10 μέρες ήταν.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    οταν λες οτι αισθανεσαι κατι γι αυτην τι εννοεις?οτι απλως σου λειπει ή απο την αρχη αισθανοσουν?

  2. #17
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    οταν λες οτι αισθανεσαι κατι γι αυτην τι εννοεις?οτι απλως σου λειπει ή απο την αρχη αισθανοσουν?
    Όπως γράφω.. δεν μιλούσα πολύ μαζί της.. όχι δεν ένιωθα κάπως.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by teomatra View Post
    Όπως γράφω.. δεν μιλούσα πολύ μαζί της.. όχι δεν ένιωθα κάπως.
    ισως να ταιριαζουνε οι χαρακτηρες σας αλλα δεν νομιζω να την εχεις καψουρευτει ουτος ή αλλος ειναι και ξαδερφη σου.
    Μαλλον το προβλημα σου ειναι οτι εκει σου λειπουν δικοι σου ανθρωποι και ειδικα η ξαδερφη σου που δεθηκατε μεσα σε 10 μερες
    Αλλα εσυ που εστιαζεις στο μυνημα σου?οτι σου λειπει η ξαδερφη σου?μηπως αυτη ειναι αφορμη για να κλαις επειδη γενικοτερα αυτο το διαστημα εισαι φορτισμενος συναισθηματικα?

  4. #19
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    ισως να ταιριαζουνε οι χαρακτηρες σας αλλα δεν νομιζω να την εχεις καψουρευτει ουτος ή αλλος ειναι και ξαδερφη σου.
    Μαλλον το προβλημα σου ειναι οτι εκει σου λειπουν δικοι σου ανθρωποι και ειδικα η ξαδερφη σου που δεθηκατε μεσα σε 10 μερες
    Αλλα εσυ που εστιαζεις στο μυνημα σου?οτι σου λειπει η ξαδερφη σου?μηπως αυτη ειναι αφορμη για να κλαις επειδη γενικοτερα αυτο το διαστημα εισαι φορτισμενος συναισθηματικα?
    Όχι, όχι, δεν έχω κάτι αυτή τη περίοδο.. ίσα ίσα.. πέρασα υπέροχα.. τώρα κάθομαι και την σκέφτομαι κάθε λεπτό.. το ξέρω ότι δεν είμαι ερωτευμένος.. αν και έχει συμβεί πάρα πολλές φορές ακόμη και στις καλύτερες οικογένειες. αυτό που έχω πάθει δεν μπορώ να το καταλάβω.. ήμουν 10 μέρες μαζί της, και μου λείπει σαν να ήμασταν μεγάλο χρονικό διάστημα μαζί και τώρα να έφυγε.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by teomatra View Post
    Όχι, όχι, δεν έχω κάτι αυτή τη περίοδο.. ίσα ίσα.. πέρασα υπέροχα.. τώρα κάθομαι και την σκέφτομαι κάθε λεπτό.. το ξέρω ότι δεν είμαι ερωτευμένος.. αν και έχει συμβεί πάρα πολλές φορές ακόμη και στις καλύτερες οικογένειες. αυτό που έχω πάθει δεν μπορώ να το καταλάβω.. ήμουν 10 μέρες μαζί της, και μου λείπει σαν να ήμασταν μεγάλο χρονικό διάστημα μαζί και τώρα να έφυγε.
    ειναι συνηθισμενο στην ηλικια που εισαι να νιωθεις εντονα συναισθηματα για οτιδηποτε,εχει και αυτο την χαρη του

  6. #21
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    ειναι συνηθισμενο στην ηλικια που εισαι να νιωθεις εντονα συναισθηματα για οτιδηποτε,εχει και αυτο την χαρη του
    Μόλις έμαθα ότι μπήκε στο νοσοκομείο.. με πήρε τηλ. και μου το είπε.. για σκωληκοειδίτιδα.. τα παίξα.. ανέβασα και πυρετό, και γενικά δεν νιώθω καλά. Είμαι πολύ ταραγμένος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by teomatra View Post
    Μόλις έμαθα ότι μπήκε στο νοσοκομείο.. με πήρε τηλ. και μου το είπε.. για σκωληκοειδίτιδα.. τα παίξα.. ανέβασα και πυρετό, και γενικά δεν νιώθω καλά. Είμαι πολύ ταραγμένος.
    καλα ηρεμησε χειρουργεια ρουτινας ειναι αυτα

  8. #23
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    καλα ηρεμησε χειρουργεια ρουτινας ειναι αυτα
    Και εγώ έχω κάνει για σκωληκοειδίτιδα.. ξέρω πως είναι.. απλώς έγινε κάτασπρος μόλις το έμαθα.. τώρα χαλάρωσα λίγο.. αλλά η ψυχολογία μου είναι τόσο χάλια που δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά.. προσπάθησα να διαβάσω κάτι, αλλά είμαι αλλού, άραξα στο pc με τους κολλητούς και δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ, είμαι άλλου.. απλώς με τη συγκεκριμένη κοπέλα έχω πει πράγματα που ούτε με τον κολλητό μου δεν τα λέω. Ότι "κακό" της έλεγα το έπαιρνε πάντα με χιούμορ και με παρότρυνε να γελάσω και εγώ μαζί της.. είναι θαυμάσιος άνθρωπος, και δεν θέλω να την χάσω από την ζωή μου.. πρέπει να κάνω κάτι.. δεν θέλω να είμαι ο "ξεχασμένος" ξάδερφος στην Αυστραλία.. θα ήθελα κάτι παραπάνω από την σχέση μας.. όπως να μιλάμε καθημερινά.. πριν έρθει δεν φανταζόμουν όλο αυτό που ζω-έζησα.. απλώς θέλω να τρέξω τον χρόνο για να την ξαναδώ.. μόνο αυτό χρειάζομαι τώρα... πριν λίγο ηρέμησα από το κλάμα.. δεν είμαι τύπος που κλαίει.. έχω κλάψει μόνο όταν πέθανε η γιαγιά μου, (το παιδικό κλάμα δεν μετράει). Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς αυτή!!!!! Μακάρι να μην είναι ένας ενθουσιασμός της στιγμής.. μακάρι να νιώθω πάντα έτσι για αυτή.. απλώς να μην πονάω.. δεν μπορώ άλλο πόνο. Η μητέρα μου, μου έκλεισε ραντεβού στον γιατρό. Νομίζει ότι έχω κάτι σοβαρό. Δεν ξέρω αν σας κουράζω αυτή τη στιγμή.. αν ναι μπορείτε να μου το πείτε.. πολύ καλό που υπάρχουν άνθρωπο σαν και εσάς-αυτή που βοηθάνε σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Last edited by vasia05; 15-11-2016 at 17:15.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    γιατι δεν της προτεινεις να ξαναερθει ελβετια ή να την συναντησεις οταν πας ελλαδα?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by cherrybanana View Post
    γιατι δεν της προτεινεις να ξαναερθει ελβετια ή να την συναντησεις οταν πας ελλαδα?
    ποια καλε? την ξαδερφη του?? χαθηκαν οι κοπελες?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    δεν την σκεφτεσαι προστυχα και ερωτικα, γιατι δεν τολμας, λογω της συγγενειας.
    ισως την βλεπεις στον υπνο σου, ομως.
    στην ηλικια που εισαι και στην μοναξια που ζεις, θα μπορουσες να ερωτευτεις και τον μπαμπα σου.
    μην το δαιμονοποιεις ,αλλα ουτε να πολυασχολεισαι. προσπαθησε να κοινωνικοποιηθεις στο νεο περιβαλλον, να γνωρισεις παιδια της ηλικιας σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by teomatra View Post
    Και εγώ έχω κάνει για σκωληκοειδίτιδα.. ξέρω πως είναι.. απλώς έγινε κάτασπρος μόλις το έμαθα.. τώρα χαλάρωσα λίγο.. αλλά η ψυχολογία μου είναι τόσο χάλια που δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά.. προσπάθησα να διαβάσω κάτι, αλλά είμαι αλλού, άραξα στο pc με τους κολλητούς και δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ, είμαι άλλου.. απλώς με τη συγκεκριμένη κοπέλα έχω πει πράγματα που ούτε με τον κολλητό μου δεν τα λέω. Ότι "κακό" της έλεγα το έπαιρνε πάντα με χιούμορ και με παρότρυνε να γελάσω και εγώ μαζί της.. είναι θαυμάσιος άνθρωπος, και δεν θέλω να την χάσω από την ζωή μου.. πρέπει να κάνω κάτι.. δεν θέλω να είμαι ο "ξεχασμένος" ξάδερφος στην Αυστραλία.. θα ήθελα κάτι παραπάνω από την σχέση μας.. όπως να μιλάμε καθημερινά.. πριν έρθει δεν φανταζόμουν όλο αυτό που ζω-έζησα.. απλώς θέλω να τρέξω τον χρόνο για να την ξαναδώ.. μόνο αυτό χρειάζομαι τώρα... πριν λίγο ηρέμησα από το κλάμα.. δεν είμαι τύπος που κλαίει.. έχω κλάψει μόνο όταν πέθανε η γιαγιά μου, (το παιδικό κλάμα δεν μετράει). Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς αυτή!!!!! Μακάρι να μην είναι ένας ενθουσιασμός της στιγμής.. μακάρι να νιώθω πάντα έτσι για αυτή.. απλώς να μην πονάω.. δεν μπορώ άλλο πόνο. Η μητέρα μου, μου έκλεισε ραντεβού στον γιατρό. Νομίζει ότι έχω κάτι σοβαρό. Δεν ξέρω αν σας κουράζω αυτή τη στιγμή.. αν ναι μπορείτε να μου το πείτε.. πολύ καλό που υπάρχουν άνθρωπο σαν και εσάς-αυτή που βοηθάνε σε τέτοιες περιπτώσεις.
    πως εισαι τωρα? πως εισαι σημερα? πως νιωθεις? εισαι καλυτερα?
    Last edited by vasia05; 15-11-2016 at 17:15.

  13. #28
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Δεν θα έλεγα πως είμαι καλά.. προσπαθώ όμως! Από ότι έχετε καταλάβει, αυτές οι 10 μέρες ήτανε οι καλύτερες τις ζωής μου. Οι επιδόσεις μου σε ότι κάνω είναι ΑΠΑΊΣΙΕΣ. Πήγα προπόνηση, δεν ήμουν ποτέ συγκεντρωμένος.. στο γυμναστήριο δεν πήγα γιατί πολύ απλά δεν γούσταρα! Δεν έχω όρεξη για τίποτα.. τρώω μόνο λιγάκι το μεσημέρι.. Αχχχ.. στην ουσία ανοίγω το PC.. βλέπω τα mails μου, κανά δεκάλεπτο στο FB και μετά youtube με τραγουδάκια αράζωντας στο κρεβάτι και σκέφτοντάς την.. είδα χθες όνειρο με αυτή!! Ήμασταν λέει στο αυτοκίνητο και μιλούσαμε απλά(!)

    Στο σχολείο σε 2 διαγωνίσματα, ενώ τα διάβασα, δεν έγραψα τίποτα και έδωσα λευκή κόλλα. Με λέει ο καθηγητής, (έχω αναπτύξει με τον καθηγητή πολύ καλή σχέση, είναι και Έλληνας) "Τι έχεις πάθει εσύ ρε;", του λέω, "Καλά είμαι μωρέ", με ρωτάει μετά, "Καμιά 'γκομενίτσα' στην έκανε τη δουλεία έτσι;", του απαντάω νευρικά, "Άντε παράτα μας και εσύ ρε μ@λ@κ@..". ΔΕΝ έχω μιλήσει ποτέ έτσι σε ένα πρόσωπο που σέβομαι! Μα ποτέ! Δεν είμαι καθόλου υπερβολικός.. σας περιγράφω απλώς τι συνέβη.. ο καθηγητής μου, δεν μου έχει πει κάτι για αυτό το συμβάν από τότε.. μάλλον κατάλαβε τον πόνο που νιώθω μέσα μου.. δεν ξέρω τι να πω.

    Το μόνο που με ευχαριστεί αυτή τη περίοδο (όπως το 90% των ανδρών) είναι να βλέπω την αγαπημένη μου ομάδα.. εκείνη τη στιγμή.. χάνομαι.. ξεχνιέμαι τελείως.. δεν τη σκέφτομαι καθόλου.. διασκεδάζω ρε παιδί μου.. πως το λένε;

    Νομίζω πως πλέον μιλάμε για έρωτα...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αναγούλες εδώ και 3 μέρες!
    By kokou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-2014, 17:05
  2. 20 ΜΕΡΕΣ ΖΩ ΜΙΑ ΚΟΛΑΣΗ
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-04-2011, 15:41
  3. οι τρελες μερες μας
    By ocdcure in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-03-2011, 18:04
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 17:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •