Περί αμφιφυλοφιλίας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πολοι ανθρωποι αντι να λενε το τι ειναι αληθινο κ τι ψευτικο ας που καλυτερα οτι οταν τους διχνεις ενδιαφερον κ λενε οτι εισαι ψευτικος θελουν να τους διξεις οτι τους γραφεις κανονικα για να σε εκτιμησουν..
    μια σχεση γκει εμενα θα μου φαινοταν βαρετη αν γινοταν ετσι μια ζωη τι ενδιαφερον θα ειχε το ιδιο κ το ιδιο συνεχεια?
    ενω αυτο ετσι οπως το θετεις ειναι πολυ ενδιαφερον γιατι συνδιαζει 2 πραγματα σε 1.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Κοίτα, τώρα δε μου πολυαρέσει που θα χρησιμοποιήσω μια διάσημη, αλλά είναι πολύ καλό παράδειγμα. Η Anna Paquin είναι αμφιφυλόφιλη και μάλιστα ακτιβίστρια περί αυτού. Την ίδια στιγμή είναι παντρεμένη χρόνια με το σύζυγο της και εχει κάνει και παιδιά. Όταν τη ρώτησαν σε μια συνέντευξη μετά το γάμο της αν έγινε στρέιτ, απάντησε ότι όπως ένας στρέιτ δε χάνει τον σεξουαλικό του προσανατολισμό όταν παντρεύεται ή κάνει μια σχέση, το ίδιο γίνεται και με έναν αμφιφυλόφιλο. Και οι δύο όμως είναι μονογαμικοί. Κατανοώ ότι είναι σχετικά δύσκολο να το συλλάβει κάποιος, αλλά είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
    δεν την ξερω την γυναικα, και για να ειμαι ειλικρινης, πιστευω πολυ πιο ανετα εναν αγνωστο που μιλαει γι αυτα που αισθανεται Ο ΙΔΙΟΣ, παρα μια διασημοτητα που εχει ΑΠΕΙΡΟΥΣ λογους να φιαξει ενα πλαστο προσωπο για επαγγελματικους λογους.
    με αυτο εννοω, οτι ο γαμος και τα παιδια δεν ειναι σε καμια περιπτωση αποδειξη ειτε ετεροφυλοφιλιας ειτε αμφισεξουαλικοτητας, ειτε ακομα και μονογαμιας.
    ΑΠΕΙΡΟΙ γκει η και πολυγαμικοι εχουν οικογενεια, παιδια. και κανουν και πολλα αλλα παραλληλα..

    δεν θεωρω δυσκολο να το συλλαβει κανεις. απλα το δεχεται οπως το ακουει.
    το προβλημα ειναι οτι το χρησιμοποιιουν πολλοι που ειναι τελειως γκει, και υποκρινονται. εκει γινεται η ζημια..

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα οσο κουραστικο θα μου φαινοταν καπιος να εχει μια στρειτ σχεση μια ζωη αλλο τοσο κουραστικο θα μου φαινοταν να εχει καπιος μια γκει σχεση συνεχεια μια ζωη.
    το πολυ το κυριε ελεισον το βαριεται κ ο παπας.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    παντα πιστευα οτι οι αμφιφυλοφιλοι ειναι περισσοτερο straight αλλα δεν εχουν προβλημα να πανε και με ατομα του ιδιου φυλου ετσι για δοκιμη μαλλον και μετα συνηθιζουν σε αυτη την κατασταση τουλαχιστον ετσι ειναι οι μισοι απο αυτους αφου εχει γινει και μοδα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    παντα πιστευα οτι οι αμφιφυλοφιλοι ειναι περισσοτερο straight αλλα δεν εχουν προβλημα να πανε και με ατομα του ιδιου φυλου ετσι για δοκιμη μαλλον και μετα συνηθιζουν σε αυτη την κατασταση τουλαχιστον ετσι ειναι οι μισοι απο αυτους αφου εχει γινει και μοδα
    Οι αμφιφυλόφιλοι δεν είναι ούτε στρέιτ ούτε γκέι. Αυτό που αναφέρεις είναι πειραματισμός και είναι φυσιολογικό να συμβαίνει, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το αν κάποιος είναι μπάι.

    Επίσης, ο οποιοσδήποτε σεξουαλικός προσαναταλισμός δεν είναι ποτέ "μόδα", ούτε ήταν ούτε είναι και ούτε θα είναι. :D

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι ο καθενας να αποδεχεται αυτο που ειναι ολα τα προβληματα αρχιζουν οταν καπιος δε δεχεται αυτο που ειναι κ δεν ικανοποιει τον εαυτο του.το τι λενε οι αλλοι για αυτον εχει λιγη σημασια καπια στιγμη θα βρεθει κ αυτος που θα τον δεχτει οπως ειναι.
    αν ειναι πχ αμφιφυλοφυλος πρεπει να το αποδεχτει αυτο ειναι το πιο βασικο απ ολα.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Κατά τον ίδιο ακριβώς λόγο, κάποιος ο οποίος είναι στρέιτ και έχει κοπέλα, πάντα δεν θα του λείπει μία άλλη κοπέλα;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Να σε ρωτησω κατι φουφουτε? Πες οτι ενας μπαι εχει κοπελα. Παντα δεν θα του λειπει ενα αγορι? Ή το αντιθετο αν εχει σχεση με αγορι παντα δεν θα του λειπει ενα κοριτσι?
    Κατά τον ίδιο ακριβώς λόγο, κάποιος ο οποίος είναι στρέιτ και έχει κοπέλα, πάντα δεν θα του λείπει μία άλλη κοπέλα;

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Ανέκαθεν με τραβούσε (και συνεχίζει να το κάνει) το γυναικείο φύλο και κατά την διάρκεια της ζωής μου είχα αρκετές σχέσεις με κοπέλες. Εδώ και αρκετά χρόνια όμως έπιανα τον εαυτό μου να φαντασιώνομαι (πέστε το επιθυμία, πέστε το περιέργεια) φάσεις με άτομα του δικού μου φύλου. Συζητήσεις επί συζητήσεων με άτομα του διαδικτύου τα χρόνια περνούσαν και εγώ το απέρριπτα κάθε φορά που μπορεί να μου γινόταν κάποια σχετική πρόταση είτε γιατί οι περιπτώσεις δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις τις οποίες είχα βάλει στο μυαλό μου (ιδανικό σωματότυπο σύμφωνα με τα δικά μου θέλω, περιοχή που να μην έχει εντελώς καμία σχέση με την πόλη που ζω εξασφαλίζοντας έτσι όσο το δυνατόν μεγαλύτερη διακριτικότητα), είτε γιατί κατά βάθος έλεγα μέσα μου ότι αυτό θα ήταν κάτι χωρίς γυρισμό και δεν ήξερα πως θα το διαχειριστώ με τον περιβάλλον μου, αν θα μπορώ να τους κοιτάω στα μάτια ακόμα και αν δεν χρειάζεται να τους μιλήσω για αυτό. Επίσης ένας ακόμα φόβος μου ήταν όχι αν θα το πήγαινα μέχρι τέλος με κάποιον σε περίπτωση που συναντιόμασταν (έλεγα πως αφού έφτασα στο σημείο να βρεθώ στον ίδιο χώρο με έναν άντρα τότε μάλλον η επιθυμία μου θα κατάφερνε να υπερνικήσει τους όποιους ενδοιασμούς μου), αλλά το πώς θα ένιωθα για τον εαυτό μου την επόμενη στιγμή της κορύφωσης. Και το λέω καθώς πριν φτάσω στην πραγματική επαφή παιχνίδι διαδικτυακό είχα ξανακάνει και κάθε φορά μετά την κορύφωση ένιωθα ενοχές και ήθελα να κλείσω αμέσως, μέχρι βέβαια την επόμενη φορά που θα μου ξανά γεννιόταν σχετική επιθυμία. Όλα αυτά όμως μέχρι την στιγμή που σε κάποιες διακοπές μου κατάφερα ένα απόγευμα να βρεθώ με άτομο που πληρούσε όλες εκείνες τις προϋποθέσεις που είχα αναφέρει πιο πάνω. Αμέσως μετά την πράξη ένιωσα πως όχι μόνο δεν είχα ενοχές, αλλά μετά που βρέθηκα με την παρέα μου πέρασα και τέλεια χωρίς να νιώθω κάποιες ενοχές. Βέβαια μετά από εκείνη την φορά είπα πως τελείωσα εγώ με αυτό το θέμα. Καθόλη την διάρκεια της χρονιάς η επιθυμία ξανά ερχόταν μέχρι το επόμενο καλοκαίρι που πάλι στις διακοπές μου κατάφερα να βρεθώ με άλλα δύο διαφορετικά άτομα δύο μέρες πριν λήξουν οι διακοπές μου. Το θέμα είναι ότι νιώθω σίγουρα πλέον ότι είμαι bisexual απλά είναι κάτι το οποίο αφορά μόνο εμένα και κανέναν άλλο χωρίς να νιώθω κάποιες ενοχές για αυτό. Βέβαια δεν υπάρχει περίπτωση να δω κάποιον έξω στον δρόμο και να νιώσω την ίδια έλξη που νιώθω βλέποντας μία γυναίκα. Σόρρυ αν κούρασα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Περί φιλίας
    By Delmem080319a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 22-04-2015, 23:19
  2. Περι κατανόησης
    By stefanos14587 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 31-10-2012, 13:03
  3. περι έρωτα
    By baggelio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-2010, 01:01
  4. Τα περί τρίχας
    By Dimitris1979 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 07-08-2009, 17:03
  5. Περί σχέσεων
    By Orion in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 31-08-2007, 13:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •