Κοιταζω τον καθρευτη μου και απορω..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    21

    Κοιταζω τον καθρευτη μου και απορω..

    Ειμαι αρκετα εμφανισιμη συμφωνα με αυτα που ακουω και με τα δικα μου κριτηρια. Θεωρω πως ειμαι και νιωθω ομορφη. Μακρυ κοκκινο μαλλι ξερω γω, καμπυλες φςςς.. οχι ομως μονο στην εμφανιση, ακουω αρκετα καλα λογια και για τον χαρακτηρα μου και γενικα εχω μια προσωπικοτητα και ειμαι αρκετα συζητησιμη και ωριμη για την ηλικια μου. Ο γιατρος μου με χαρακτηρισε τις προαλλες δυναμικη και να μη μου κανει εντυπωση το οτι κομπλαρω τους αντρες η για το οτι προσπαθησαν καποιοι να με μειωσουν ωστε να ενισχυθει το εγω τους. που να με δεις και στην κουζινα, να ναι καλα η μπαρμπαριγου.
    Το γαμωτο μου ειναι το εξης: αρχικα να τονισω πως δεν ειναι μηνυμα απελπισιας, αν διαβασεις μεχρι το τελος καθως και προηγουμενες μου αναρτησεις θα καταλαβεις.. βλεπεις καποια παλικαρια, αξιολογα λεβεντοπαιδα για σπιτι, ειτε αμα βγεις εξω ειτε μες στον οικογενειακο κ φιλικο κυκλο να κυκλοφορουν η και να παντρευονται γυναικες που η δε θα βλεπονται, η ειναι αγγουρια με μυαλο φιρικι, η και τα δυο. Γυναικες που ζουν για να σου φανε ειτε τα δικα σου ειτε του πατερα τους τα φραγκα. Γυναικες διχως ηθος, αξιοπρεπεια και διχως προσωπικοτητα. Οπως βλεπεις δεν στεκομαι στην εμφανιση. Κ εγω να πεφτω στα ΣΚΑΤΑ. Ναι, ζηλευω! Δε μου λειπει τιποτα, εχω ξεπερασει τις αμφιβολιες που χα για τον εαυτο μου. και τι καταφερα? ο ενας gay, ο αλλος σατανιστης, ο αλλος ναρκωμανης κ ο τελευταιος ψυχοπαθης. ο δευτερος με επελεξε, τους αλλους τους επελεξα. μετανιωνω μονο για τον δευτερο κ τον τελευταιο. Στην πορεια? αηδιαστικα πεσιματα απο αηδιαστικους ανθρωπους τυπου "τι μαναρι εισαι εσυ" λες κ εισαι κρεας η ανδρες ανασφαλεις που απλα βλεπουν και δε πραττουν. τι κανω τοσο λαθος, εχω βαρεθει αλλο να περνω κ αλλο να μου βγαινει. δε θελω να φτασω 30-35 και να μην εχω παρει κ εγω τον δρομο μου με εναν αξιολογο ανθρωπο..εχω περασει τοσα, εχω καταφερει αλλα τοσα, γιατι να μην το αξιζω κ εγω..?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    21
    παρακαλειται ο admin να διορθωσει τον σκοτωμενο στον τιτλο καθρεφτη**

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eχεις σκεφτει την περιπτωση να κανεις εσυ καποιο τραγικο λαθος ? ειναι πολυ βολικο να τα ριχνουμε στην κακη μας τυχη , και να βγαζουμε την ουρα μας απ εξω .
    Δεν μπορω να πω αλλα , διοτι δεν σε γνωριζω , αλλα η μεταθεση ευθυνων στην κακη μας τυχη , η οπου αλλου βολευει , ειναι συνηθισμενο φαινομενο .

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    21
    δεν ανεφερα καθολου το θεμα τυχης, δεν εριξα καμια ευθυνη, δεν εβγαλα καμια ουρα. ολα ειναι θεμα επιλογων. απο μονη μου οπως γραφω απορω για το τι μπορει να κανω λαθος. Το κυριως προβλημα μου ειναι οτι παντα πεφτω σε ανθρωπους που υποκρινονται για πααααααααρα πολυ μεγαλο διαστημα και το αναφερω καθως δεν ειμαι των βιαστικων κινησεων. φροντιζω να γνωριζω τον αλλον απο πιο πριν.. δε πεφτω στο κρεβατι με το καλημερα σας οπως αλλες. κ οσο να ναι οταν εχεις περασει καποια ασχημα πραγματα ζητας και μια γνωμη απο φιλικο-οικογενειακο περιβαλλον. και μετα απο λιγο καιρο μενουν κ αυτοι αναυδη. δεν ειμαι κοριτσακι για να ριχνω φταιξιμο μονο στους αλλους. ξερω πολυ καλα το ποσοστο που μ αναλογει, αλλα αυτο δε μπορω να το ξερω απ την αρχη οταν μεχρι στιγμης εχω πεσει σε ανθρωπους τερμα διπροσωπους. παρακαλω διαβαστε προηγουμενες αναρτησεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Κοπελιά, δεν θα σε παινέψω χωρίς να σε γνωρίζω, αλλά θα σου πω πως μου θυμίζεις επακριβώς περίπτωση γνωστής μου νηπιαγωγού/δασκάλας η οποία είναι αντικειμενικά πολύ όμορφη γυναίκα, έχει μυαλό για να συζητήσεις και όχι απλώς να χαχανίσεις, γεννήθηκε έχοντας μια μητέρα που θα μπορούσε να της μεταδώσει πολλά ψυχολογικά θέματα αλλά απ'οτι έχω δει ευτυχώς το έχει αποφύγει με μεγάλη επιτυχία (αντίθετα με την αδερφή της) και παρότι είναι στα 25-26, έχει κάνει μόνο 2 σχέσεις με άχρηστους ανθρώπους. Ένας επίσης τελειωμένος της την έπεφτε πριν κάποιο καιρό, υποστηρίζοντας το "έχω καλές προθέσεις", όντας και μεγαλύτερός της περί τα 6+ χρόνια και κατέληξε να πέσει στο κρεβάτι με την αδερφή της, η οποία ήταν και σε σχέση.

    Το είχα συζητήσει μαζί της κάποια στιγμή που το είχε φέρει η κουβέντα και πιστεύω πως ισχύει αυτό που σου είπε κι εσένα ο γιατρός σου, οτι δηλαδή μάλλον κομπλάρει κάποιους αν την γνωρίσουν πέραν της πρώτης ματιάς. Δυστυχώς πολλοί (και άντρες και γυναίκες) έλκονται περισσότερο από άτομα ανασφαλή γιατί αισθάνονται καλύτερα για τον εαυτό τους.

    Εγώ προσωπικά μετανιώνω που γνώρισα αυτή την κοπέλα μέσω της πρώην μου, γιατί έχω αποφασίσει να μην τα μπλέκω με κοπέλες που συνδέονται με προηγούμενη σχέση μου, μιας και είναι το κατάλληλο υπόβαθρο για άκρως γελοίες και εκνευριστικές καταστάσεις.

    Να ξέρεις όμως αυτό που αποκαλείς "άνδρες ανασφαλείς" είναι μια γενίκευση που δεν θα έπρεπε να κάνεις. Είναι το αντίστοιχο που μπορεί να ακούσεις έναν άντρα να λέει "όλες οι γυναίκες είναι τάνες". Συνήθως πράττουμε ανάλογα με τα βιώματά μας οπότε υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορεί να κάνουν κάποιον να σε "βλέπει και να μην πράττει". Αν και πάντα συμφωνούσα με τον ρόλο του κυνηγού για τον άνδρα, το να είσαι πέφτουλας (χωρίς να εννοώ κάτι ακραίο) είναι τις περισσότερες φορές κόκκινη σημαία για το χαρακτήρα. Εγώ αυτό που θα σου προτείνω είναι να προσπαθείς να δίνεις σήματα εκεί που ενδιαφέρεσαι. Καμμια φορά κι εμείς κουραζόμαστε από αλλοπρόσαλλες γυναικείες συμπεριφορές που φάγαμε με το κουτάλι από τις προηγούμενες σχέσεις, οπότε πατάμε αρκετό φρένο αν δούμε ένα όμορφο χαμόγελο.

    Άλλωστε σε όλα έτσι δεν είναι; Θα πάθεις για να μάθεις.
    Θα φάμε τα μούτρα μας πρώτα, μέχρι να μάθουμε να αξιολογούμε σωστά τα δικά μας θέλω και τα θέλω του ανθρώπου που μας προκαλεί έξαρση συναισθημάτων.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    2
    dmtx23

    για να σου απαντήσει κάποιος/α στα ερωτηματικά σου πρέπει να σε γνωρίζει. Το πρόβλημα που περιγράφεις υπάρχει σε έντονο βαθμό γύρω μας και γι αυτο βλέπεις και πολλούς ανθρώπους απογοητευμένους από τις ανθρώπινες σχέσεις.

    Είναι βασικο πάντως να έχεις ανθρώπους διπλα σου που θα σου πουν τα πράγματα οπως τα βλέπουν και δε θα σου χαιδέψουν τα αυτια. Αυτό ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις αν κάνεις κατι λάθος (πχ φοβίζεις τους αντρες). Αλλά ακόμα και να σου πει καποιος/α κάτι είναι από τη δικιά του οπτική γωνία και με βαση τα βιώματα του.
    Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση πάντως

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by dmtx23 View Post
    Ειμαι αρκετα εμφανισιμη συμφωνα με αυτα που ακουω και με τα δικα μου κριτηρια. Θεωρω πως ειμαι και νιωθω ομορφη. Μακρυ κοκκινο μαλλι ξερω γω, καμπυλες φςςς.. οχι ομως μονο στην εμφανιση, ακουω αρκετα καλα λογια και για τον χαρακτηρα μου και γενικα εχω μια προσωπικοτητα και ειμαι αρκετα συζητησιμη και ωριμη για την ηλικια μου. Ο γιατρος μου με χαρακτηρισε τις προαλλες δυναμικη και να μη μου κανει εντυπωση το οτι κομπλαρω τους αντρες η για το οτι προσπαθησαν καποιοι να με μειωσουν ωστε να ενισχυθει το εγω τους. που να με δεις και στην κουζινα, να ναι καλα η μπαρμπαριγου.
    Το γαμωτο μου ειναι το εξης: αρχικα να τονισω πως δεν ειναι μηνυμα απελπισιας, αν διαβασεις μεχρι το τελος καθως και προηγουμενες μου αναρτησεις θα καταλαβεις.. βλεπεις καποια παλικαρια, αξιολογα λεβεντοπαιδα για σπιτι, ειτε αμα βγεις εξω ειτε μες στον οικογενειακο κ φιλικο κυκλο να κυκλοφορουν η και να παντρευονται γυναικες που η δε θα βλεπονται, η ειναι αγγουρια με μυαλο φιρικι, η και τα δυο. Γυναικες που ζουν για να σου φανε ειτε τα δικα σου ειτε του πατερα τους τα φραγκα. Γυναικες διχως ηθος, αξιοπρεπεια και διχως προσωπικοτητα. Οπως βλεπεις δεν στεκομαι στην εμφανιση. Κ εγω να πεφτω στα ΣΚΑΤΑ. Ναι, ζηλευω! Δε μου λειπει τιποτα, εχω ξεπερασει τις αμφιβολιες που χα για τον εαυτο μου. και τι καταφερα? ο ενας gay, ο αλλος σατανιστης, ο αλλος ναρκωμανης κ ο τελευταιος ψυχοπαθης. ο δευτερος με επελεξε, τους αλλους τους επελεξα. μετανιωνω μονο για τον δευτερο κ τον τελευταιο. Στην πορεια? αηδιαστικα πεσιματα απο αηδιαστικους ανθρωπους τυπου "τι μαναρι εισαι εσυ" λες κ εισαι κρεας η ανδρες ανασφαλεις που απλα βλεπουν και δε πραττουν. τι κανω τοσο λαθος, εχω βαρεθει αλλο να περνω κ αλλο να μου βγαινει. δε θελω να φτασω 30-35 και να μην εχω παρει κ εγω τον δρομο μου με εναν αξιολογο ανθρωπο..εχω περασει τοσα, εχω καταφερει αλλα τοσα, γιατι να μην το αξιζω κ εγω..?
    Καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου, αλλά δεν μπορώ συμπάσχω. Και θα σου πω γιατί.

    1) Γιατί λές: "βλεπεις καποια παλικαρια, αξιολογα λεβεντοπαιδα για σπιτι, ειτε αμα βγεις εξω ειτε μες στον οικογενειακο κ φιλικο κυκλο να κυκλοφορουν η και να παντρευονται γυναικες που η δε θα βλεπονται, η ειναι αγγουρια με μυαλο φιρικι, η και τα δυο". Με συγχωρείς πολύ, άλλα άσε να κρίνει ο καθένας τον σύντροφο του όπως γουστάρει εκείνος. Άμα τη βρίσκει με μια "άσχημη" (αλήθεια, τι είναι ασχήμια; ) ή μια χαζή (όπως θεωρείς εσύ, όχι ότι είναι) δεν έχεις κάνεναν λόγο και κανένα δικαίωμα να κατακρίνεις αυτή τη σχέση. Ο καθένας ό,τι γουστάρει κάνει στη ζωή του.

    2) Γιατί λες: "δε θελω να φτασω 30-35 και να μην εχω παρει κ εγω τον δρομο μου με εναν αξιολογο ανθρωπο". Με συγχωρείς που θα στο πω, αλλά 30-35 δεν είναι δα ότι σε πήραν και τα χρόνια. Άσε που καλό είναι να μη βλέπεις την "αποκατάσταση" ως αυτοσκοπό αλλά ως μια συνέχεια μιας υγειούς σχέσης που θα κάνεις με έναν άνθρωπο γιατί τον άγαπας, όχι γιατί έχει καλό κοινωνικό στάτους.

    Παρ' όλα αυτά, πραγματικά ελπίζω να βρεις το άλλο σου μισό, και θα το βρεις όταν σταματήσεις να συγκρίνεις τον εαυτό σου με τις υπόλοιπες γυναίκες και όταν θα αποφασίσεις ότι βασικός στόχος θα πρέπει να είναι η αγάπη.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by dmtx23 View Post
    Ειμαι αρκετα εμφανισιμη συμφωνα με αυτα που ακουω και με τα δικα μου κριτηρια. Θεωρω πως ειμαι και νιωθω ομορφη. Μακρυ κοκκινο μαλλι ξερω γω, καμπυλες φςςς.. οχι ομως μονο στην εμφανιση, ακουω αρκετα καλα λογια και για τον χαρακτηρα μου και γενικα εχω μια προσωπικοτητα και ειμαι αρκετα συζητησιμη και ωριμη για την ηλικια μου. Ο γιατρος μου με χαρακτηρισε τις προαλλες δυναμικη και να μη μου κανει εντυπωση το οτι κομπλαρω τους αντρες η για το οτι προσπαθησαν καποιοι να με μειωσουν ωστε να ενισχυθει το εγω τους. που να με δεις και στην κουζινα, να ναι καλα η μπαρμπαριγου.
    Το γαμωτο μου ειναι το εξης: αρχικα να τονισω πως δεν ειναι μηνυμα απελπισιας, αν διαβασεις μεχρι το τελος καθως και προηγουμενες μου αναρτησεις θα καταλαβεις.. βλεπεις καποια παλικαρια, αξιολογα λεβεντοπαιδα για σπιτι, ειτε αμα βγεις εξω ειτε μες στον οικογενειακο κ φιλικο κυκλο να κυκλοφορουν η και να παντρευονται γυναικες που η δε θα βλεπονται, η ειναι αγγουρια με μυαλο φιρικι, η και τα δυο. Γυναικες που ζουν για να σου φανε ειτε τα δικα σου ειτε του πατερα τους τα φραγκα. Γυναικες διχως ηθος, αξιοπρεπεια και διχως προσωπικοτητα. Οπως βλεπεις δεν στεκομαι στην εμφανιση. Κ εγω να πεφτω στα ΣΚΑΤΑ. Ναι, ζηλευω! Δε μου λειπει τιποτα, εχω ξεπερασει τις αμφιβολιες που χα για τον εαυτο μου. και τι καταφερα? ο ενας gay, ο αλλος σατανιστης, ο αλλος ναρκωμανης κ ο τελευταιος ψυχοπαθης. ο δευτερος με επελεξε, τους αλλους τους επελεξα. μετανιωνω μονο για τον δευτερο κ τον τελευταιο. Στην πορεια? αηδιαστικα πεσιματα απο αηδιαστικους ανθρωπους τυπου "τι μαναρι εισαι εσυ" λες κ εισαι κρεας η ανδρες ανασφαλεις που απλα βλεπουν και δε πραττουν. τι κανω τοσο λαθος, εχω βαρεθει αλλο να περνω κ αλλο να μου βγαινει. δε θελω να φτασω 30-35 και να μην εχω παρει κ εγω τον δρομο μου με εναν αξιολογο ανθρωπο..εχω περασει τοσα, εχω καταφερει αλλα τοσα, γιατι να μην το αξιζω κ εγω..?
    Καλά πρώτα απ 'όλα πρέπει να είσαι και άτυχη...η τελείως ανασφαλής ,εάν έμεινες σε αυτές τις σχέσεις για διάστημα...και εφόσον τους επέλεξες κιόλας..δεν ξέρω κατά πόσο ήξερες τι ήταν ο καθένας ..στην αρχή
    Το ότι σ έχουν μειώσει αρκετοί που λες ,όντως οφείλεται συνήθως σε κομπλεξ κατωτερότητας...
    Συγνώμη άλλα άμα εσύ βλέπεις παλικάρια να παντρεύονατι γυναίκες που δεν βλέπονται...συνήθως θα έχουν άλλα προβλήματα...

    Και μια ερώτηση από περιέργεια ..Όλους αυτούς Από τον φιλικό κύκλο σ τους γνώρισες? εάν ναι τότε μάλλον έχει πρόβλημα και ο κύκλος σ....

    "η ανδρες ανασφαλεις που απλα βλεπουν και δε πραττουν"
    Τώρα αν μιλάς για καφετέρια δεν πρόκειται να πράξουν....Εαν μιλάς για κάνα κλαμπάκι πρέπει να γυρίσεις και εσύ λίγο να κοιτάξεις ,ΓΙα να τ δώσεις το "οκ" ,άμα δεν έχεις και εσύ οπτική επαφή μ έναν που σ κοιτάει ,δεν πρόκειται...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by superboy13 View Post
    Συγνώμη άλλα άμα εσύ βλέπεις παλικάρια να παντρεύονατι γυναίκες που δεν βλέπονται...συνήθως θα έχουν άλλα προβλήματα...
    .
    Σόρι ρε παιδιά, αλλά γίνομαι έξαλλος όταν ακούω τέτοια πράγματα. Το γεγονός να αλληλογουστάρονται και να τη βρίσκουν μεταξύ τους το αποκλείουμε; Γιατί θα πρέπει να τρέχει κάποιος λόγος; Επειδή δεν ικανοποιούν νόρμες που τόσο ασφυκτικά έχει θέσει η συντηρητικούρα κοινωνία;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Σόρι ρε παιδιά, αλλά γίνομαι έξαλλος όταν ακούω τέτοια πράγματα. Το γεγονός να αλληλογουστάρονται και να τη βρίσκουν μεταξύ τους το αποκλείουμε; Γιατί θα πρέπει να τρέχει κάποιος λόγος; Επειδή δεν ικανοποιούν νόρμες που τόσο ασφυκτικά έχει θέσει η συντηρητικούρα κοινωνία;
    Πόσο δίκιο έχεις σε ό,τι λες! Μπράβο για τον τρόπο σκέψης σου! :)

    Να προσθέσω πάνω σ' αυτά που είπε ο foufoutos32. Όταν ψάχνουμε απεγνωσμένα να βρούμε κάποιον για να καλύψει τα κενά μας, αυτό από μόνο του είναι τελείως λάθος τρόπος σκέψης. Αν δεν είσαι ευτυχισμένος και ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, την ευτυχία δεν πρόκειται να στην δώσει μια σχέση. Βρες τα πρώτα με τον εαυτό σου και μετά αν έρθει καλώς! Αν τα βρεις με τον εαυτό σου θα δεις πως δεν θα νιώθεις πια αυτή την ανάγκη.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Κοίτα θα σου πω 1 πράγμα που ξέρω στα σίγουρα κ ορισμένες υποθέσεις που μπορώ να κάνω:

    Αυτό το οποίο μπορώ να σου πω ΣΙΓΟΥΡΑ είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος αληθινά αξιόλογος άντρας ή γυναίκα να έχει δίπλα του "σκάρτο" εμπόρευμα, υπό καθεστώς σοβαρής σχέσης κ πόσω μάλλον γάμου. Άλλο πχ κάποιος/α να είναι εν γνώσει του/της με κάποιο τσόλι/μ@λ@κ@ απλά για να περάσει καλά 1 βράδυ ή για 1 περιτετειούλα της πλάκας, οπότε κ οι απαιτήσεις πέφτουν στα λίαν απαραίτητα, ώστε να περάσει την ώρα του/της ευχάριστα χωρίς παρατράγουδα. Άμα βλέπεις αξιόλογο άνθρωπο με βλήμα/εκμεταλλεύτρια/συμφεροντολόγα/δευτεράντζα/ χαζογκόμενα κλπ κλπ τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά μαζί του, ή έχει κομπλεξάκια κ θεματάκια κατωτερότητας κ αυτοεκτίμησης ή ή ακόμα χειρότερα δεν ξέρει να εκτιμάει κ τα κριτήριά του για τους ανθρώπους είναι για τα μπάζα, κοινώς κολλάει εκεί που τον περιφρονούν κ φτύνει εκεί που του φέρονται με σεβασμό (μετάφραση: έλλειψη αξιοπρέπειας κ αυτοσεβασμού). Το τελευταίο παίζει πάααααααααααρα πολύ κ στα 2 φύλα. Το ποιούς/ποιές πρώην είχαμε δίπλα μας σε κανονική (όχι για να περνάει δηλ. απλά η ώρα) σχέση λέει πάρα πολλά για εμάς. Μη σου πω τα πάντα....

    Από εκεί κ πέρα, οι υποθέσεις που μπορώ να κάνω για εσένα είναι οι εξής 3 : 1ον παίζει να κρίνεις πολύ εσφαλμένα τους ανθρώπους, δεν γίνεται πάντα να πέφτεις τόσο έξω (δεν ξέρω αν φταίει η έλλειψη αντίληψης ή εμπειριών), 2ον, παίζει να κουβαλάς την ταμπέλα του "καλού κοριτσιού", την οποία οι περισσότεροι ταυτίζουν λανθασμένα με το θύμα κ λειτουργείς ως πόλος έλξης για όλους του κόπανους, 3ον, παίζει λόγω δικών σου ανασφαλειών η ίδια, έστω κ ασυναίσθητα να ρίχνεις υπερβολικά πολύ τα στάνταρ σου. Ή κ τα 3 μαζί. Ή μήπως βλέπεις στον κάθε άνθρωπο αυτό που θες εσύ να δεις (ιδίως άμα σου σερβίρει κ το παραμύθι που θέλεις να ακούσεις), κ έτσι άθελά σου, "παρακάμπτεις" κ κάποιες καλές ευκαιρίες από νορμάλ παιδιά........?

    Κατά τα άλλα με κάλυψε απόλυτα ο foufoutos32, (παρεπιμπτόντως ωραίο nick), ιδίως στο ότι άμα βάλεις στη ζωή σου τη σοβαρή δέσμευση ως αυτοσκοπό, τότε κάηκες. Η ζωή είναι για να περνάς καλά κ εστίασε πιο πολύ σε αυτό, παρά στο να ικανοποιείς τις ανάγκες του κάθε ρεμαλιού που θα βρεθεί στο δρόμο σου.

    ΥΓ: την καλή κουζίνα θα την εκτιμήσει η πεθερά...... ο γαμπρός θα εκτιμήσει άλλα, κ επειδή σε κόβω να έχεις αγχωθεί (κακώς για εμένα) για γάμο κ αποκατάσταση, τα σκαλιά της εκκλησίας δεν τα ανεβαίνεις με την πεθερά.......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Εγώ θα ήθελα να πω να μην πέφτουμε στη λούμπα της γενίκευσης -> αμφισβήτησης.
    Κάποιες φορές πιστεύω πως αν σκέφτεσαι ένα θέμα πολύ, τείνεις να παίζεις κάποια συγκεκριμένα σκηνικά στο μυαλό σου εξακολουθητικά, χωρίς να αφήνεις καινούργια παραδείγματα να αραιώσουν το δείγμα, με αποτέλεσμα να καταλήγεις στα ίδια συμπεράσματα, νομίζοντας όμως πως έχεις κάνει κατάλληλο φιλτράρισμα.
    Ναι υπάρχουν περιπτώσεις όπως της dmtx23, καθώς επίσης και περιπτώσεις από "παλικάρια" που παντρεύονται "αγγούρια" και καταλήγουν σε διαζύγιο μετά από κανα δυο χρόνια. Δεν νομίζω οτι η κοπελιά τους βάζει όλους τους "επιτυχώς ζευγαρωμένους" στο ίδιο τσουβάλι αλλά μάλλον έχει δει κάποιες περιπτώσεις που της χτύπησαν άσχημα, κι έτσι της βγαίνει ίσως το παράπονο.

    Είναι 23. Σκέφτεται το παρελθόν της και θέλει κάπως να προφυλάξει τον εαυτό της από το να επαναλάβει τις ίδιες εμπειρίες. Μην εναντιώνεστε σε κάτι για το οποίο δεν έχετε πλήρη εικόνα, ρωτήστε για λεπτομέρειες πρώτα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    τωρα μου θυμισες μια ατακα στο φεις : πως απενεργοποιειται ο μ.....μαγνητης??

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    χαχαχαχα εσωτερική σήψη καλό! Την ίδια απορία είχα πάντα κ με τον κουνουπομαγνήτη!

    Τώρα βέβαια να διευκρινήσουμε κ κάτι ακόμα: ΆΛΛΟ το να τα έχει 1 2μετρος θεός με 1 κοντή κ χοντρή κ να είναι ευτυχισμένοι κ να έχουν δέσει σα ζευγάρι, όντως δεν ξέρεις πώς "κουμπώνουν" οι άνθρωποι μεταξύ τους κ ούτε σημαίνει πως πρέπει να είναι δακτυλοδεικτούμενοι επειδή δεν υπακούουν στις κοινωνικές νόρμες των Baerbie& Ken Αντίθετα υπάρχουν πολλά Baerbie& Ken ζευγάρια απολύτως κενά, που δεν μοιράζονται τίποτα μεταξύ τους, ουσιαστική επικοινωνία 0 κ δεν προσφέρει ο 1 στον άλλο τίποτα πέρα από 1 βιτρίνα.

    Κ ΆΛΛΟ να βλέπεις κάποιον υποτίθεται αξιόλογο άνθρωπο, με κάποιο υποτίθεται επίπεδο κ περιεχόμενο κ κάποια υποτίθεται αντίληψη να έχει δίπλα του 1 τσόκαρο που τον εκθέτει διαρκώς με τη συμπεριφορά της, τον κερατώνει κ που μπουκώνει τα παιδιά τους με γαριδάκια κ donuts αντί να μαγειρέψει, ή 1 στεγνή συμφεροντολόγα που τον θέλει καθαρά για το πορτοφόλι του. Εκεί ο άνθρωπος μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει για να διαλέγει 1 τέτοια σύντροφο..... όπως αντιστοίχως σίγουρα έχει πρόβλημα 1 κοπέλα που ανέχεται ο άντρας της να σηκώνει χέρι πάνω της ή να την έχει καταντήσει δούλα ή να την υποβιβάζει, όσο "αξιόλογη" κ αν φαίνεται εκ 1ης όψεως. Κανένας δεν μπορεί να σε μειώσει σε αυτή τη ζωή εάν δεν μειώσεις εσύ 1ος τον εαυτό σου με τις επιλογές σου.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Οι σχεσεις αναμεσα στα δυο φυλα ησαν ανεκαθεν ακαταλαβηστικες¨), χωρις κανονες και με αβυσσο να τις περιμενει! Το θεμα σου ειναι ενδιαφερον κι συμφωνω σε αρκετα που γραφεις! κι οπως εγραψα κι χθες - στη κοπελα που τραβιετε με εναν ναρκισσο - μου ειναι δυσκολο τοσα χρονια να εξηγησω το παρεμφερες ερωτημα με εσενα! απλα απο την αντιθετη πλευρα, εσυ το λες απο τους ανδρες κι εγω απο τις γυναικες!¨)¨),
    Ειναι παραλογο να ακουω -οπως ειπα κι εχθες - απο φιλεςμου η γνωστεςμου οτι δυσκολευοντε να βρουν ενα αξιο ανδρα για να πορευτουνε στην ζωη τουςειδικα σαν το ακουω απο κοινωνικες κοπελες, οπου κι δεν ζουνε αποτραβηγμενες απο την κοινωνια μας κι ζουνε με τους συνηθεις τροπους κι τους συνηθεις τοπους! θελω να πω οτι δεν κανουν κατις που να αποτρεπει εναν ανδρα η να τον φοβιζει οτι πισω απο αυτην την κοπελα υπαρχει ενας " παραξενος κοσμος" και τελος οταν το ακουω απο ομορφες κοπελες!
    Βρε dmtx23 μου!¨), αληθεια στο λεω! αλλα σπαζω το κεφαλιμου να καταλαβω το πως προβληματιζεσαι να βρεις εναν ανδρα φυσιολογικο! μια κοπελα με την δικη σου ομορφια, με τα δικα σου καλη! θα πρεπει να εχεις προβλημα πως θα αποφυγεις ολους τους ανδρες που στην πεφτουν! ,κι για να δεχεσαι καμακι στο δρομο, κι προστιχα παει να πει οτι εισαι αρκετα ομορφη κι καληγραμμη! αρα συνδιαζεις κι γλυκα αλλα κι λαμπερα χαρακτιριστηκα στο προσωπακισου ταυτοχρονα με το ποθητο κι λυγερο κορμισου! - συγνωμη αν εκφραζομαι καπως,απλα ηθελα να τονισω το ποσο αδιανοητο ειναι τετοια ομορφια να μην ειναι ευκολο ν εχει ανδρες αξιολογους - ολα αυτα τα καλοι που σου εδωσε ο θεος ειναι κριμας να μην εχουν ευκεριες για σωστους ανδρες!!
    Βρε κοπελια, μημπος κατι μπερδευεις? μημπος αναζητας σε λαθος παρεες τον ανδρα? μην τους κλεινεις την "πορτα" εξαρχης? δλδη θελω να πω οτι αν απο την αρχη ξεκινας δειχνωντας στον αλλων οτι εχεις τρελες απετησεις! οτι ζητας δλδη πραγματα που τον αλλων τον τρομαζουν?
    Αληθεια ειναι παραλογο να μην σε κυνηγαν καθε μερα κι δυαφορετικα ατομα! εσενα θα επρεπε το τηλεφωνο σου η το προφιλ σου να σου φαιρνει καθε μερα κι νεες επυλογες! αρα κατι στραβο κανεις χωρις να το εχεις καταλαβει, η μαλον δεν το χεις τοσο σημαντικο στα υποψην σου κι δεν μας το γραφεις εδω περα!
    Αληθεια, να σε ερωτησω κατις! οι γνωρημιες σου με ανδρες γινοντε με συγκεκριμενες διοδους? θελω να πω οτι μονον μεσα απο φιλες σου δεχεσαι να γνωρησεις καποιον? κατι σαν προξενιο δλδη? - δε το λεω με κακη εννοια - ωστε να εχεις καποια συγουρια οσον αφορα την ασφαλεια προς το τι τυπος ειναι? Το να γνωρισεις εναν ανδρα στη τυχη, καπου εξω δλδη, στην δουλεια σου, στο περιπατοσου η στο ποτο με την παρεα σου? ετσι δεχεσαι να σε πλισιασει καποιος ανδρας?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. απορω με μερικους ανθρωπους
    By agnwstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-07-2012, 10:21
  2. ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ 30% ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΑΠ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ???
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 13
    Last Post: 05-01-2011, 14:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •