αποτέλεσμα καταθληψη...το θεμα ομως ανηκει εδω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    2

    αποτέλεσμα καταθληψη...το θεμα ομως ανηκει εδω

    καλησπερα λεγομαι λαζαρος και ειμαι 27 χρονων.και γω οπως και ολοι μας αντιμετοπιζω καποια ψυχολογικα ζητηματα.ειμαι οξυθυμος και παρορμητικος και το καταλαβαινω αφου εχω μινει χωρις φιλους. εκτος αυτων ομως πολλες φορες πανω στα νευρα μου αυτοτραυματιχομαι νιωθω ανακουφισμενος αφου το κανω.πρωτη φορα ξεκινισε με εναν τσακωμο που ειχα με τον πατερα μου που επαθα αμοκ και χαρακοθηκα 30 φορες στα χερια και σταματισα γιατι πλημιρισε με αιμα το σπιτι..τοσο ακραιο περιστατικο δε ξαναχα απο τοτε.εκτοτε ομως σε τσακωμους με την κοπελα μου εχω καρφωσει μολυβια πανω μου εχω σβησει γκαζακια στα μουτρα μου μυστικα φυσικα απτη κοπελα μου. ο αδερφος μου μου λεει να παω σε ψυχολογο δε πιστευω ομως οτι ειναι τοσο μεγαλο το ζητημα.τελυτεα συζηταμε με την κοπελα μου για το ποσο σοβαρη ειναι η σχεση μας εκεινη το βλεπει σαν σχεση ρουτινας ενω εγω το βλεπω σοβαρα.δε θελω να την χασω κιοσο σκεφτομαι οτι η σχεση μου εχει ημερομινια ληξης τρελενομαι..θελω να δω κυνικα το ζητημα να σταματησω να νιαζομαι και να ηρεμισω. τι να κανω?
    Last edited by llazaros; 22-05-2015 at 16:40.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Να πας σε έναν ειδικό!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    καλως ορισες μελεος!!
    οι πραξεις αυτοκατροστοφης που περιγραφεις μου φαινονται υπερβολικα σοβαρες για να θεωρεις οτι δεν χρειαζεσαι την υποστηριξη καποιου ειδικου...
    κι επειτα αυτο που λες για την παρορμητικοτητα και την ελλειψη φιλων.. κι αυτο στην θεση σου εμενα θα με προβληματιζε..
    με τους γονεις σου τι σχεση εχεις?
    με την κοπελα σου ποσο καιρο ειστε μαζι?
    απο ουσιες-αλκοολ πως τα πας?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    2
    καλως σας βρηκα
    εκτος απο το πρωτο περιστατικο που ειχα που ημουνα εκτος ελενχου ολες τις υποληπες φορες ειχα αυτογνωσια των πραξεων μου ηξερα τι παω να κανω γιαυτο δε προβληματιζομαι....δεν ειμαι τρελος και δε θελω να με αντιμετοπιζεται σα να ειμαι ειχα απλα καποια κρουσματα οργης.
    με τους γονεις μου αυτη τη στιγμη μπορω να πω εχουμε μια πολυ καλη σχεση
    με την κοπελα μου ειμαστε 2 χρονια μαζι
    και απο ουσιες δεν ειμαι χριστης καμιας ουτε του αλκοολ
    επισης δε παω σε ψυχολογο γιατι ξερω τι θα μου πει και προτιμω τον κοινο νου
    οπως επισης προτιμω τετοιου μεσου συζητησεις γιατι δεν εμπλεκονται εικονες ωστε να διαστρευλωνουν την κατασταση

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    Αφού προτιμάς τον γενικό νου γιατί δεν πας σε συμβουλευτικά κέντρα.....θα γνωρίσεις άτομα σαν και εσένα, θα πάρεις συμβουλές θα νιώσεις πιο άνετα με τον εαυτό σου και θα δεις ότι δεν τελείωσε και η ζωή όλη...επίσης θα κοινωνικοποιηθείς και σίγουρα κάποιος θα σε ακούσει.
    Στο λέω από προσωπική μου εμπειρία και με βοήθησε πολύ να δω έστω και λίγο διαφορετικά τα πράγματα και γνώρισα και απίστευτα άτομα που δεν περίμενα ποτέ ότι υπάρχουν. Απλά γκουγκλαρέ το και θα βρείς πολλά πράγματα καθώς και στο facebook υπάρχουν ομάδες που τα διοργανώνουν.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    23
    Και οικονομικά δεν κοστίζει πολύ.....αλλά καλό θα ήταν να πήγαινες και σε κανέναν ειδικό.

Similar Threads

  1. 6 φάρμακα-κανένα αποτέλεσμα
    By konak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 23-09-2011, 20:03
  2. Can i help you? Το να λυσεις ενα προβλημα ειναι πιο ευκολο οταν ανηκει σε αλλον.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-08-2011, 04:39
  3. Entact: Αποτέλεσμα(?)Διαφραγματοκήλη
    By VasilisA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 14-08-2010, 23:45
  4. Δεν ξέρω που ανηκει η περιπτωση μου
    By niriel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 03-08-2007, 23:32
  5. καταθληψη
    By dhmhtrhs1984 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 13-06-2007, 12:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •