ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148

    ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ

    1 μερα πριν τις πανελληνιες και κοντευω να πεθάνω απο αγχος! φυσαω και ξεφυσαω συνεχως! δεν μπορω να κατσω σε ενα σημειο και να ηρεμησω! νιωθω σαν να ερχεται το τελος του κοσμου αυριο..προσπαθησα να ηρεμησω αλλα δεν γινεται..βεβαια δεν εχω ανοιξει βιβλιο ουτε για μια επαναληψη γιατι θα αγχωθω ακομα παραπανω..νιωθω οτι δεν ξερω τιποτα και πως δεν θα γραψω τιποτα..ειναι φυσιολογικο να νιωθω κατι τετοιο μετα απο μια επιπονη προσπαθεια ενος ολοκληρου χρονου που μεχρι προτινος ημουνα τελειως χαλαρη και ειχα την αισθηση οτι οολα θα πανε καλα? και το κακο ειναι πως ειμαι τοσο αγχωμενη και για το αγορι που μιλαμε τοσο καιρο και δινει και αυτος φετος..σκεφτομαι και αυτον και αγχωνομαι ακομα παραπανω..καθομαι και με πιανει κρυος ιδρωτας,δεν μπορω να κοιμηθω και δεν μπορω να χαλαρωσω...μια βοηθεια παρακαλω..
    ευχαριστω προκαταβολικά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χρίτα εκείνος που θέλει να περάσει; μήπως ξέρεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Χρίτα εκείνος που θέλει να περάσει; μήπως ξέρεις;
    οικονομικο ΑΠΘ και εγω ψυχολογια ΑΠΘ

  4. #4
    Να σου ευχηθώ πρώτα καλή επιτυχία για αύριο. Έχεις δίκιο να είσαι αγχωμένη αφού όλόκληρη η ελληνική κοινωνία έχει αναγάγει τις Πανελλαδικές σε ΜΕΓΑ σταθμό της ζωής του ανθρώπου. Όμως, δεν είναι έτσι . Η επιτυχία στις Πανελλαδικές δεν είναι το εισητήριο της επιτυχίας στη ζωή, ούτε της ευτυχίας. Οι ψυχικές αντοχές του ανθρώπου και η ικανότητά του να προσαρμόζεται στις διάφορες συνθήκες
    που εναλλάσσονται κατά τη διάρκεια του βίου του, αυτο είναι το εισητήριο για την επιτυχία νομίζω.
    Χαλάρωσε λοιπόν και άσε τη ζωή σου να κυλήσει. Εξάλλου δεν περνάνε όοολα από το χέρι μας. Υπάρχει και ο παράγοντας τύχη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @χριταφ σε κταλαβαινω εμενα εχουν περασει εφτα χρονια απο τοτε που εδωσα και ακομη εχω εφιαλτες οτι δινω εξετασεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by xritaf View Post
    1 μερα πριν τις πανελληνιες και κοντευω να πεθάνω απο αγχος! φυσαω και ξεφυσαω συνεχως! δεν μπορω να κατσω σε ενα σημειο και να ηρεμησω! νιωθω σαν να ερχεται το τελος του κοσμου αυριο..προσπαθησα να ηρεμησω αλλα δεν γινεται..βεβαια δεν εχω ανοιξει βιβλιο ουτε για μια επαναληψη γιατι θα αγχωθω ακομα παραπανω..νιωθω οτι δεν ξερω τιποτα και πως δεν θα γραψω τιποτα..ειναι φυσιολογικο να νιωθω κατι τετοιο μετα απο μια επιπονη προσπαθεια ενος ολοκληρου χρονου που μεχρι προτινος ημουνα τελειως χαλαρη και ειχα την αισθηση οτι οολα θα πανε καλα? και το κακο ειναι πως ειμαι τοσο αγχωμενη και για το αγορι που μιλαμε τοσο καιρο και δινει και αυτος φετος..σκεφτομαι και αυτον και αγχωνομαι ακομα παραπανω..καθομαι και με πιανει κρυος ιδρωτας,δεν μπορω να κοιμηθω και δεν μπορω να χαλαρωσω...μια βοηθεια παρακαλω..
    ευχαριστω προκαταβολικά
    Τι μου θύμισες τώρα να ξερες... Καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή νιώθεις τρελή πίεση και άγχος, αλλά δεν αξίζει ούτε δράμι να περνάς τέτοιο λούκι. Αυτό το κλισέ που λένε "δεν είναι το τέλος του κόσμου" είναι αλήθεια 100%, και θα το καταλάβεις αργότερα. Ξέρω ότι ό,τι και να σου λέμε οι "γέροντες" εδώ εσύ τ' ακούς βερεσέ με τόσο άγχος που χεις, αλλά πάρε μια βαθιά ανάσα και βούτα. Όσο και να φοβάσαι το νερό, θα εκπλαγείς με το πόσο καλά μπορείς να επιπλεύσεις. Καλή επιτυχία!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Μπορει να ναι δυσκολο αλλα οι θετικες σκεψεις εχουν μεγαλα αποτελεσματα... παρτο χαλαρα και πες οτι θα γραψω και θα περασω... επιμονη και προπαντως πιστη!!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καλη επιτυχια να εχεις και εσυ και ολα τα παιδια και μην αγχωνεστε παραπανω απο οσο πρεπει!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    σας ευχαριστω ολουςς σας παρα πολυ!! ειναι σημαντικο που ακουω τετοια λογιαα σημερα μου δωσατε θαρρος και θα προσπαθησω για το καλυτερο! να ειστε ολοι σας καλα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χρίτα μου αν κρίνω απ τις ''εκθέσεις'' σου εδω, αύριο θα σκίσεις στην έκθεση! Είμαι σίγουρος οτι θα τους τρελάνεις τους διορθωτές!
    Κοίτα μην κάνεις καρδούλες στο τετράδιο...!
    Good luck απο μένα.

  11. #11
    Xritaf πώς πήγες σήμερα; O φίλος σου πώς πήγε;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by LeelaT View Post
    Xritaf πώς πήγες σήμερα; O φίλος σου πώς πήγε;
    Παιδιαα εσκισα!!! Το θεμα το ειχα δουλεψει πολυυ καλαα,το ηξερα,και ελπι2ω να εχω παει αρκετα καλα! Ο φιλος μου? χμμμ του στειλα τη προηγουμενη μερα καλη επιτυχια και τα σχετικα και αυτος τα πηγε πολυ καλαα απο οτι μου ειπε! αλλα δεν ειπαμε τιποτα αλλο περι του θεματος! μονο πως τα πηγαμε και τελος..δεν ξαναμιλησαμε απο εκεινη τη στιγμη..και παλι με δικια μου πρωτοβουλια να μιλησουμε..αλλα ενταξει τι να κανω...υπομονη και σεβασμος στις επιλογες του..δεν γινεται κατι αλλο στη φαση που ειμαστε..αλλωστε δυο βδομαδες εμειναν τωρα..εξι μαθηματα ακομα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by xritaf View Post
    Παιδιαα εσκισα!!! Το θεμα το ειχα δουλεψει πολυυ καλαα,το ηξερα,και ελπι2ω να εχω παει αρκετα καλα! Ο φιλος μου? χμμμ του στειλα τη προηγουμενη μερα καλη επιτυχια και τα σχετικα και αυτος τα πηγε πολυ καλαα απο οτι μου ειπε! αλλα δεν ειπαμε τιποτα αλλο περι του θεματος! μονο πως τα πηγαμε και τελος..δεν ξαναμιλησαμε απο εκεινη τη στιγμη..και παλι με δικια μου πρωτοβουλια να μιλησουμε..αλλα ενταξει τι να κανω...υπομονη και σεβασμος στις επιλογες του..δεν γινεται κατι αλλο στη φαση που ειμαστε..αλλωστε δυο βδομαδες εμειναν τωρα..εξι μαθηματα ακομα!

    Συγχαρητήρια!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Συγχαρητήρια!!!!
    ευχαριστωω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ενα σουπερ σοσ για σασ με τισ πανεληνιεσ καθε φροντιστηριο δινει καποια σοσ μιλατε μεταξυ σασ να βρειτε τα κοινα που θα τα διαβασετε σαν να λετε καλημερα στη μανα σασ και τα υπολοιπα κανονικα αλλα μιληστε μεταξυ σασ με τουσ φιλουσ σασ ολοι πανε σε διαφορετικα φροντιστηρια και το καθενα λεει διαφορετικα λιγο πραγματα
    το να μη κοιμαστε κι αυτα ειναι φυσιολογικα ολοι τα περασαμε μια βδομαδα ειναι μετα θα πατε διακοπεσ θα κανετε οτι θελετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πανελλήνιες και άγχος
    By ΗλιάναΠ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 19-03-2015, 16:04
  2. Γονεις και πανελληνιες
    By Unforgiven in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 17-06-2014, 16:13
  3. Πανελλήνιες
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-04-2012, 13:26
  4. πανελληνιες
    By (_mafalda_) in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2012, 22:13
  5. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ(ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ)
    By x-ray in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 39
    Last Post: 17-07-2007, 23:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •