Δε ξερω τι κανω λαθος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Δε ξερω τι κανω λαθος...

    Καλησπερα σε ολους. Ειχα καιρο να γραψω στο φορουμ γιατι ενιωθα καλα για καμποσο καιρο. Μεχρι χθες... Δε ξερω αν μπηκα πολυ αποτομα στο θεμα, αλλα τη τελευταια βδομαδα εβλεπα συνεχως μια κοπελα που μου αρεσε. Να πω οτι γενικα η προσωπικη μου ζωη για παρα πολυ καιρο ειναι χαλια, δεν εχω καν ολοκληρωσει καποια σχεση μου και ειμαι 21 χρονων. Η τελευταια φορα που ειχα σχεση ηταν πριν 2 χρονια... Απο τοτε ειμαι μονος μου. Μονο μια κοπελα μου ειχε κινησει το ενδιαφερον με την οποια το προσπαθησα αλλα εκεινη δεν ηθελε. Στεναχωρηθικα αλλα σπουδαζε σε αλλη πολη ετσι κι αλλιως οποτε... Τη τελευταια βδομαδα ειχα δει μια κοπελα 3-4 φορες και καθε φορα σκαλωνα, ηταν ο λογος που εβγαινα πολυ συχνα μεχρι να τη ξαναδω και να της μιλησω. Την ειδα τελικα, της μιλησα και δε βγηκε πουθενα... τα κανα χαλια παλι. Δε ξερω αν φταιω εγω, αν εχω κατι κακο. Ενιωσα τοσο στεναχωρημενος, με πνιγει ακομα και τωρα που γραφω εδω. Εχασα παλι την ορεξη μου να βγαινω και να περναω καλα. Και για μενα ηταν τεραστιο βημα να της μιλησω, δε το χω κανει ποτε. Το εκανα γιατι μου αρεσε πολυ. Παλι καταληγω μονος μου ομως και χωρις ορεξη για τιποτα. Δυο κοπελες ολες κι ολες μου αρεσαν τοσο καιρο, προσπαθησα και τιποτα. Δε ξερω τι κανω λαθος, βαρεθηκα να ζω χωρις συγκινησεις , βαρεθηκα να νιωθω τοσο αδειος, εχω ενα τεραστιο κενο μεσα μου. Ετσι νιωθω, οτι οσο καλα και να περναω μια περιοδο της ζωης μου παντα κατι μου λειπει... Τι κανω λαθος? Μετα κι απο αυτη την αποτυχια δε θελω να ξαναπροσπαθησω με καμια, οπως ξερω επισης οτι θα περασει καιρος μεχρι να βρω παλι καποια να μου κινησει το ενδιαφερον. Αλλα και παλι δε θα βγει πουθενα...

  2. #2
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    Καλησπερα σε ολους. Ειχα καιρο να γραψω στο φορουμ γιατι ενιωθα καλα για καμποσο καιρο. Μεχρι χθες... Δε ξερω αν μπηκα πολυ αποτομα στο θεμα, αλλα τη τελευταια βδομαδα εβλεπα συνεχως μια κοπελα που μου αρεσε. Να πω οτι γενικα η προσωπικη μου ζωη για παρα πολυ καιρο ειναι χαλια, δεν εχω καν ολοκληρωσει καποια σχεση μου και ειμαι 21 χρονων. Η τελευταια φορα που ειχα σχεση ηταν πριν 2 χρονια... Απο τοτε ειμαι μονος μου. Μονο μια κοπελα μου ειχε κινησει το ενδιαφερον με την οποια το προσπαθησα αλλα εκεινη δεν ηθελε. Στεναχωρηθικα αλλα σπουδαζε σε αλλη πολη ετσι κι αλλιως οποτε... Τη τελευταια βδομαδα ειχα δει μια κοπελα 3-4 φορες και καθε φορα σκαλωνα, ηταν ο λογος που εβγαινα πολυ συχνα μεχρι να τη ξαναδω και να της μιλησω. Την ειδα τελικα, της μιλησα και δε βγηκε πουθενα... τα κανα χαλια παλι. Δε ξερω αν φταιω εγω, αν εχω κατι κακο. Ενιωσα τοσο στεναχωρημενος, με πνιγει ακομα και τωρα που γραφω εδω. Εχασα παλι την ορεξη μου να βγαινω και να περναω καλα. Και για μενα ηταν τεραστιο βημα να της μιλησω, δε το χω κανει ποτε. Το εκανα γιατι μου αρεσε πολυ. Παλι καταληγω μονος μου ομως και χωρις ορεξη για τιποτα. Δυο κοπελες ολες κι ολες μου αρεσαν τοσο καιρο, προσπαθησα και τιποτα. Δε ξερω τι κανω λαθος, βαρεθηκα να ζω χωρις συγκινησεις , βαρεθηκα να νιωθω τοσο αδειος, εχω ενα τεραστιο κενο μεσα μου. Ετσι νιωθω, οτι οσο καλα και να περναω μια περιοδο της ζωης μου παντα κατι μου λειπει... Τι κανω λαθος? Μετα κι απο αυτη την αποτυχια δε θελω να ξαναπροσπαθησω με καμια, οπως ξερω επισης οτι θα περασει καιρος μεχρι να βρω παλι καποια να μου κινησει το ενδιαφερον. Αλλα και παλι δε θα βγει πουθενα...
    Καλησπέρα σου καταρχήν φίλε μου.
    Πρέπει να καταλάβεις αρχικά πως όταν κάτι δεν πάει καλά δεν σημαίνει πως φταις εσύ ολοκληρωτικά σε κάτι. Για παράδειγμα η συμπεριφορά σου.
    Είναι απλά περιπτώσεις ανθρώπων που μπορεί να μην ταιριάζουν την συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Από εκεί και πέρα όσο ζεις βελτιώνεις αυτά που πιστεύεις πως κάνεις "λάθος" και πίστεψε με κανείς δεν είναι τελειος :)
    Τα τυχόν λάθη σου τα ξέρεις μόνο εσύ, όλα είναι μέσα στο μυαλό σου. Προσπάθησε λοιπόν να δεις τι μπορείς να αλλάξεις έτσι ώστε να δείχνεις ένα ακόμη καλύτερο πρόσωπο στις γυναίκες.
    Επίσης να ξέρεις πως χρειάζεται προσπάθεια, καμία δεν πρόκειται να σου χτυπήσει την πόρτα και να σου πει μωρό μου έλα.. Πρέπει να κινητοποιηθείς εσύ γενικότερα για να γνωρίσεις κοπέλα.. Ειδικότερα πρέπει να περιμένεις μεγάλες περιόδους στη ζωή σου για να βρίσκεις κάτι σημαντικό. Δηλαδή μια κοπέλα που θα είναι κάτι ξεχωριστό για εσένα. Δεν γνωρίζουμε τον έρωτα της ζωής μας κάθε βδομάδα!
    Όσον αφορά την προσπάθεια σου με την κοπέλα που αναφέρεις, έχω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί έκανες την κίνηση σου, έκανες την προσπάθεια σου και ας μην βγήκε κάτι ακόμα.. Σκέψου πως θα ήταν εάν δεν έκανες τίποτα?! Σκέψου πως αυτό σε βοήθησε να γίνεις καλύτερος, σαν μάθημα ζωής!

  3. #3
    Απ τη μια ναι χαρηκα για αυτο που λες για το οτι εκανα τη κινηση μου. Απο την αλλη δε μπορω να σταματησω να σκεφτομαι πως ισως αν της ελεγα κατι διαφορετικο εκεινη τη στιγμη να ηταν αλλιως τα πραγματα. Πηγα φοβισμενος, και μολις ειδα οτι με γειωσε τα παρατησα κατευθειαν. Ενω δε την ειδα αρνητικη για κουβεντα γενικα... Τελοσπαντων ειπες κι εσυ "έκανες την προσπάθεια σου και ας μην βγήκε κάτι ακόμα.. " !! Αυτο το ακομα μου το λενε κι αλλοι, σε φαση οτι τωρα τουλαχιστον ξερει ποιος ειμαι, θα με προσεχει. Για μενα ειναι μπουρδα αυτο. Ισως χαραμησα την ευκαιρια μου χθες και τελος. Γιατι αυτο το "ακομα..." ?? Ενιωσα πολυ ασχημα χθες που δε τα καταφερα τελικα γιατι ξερω πολυ καλα τι ειναι αυτο που λες να περιμενεις καιρο να βρεις κατι σημαντικο. Ειχα τις ευκαιριες μου με αλλες κοπελες και δε τις προχωρησα γιατι δεν ενιωθα πραγματα ακομα και αν μου αρεσαν σαν κοπελες. Με τη συγκεκριμενη το βλεπα λες και ειναι καρμικο, την εβλεπα παντου και μου αρεσε = πρεπει να της μιλησω. Γι αυτο με πηρε τοσο απο κατω. Απλα εχασα καθε πιστη στο να βρω κατι καλο και δεν ελπιζω πια... Δεν εχω την ορεξη να προσπαθησω

  4. #4
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    Απ τη μια ναι χαρηκα για αυτο που λες για το οτι εκανα τη κινηση μου. Απο την αλλη δε μπορω να σταματησω να σκεφτομαι πως ισως αν της ελεγα κατι διαφορετικο εκεινη τη στιγμη να ηταν αλλιως τα πραγματα. Πηγα φοβισμενος, και μολις ειδα οτι με γειωσε τα παρατησα κατευθειαν. Ενω δε την ειδα αρνητικη για κουβεντα γενικα... Τελοσπαντων ειπες κι εσυ "έκανες την προσπάθεια σου και ας μην βγήκε κάτι ακόμα.. " !! Αυτο το ακομα μου το λενε κι αλλοι, σε φαση οτι τωρα τουλαχιστον ξερει ποιος ειμαι, θα με προσεχει. Για μενα ειναι μπουρδα αυτο. Ισως χαραμησα την ευκαιρια μου χθες και τελος. Γιατι αυτο το "ακομα..." ?? Ενιωσα πολυ ασχημα χθες που δε τα καταφερα τελικα γιατι ξερω πολυ καλα τι ειναι αυτο που λες να περιμενεις καιρο να βρεις κατι σημαντικο. Ειχα τις ευκαιριες μου με αλλες κοπελες και δε τις προχωρησα γιατι δεν ενιωθα πραγματα ακομα και αν μου αρεσαν σαν κοπελες. Με τη συγκεκριμενη το βλεπα λες και ειναι καρμικο, την εβλεπα παντου και μου αρεσε = πρεπει να της μιλησω. Γι αυτο με πηρε τοσο απο κατω. Απλα εχασα καθε πιστη στο να βρω κατι καλο και δεν ελπιζω πια... Δεν εχω την ορεξη να προσπαθησω
    Κοίτα φίλε μου πάντα στη ζωή μας θα σκεφτόμαστε μετά από κάτι το "αν". Μην πηγαίνει καθόλου εκεί το μυαλό σου.. Δες λίγο την πραγματικότητα και διαμόρφωσε την όπως εσύ θέλεις με την προσπάθεια σου. Όλα αλλάζουν εάν το πιστέψεις!
    Μην απογοητεύεσαι και εάν πιστεύεις τόσο πολύ στα "καρμικά" κτλ. τότε σκέψου πως αυτή η κοπέλα δεν αξίζει ή δεν κάνει για εσένα. Το ότι μας αρέσει κάτι δεν σημαίνει πως είμαστε σίγουροι πως όλα θα πάνε καλά. Εμένα ξέρεις πόσες φορές μου έχει τύχει αυτό και στην πορεία είδα ότι δεν είναι έτσι τα πράματα?!
    Εάν θες πες μου τι έγινε με την συγκεκριμένη, τι της είπες, πως αντέδρασε και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν αλλάζει το σκηνικό.

  5. #5
    Ιnterferon πηγα να σου στειλω προσωπικο μηνυμα με το τι εγινε με τη κοπελα αλλα λεει οτι εχεις απερνεργοποιησει να δεχεσαι μηνυματα, αν θες το ενεργοποιεις για να στο στειλω γιατι με ενδιαφερει η γνωμη σου ως τριτο προσωπο. Δε το ποσταρω εδω γιατι γραφω λεπτομερειες . Τελοσπαντων για να απαντησω στο υπολοιπο μηνυμα σου , δε μπορω να πω οτι η κοπελα αυτη δε κανει για μενα αν δε τη ξερω καν, δε καταφερα να τη γνωρισω... Αν εβλεπα οτι δε μ αρεσε τοτε ναι ισως ελεγα νταξει δε πειραζει δεν ηταν για μενα, τωρα ομως εχω μεινει με την απορια και καλως ή κακως αυτο το να τη βλεπω συνεχως με εκανε να το πιστεψω πολυ και χωρις λογο κιολας. Το πιστεψα πολυ και απογοητευτηκα πολυ. Πες μου εαν μπορεις να δεχτεις μηνυμα γιατι θελω να δω τη γνωμη σου εφοσον λες οτι σου εχει τυχει και πολλες φορες..

  6. #6
    Φίλε μου νομίζω άλλαξε η ρύθμιση αλλά δεν ξέρω πως σου στέλνω μήνυμα. Παίζει να θέλει πάνω από 50 μηνύματα, δεν ξέρω. Κάνε μια προσπάθεια και πες μου.

  7. #7
    Νομιζω στο εστειλα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    καλα βρε εφαγεσ 2 χυλοπιτεσ και κανεισ ετσι τι ηθελεσ να τισ ριξεισ και τισ δυο
    και να χεισ εκατο τα εκατο επιτυχια αυτο ουτε ο μπραντ πιτ δεν το κανει
    ολοι αστεροπαιχτουρα μου εχουμε φαει τουλαχιστον δεκα εικοσι χυλοπιτεσ ζεστεσ τισ ωρασ που λενε
    αυτα ο μεσοσ οροσ εγω που μαι ειδικη περιπτωση εχω κανει πανελληνιο ρεκορ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Δε με πειραξε αυτο οπως το λες... προφανως και δε πηγα να της μιλησω λες και ειχα καμια σιγουρια οτι θα πανε ολα καλα... Απλα πολυ δυσκολα μου αρεσει πολυ καποια. Αυτο ειπα... και αυτο συνεβη και στις δυο περιπτωσεις. Οτι μου αρεσουν κοπελες που τις βλεπω και λεω ναι ειναι ομορφες φυσικα και συμβαινει απλα δε μου βγαζουν το κατι παραπανω ωστε να παω να τους μιλησω. Και αυτες οι δυο κοπελες μου αρεσαν με μεγαλη διαφορα χρονικα, οπως καταλαβαινεις σπανια μου συμβαινει να σκαλωνω με καποια πολυ και μαλλον γι αυτο με πηρε απο κατω.

  10. #10
    Να γίνεις πιο διεκδικητικός. Αυτό πάντα κινεί το ενδιαφέρον μιας γυναίκας.
    Με σενα, δεν ειναι θεμα απόρριψης αλλά λάθος χειρισμού από μέρους σου. Προφανως ξεκινας συζητησεις (αμα βρεις το κουραγιο δηλαδη και πας και τους μιλησεις) που δεν οδηγούν πουθενα, δεν τους εκδηλώνεις σαφώς πρόθεση για γνωριμία.
    Δυστυχώς όταν η σκεψη μας σκαλώσει σε κάποια δεν μποορυμε να πλησιασουμε άλλη. Το ζητημα ειναι να βρουμε το κουραγιο και να διεκιδκήσουμε αυτη την καποια. Κι αν μας απορρίψει τουλάχιστον το προσπαθησαμε. Κι όταν λεω διεκδικω εννοω κανω σαφείς τις προθεσεις μου και μια και δυο και τρεις φορες, κινώ το ενδιαφερον, επιδιωκω να την βλεπω και να κουβεντιαζω μαζι της (όχι όμως και να βγει τελικα συμπαθεια και φιλία γιατι αν συμβει αυτο το παιχνιδι πάλι χαθηκε).
    γιάννης

  11. #11
    Θεωρειτε δηλαδη ολοι πως αν απετυχε μια φορα με τη συγκεκριμενη κοπελα δεν λεει κατι? Και εγω ειδα οτι ειχε διαθεση να μιλησει... Αλλα δεν ημουν σιγουρος οτι θα επρεπε να παω και δευτερη και τριτη φορα οπως λες... Αν και ναι θα θελα να το κυνηγησω καπως...

  12. #12
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    Θεωρειτε δηλαδη ολοι πως αν απετυχε μια φορα με τη συγκεκριμενη κοπελα δεν λεει κατι? Και εγω ειδα οτι ειχε διαθεση να μιλησει... Αλλα δεν ημουν σιγουρος οτι θα επρεπε να παω και δευτερη και τριτη φορα οπως λες... Αν και ναι θα θελα να το κυνηγησω καπως...
    Ναι να πας! Κυρίως, συντομα!
    Εκτος κι αν σου εδειξε εμφανώς πως ενοχλήθηκε. Διαφορετικά δεν μιλάμε για αποτυχία.
    Εν προκειμένω αποτυχία είναι απλα αυτο που παιζει στη σκέψη σου!
    γιάννης

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. γιατί; τι κάνω λάθος;;;
    By b.m in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 09-12-2017, 05:18
  3. Αποφαση που ξερω οτι ειναι λαθος αλλα θα το κανω..
    By Κωνσταντινα-Μαρινα in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 14-03-2014, 01:20
  4. Μήπως κάνω λάθος ?
    By vickytsoch in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 13-09-2012, 13:06
  5. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 23:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •