Εξαφάνιση... Δειλία ή γράψιμο; - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 281 of 281
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Α εγώ δεν είπα την άποψη μου! Περγαμόντο ο τύπος ήταν πολύ ανώριμος και κακώς ασχολείσαι μαζί του! Δικαιολογείται λόγω ηλικίας, πολύ μωρό. Οι άντρες αργούν πολύ να ωριμάσουν. Αξία του δίνεις με το να βάζεις το μυαλό σου να σκέφτεται γιατί εξαφανίστηκε. Ξέχασε τον και πήγαινε παρακάτω. Είσαι 30? Ου έχεις τη ζωή μπροστά σου, ο νέος έρωτας σε περιμένει!!! Πάμε για άλλα!

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    ειτε οτι ξενερωσε -συμβαινει και δεν ειναι κακο να το πει - είτε οτι δεν ήμουν αυτό που περίμενε........
    ..


    Bρε κοριτσι μου , δεν θελω να σε κοντραρω , το πιστευω οτι ειχατε σχεση , αλλα παει τελειωσε . Ειτε το ενα συνεβη , ειτε το αλλο . Δεν υπαρχει ' δεν το δεχομαι ' . Καλα σου λεει η PAPA , ξεκολλα και προχωρα μπρος .




    Αγαπητη Περγαμοντο , αυτη η απαντηση μου , σε καλυπτει ?
    Last edited by Macgyver; 03-06-2015 at 11:56.

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by elis View Post
    περγαμοντο εγω να σου πω παντωσ γενικα οτι τιποτε αλλο ιντερνετικα δε μπορει να ειπωθει που να εχει βαση
    στα ειπαμε ολα μασ τα ειπεσ ολα δλδ τα ειχεσ σκεφτει κι εσυ οπωσ ειναι και λογικο οποτε την ψαχνεισ να βρεισ τωρα
    πρπει να καταλαβεισ οτι μια συζητηση σταματαει οταν οδηγειται σε αδιεξοδο ουτε συμφωνουμε ουτε διαφωνουμε
    απλα οπωσ σου ξαναειπα πρεπει να ξερεισ ποτε σταματαει ενα θεμα
    https://www.youtube.com/watch?v=eYxGaN5FCuM

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    ε θα μου επιτρέψεις elis να βάλω κι εγώ ένα τραγουδάκι... αφιερωμένο στη θεματοθέτρια

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    παρακαλω εγω θελω να βαζετε τραγουδια να μαθαινω καινουρια αυτο που εβαλεσ ασ πουμε δεν το χω ακουσει και παρα πολυ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #276
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post


    Ένα μοναδικό πράγμα χρειαζόταν, είτε οτι ξενέρωσε-συμβαίνει και δεν είναι κακό να το πει- είτε οτι δεν ήμουν αυτό που περίμενε........
    Και πίστεψέ με, είχαμε σχέση..... Εκτός και αν ήταν ψεύτης και είχε άλλα στο μυαλό του...
    Το "έιτε δεν ήσουν αυτό που περίμενε" δεν ισχύει. Μέσα σε τρεις μήνες δλδ αλλαξες συμπεριφορα, του έδειξες χαρακτηρα αλλιωτικο, τον εκανες να πεσει απ τα σύννεφα, του εδωσες υποσχεσεις τις οποιες δεν εκπλήρωσες? Κάτι τετοιο δεν ισχύει! Το ίδιο ερωτηματολόγιο μου και απαντηση μου ισχύει και ως προς το "ξενέρωσε".
    Αυτό στο μπολτ ισχύει. Δεν σε γούσταρε. Δεν ήσουν αυτο που έψαχνε να βρει. του ήσουν μια λάθος επίλογή κι αυτο το διόρθωσε σύντομα! Πήγε να συμβιβαστεί με κάτι που δεν ήταν αυτο που έψαχνε, μετανιωσε γι αυτο που έκανε και διορθωσε το λάθος του. Δηλαδή έφυγε. Δεν εξαφανίστηκε, απλά έφυγε.
    Θα τον φερεις πίσω με το ζόρι?
    Από τη συζήτηση εδώ τι επιζητας να αποκομίσεις? Τρόπους για να τον φερεις πίσω?
    Οι σχέσεις δεν γινονται με το ζόρι.
    Κι εγώ άφησα κάποιες με τον τροπο που σε άφησε ο τύπος και άλλες άφησαν εμενα με τον τροπο που σε άφησε ο τυπος! Με τα από δυο τρεις αναπαντητες κλήσεις μου το θέμα είχε ήδη κλήσει οριστικά!
    Θα του βαλεις το πιστολι στον κρόταφο για να επιστρεψει? Αυτό δλδ θες?
    γιάννης

  7. #277
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Θα τον φερεις πίσω με το ζόρι?

    Από τη συζήτηση εδώ τι επιζητας να αποκομίσεις? Τρόπους για να τον φερεις πίσω?
    Οι σχέσεις δεν γινονται με το ζόρι.

    Θα του βαλεις το πιστολι στον κρόταφο για να επιστρεψει? Αυτό δλδ θες?
    Μου φαίνεται οτι θα σταματήσω να μιλάω και να γράφω ελληνικά επειδή μερικοί δεν καταλαβαίνουν.... Πες μου που λέω οτι θέλω να επιστρέψει πίσω;;;
    Και δεν κατάλαβα τι εννοείς για το τι θέλω να αποκομίσω απο αυτήν την συζήτηση;; Είναι κακό που λέω το πρόβλημα μου;;; Αν δεν σου αρέσει, μην ασχολείσαι με αυτό....

    Επίσης, το θέμα είναι ''εξαφάνιση, δειλία ή γράψιμο;;'' ΟΧΙ ''τροπους να τον φέρω πίσω...''... Αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, τότε τζάμπα σχολιάζεις...

    Και κάτι τελευταίο, αυτό που έχω μαυρίσει είναι η δεύτερη φορά που το λες και ελπιζω πως τωρα θα καταλαβεις οτι ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ...
    Αν συνεχίζεις να σχολιάζεις και ξαναπείς για ΤΡΙΤΗ φορά οτι ψάχνω τρόπους να τον φέρω πίσω ΧΩΡΙΣ να έχω αναφέρει κάτι τέτοιο, συγνώμη αλλά θα πιστώ οτι όντως δεν καταλαβαίνεις ελληνικά...


    Και κάτι που απευθύνεται σε όλους:όποιος δεν θέλει να μην σχολιάζει, να μην μπαίνει καν στον κόπο να διαβάζει για το τι γράφω... Λέτε την άποψή σας 1 2 3 φορές, αντιλαμβάνεστε οτι δεν έχουμε ίδια άποψη-με μερικούς οχι με όλους-,αλλά δεν χρειάζεται να λέτε λόγια που δεν έχω πει-γράψει ή να βγάζεται απο μόνοι σας την ''ετυμηγορία'' για το τι θέλω να κάνω μαζί του και οτι τον θέλω πίσω.......

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλα ολα αυτα βρε περγαμοντα, αλλα απο οση συζητηση εγινε μεχρι τωρα, θεωρεις οτι δεν σου εχει απαντηθει αυτο που ρωτας?
    αλλη εκδοχη απο τριτους, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να εχεις.
    κατι απο ολα αυτα που λεμε, εγινε.

    εσυ, στην ουσια θελεις απο εκεινον απαντηση, οχι απο μας.
    εκεινος ομως δεν απαντησε στα μηνυματα, ουτε ειναι εδω (υποθετω).
    δεν υπαρχει τροπος να τον υποχρεωσεις να απαντησει.
    εσυ αυτο θελεις.

  9. #279
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    δεν υπαρχει τροπος να τον υποχρεωσεις να απαντησει.
    εσυ αυτο θελεις.
    Συμφωνώ μαζί σου! Αυτό θέλει η Περγαμώτο.
    γιάννης

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    η Περγαμώτο.


    Χα χα ! καλο Γιαννη !

  11. #281
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Τι πιστεύετε όμως;; Όταν εξαφανίζεται κάποιος χωρίς να λέει έστω ένα ''μην με ξαναενοχλήσεις'' είναι δειλός που δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του ή απλά σε γράφει;;;
    Και τα 2,σε γραφει γιατι ειναι δειλος.Τεσ πα,δε ξερω τι αναλυετε εδω και 20 σελιδες,ειναι πολυ απλο.

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Similar Threads

  1. Αυτοκτονια! Θαρρος ή Δειλια?
    By Νικος Κ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 117
    Last Post: 27-08-2014, 22:56
  2. Δειλία
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 28-04-2013, 23:23
  3. ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2011, 23:04
  4. ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2010, 10:59
  5. Δειλία ή λογική;
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 09-03-2008, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •