συπμτωματα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    συπμτωματα....

    γεια σας ειμαι ο γιαννης π ειχα ενα φοβο για ογκο τελικα εκανα την αξονικη και βγηκε καθαρη.Φυσκικα δεν ηρεμησα γιατι δεν εμπιστευομαι πλεον τους γιατορυσ ....Μπορω να πω οτι ηρεμησα λιγο αλλα τα συμπτωματα παραμενουν δεν ξερω τι αλλο να κανω ειμαι ολη την ωρα με κακη διαθεση και φοβο .... Καπιος π ειναι στην ιδια κατασταση ? Να επιστευτω τον γιατρο γτ μου μιλουσε αγενες ...ελεος εφοσων εχω καλες αξετασεις αιματος και μια αξονικη καθαρη θα πρεπει να φοβαμαι για κατι αλλο δεν ξερω τι να κανω...

  2. #2
    Τους γιατρούς μην τους εμπιστεύεσαι.. αλλα και την αξονική ρε φίλος; Μπορεί να είναι ψυχωσωματικά όλα αυτά, απλά ξέγραψε το απο το μυαλό σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    γεια σας ειμαι ο γιαννης π ειχα ενα φοβο για ογκο τελικα εκανα την αξονικη και βγηκε καθαρη.Φυσκικα δεν ηρεμησα γιατι δεν εμπιστευομαι πλεον τους γιατορυσ ....Μπορω να πω οτι ηρεμησα λιγο αλλα τα συμπτωματα παραμενουν δεν ξερω τι αλλο να κανω ειμαι ολη την ωρα με κακη διαθεση και φοβο .... Καπιος π ειναι στην ιδια κατασταση ? Να επιστευτω τον γιατρο γτ μου μιλουσε αγενες ...ελεος εφοσων εχω καλες αξετασεις αιματος και μια αξονικη καθαρη θα πρεπει να φοβαμαι για κατι αλλο δεν ξερω τι να κανω...
    Φαντάζομαι καταλαβαίνεις και από μόνος σου ότι από τη στιγμή που η αξονική δεν έδειξε τίποτα, σημαίνει ότι είσαι μια χαρά. Μη σε επηρεάζει ο γιατρός, προφανώς από ό,τι καταλαβαίνω ήταν αγενής γιατί και οι γιατροί άνθρωποι είναι και κάποια στιγμή κλατάρουν με όλους εμάς τους νοσοφοβικούς που τους πρήζουμε χωρίς να έχουμε τίποτα. Καλό θα ήταν να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον ψυχολόγο. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις Ελπίζω να σε βοήθησα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    την μαγνητικη δεν θα την κανεις;;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Δε νομίζω ότι του χρειάζεται, πάντως. Και καλό είναι σε έναν νοσοφοβικό να μην ρωτάμε πράγματα που τον κάνουν να αγχώνεται περισσότερο... Με όλο το θάρρος venom

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Γιάννο, να σου πω κάτι; Είσαι 17 χρονών παιδί. Βγες έξω, πιες κάμια μπύρα, βρες καμια κοπέλα ή αγόρι - ό,τι γουστάρεις - και βγάλε τα μάτια σου και παράτα τους όγκους και τις μαγνητικές. Γενικότερα, παράτα αυτό το φόρουμ και όλους εμάς τους φοβικούς και πήγαινε έξω και ζήσε. Και πέρνα όσο το δυνατόν πιο καλά. Αυτό να έχεις σαν στόχο στη ζωή σου. Να περνάς καλά.

  7. #7
    Απλα θα ρωτησω εκανα αξονικη τομογραφια η οποια απο οσο ξερω εντοπιζει τους ογκους ειναι παρομοια μρ την μαγνητικη απλα εφαγα λιγη ακτινοβολια λαθος κανω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Δε νομίζω ότι του χρειάζεται, πάντως. Και καλό είναι σε έναν νοσοφοβικό να μην ρωτάμε πράγματα που τον κάνουν να αγχώνεται περισσότερο... Με όλο το θάρρος venom
    εχεις απολυτο δικιο απλα δεν ηθελα να καταληξω εκει..

  9. #9
    Quote Originally Posted by foufoutos32 View Post
    Γιάννο, να σου πω κάτι; Είσαι 17 χρονών παιδί. Βγες έξω, πιες κάμια μπύρα, βρες καμια κοπέλα ή αγόρι - ό,τι γουστάρεις - και βγάλε τα μάτια σου και παράτα τους όγκους και τις μαγνητικές. Γενικότερα, παράτα αυτό το φόρουμ και όλους εμάς τους φοβικούς και πήγαινε έξω και ζήσε. Και πέρνα όσο το δυνατόν πιο καλά. Αυτό να έχεις σαν στόχο στη ζωή σου. Να περνάς καλά.
    Εχεις δικιο απλα εδω βρισκω ατομα με παρομια συμπτωματα και οι απντησεις ειναι ηρεμιστικες αφου ολοι υποστηριζουν οτι ειναι καθαρα αγχος κοριτσι εχω αλλα κινδυνευω να χωρισω γτ την βλεπω να βασανιζεται αφου απο οτι λεει με αγαπαει και δεν θελει να με βλεπει ετσι απλα ρε παιδια δεν θελω να παρω φαρμακα απο τετια ηλικια ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    Απλα θα ρωτησω εκανα αξονικη τομογραφια η οποια απο οσο ξερω εντοπιζει τους ογκους ειναι παρομοια μρ την μαγνητικη απλα εφαγα λιγη ακτινοβολια λαθος κανω?
    ναι εντοπιζει

  11. #11
    Quote Originally Posted by venom View Post
    ναι εντοπιζει
    επεσε και θεμα στις πανεληνιες ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    επεσε και θεμα στις πανεληνιες ...
    αν εντοπιζει η αξονικη;;;

  13. #13
    Quote Originally Posted by venom View Post
    αν εντοπιζει η αξονικη;;;
    Νομιζω ηταν οτι ο αξονικος τομογραφος εντοπιζει με ακριβεια ογκους απο οτι η κοινη ακτινιγραφια και ηταν σωστο εχω αδερφο π δινει και ξαφνιαστικα οταν το ειδα

  14. #14
    Quote Originally Posted by giannos98 View Post
    Απλα θα ρωτησω εκανα αξονικη τομογραφια η οποια απο οσο ξερω εντοπιζει τους ογκους ειναι παρομοια μρ την μαγνητικη απλα εφαγα λιγη ακτινοβολια λαθος κανω?
    Ναι έφαγες λίγη ακτινοβολία αλλα δεν πειράζει, ο αξονικός έχει λιγότερη ακτινοβολία απο μια ακτινογραφία. Ωστόσο δεν πρέπει να γίνεται κατάχρηση.
    Επίσης απ'οσο ξέρω ο μαγνητικός τομογράφος απεικονίζει με μεγαλύτερη λεπτομέρεια τον εγκέφαλο. Εγώ έκανα μαγνητική επειδή είχα ένα νευρολογικό θέμα, αλλά για όγκους, αιμοραγίες και κακώσεις ο αξονικός είναι καλύτερος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •