Ηθελα απλα να το πω καπου γιατι βασανιζομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170

    Ηθελα απλα να το πω καπου γιατι βασανιζομαι

    Γεια σας παιδια! Το σαββατο παντρευεται ο κολλητος του πρωην μου με κουμπαρο τον πρωην μου. Το ηξερα εδω και μηνες οτι θα γινοταν αυτος ο γαμος. Αυτο που δεν ηξερα τοτε ειναι οτι εγω θα ειμαι απουσα. Στεναχωριεμαι παρα πολυ. Σκεφτομαι οτι θα του λενε και στα δικα σου και θα τον ρωτανε που ειναι η αιφελ. Φυσικα αυτος θα λεει χωρισαμε ή ακομα χειροτερα την χωρισα. Ηθελα να ξερα δεν αισθανεται καπως που ολοι του οι φιλοι θα ειναι εκει με τις κοπελες τους και αυτος θα ειναι το μονο μπακουρι? Επισης σκεφτομαι οτι θα ειναι εκει πρρα ολοι και θα διασκεδαζουν κι εγω θα ειμαι μονη κι ερημη. Μη μου πειτε να βγω εξω, γιατι ακομα και να βγω με παρεα το μυαλο μου στον γαμο θα ηταν. Στεναχωριεμαι πολυ και ακομα πιο πολυ γιατι εκεινου τοτε που θα του μιλανε για μενα δεν θα του λειπω. Ασε που θα ειναι και μια ευκαιρια να μαθουν ολοι οτι χωρισαμε. Ειναι δηλ σαν να βγαινει ανακοινωση. Σαν ο χωρισμος αυτος να επικυρωνεται κιολας. Μπορει καποιος να με κανει να αισθανθω λιγο καλυτερα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος για να σε παρηγορησει....
    ειδικα μετα την περιγραφη της σχεσης σας....
    δεν ειμαι εγω , ΑΥΤΟΣ ο ανθρωπος..
    θα κανω οτι μπορω.
    θα πω λιγα για να μην ανοιξω το στομα μου...

    πρωτα απ ολα οι ανδρες δεν μεγαλωνουν με τον καημο να γινουν νυφουλες και δεν νοιωθουν ολα αυτα που φανταζεσαι αν πανε σε εναν γαμο, ξεμπαρκοι.
    δευτερον, θα εχει δουλειες εκει σαν κουμπαρος, οποτε δεν θα εχει χρονο να σκεφτει μοναξιες (σε περιπτωση που πασχει απο συνδρομο "πληγωμενη μανολια").
    τριτον, οι κοντινοι σας σιγουρα το ξερουν οτι χωρισατε, δεν περιμενουν τον γαμο.
    οι μακρινοι, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ που θα το μαθουν??? ισα ισα ειναι πολυ καλυτερο να μαθευτει, να τελειωνεις, για να μην εχεις σε καθε τυχαια συναντηση στην αγορα να απαντας στην καθε θειτσα "τι κανει ο μανωλακης και γιατι ετσι στην βολτα, μοναχη?".
    τελος ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ "την χωρισα την ******* μου ψησε το ψαρι στα χειλη, αλλα εκδικηθηκα". θα πει "παιδια, χωρισαμε"...

    μετα το τελος: βρες μια στενη σου φιλη που νοιωθεις ανετα μαζι της και δεν χρειαζεται να υποκρινεσαι, και καντε ενα σεσιον με καταρες και βρισιες για τον παλιομαλακα- που- σηκωνε- και- χερι- το- κοπροσκυλο, να ρθεις στα ισια σου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος για να σε παρηγορησει....
    ειδικα μετα την περιγραφη της σχεσης σας....
    δεν ειμαι εγω , ΑΥΤΟΣ ο ανθρωπος..
    θα κανω οτι μπορω.
    θα πω λιγα για να μην ανοιξω το στομα μου...

    πρωτα απ ολα οι ανδρες δεν μεγαλωνουν με τον καημο να γινουν νυφουλες και δεν νοιωθουν ολα αυτα που φανταζεσαι αν πανε σε εναν γαμο, ξεμπαρκοι.
    δευτερον, θα εχει δουλειες εκει σαν κουμπαρος, οποτε δεν θα εχει χρονο να σκεφτει μοναξιες (σε περιπτωση που πασχει απο συνδρομο "πληγωμενη μανολια").
    τριτον, οι κοντινοι σας σιγουρα το ξερουν οτι χωρισατε, δεν περιμενουν τον γαμο.
    οι μακρινοι, ΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ που θα το μαθουν??? ισα ισα ειναι πολυ καλυτερο να μαθευτει, να τελειωνεις, για να μην εχεις σε καθε τυχαια συναντηση στην αγορα να απαντας στην καθε θειτσα "τι κανει ο μανωλακης και γιατι ετσι στην βολτα, μοναχη?".
    τελος ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ "την χωρισα την ******* μου ψησε το ψαρι στα χειλη, αλλα εκδικηθηκα". θα πει "παιδια, χωρισαμε"...

    μετα το τελος: βρες μια στενη σου φιλη που νοιωθεις ανετα μαζι της και δεν χρειαζεται να υποκρινεσαι, και καντε ενα σεσιον με καταρες και βρισιες για τον παλιομαλακα- που- σηκωνε- και- χερι- το- κοπροσκυλο, να ρθεις στα ισια σου...
    Ρεμεντυ σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Πραγματικα με βοηθησες ειδικα στο τελος που σου βγηκε αυθορμητο. Η φιλη μου τον καταριεται συχνα. Εγω κολλημενη. Εσυ μπορεις να μου πεις οτι θες δεν θιγομαι. Πες μου οτι σου βγαινει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αυτο που μου βγαινει ειναι οτι σε πιανει νοσταλγια για μια ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΗ κατασταση.
    μην αφηνεσαι να κανεις φοκους εκει λοιπον (στην νοσταλγια), ουτε να σκεφτεσαι τον πρωτο καιρο της σχεσης σας.
    η σχεση σας δεν ηταν αυτη του πρωτου καιρου, ηταν ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ.
    ασε την μυθοποιηση λοιπον και να σκεφτεσαι συχνα ποσο ασχημα σου φεροταν και οτι εσυ το ανεχοσουν ενω σε υποτιμουσε και σε κακοποιουσε.

    και να κανεις παρεα με φιλες που σκεφτονται υγειως και θελουν το καλο σου, οχι με λάμιες που σου λενε παπαριες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Ρεμεντυ ακριβως αυτο που ειπες νιωθω. Ακριβως ομως. Νοσταλγια για τον πρωτο καιρο της σχεσης μας. Για μετα δεν το σκεφτομαι καν γιατι εχω αρχισει να ενοχοποιω τον εαυτο μου. Οτι σηκωνε χερι γιατι του σπαγα τα νευρα με τη ζηλια μου και αν ημουν εγω ηρεμη θα ηταν κι εκεινος οπως τον πρωτο καιρο. Ειμαι απελπισμενη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Ρεμεντυ ακριβως αυτο που ειπες νιωθω. Ακριβως ομως. Νοσταλγια για τον πρωτο καιρο της σχεσης μας. Για μετα δεν το σκεφτομαι καν γιατι εχω αρχισει να ενοχοποιω τον εαυτο μου. Οτι σηκωνε χερι γιατι του σπαγα τα νευρα με τη ζηλια μου και αν ημουν εγω ηρεμη θα ηταν κι εκεινος οπως τον πρωτο καιρο. Ειμαι απελπισμενη
    αν δεν ενοχοποιουσουν, δεν θα καθοσουν και να σε χτυπαει.
    ειναι ακριβως η ιδια λειτουργια.

    εισαι εντελως λαθος τοποθετημενη. αυτα μονο ο κερασης τα λεει ("μην τους εκνευριζετε για να μην τρωτε ξυλο') . ειναι απαραδεκτη και αρρωστημενη λογικη.
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ, ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙΣ.
    σιγουρα θα στα χει πει ο θεραπευτης σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν δεν ενοχοποιουσουν, δεν θα καθοσουν και να σε χτυπαει.
    ειναι ακριβως η ιδια λειτουργια.

    εισαι εντελως λαθος τοποθετημενη. αυτα μονο ο κερασης τα λεει ("μην τους εκνευριζετε για να μην τρωτε ξυλο') . ειναι απαραδεκτη και αρρωστημενη λογικη.
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ, ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙΣ.
    σιγουρα θα στα χει πει ο θεραπευτης σου.
    Ναι συνεχεια μου τα λεει και μου φερνει παραδειγματα οπως τον εργοδοτη του θα τον χτυπουσε? Η ενοχοποιηση που κανω ειναι για να δικαιολογησω και λιγο το γιατι τον θελω πισω. Γιατι ςλλιως θα καταλαβω οτι ειμαι μαζοχα. Δεν μπορω απλα να συνειδητοποιησω οτι εφυγε και μαλιστα οτι θα συναντηθουν ολοι τους σε αυτον τον γαμο κι εγω θα λειπω. Ελεος πια!εχω ξεχασει πως ειναι να μη στεναχωριεμαι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Ναι συνεχεια μου τα λεει και μου φερνει παραδειγματα οπως τον εργοδοτη του θα τον χτυπουσε? Η ενοχοποιηση που κανω ειναι για να δικαιολογησω και λιγο το γιατι τον θελω πισω. Γιατι ςλλιως θα καταλαβω οτι ειμαι μαζοχα. Δεν μπορω απλα να συνειδητοποιησω οτι εφυγε και μαλιστα οτι θα συναντηθουν ολοι τους σε αυτον τον γαμο κι εγω θα λειπω. Ελεος πια!εχω ξεχασει πως ειναι να μη στεναχωριεμαι
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ​ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    τι να πω εχεις δικιο!!! Εμενα εκτος του οτι με χτυπουσε πιο πολυ μου αφησε ψυχολογικο τραυμα οταν εμεινα εγκυος που μεσω μηνυματος μου ζητησε να τον αφησω ησυχο. Και με παρατησε μονη μου να βγαλω το φιδι απο την τρυπα. Παρολα αυτα που τα σκεφτομαι και θυμωνω πλεον τον θελω πισω και αυτο γιατι αναλογιζομαι την αρχη της σχεσης μας που ηταν υπεροχα και θελω να τα ξαναζησω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    θελεις κατι αδυνατον δηλαδη.
    ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ξαναζησεις την αρχη της σχεσης σας, οχι για γραμματικους λογους, η επειδη εφυγε εκεινος (πες οτι ξαναγυριζει), αλλα γιατι η πραγματικη σχεση σας ηταν αυτη που εξελιχθηκε, ΟΧΙ Η ΑΡΧΙΚΗ.
    πως θα ξαναζησεις την αρχη λοιπον?
    θα υποκριθεις οτι δεν σε χτυπησε ποτε?
    θα σε ξαναχτυπησει κι εκει θα το θυμηθεις.

    ξερεις ποτε θελεις να ζησεις κατι που ειναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ αδυνατον να το ζησεις??
    οταν δεν θελεις να το ζησεις, αλλα πιστευεις οτι σου αξιζει η δυστυχια.
    παλι στην αυτοεκτιμηση, γυρναμε..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    τι να πω εχεις δικιο!!! Εμενα εκτος του οτι με χτυπουσε πιο πολυ μου αφησε ψυχολογικο τραυμα οταν εμεινα εγκυος που μεσω μηνυματος μου ζητησε να τον αφησω ησυχο. Και με παρατησε μονη μου να βγαλω το φιδι απο την τρυπα. Παρολα αυτα που τα σκεφτομαι και θυμωνω πλεον τον θελω πισω και αυτο γιατι αναλογιζομαι την αρχη της σχεσης μας που ηταν υπεροχα και θελω να τα ξαναζησω
    Οκ, εγώ δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου με τον πρώην και δεν ξέρω αν αυτά που θα σου πω θα σε βοηθήσουν (το ελπίζω) αλλά διάβασα το ποστ της ρέμεντυ που γράφει ότι σε χτύπησε κι αυτό ήταν αρκετό...δεν πρέπει να σε νοιάζει καν τι θα γίνει σε οποιονδήποτε τομέα μ' αυτόν τον "άνθρωπο" αν θα πει ότι σε χώρισε, αν θα μάθουν όλοι για το χωρισμό, τίποτα απολύτως! Και φυσικά δεν αξίζει να τον σκέφτεσαι και να στεναχωριέσαι τη μέρα του γάμου, πόσο μάλλον να είσαι κολλημένη μαζί του...Τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζουν να χαλιέσαι για χάρη τους...και το ότι γράφεις ότι σε παράτησε κι έγκυο, ενισχύει ακόμα περισσότερο τη γνώμη μου. Η αρχή της σχέσης σας ήταν υπέροχη γιατί δεν είχε δείξει ακόμα το αληθινό του πρόσωπο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θελεις κατι αδυνατον δηλαδη.
    ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ξαναζησεις την αρχη της σχεσης σας, οχι για γραμματικους λογους, η επειδη εφυγε εκεινος (πες οτι ξαναγυριζει), αλλα γιατι η πραγματικη σχεση σας ηταν αυτη που εξελιχθηκε, ΟΧΙ Η ΑΡΧΙΚΗ.
    πως θα ξαναζησεις την αρχη λοιπον?
    θα υποκριθεις οτι δεν σε χτυπησε ποτε?
    θα σε ξαναχτυπησει κι εκει θα το θυμηθεις.

    ξερεις ποτε θελεις να ζησεις κατι που ειναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ αδυνατον να το ζησεις??
    οταν δεν θελεις να το ζησεις, αλλα πιστευεις οτι σου αξιζει η δυστυχια.
    παλι στην αυτοεκτιμηση, γυρναμε..
    Το μετεπειτα της σχεσης μας δεν θελω να το ξαναζησω ηταν παρανοικο.κοντεψε να με τρελανει. Μεχρι και το προσωπο μου ειχε αλλαξει απο το συνεχες αγχος και την αγωνια. Εγω θελω εκεινο το παιδι του τοτε της αρχης. Βαζω τον εαυτο μου να σκεφτεται οτι μπορει να ξαναγινει ετσι γιατι τωρα πια ξερω πως να τον χειριζομαι για να μου συμπεριφερεται ανθρωπινα. Θελω να ξερετε οτι κι εγω εκνευριζομαι με αυτα που γραφω αλλα πιστεψτε με ετσι οπως ηταν στην αρχη κανεις δεν τον πιανει. Και απο την εμπειρια που εχω μεχρι τωρα ήταν η καλυτερη αρχη δεν προκειται να μου ξαναγινει με κανεναν. Πειτε μου τη γνωμη σας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Οκ, εγώ δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου με τον πρώην και δεν ξέρω αν αυτά που θα σου πω θα σε βοηθήσουν (το ελπίζω) αλλά διάβασα το ποστ της ρέμεντυ που γράφει ότι σε χτύπησε κι αυτό ήταν αρκετό...δεν πρέπει να σε νοιάζει καν τι θα γίνει σε οποιονδήποτε τομέα μ' αυτόν τον "άνθρωπο" αν θα πει ότι σε χώρισε, αν θα μάθουν όλοι για το χωρισμό, τίποτα απολύτως! Και φυσικά δεν αξίζει να τον σκέφτεσαι και να στεναχωριέσαι τη μέρα του γάμου, πόσο μάλλον να είσαι κολλημένη μαζί του...Τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζουν να χαλιέσαι για χάρη τους...και το ότι γράφεις ότι σε παράτησε κι έγκυο, ενισχύει ακόμα περισσότερο τη γνώμη μου. Η αρχή της σχέσης σας ήταν υπέροχη γιατί δεν είχε δείξει ακόμα το αληθινό του πρόσωπο...
    Δηλ κι εσυ πιστευεις οτι δεν υπαρχει δικαιολογια για καποιον που χτυπαει. Γιατι εκεινος οταν μου ζητουσε συγνωμη μου ελεγε οτι τον προκαλω. Για το εγκυος παλι δεν υπαρχει δικαιολογια. Εκει ηταν καθαρη ευθυνοφοβια. Δεν ξερω τι στο καλο εχω παθει και κολλησα. Βεβαια σε εκεινον ενα μηνα τωρα δειχνω αδιαφορια αλλα η καρδουλα μου το ξερει. Μονο να γινοταν να μην υπηρχε ποτε!!! Θελω να περασει ο χρονος να τον κεχασω τελειως. Αλλα εγω κανω τα παντα για να τον θυμαμαι. Μπαινω πχ στο ινσταγκραμ και κοιταω τις φωτο του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by aifel View Post
    Το μετεπειτα της σχεσης μας δεν θελω να το ξαναζησω ηταν παρανοικο.κοντεψε να με τρελανει. Μεχρι και το προσωπο μου ειχε αλλαξει απο το συνεχες αγχος και την αγωνια. Εγω θελω εκεινο το παιδι του τοτε της αρχης. Βαζω τον εαυτο μου να σκεφτεται οτι μπορει να ξαναγινει ετσι γιατι τωρα πια ξερω πως να τον χειριζομαι για να μου συμπεριφερεται ανθρωπινα. Θελω να ξερετε οτι κι εγω εκνευριζομαι με αυτα που γραφω αλλα πιστεψτε με ετσι οπως ηταν στην αρχη κανεις δεν τον πιανει. Και απο την εμπειρια που εχω μεχρι τωρα ήταν η καλυτερη αρχη δεν προκειται να μου ξαναγινει με κανεναν. Πειτε μου τη γνωμη σας
    Η γνώμη μου είναι ότι την έχεις εξιδανικεύσει αυτή την αρχή...μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι μου φαίνεται...και να σου πω και κάτι άλλο; Ας μην είναι και τόσο καλή η αρχή με τον επόμενο, ας υπάρχει μια αμηχανία μέχρι να γνωριστείτε καλά, ας μην είστε απ΄την αρχή αγάπες και λουλούδια αλλά να μην έχετε τέτοια ευτράπελα σαν αυτά με τον πρώην...
    Και να σε ρωτήσω κι αν θες απαντάς, ήταν η πρώτη σου σχέση;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Η γνώμη μου είναι ότι την έχεις εξιδανικεύσει αυτή την αρχή...μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι μου φαίνεται...και να σου πω και κάτι άλλο; Ας μην είναι και τόσο καλή η αρχή με τον επόμενο, ας υπάρχει μια αμηχανία μέχρι να γνωριστείτε καλά, ας μην είστε απ΄την αρχή αγάπες και λουλούδια αλλά να μην έχετε τέτοια ευτράπελα σαν αυτά με τον πρώην...
    Και να σε ρωτήσω κι αν θες απαντάς, ήταν η πρώτη σου σχέση;
    Οχι δεν ηταν η πρωτη μου σχεση. Εξαλλου δεν ειμαι μικρη. Ειμαι 29 πλεον. Για την ακριβεια ειναι η τεταρτη σοβαρη σχεση. Και η καλυτερη στην αρχη της. Με τους αλλους δεν υπηρχε τετοιο πραγμα στην αρχη. Γι αυτο και συγκατοικησαμε απο την πρωτη εβδομαδα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρεπει καπου να τα πω.
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 04-07-2019, 19:53
  2. γιατι απλα γιατιι
    By psuxodrama07 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-11-2014, 16:16
  3. Θα βγαλει καπου ???
    By aliki23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-10-2012, 08:58
  4. απλά κάπου ήθελα να το πω ξανά..χρειάζομαι την στηριξή σας. . !
    By Φελίσιτι in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 130
    Last Post: 17-12-2011, 22:17
  5. ΚΑΠΟΥ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ...
    By matina24 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2011, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •