παλι εισαγωγη μετα απο αποπειρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101

    παλι εισαγωγη μετα απο αποπειρα

    ενω ημουν 10 μερες στο ψυχιατρειο και ςνιωθα καλυτερα,βγηκα επαθα ουρολημοξη και ιωση με πυρετο και εκανα αποπειρα να πηδηξω απο9 το παραθυρο τοπυ νοσοκομειου,με εσωσε ενας γιατρος και μετα με ασθενοφορο με πηγαν παλι ψυχιατρειο.μου εδωσαν αντιβιθωδη να πεσει ο πυρετος και αντικαταθλιπτικα.σημερα μου εδωσε αδε4ια με διανικτερευση και θα παω παλι αυριο το πρωι.
    αλλα νιωθω πολυ αδυναμη,ζαλιζομαι με τον πολυ κοσμο και οταν μενω μονη σπιτι συνεχεια το μυαλο μου παει στο παραθυρο και εχω παρορμηση να πεσω.αυριο θα του το πω του γιατρου,σημερα κανω υπομονη ,πηρα τα φαρ4νμακα μου και καθομαι ησυχα στον υπολογιστη,αλλα εχω βαρυ κεφαλι και ιλλιγο.
    βαρεθηκα να ειμαι ολο στο νοσοκομειο.θα γινω ποτε καλα?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Βεβαίως και θα γίνεις..
    Προσπάθησε να κάνεις κάτι που θα σ αποσπάσει την προσοχή...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,364
    Quote Originally Posted by stellagr View Post
    ενω ημουν 10 μερες στο ψυχιατρειο και ςνιωθα καλυτερα,βγηκα επαθα ουρολημοξη και ιωση με πυρετο και εκανα αποπειρα να πηδηξω απο9 το παραθυρο τοπυ νοσοκομειου,με εσωσε ενας γιατρος και μετα με ασθενοφορο με πηγαν παλι ψυχιατρειο.μου εδωσαν αντιβιθωδη να πεσει ο πυρετος και αντικαταθλιπτικα.σημερα μου εδωσε αδε4ια με διανικτερευση και θα παω παλι αυριο το πρωι.
    αλλα νιωθω πολυ αδυναμη,ζαλιζομαι με τον πολυ κοσμο και οταν μενω μονη σπιτι συνεχεια το μυαλο μου παει στο παραθυρο και εχω παρορμηση να πεσω.αυριο θα του το πω του γιατρου,σημερα κανω υπομονη ,πηρα τα φαρ4νμακα μου και καθομαι ησυχα στον υπολογιστη,αλλα εχω βαρυ κεφαλι και ιλλιγο.
    βαρεθηκα να ειμαι ολο στο νοσοκομειο.θα γινω ποτε καλα?
    Φυσικά και θα γίνεις, κάνε κουράγιο κι υπομονή κι εγώ κατά διαστήματα κολλάω σε άλλη σκέψη αυτοκτονίας αλλά (ευτυχώς) αυτό δεν είναι μόνιμο κι όταν συμβαίνει προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με κατάλληλη αγωγή...θα περάσει, θα δεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Tωρα να σου πουμε οτι θα γινεις καλα ? δεν μαρεσει να λεω πραματα ' ετσι ' για να δωσω κουραγιο , ειναι η ευκολη λυση . Εδω λες πηδηξες απο το παραθυρο , και εισαι στο ψυχιατρειο . Δεν μας λες τι ακριβως εχεις , λογικο βεβαια στην ασχημη κατασταση που βρισκεσαι . . Για να σου δινει και εξιτηριο ο γιατρος , μαλλον δεν εισαι και τοσο ασχημα , απλως εχεις χασει την υπομονη σου .
    Σε αυτη την ζωη , ολα περαστικα ειναι παντως . Αγγελος .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    8
    Στελλα αν ξανακανεις αποπειρα αυτοκτονιας σιγουρα θα γινεις χειροτερα η δεν θα μαθεις ποτε αν θα γινεις καλυτερα. Δειξε υπομονη και πιστη στον εαυτο σου και στους γιατρους.

Similar Threads

  1. Εισαγωγή για νοσηλεία σε ψυχιατρείο
    By markos2 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 12-04-2015, 13:18
  2. ενας χρονος και κατι μετα απο την αποπειρα...
    By dragonfly1 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-2014, 16:15
  3. Εισαγωγή στις σχολές με το 3%
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-06-2010, 14:26
  4. Μετα την αποπειρα αυτοκτονιας...
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-2008, 01:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •