γιατι να χασουμε τη θεια;;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    γιατι να χασουμε τη θεια;;;;;

    Ηταν 26/11 ανημερα του Αγιου Στυλιανου. Μια κακη ειδηση απο το τηλεφωνο τ αλλαξε ολα!!
    Λιγο νωριτερα εκεινο το καταραμενο πρωινο η θεια μου κ πολυαγαπημενη αδερφη της μητερας μου αφησε την τελευταία της πνοη στα χέρια της αλλης αδερφης στους στην Αθηνα.
    Εγιναν ολα τοσο ξαφνικα. Μολις μια βδομαδα πριν ειχε ενημερωσει τη μητερα μου οτι θα εκανε επεμβαση θυροειδεκτομης. Επιασε αδιαβαστη τη μητερα μου. Δεν εδωσα σημασια στα σημάδια ανησυχιας που εκδηλωνε η μαμα την ημερα του χειρουργειου της θειας. Ανησυχουσε οτι η θεια θα χε μπελαδες μετα, ποτε ομως δε φανταστηκαμε το κακο που θα επακολουθουσε. Ουτε οταν ειχα δει στον υπνο μου ψάρια....ο νεροχυτης γεματος ωμα ψαρια, και ενα αλλο ταψι επισης φιγουραραν στην κουζίνα του σπιτιου μας. Λενε οτι σε περιμενει τεράστια στεναχωρια οταν ονειρευτεις ωμο ψαρι. Και ομως συνεχιζα να καθυσηχαζω τη μητερα μου οτι ηταν μια απλη λιποθυμια, οταν απ το τηλ μια ξαδερφη μου μας ενημερωνε.
    Οχι, δεν Ειχε λιποθυμησει η θεια, εφευγε, μας εγκατελειπε!
    Ενα βραδυ εμεινε σε εκεινη την καταραμενη κλινικη. Το αλλο πρωι μολις εφυγε αρον αρον για να μην πληρωνει ο " υπεροχος" συζηγος της εμφανισε επιπλοκες. Τι στα κομμάτια ειχε συμβει;;;;;; το πρωι μεχρι φραπε ειχε πιει στο Νοσοκομείο!! Πως ηρθαν στο λαιμο της αυτα τα υγρα και την επνιξαν;;; γιατι; που να παρει;;
    Το πορισμα του ιατροδικαστη ελεγε για ανακοπη καρδιας. Χαιρω πολυ. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ;;
    Αυτο ομως που καιει πιο πολυ τη μαμα μου ειναι η απουσια της κορης της η οποια ελειπε Μήνες στο εξωτερικο καθως κ του αντρα της. Για συμπαράσταση ειχε μονο την αλλη θεια μου.θα μου πεις...σιγα. μια απλη επεμβαση πηγε να κανει. Δεν εινσι ετσι. Η θεια μου εκρυβε στεναχωριες μεσα της κ πικρες πολλες. Δεν ειχε καλη ψυχολογία οταν πηγε να χειρουργηθει. Μια καλη της φιλη τα εκμηστηρευτηκε αυτα στη μαμα μου.
    Η μαμα δεν μπορει να το ξεπεράσει. Θεωρει υπευθυνους τον αντρα της κ την κορη της που δεν της συμπαρασταθηκαν. Παψαμε να μιλαμε στην ξαδερφη μου, που εχει επιστρέφει στο νησι μονιμα πλεον, οταν μας ειπε η αλλη θεια οτι δεν παταει το ποδι της στον ταφο της μητερας της γιατι ειχε παραπονα απο κεινη.....
    Εμεις μια φορα την εβδομαδα επισκεπτομαστε το νεο σπιτι τησ θειουλας μου κανοντας διαδρομη μισης ωρας με το αμαξι.....
    Ηταν η αγαπημένη μου θεία απο ολες....
    Ποτε δε θα συμφιλιωθω με την ιδεα οτι δε θα τη ξαναδουμε...
    ΠΟΤΕ!
    Ευχαριστω που με διαβασατε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΣΑΜΠΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Τα συλληπητηρια μου.Εμας πεθανε στης 3/8/2015 ο πατερας ενος φιλου μας απο καρκινο στο παγκρεας.Δεν τον ηξερα τον ανθρωπο αλλα στεναχωρηθηκα πολυ! 65 χρονων ητανε.Λυπαμαι πολυ για την θεια σου.Να ζησετε να την θυμοσαστε!

  4. #4
    Christine, συλλυπητηρια για την αγαπημενη σου θεία! Να την θυμάσαι στην προσευχή σου, να της ανάβεις κεράκι και να της κάνετε κόλλυβα. Αυτό θα βογηθήσει πολύ κι εσάς, πιστεύω. Να ξέρεις, το οτι βγήκε από το νοσοκομείο τόσο νωρίς μπορεί και να ήταν λάθος απόφαση των γιατρών και όχι του αντρα της. Το λέω γιατι η μητέρα μου πριν 3,5 χρόνια πέθανε στα 64, από επιπλοκές μετά από χειρουργείο , επειδή ο γιατρός είπε να βγει, λίγο μετά την εντατικη και ενώ είχε ακόμα σοβαρές διάρροιες, με αποτέλεσμα να μας πεθάνει από αφυδάτωση.
    Εγώ πιστεύω οτι, αφού είδες και το όνειρο, ήταν "γραμμένο" να φύγει η αγαπημένη σου θεία. Κάνε υπομονή και σκέψου οτι μπορεί κάποτε, μετά από πολλα χρόνια, να ξανασυναντηθείτε. Εγώ προσωπικά παρηγοριέμαι όταν σκέφτομαι ότι οι αγαπημενοι που έχουν φύγει είναι τώρα κάπου καλύτερα και μας αγαπούν και μας προσέχουν από εκεί που είναι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Christine, συλλυπητηρια για την αγαπημενη σου θεία! Να την θυμάσαι στην προσευχή σου, να της ανάβεις κεράκι και να της κάνετε κόλλυβα. Αυτό θα βογηθήσει πολύ κι εσάς, πιστεύω. Να ξέρεις, το οτι βγήκε από το νοσοκομείο τόσο νωρίς μπορεί και να ήταν λάθος απόφαση των γιατρών και όχι του αντρα της. Το λέω γιατι η μητέρα μου πριν 3,5 χρόνια πέθανε στα 64, από επιπλοκές μετά από χειρουργείο , επειδή ο γιατρός είπε να βγει, λίγο μετά την εντατικη και ενώ είχε ακόμα σοβαρές διάρροιες, με αποτέλεσμα να μας πεθάνει από αφυδάτωση.
    Εγώ πιστεύω οτι, αφού είδες και το όνειρο, ήταν "γραμμένο" να φύγει η αγαπημένη σου θεία. Κάνε υπομονή και σκέψου οτι μπορεί κάποτε, μετά από πολλα χρόνια, να ξανασυναντηθείτε. Εγώ προσωπικά παρηγοριέμαι όταν σκέφτομαι ότι οι αγαπημενοι που έχουν φύγει είναι τώρα κάπου καλύτερα και μας αγαπούν και μας προσέχουν από εκεί που είναι.

    Την αφησε να φυγει ο γιατρος την επομενη αφου η ιδια τον ειχε διαβεβαιωσει οτι ενιωθε καλα. Ομως του ειχε πει οτι η στοματικη της κοιλοτητα γεμιζε με αρκετη ποσοτητα σιελων. Αυτο δε θα πρεπε να χε ανησυχησει το γιατρο;;;
    Μπορεί ομως να επεμενε κ η ιδια να φυγει για να μην πληρωσει παραπανω. Ειναι ολιγον τσιγγουνης ο αντρας της κ το ξέρουμε αυτο.

    Λυπαμαι για τη μητερα σου. Την ιδια κακη τυχη ειχε με τη θεια μου. Στα 65 εφυγε κ η θεια μου.

    Και να φανταστειτε βρε παιδια οτι πριν τρια χρονια ακριβως τετοιες μερες ειχαν ενα σοβαρο ατυχημα με μια αλλη θεια οταν ενα τζιπ επεσε πανω στο αμαξι τους που ειχανσταματησει για λιγα λεπτα. Η θεια μου τοτε την ειχε γλιτωσει με ενα καταγμα στον ωμο κ η αλλη θεια ουτε γκρατζουνια! Τοτε θεωρησαμε οτι η Παναγια τις προστατευσε!
    Για να χαθει τοσο αδικα δυομισι χρονια μετα, απο βλακεια γιατρου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ
    ΕΙΜΑΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΑΚΤΩΔΩΣ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΔΗΓΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΙΚΡΟ ΔΛΔ ΤΑ ΚΛΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΙ Ο ΚΟΡΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΕΣΠΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΔΙΑ ΚΑΘΩΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ Ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ
    ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ
    ΒΛΕΟΠΥΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ Τ ΛΕΩ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ
    Τ ΛΕΩ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΑΟΠ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ
    ΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥΝΑ ΕΔΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΠΑΠΑΝΤΖΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ
    ΕΙΜΑΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΑΚΤΩΔΩΣ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΟΔΗΓΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΙΚΡΟ ΔΛΔ ΤΑ ΚΛΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΙ Ο ΚΟΡΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΕΣΠΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΔΙΑ ΚΑΘΩΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ Ο ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑΝ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ
    ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ
    ΒΛΕΟΠΥΜΕ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ Τ ΛΕΩ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ
    Τ ΛΕΩ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΑΟΠ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ
    ΑΝ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥΝΑ ΕΔΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΠΑΠΑΝΤΖΕΣ
    Ειναι ολα θεμα τυχης τι να πω.....
    Α..ναι....αν δεν εχει ερθει η ωρα σου ακομη, την σκαπουλαρεις και λες τι τυχη ειναι αυτη!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΥΧΗ
    ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΠΕΝΤΕ ΦΟΡΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ
    ΜΕ Τ ΑΜΑΞΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΚΑΛΑ
    ΤΕΣΠΑ ΑΦΟΥ ΖΟΥΜΕ ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  2. Πως να αγαπήσουμε τον εαυτό μας για να χάσουμε βάρος;
    By whitecandle in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 15-11-2010, 16:39
  3. Γιατί λίγο πριν χάσουμε τις αισθήσεις μας βλέπουμε αστεράκια?
    By vince in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 08-11-2009, 21:08
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΘΕΙΑ
    By ΖΗΝΑ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 02-09-2006, 19:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •