Εξαφάνιση... Δειλία ή γράψιμο; - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 281
  1. #241
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    "Καλά ας το δεχτώ.. Αν εξαρχής ήθελε μόνο να περάσει λίγο καλά χωρίς να χρωστάει εξηγήσεις, τότε οτιδήποτε και να έκανα πάλι την ίδια κατάληξη θα είχαμε... Άρα την μπάλα μπορεί να την έχω χάσει επειδή δεν είχα βάλει στο μυαλό μου και αυτήν την πιθανότητα του ''περνάω καλά'' και για αυτό γίνεται όλο αυτό στο μυαλό μου... Αυτό ήθελε, αυτό έκανε! Αλλά λίγη ειλικρίνια δεν βλάπτει..."

    Συμφωνώ σ' αυτό. Εννοείται πως δεν βλάπτει αλλά αυτό που λέμε είναι πως εσύ μπορείς να περιμένεις απ' τους άλλους εξηγήσεις και ειλικρινεία αλλά να μην είναι διατεθημένοι να στις δώσουν. Και εννοείται πως το τελευταίο το καταδικάζουμε, είναι λάθος και απαράδεκτο ειδικά με τον τρόπο που είχε ξεφανιστεί και ειδικά όταν σε έβλεπε να υποφέρεις.

    "Ωχ... Αν ήθελε να είναι μαζί μου μόνο για το σεξ, θα το έλεγε... Εφόσον δεν το είπε, μπορεί να ήθελε/να του άρεσα και εγω σαν κοπέλα-χαρακτήρας αλλά στην πορεία κάπου ξενέρωσε;;; Αν ισχύει αυτό,τότε εγω δεν τον έχασα;;;"

    Μα αυτό στο έχω εξηγήσει και πριν... Το πρώτο που κρατάμε, αν ήταν μαζί σου μόνο για το σεξ, δεν ξέρουμε αν θα στο έλεγε ή όχι, αν κρίνουμε και απ' τον τρόπο που εξαφανίστηκε δεν φαίνεται και ο πιο ειλικρινής άνθρωπος στον κόσμο... Μπορεί και να στο έλεγε, μπορεί και όχι... Δεν μπορούμε να κάνουμε συνέχεια σενάρια, εμείς κοιτάμε το αποτέλεσμα. Το δεύτερο που κρατάμε, αν ξενέρωσε δεν σημαίνει πως φταις εσύ. Στο είπα και πριν αλλά εσύ θες να σε βασανίζεις επειδή έχεις πολλές ανασφάλειες. Και δεν θέλω να με παρεξηγήσεις, εγώ δεν στα λέω ειρωνικά ή για να σε προσβάλω! Κι' εγώ έχω άπειρες ανασφάλειες και έμαθα να τις αναγνωρίζω και στους άλλους. Εξάλλου λες και η ίδια πως είσαι ενοχική. Είναι κάτι που πρέπει να το δουλέψεις με τον εαυτό σου για να μην κάνεις τόοσα σενάρια και να βασανίζεσαι άδικα και να κολλάς σε κάποιον και να μένεις πίσω κλπ. Αν είσαι σίγουρη για τον εαυτό σου είσαι σωστή στους γύρω σου και ξέρεις πως εσύ απ' την πλευρά σου έχεις καθαρή συνείδηση και μαθαίνεις να αναγνωρίζεις πολύ πιο εύκολα τυχών σου λάθη. Ίσως τα λάθη που βρίσκω εγώ τώρα είναι η τόση ανασφάλεια που έχεις και το ότι πιστεύεις πως όλοι οι άλλοι θα συμπεριφέρονται σωστά και όπως θες. Αυτό δεν συμβαίνει 9 στις 10 περιπτώσεις! Γι' αυτό είναι τόσο δύσκολο να βρεις κάποιον που να θέλετε τα ίδια πράγματα και να υπάρχει συνεννόηση μεταξύ σας. Και τώρα περιμένω απάντηση σου "δηλαδή λες πως λόγω της ανασφάλειάς μου τον έδιωξα;"...Όχι δεν λέω αυτό. Λέω πως για σένα θα ήταν καλό να δουλέψεις μέσα σου για να μην βασανίζεσαι και να έχεις στο μυαλό σου πως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και θέλει χρόνο μέχρι να τον μάθεις καλά και να δεις αν ταιριάζετε, φτάνει να μην είσαι κολλημένη σ' αυτόν και να περιμένεις πως θα σου καλύψει κάθε σου κενό ή να σου τονώσει την αυτοπεποίθηση.

    Λοιπόν, δεν βγάζουμε άκρη ακριβώς επειδή δεν σε ξέρουμε και δεν ξέρουμε ούτε τις προθέσεις του πρώην ούτε για ποιό λόγο έφυγε. Δεν έχει νόημα δηλαδή να το συζητάμε. Αυτό που έχει νόημα είναι το τι θα γίνει από δω και πέρα. Έφυγε, τελείωσε. Δεν σου έδωσε εξηγήσεις ενώ θα έπρεπε κι' αυτό πρέπει να κρατήσεις. Τώρα πρέπει να επικεντρωθείς σε σένα. Η εξήγηση δεν θα έρθει ποτέ και πρέπει να το δεκτείς και να μάθεις μέσα απ' αυτό. Εγώ βλέπω πως ήσουν ήδη ανασφαλής από πριν και αυτή η εξαφάνιση "σε αποτέλειωσε", νιώθεις ένοχη χωρίς να ξέρεις γιατί και ψάχνεις έστω κι' έναν λόγο που μπορείς να ενοχοποιήσεις τον εαυτό σου για να καταφέρεις να διορθωθείς, σωστά; Εγώ σου λέω πως τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και δεν χρειάζεται να ξέρεις τον λόγο. Πρέπει να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση, να μην τα υπεραναλύεις όλα τόσο πολύ (που αυτή είναι αποτέλεσμα της ανασφάλειας), να χαλαρώσεις, ό,τι κάνεις να είναι επειδή έτσι έχεις καθαρή την συνείδησή σου και σίγουρα να μην περιμένεις πως και οι γύρω σου θα κάνουν το ίδιο. Αυτό θα το καταλάβεις όταν είσαι καιρό με τον άλλο και μοιράζεστε πράγματα. Επειδή με έπιασε και μένα τώρα η πολλυλογία μου, κλείνω με το να σου πω να σταματήσεις να σκέφτεσαι το θέμα και να πάρεις τα μαθήματα που σου έδωσε αυτή η περιπέτεια. Έστω και με την απογοήτευση μαθαίνεις!

    Οι υπόλοιποι που σχολιάζουν αρνητικά τι φάση; Θα απαντήσω κι' εγώ με ειρωνία; Έρχεται κάποιος να πει το πρόβλημά του (που προφανώς τον ταλαιπωρεί και το θεωρεί σημαντικό) και μάλιστα σε φόρουμ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ και του την λέτε και από πάνω; Αν δεν υπάρχει συνεννόηση ή βαριέστε να απαντήσετε και να ασχοληθείτε, δεν είναι ανάγκη να ειρωνεύεστε και να της επιτίθεστε. Έχει ήδη τα δικά της, το μόνο που ήθελε ήταν να μιλήσει για να βγει μια άκρη.

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Παλιός, καλός Loading...
    Σταθερή αξία!

  3. #243
    Το οτι θα έβγαινα και φαντασιόπληκτη πιστεύοντας οτι είχαμε δεσμό αυτό δεν το περίμενα.... Και μου αρέσει που 2 άτομα το έχετε σίγουρο πως αυτό γινόταν... Και οχι δεν βγαίναμε συνεχώς με τον κοινό μας φίλο επειδή ο φίλος αυτός με την γυναίκα του έχουν ενα μωράκι και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τα δικά μας ωράρια ή οτιδήποτε άλλο...

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο, πιστέψτε πραγματικά οτι θέλετε... Ευχαριστώ πάρα πολύ τα άτομα που μου έδωσαν απαντήσεις ώστε να με βοηθήσουν....


    ΥΓ. Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά θέλω κάποιος να το κλειδώσει το θέμα...
    ΥΓ.2 Και μερικοί θα βγουν τώρα και θα πουν πως είχαν δίκιο και για αυτό δεν ξέρω τι να πω κλπ. κλπ. κλπ.... Σας έμαθα τώρα...

  4. #244
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Το οτι θα έβγαινα και φαντασιόπληκτη πιστεύοντας οτι είχαμε δεσμό αυτό δεν το περίμενα.... Και μου αρέσει που 2 άτομα το έχετε σίγουρο πως αυτό γινόταν... Και οχι δεν βγαίναμε συνεχώς με τον κοινό μας φίλο επειδή ο φίλος αυτός με την γυναίκα του έχουν ενα μωράκι και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τα δικά μας ωράρια ή οτιδήποτε άλλο...

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο, πιστέψτε πραγματικά οτι θέλετε... Ευχαριστώ πάρα πολύ τα άτομα που μου έδωσαν απαντήσεις ώστε να με βοηθήσουν....


    ΥΓ. Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά θέλω κάποιος να το κλειδώσει το θέμα...
    ΥΓ.2 Και μερικοί θα βγουν τώρα και θα πουν πως είχαν δίκιο και για αυτό δεν ξέρω τι να πω κλπ. κλπ. κλπ.... Σας έμαθα τώρα...
    Και άργησες πολύ να τους μάθεις πιστεψέ με

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Το οτι θα έβγαινα και φαντασιόπληκτη πιστεύοντας οτι είχαμε δεσμό αυτό δεν το περίμενα.... Και μου αρέσει που 2 άτομα το έχετε σίγουρο πως αυτό γινόταν... Και οχι δεν βγαίναμε συνεχώς με τον κοινό μας φίλο επειδή ο φίλος αυτός με την γυναίκα του έχουν ενα μωράκι και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τα δικά μας ωράρια ή οτιδήποτε άλλο...

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο, πιστέψτε πραγματικά οτι θέλετε... Ευχαριστώ πάρα πολύ τα άτομα που μου έδωσαν απαντήσεις ώστε να με βοηθήσουν....


    ΥΓ. Δεν ξέρω αν γίνεται αλλά θέλω κάποιος να το κλειδώσει το θέμα...
    ΥΓ.2 Και μερικοί θα βγουν τώρα και θα πουν πως είχαν δίκιο και για αυτό δεν ξέρω τι να πω κλπ. κλπ. κλπ.... Σας έμαθα τώρα...
    κουκλα δε διαβασα τα μυνηματα αλλα επειδη σ απαντησα αρνητικα θα σου πω ενα πραγμα πολυ απλο
    μπορει να εχεισ δικιο αλλα τοσο που επιμενεισ το χανεισ δλδ δε χρειαζεται να κατεβασουμε το φεγγαρι στη γη
    για να πουμε οτι εχεισ δικιο η αδικο μια πρωτη αναγνωση μια δευτερη αντε και επιδη εισαι καλο κοριτσι μια τριτη
    μετα το χανεισ το δικιο σου γτ πρωτον ο καθενασ εδω μεσα κουβαλαει σταυρο
    και δευτερον πρεπει να υπαρχουν ορια μετα αοπ καποια ορια εγω προσωπικα νευριαζω και λεω μαλακιεσ
    εδω ειμαι να το συζητησουμε αν θεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ακου αυτο ειναι πολυ καλο ρομαντικο τραγουδακι και προσπαθησε να καταλαβεισ τ στιχουσ
    φιλικα σ λεω τωρα την πηρεσ την κρυαδα με το πωσ γινεται εδω η συμμετοχη οποτε αν θελεισ συνεχιζεισ
    μπορει να ακουσεισ πολλα μπορει να βοηθησεισ μπορει και να βοηθηθεισ μπορει να νιωσεισ ασχημα μοπρει και πολυ ομορφα
    το ζυγιζεισ και αποφασιζεισ εγω ψηφιζω να συνεχισεισ
    φιλικαhttps://www.youtube.com/watch?v=Pd6FXOTapMM
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #248
    Οι σχέσεις κοπέλα μου δεν γίνονται με το ζόρι. Γούστο του καθενός όποτε του καπνίσει να φύγει! Ήθελες να τον εξαναγκάσεις δηλαδή να μείνει κοντά σου? Οι ερμηνείες που επιζητεις εδώ σε τι θα σου φανούν χρήσιμες? Θα σου βρουν τρόπο να τον φέρεις πίσω? Τρόπος δεν υπάρχει! Άμα κάτι δεν γουστάρουμε φεύγουμε! Θα μας βάλουν το πιστόλι στον κρόταφο?
    γιάννης

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Γούστο του καθενός όποτε του καπνίσει να φύγει! ! Άμα κάτι δεν γουστάρουμε φεύγουμε! Θα μας βάλουν το πιστόλι στον κρόταφο?


    Ετσι ειναι . Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να εξηγουμε τον λογο απομακρυνσης μας . Ο καθεις-μια ας υποθεσει οτι θελει . Εκτος και αν εχουμε εντοπισει καποιο σοβαρο ελαττωμα στο προσωπο απο το οποιο απομακρυνομεθα , και για ανθρωπιστικους λογους του το επισημανουμε μηπως το αποδεχθει και δεν το επαναλαβει μελλοντικα . Αλλα οι πραξεις μιλανε απο μονες τους . Αφου θελεις να φυγεις , τι νοημα εχει να εξηγεις το γιατι . Η ουσια μετραει .
    Αντιθετως , ειναι επιληψιμο , το να ξερεις οτι ο αλλος-η δεν σου κανει , και σκοπευεις να φυγεις , αλλα παραμενεις μεχρι να βρεις τον -η επομενο , η απλως επειδη δεν θελεις να μεινεις μονος .

  10. #250
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προσέξετε πώς μιλάτε για την κοπέλα!
    Γιατί μπορεί και σας να σας επισκεφτεί με προσωπικό μήνυμα ένας κύριος καλός, που δεν του αρέσουν οι καυγάδες, για να σας συνετίσει και να σας βάλει στον ίσιο δρόμο!
    Εκτός, αν έχει ιδιαίτερες προτιμήσεις, για κάποιους μυστήριους λόγους και επισκέπτεται μόνο εμένα...
    Συμφωνώ ότι ορισμένοι μιλάνε εντελώς επιθετικά. Αλλά τι υποννοείς στα υπόλοιπα;

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι ειναι . Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να εξηγουμε τον λογο απομακρυνσης μας . Ο καθεις-μια ας υποθεσει οτι θελει . Εκτος και αν εχουμε εντοπισει καποιο σοβαρο ελαττωμα στο προσωπο απο το οποιο απομακρυνομεθα , και για ανθρωπιστικους λογους του το επισημανουμε μηπως το αποδεχθει και δεν το επαναλαβει μελλοντικα . Αλλα οι πραξεις μιλανε απο μονες τους . Αφου θελεις να φυγεις , τι νοημα εχει να εξηγεις το γιατι . Η ουσια μετραει .
    Αντιθετως , ειναι επιληψιμο , το να ξερεις οτι ο αλλος-η δεν σου κανει , και σκοπευεις να φυγεις , αλλα παραμενεις μεχρι να βρεις τον -η επομενο , η απλως επειδη δεν θελεις να μεινεις μονος .
    Το να μην δώσεις συγκεκριμένες εξηγήσεις όταν απομακρύνεσαι είναι διαφορετικό από το να μην πεις καν ότι διακόπτεις μια σχέση. Τουλάχιστον εμένα θα με πείραζε.

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Το να μην δώσεις συγκεκριμένες εξηγήσεις όταν απομακρύνεσαι είναι διαφορετικό από το να μην πεις καν ότι διακόπτεις μια σχέση. Τουλάχιστον εμένα θα με πείραζε.


    Εεπ , γεια σου melissa !! η αεροσυνοδος , ε ? καλα εισαι ? ΟΚ , συμφωνω οτι αν διακοπτεις αουτ οφ δε μπλου μια σχεση , ε , εκει οφειλεις μερικες εξηγησεις . Ο λογος που θα απεφευγα πολλες εξηγησεις , ειναι γιατι δεν αντεχω τα δραματα , ουτε και το ' σουπα , μου ειπες ' , γι αυτο και δεν δινω ΠΟΤΕ υποσχεσεις , ουτε μεγαλα λογια . Το ' σαγαπω ' δεν τοχω πει ποτε μου , βαρια λεξη πιστευω .

  13. #253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι ειναι . Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να εξηγουμε τον λογο απομακρυνσης μας . Ο καθεις-μια ας υποθεσει οτι θελει ......... Αλλα οι πραξεις μιλανε απο μονες τους . Αφου θελεις να φυγεις , τι νοημα εχει να εξηγεις το γιατι . Η ουσια μετραει .

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ΟΚ , συμφωνω οτι αν διακοπτεις αουτ οφ δε μπλου μια σχεση , ε , εκει οφειλεις μερικες εξηγησεις .

    Τελικά, ποια είναι η άποψή σου;;;

  14. #254
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Τελικά, ποια είναι η άποψή σου;;;


    χα χα , περγαμοντο , ειδες τι παθαινεις οταν επιλεγεις την οδο της διπλωματιας ? λες ετσι απο δω , ετσι απο κει , την αληθεια την φυλας για τον εαυτο σου . Δεν μαρεσουν οι αντιπαραθεσεις . Την ψυχικη μου γαληνη , το cool μου , δεν το χαλαω για κανεναν .
    Λοιπον , η αληθεια .
    Μια κοπελα με αφησε , λιγο πολυ υπεθεσα τους λογους , αλλα ουδεποτε ρωτησα το γιατι . Δεν ειχε σημασια . Οποτε ουτε εγω δινω εξηγησεις στις υπολοιπες που αφησα εγω . Αφηνω το πραμα να κανει fade - out , δεν μαρεσει να λεω δυσαρεστα πραματα σε κοπελες , να τις στεναχορω . Ουτε βεβαια θα κατσω σε μια σχεση που δεν μου λεει τιποτα πια .
    Και ολα αυτα γιατι οι αντιπαραθεσεις με χαλανε αφανταστα . Δεν αντεχω μουτρα , φωνες , αντεγκλησεις , debates γενικως .
    Αυτο δεν ειναι καλο , διοτι λεω , ναι εχεις δικιο , εχεις δικιο ( μεχρι ενος οριου ) , χωρις να το πιστευω ( προκειμενου να εμπλακω σε διαμαχη ) , και καποια στιγμη γινεται το ΜΠΑΜ ! και λεω , ως εδω , αρκετα , και αρχιζω την διαδικασια αποχωρησης . Βεβαια υπαρχει κι ενας λογος που επιλεγω την συγκαταβατικη σταση , την σταση του΄' καλου παιδιου ' , αφηνω την αλλην να ξεδιπλωσει τον χαρακτηρα της , χωρις περιορισμους απο μενα , προκειμενου να δω με ποιαν εχω να κανω στην πραματικοτητα .
    Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω κανει μακροχρονιους δεσμους . Αντιθετως , μονο πιτσιρικας εκανα one night stand , μετα τα 22-23 δεν ξανακανα .
    Ειμαι ' σχεσακιας ' , αλλα πολυ δυσκολος στα γουστα μου . Δυστυχως . Θα προτιμουσα να ημουν λιγοτερο αυστηρος .
    Παντως , ουδεμια με ρωτησε ποτε το γιατι , ηταν πολυ ομαλο το fade-out , οπως το ' φορμαριζα ' .
    Τωρα βεβαια τι σημασια εχει η αποψη μου ?
    Εγω ειμαι εγω , και εσυ εισαι εσυ η η περγαμοντο , αν προτιμας !! αντε , γλυκατζου .....................φαε , φαε , να δουμε τι θα καταλαβεις !
    Last edited by Macgyver; 01-06-2015 at 11:53.

  15. #255
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    χα χα , περγαμοντο , ειδες τι παθαινεις οταν επιλεγεις την οδο της διπλωματιας ?
    Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι διπλωματία, αλλά είναι προς τα που φυσάει ο άνεμος..


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οποτε ουτε εγω δινω εξηγησεις στις υπολοιπες που αφησα εγω .
    Άρα αυτή είναι η άποψή σου...


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν μαρεσει να λεω δυσαρεστα πραματα σε κοπελες , να τις στεναχορω .
    Και προτιμάς την εξαφάνιση απο το να πληγώσεις...


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ουτε βεβαια θα κατσω σε μια σχεση που δεν μου λεει τιποτα πια .
    Φυσικά και οχι, δεν θα κάτσεις ούτε εσύ, ούτε εγω, ούτε κανένας... Δεν είπα κάπου να κρατήσεις κάποιον με το ζόρι....


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αντε , γλυκατζου .....................φαε , φαε , να δουμε τι θα καταλαβεις !
    Που ξέρεις; Μπορεί να έχω καταλάβει πολλά πράγματα...

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast

Similar Threads

  1. Αυτοκτονια! Θαρρος ή Δειλια?
    By Νικος Κ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 117
    Last Post: 27-08-2014, 21:56
  2. Δειλία
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 28-04-2013, 22:23
  3. ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2011, 22:04
  4. ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2010, 09:59
  5. Δειλία ή λογική;
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 09-03-2008, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •