προβληματα με σχεσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    33

    προβληματα με σχεσεις

    γεια σας το προβλημα μου ειναι οτι ο πρωην μου με απατουσε και οταν το εμαθα τον χωρισα εχουμε χωρισει εδω κ 4 μηνες κ ειμαι πολυ απογοητευμενη δεν θελω να κανα ξανα σχεση για να μην περασω τα ιδια.δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα μεχρι και σε ψυχολογο παω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εγινε δηλαδη ακριβως? ποσο καιρο ειχατε σχεση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,692
    Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός θα το ξεπεράσεις όταν γνωρίσεις κάποιον που θα σε ενδιαφέρει να είσαι σίγουρη για αυτό σου μιλάω εκ πείρας!!! Και σε μένα συνέβη αυτό!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    33
    ta eixame ena xrono peripou kai uphrxe apostash emene se allh polh k katalava oti ton eperne thl kapoia k elege oti einai filh tou alla sto telos to paradexthke oti kati paizotan pisw apo thn plath mou k ton xwrisa

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    ta eixame ena xrono peripou kai uphrxe apostash emene se allh polh k katalava oti ton eperne thl kapoia k elege oti einai filh tou alla sto telos to paradexthke oti kati paizotan pisw apo thn plath mou k ton xwrisa
    και καλα εκανες!!
    υπομονη!
    ο χρονος ειναι το καλυτερο φαρμακο για τους χωρισμους!
    καθε φορα που σε πιανουν οι μαυρες σου να σκεφτεσαι ποσο ασχημα αισθανεσαι και οτι δεν αξιζει..
    καμια φορα κι αυτο βοηθαει!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Κουράγιο afrodith...
    Αν πιστεύεις οτι δεν το άξιζες κιόλας, μάλλον πονάει πολύ περισσότερο, ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα. Ένας φίλος, μια φιλενάδα, να μιλήσεις σε κάποιον κοντινό σου, βοηθάει.
    Εγώ ακόμα δεν έχω αποκρυσταλλώσει πώς πρέπει να φερθείς σε αυτούς τους ανθρώπους. Να κάνεις ένα χαμό, ή να το ξεχάσεις; Ή υπάρχει μεσαία οδός...;
    Ακούς που μπορεί να πει κάποιος "ε, μαζί του/της θα ασχολείσαι;" και δεν ξέρω πραγματικά αν στέκει να το πεις σε εκείνον που του το έχουν κάνει. Τέλος πάντων.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    καταρχην καλα εκανες και τον χωρισες!κατα δευτερον να κοιταξεις να χωνεψεις οτι εκανες το καλυτερο και να καταλαβεις οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι.να νιωθεις περηφανη που εκανες το σωστο σε καποιον που σε κοροιδευε(τον χωρισες) γιατι δεν αξιζεις κατι τετοιο και να εισαι καλα και οταν ερθει η ωρα θα γνωρισεις καποιον που θα ειναι καλυτερος!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  8. #8
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    γεια σας το προβλημα μου ειναι οτι ο πρωην μου με απατουσε και οταν το εμαθα τον χωρισα εχουμε χωρισει εδω κ 4 μηνες κ ειμαι πολυ απογοητευμενη δεν θελω να κανα ξανα σχεση για να μην περασω τα ιδια.δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα μεχρι και σε ψυχολογο παω.
    Ο χαρακτηρας κάποιου να απατά δεν διορθώνεται με το χρόνο. Απλά φέυγεις και μάλιστα όσο πιο νωρίς γίνεται, αλλιως ζεις στη ψευδαίσθηση ότι θα αλλάξει.
    γιάννης

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    33
    Ειμαι ηδη καλυτερα με βοηθησε και η ψυχολογος που παω και το χω παρει αποφαση να κοιταξω μπροστα μονο!Σας ευχαριστω για τις συμβουλες :D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κουραγιο αφροδιτη, υπαρχουν και ανδρες που αγαπουν πραγματικα και θελουν μονο εσενα.
    αν μεσα σε 10 μερες, ενοιωσες ηδη τετοια βελτιωση, μην την αφησεις αυτην την ψυχ! σου κανει πολυ καλο;)

Similar Threads

  1. Σχέσεις
    By Eva_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 03-12-2014, 01:42
  2. Άγχος, σχέσεις και προβλήματα Υγείας..
    By sapsalo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-07-2011, 22:28
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  4. ΣΧΕΣΕΙΣ......
    By Foolish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2007, 02:20
  5. σχέσεις
    By carrie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 14-05-2007, 06:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •