μένα τουλάχιστον αυτό εντόπισε ένας άριστος ψυχίατρος που με είδε στην αθήνα όταν ήμουν φοιτήτρια που δεν θυμάμαι τώρα καν πως λέγεται.... 'ο οποίος μεταξύ μας πρέπει να είχε τα θεματάκια του ........... χαχαχα!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Α και όσους παιδιά τους έχει βοηθήσει κάποια εναλλακτική θεραπεία ας γράψουν εδώ και ονόματα δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα οι διαχειριστές. Αν είναι για καλό σκοπό θεωρώ ότι πρέπει να γράφουμε και ονόματα τι λέτε???????????

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Α και όσους παιδιά τους έχει βοηθήσει κάποια εναλλακτική θεραπεία ας γράψουν εδώ και ονόματα δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα οι διαχειριστές. Αν είναι για καλό σκοπό θεωρώ ότι πρέπει να γράφουμε και ονόματα τι λέτε???????????
    Δήμητρα μου,εμένα με βοηθάει απίστευτα μία κοπέλα του φόρουμ που μιλάμε καθημερινά και η οποία μου συνέστησε τη ψυχολόγο της.Έχω κάνει ΜΟΝΟ 2 συνεδρίες και ήδη έχω βοηθηθεί πολύ μπορώ να πω.Επίσης,μου έχει δώσει και ομοιοπαθητική αγωγή εδώ και μία εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχω βελτίωση από αυτά... κυρίως με τη ψυχοθεραπεία έχω αρχισει να βλέπω διαφορά...
    Ωστόσο σήμερα πήρα και πολυβιταμίνες για να ενισχύσω το νευρικό μου σύστημα...ήθελα επίσης να σας πω ΄ότι με δική μου πρωτοβουλία αποφάσισα να κόψω τη φαρμακευτική αγωγή (ζολοφτ αντικαταθλιπτικό) και μου έχουν βγει απίστευτες παρενέργειες οι οποίες απ'οτι μου είπαν η ψυχολόγος και η παθολόγος μου θα κρατήσουν λίγο καιρό αρκεί να κάνω υπομονή γιατί είναι πολύ ζόρικα...Και είμαι αποφασισμένη να επιμείνω!!!Για αυτό θα συμβούλευα στα καινούρια μέλη του φορούμ που ρωτάνε αν πρέπει να ξεκινήσουν τέτοιου είδους αγωγές,να το ΠΑΛΕΨΟΥΝ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ.Μόνο αν είναι μεγάααααλη αναγκη να καταλήξουν σε αυτά!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μάρω μπράβο! Χαίρομαι απίστευτα! σου έχω κάνει και αίτηση φιλίας να τα λέμε αλλά δεν έχεις απαντήσει. Πολυβιταμίνες παίρνω κι εγώ και να φανταστείς τώρα που τις έκοψα γιατί πρέπει ανά δυο με τρεις μήνες να διακόπτουμε για ένα μήνα και άντε πάλι είμαι πολύ πιο αγχωμένη, οι βιταμίνες με ηρεμούσαν απίστευτα...... τα ω3 μπορεις να τα παίρνεις συνεχώς γιατί είναι μοριακά απεσταγμένα, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου συστήσω το προιον που παίρνω, δίνω και στους μικρούς όπως σου έγραψα γιατί δεν τρώνε καθόλου ψάρι. Επίσης το μαγνήσιο κάνει πολύ καλό στο νευρικό σύστημα, έπαιρνα και στην εγκυμοσύνη μου γιατί είχα συσπάσεις λόγω δίδυμης κύησης. Η ομοιοπαθητική αγωγή που κάνεις τι περιλαμβάνει?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by PAPA View Post
    Μάρω μπράβο! Χαίρομαι απίστευτα! σου έχω κάνει και αίτηση φιλίας να τα λέμε αλλά δεν έχεις απαντήσει. Πολυβιταμίνες παίρνω κι εγώ και να φανταστείς τώρα που τις έκοψα γιατί πρέπει ανά δυο με τρεις μήνες να διακόπτουμε για ένα μήνα και άντε πάλι είμαι πολύ πιο αγχωμένη, οι βιταμίνες με ηρεμούσαν απίστευτα...... τα ω3 μπορεις να τα παίρνεις συνεχώς γιατί είναι μοριακά απεσταγμένα, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου συστήσω το προιον που παίρνω, δίνω και στους μικρούς όπως σου έγραψα γιατί δεν τρώνε καθόλου ψάρι. Επίσης το μαγνήσιο κάνει πολύ καλό στο νευρικό σύστημα, έπαιρνα και στην εγκυμοσύνη μου γιατί είχα συσπάσεις λόγω δίδυμης κύησης. Η ομοιοπαθητική αγωγή που κάνεις τι περιλαμβάνει?
    που μου εχεις κανει αιτηση καλη μου και δεν την εχω δει??
    Οι βιταμινες ειναι συνδυαστικες.ειναι πολυβιταμινες.εχουν μεσα και μαγνησιο το οποιο επαιρνα και εγω στην εγκυμοσυνη μου ...
    Θα δουμε πως θα παει...
    Η ουσια ειναι οτι δεν υποφερεται ο κομπος στο λαιμο και οι νευροπονοι στη καρδια...που θα παει θα περασουν!!!
    πες μου για τα ω3 και θελω και τιμουλα αν γινεται...

    εγω παιρνω τωρα 2 σχηματα
    aconitum-φοβιες
    angelica-αγχος
    ακομη ομως δεν εχω δει βελτιωση για να ειμαι ειλικρινης.
    εσυ γενικα πως εισαι?????????????

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Αίτηση σου έχω κάνει εδώ στο φόρουμ. Mάρω δες αυτό το link http://www.vita4you.gr/el/vitamines-...ml-detail.html αυτό το προιόν δίνω στους μικρούς και παίρνω κι εγώ. Τα ω3 τώρα τα ξεκίνησα δεν μπορώ να πω ακόμη αποτελέσματα. Εγώ είμαι έτσι κι έτσι αλλά τραβάω ζόρι με τους μικρούς που είναι πολύ ζωηροί και όσο να πεις εκεί που πάω να ηρεμήσω γίνεται κάτι και τα νεύρα πάλι στο κόκκινο.

  14. #29

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Μάρω σου έστειλα το email μου με προσωπικό μήνυμα, ελπίζω να το λάβεις

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος, κρίσεις πανικού και φόβος για την υγεία
    By Comfortably Numb in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 100
    Last Post: 14-11-2014, 15:59
  2. Αγχος-Φοβια!
    By aliona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 10-03-2014, 00:31
  3. αγχος με την υγεια μου
    By Fotini117 I in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 20-07-2012, 11:44
  4. Τρομερό άγχος με την υγεία μου
    By aeseq in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 02-12-2011, 02:27
  5. ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ
    By ΑΘΗΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 10-07-2006, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •