Μπερδεμένη σχέση! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    μισο λεπτακι να ξεκαθαρισω κατι γιατι μαλλον οπως το εγραψα δνε βγαζει νοημα....1. θελει να εχουμε ερωτικες επαφες αλλα 2-3 φορες το μηνα μονο αυτο του φιανεται πολυ....( οταν ζητησα παραπανω μου ειπε οτι τον θελω μονο γι'αυτο),η διαφορα ειναι οτι δεν θελει να του στελνω ερωτικα μνμ γιατι τα θεωρει σαλιαρισματα!!! 2. δεν ειναι εκδηλοτικος στα συναισθηματα του οσο θα ηθελα εγω....αυτος ομως επιμενει οτι νιωθει πραγματα απλα ειναι επιφυλακτικος....
    1. θελει να εχουμε ερωτικες επαφες αλλα 2-3 φορες το μηνα μονο αυτο του φιανεται πολυ....( οταν ζητησα παραπανω μου ειπε οτι τον θελω μονο γι'αυτο),η διαφορα ειναι οτι δεν θελει να του στελνω ερωτικα μνμ γιατι τα θεωρει σαλιαρισματα!!! ---------> δες το ενδεχομενο να εχει παραλληλη/ες σχεση και προσπαθει να καλυψει τον χρονο, επισης τα μηνυματα μπορει να τον προδωσουν

    2. δεν ειναι εκδηλοτικος στα συναισθηματα του οσο θα ηθελα εγω....αυτος ομως επιμενει οτι νιωθει πραγματα απλα ειναι επιφυλακτικος ---------> δες το ενδεχομενο να εχει παραλληλη/ες σχεση και γιαυτο σε κραταει σε αποσταση ωστε να μην υπαρχει ιδιαιτερο δεσιμο οταν χωρισετε

  2. #32
    Καλησπέρα. Έχει άλλη.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Καλησπέρα. Έχει άλλη.
    χαχαχαχααχαχαχαχα!!
    ειναι πολυ πιθανο, αλλα γελασα με τον σιγουρο και συντομο τροπο σου.
    μπορει να ειναι και "αλλος", παντως.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Οι γονεις του ξερω οτι μαλωνουν συχνα γι'αυτο τα διαφορετικα δωματια....οσο για τη σχεση μας..μιλησαμε σημερα το πρωι και μου ξεκαθαρισε καποια πραγματα.... 1.οτι θα βλεπομαστε καθε 10 μερες λογω της δουλειας του που ειναι λιγο απαιτητικη (σε τραπεζα-χρηματιστηριο) εξαλλου μενουμε σε διαφορετικες πολεις.... 2. οτι δεν ειναι εκδηλωτικός λογω του χαρακτηρα του επειδη εχει ανασφαλειες....μου ειπε αν δεν θελω να συμβιβαστω να χωρισουμε...(αυτος δε θελει να χωρισουμε)...
    Γαμώτο, πραγματικά δεν θέλω να τον σταυρώσω τον άνθρωπο γιατί δεν τον ξέρω, μπορεί και να είναι παιδί μάλαμα.
    Η μία ώρα απόσταση όμως δεν σημαίνει τίποτα, στην Αθήνα, κάνεις σχεδόν τόση ώρα να πας στη δουλειά σου... θα σε αποτρέψει από το να πας στην σύντροφο, αν πραγματικά το θες;
    Σοβαρά, εμένα τα περισσότερα που γράφεις μου φαίνονται σαν δικαιολογίες.
    Αν μετά από 6 μήνες έχετε αυτούς τους ρυθμούς, πότε πιστεύεις οτι θα δοκιμαστεί η σχέση σας από την καθημερινότητα; Πιστεύεις οτι θα περνάς καλά μέχρι τότε;
    Ωραία είναι να ακούς ζευγάρια να ζουν χωριστά και να τα περιγράφουν όλα μέλι γάλα, αλλά μετά από ένα μήνα πιο έντονης καθημερινής συναναστροφής να αρχίζουν οι καυγάδες και η "κούραση".

    Σε γεμίζει αυτή η σχέση...; Μπορείς να απαντήσεις ναι τώρα, και μετά από κάποιο καιρό που θα δεις και στην πράξη κάποια πράγματα, να αλλάξεις γνώμη (είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου), αλλά αν η απάντηση είναι όχι από τώρα, εξέφρασέ το με πολύχρωμες εκφράσεις στον σύντροφό σου και πράξε ανάλογα (όταν είστε από κοντά όμως, άσε τα τηλέφωνα και τα fb και τα λοιπά υποκατάστατα). Απ'ότι γράφεις, εκείνος μάλλον ξέρει τί θέλει. Εσύ, ξέρεις ή απλώς ακολουθείς; Απάντησε στον εαυτό σου και ξέχνα ό,τι χαζομάρες και προκατειλημένα πράγματα σου λέμε εμείς εδώ μέσα... Αν δεν περνάς καλά μη σπαταλάς ούτε το δικό σου χρόνο ούτε το δικό του...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    μισο λεπτακι να ξεκαθαρισω κατι γιατι μαλλον οπως το εγραψα δνε βγαζει νοημα....1. θελει να εχουμε ερωτικες επαφες αλλα 2-3 φορες το μηνα μονο αυτο του φιανεται πολυ....( οταν ζητησα παραπανω μου ειπε οτι τον θελω μονο γι'αυτο),η διαφορα ειναι οτι δεν θελει να του στελνω ερωτικα μνμ γιατι τα θεωρει σαλιαρισματα!!! 2. δεν ειναι εκδηλοτικος στα συναισθηματα του οσο θα ηθελα εγω....αυτος ομως επιμενει οτι νιωθει πραγματα απλα ειναι επιφυλακτικος....
    Αστα συναισθήματα και αυτά
    2-3 το μήνα? είναι δυνατόν?

    Δεν θέλω να σ απογοητεύσω αλλά Υπάρχει κάτι άλλο......Σίγουρα....ΚΑι μένα μου έχει τύχη να μην μου αρέσει κοπέλα πολύ("σχέση" 3 εδβδομάδων)...Αλλά sex έκανα συνέχεια/....
    Κάποιο πρόβλημα έχει ο φιλαρακός σ....

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Οι γονεις του ξερω οτι μαλωνουν συχνα γι'αυτο τα διαφορετικα δωματια....οσο για τη σχεση μας..μιλησαμε σημερα το πρωι και μου ξεκαθαρισε καποια πραγματα.... 1.οτι θα βλεπομαστε καθε 10 μερες λογω της δουλειας του που ειναι λιγο απαιτητικη (σε τραπεζα-χρηματιστηριο) εξαλλου μενουμε σε διαφορετικες πολεις.... 2. οτι δεν ειναι εκδηλωτικός λογω του χαρακτηρα του επειδη εχει ανασφαλειες....μου ειπε αν δεν θελω να συμβιβαστω να χωρισουμε...(αυτος δε θελει να χωρισουμε)...
    Α ωραία. Τότε ξέρεις πολλά. Σίγουρα αυτό νομίζω τον έχει επηρεάσει. Μπορεί να είναι κι άλλα που ίσως έχουν διαμορφώσει αυτό το χαρακτήρα του (το ποια ήταν η σχέση με τη μητέρα του και τον πατέρα του χωριστά, πόσο χρόνο περνούσαν οι γονείς του μαζί του όταν ήταν μικρός κ.α.) αλλά και μόνο αυτό (το ότι οι γονείς του μάλωναν) είναι αρκετό. Άσε που αν μάλωναν οι γονείς του μπορεί να μάλωναν και με αυτόν απλά να μην στο έχει πει. Πάντως ήταν ξεκάθαρος απ' ότι είπες κι εσύ και γι αυτό τον εκτιμώ. Αλήθεια πώς και στα είπε; Τον πίεσες τελευταία να σου πει τι συμβαίνει;

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι με μία φορά στις δέκα μέρες να βρίσκεστε και με λίγες ώρες είναι αδύνατο να αλλάξει η συμπεριφορά του. Σίγουρα τέτοιοι άνθρωποι μπορούν να αλλάξουν, αλλά απαιτεί χρόνο, και διάθεση από την/ον σύντροφο (στην περίπτωσή σου εσύ) να βοηθήσει. Το προηγούμενο δεν υπάρχει, το τελευταίο μάλλον υπάρχει. Οπότε είναι στο χέρι σου να αποφασίσεις τι θα κάνεις.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Ξέχασα να γράψω ότι δε νομίζω ότι έχει άλλη όπως λένε μερικοί.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Ούτε εγώ νομίζω ότι έχει άλλη (ή άλλον :) )
    Νομίζω πως είναι άτομο με σεξουαλικά θεματάκια - πχ μειωμένη λίμπιντο, ή και σχεδόν μηδενική λίμπιντο που όμως ξέρει ότι χωρίς *καθόλου* σεξ δεν πρόκειται να δει χαΐρι και κάνει την ανάγκη φιλοτιμία 2-3 φορές τον μήνα... επίσης πιστεύω πως είναι αρκετά εγωκεντρικό άτομο, εφόσον το δικό του θεματάκι προσπαθεί να το περάσει ως φυσιολογικό, και να κάνει εσένα να νιώσεις ότι έχεις το πρόβλημα. Το ίδιο και με το τελεσίγραφο "οι όροι μου είναι αυτοί, ή συμβιβάζεσαι ή τελειώνουμε" - στις σχέσεις οι συμβιβασμοί είναι αμοιβαίοι, ή τουλάχιστον η πρόθεση πρέπει να είναι αυτή. Δηλαδή εσύ άντε και συμβιβάζεσαι απόλυτα σε αυτό που ζητάει, δεν θα τον ενοχλεί που δεν θα είσαι ικανοποιημένη αλλά καταπιεσμένη? Απόλυτα εγωκεντρικό. Επίσης μπορεί να "νιώθει πράγματα", αλλά δεν είναι απλά επιφυλακτικός - νιώθει λίγα πράγματα, και δεν πιστεύω ότι νιώθει λίγα με εσένα συγκεκριμένα, αλλά γενικά τόσα είναι ικανός να νιώσει (γιαυτό και θεωρεί ότι αυτό που νιώθει είναι το φουλ του). Εντελώς παράλογο να σε βλέπει μια φορά στις 10 μέρες με μια ώρα απόσταση μόλις. Όπως είπε και ο Loading, στην Αθήνα αν η δουλειά σου / η σχολή σου είναι στην μία ώρα, είναι και κελεπούρι επειδή είναι κοντά :P Εκεί δηλαδή αν δεν μένει ένα ζευγάρι στην ίδια πολυκατοικία, τι πρέπει να κάνουν? Σχέση δι' αλληλογραφίας? Δικαιολογίες και μάλιστα της πλάκας.

    Δεν νομίζω ότι σε δουλεύει. Νομίζω ότι μέχρι εκεί μπορεί ή προτίθεται γενικώς.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Vagabond View Post
    .....

    Δεν νομίζω ότι σε δουλεύει. Νομίζω ότι μέχρι εκεί μπορεί ή προτίθεται γενικώς.
    το "μπορει" απο το "προτιθεται" ομως, εχει τεραστια διαφορα...
    αλλο να την βλεπει μια φορα το μηνα γιατι ειναι καθημερινα με μια αλλη (αλλον :p) η γιατι δεν γουσταρει αρκετα ενω με αλλες/ους παρτενερ ηταν θερμος, κι ααααααλλλο να εχει σεξ. προβληματα.
    το δευτερο επιδεχεται και βελτιωσης.
    η ελλειψη επιθυμιας για την συγκεκριμενη, με τπτ.
    στο θεμα του εγωκεντρισμου (αλλα και του χειρισμου) συμφωνω.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Ξέχασα να γράψω ότι δε νομίζω ότι έχει άλλη όπως λένε μερικοί.
    ε τοτε μπορει να το κανει χειροκινητα χαχαχα αυτο το λεει ο κερασης.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το "μπορει" απο το "προτιθεται" ομως, εχει τεραστια διαφορα...
    αλλο να την βλεπει μια φορα το μηνα γιατι ειναι καθημερινα με μια αλλη (αλλον :p) η γιατι δεν γουσταρει αρκετα ενω με αλλες/ους παρτενερ ηταν θεμρος, κι ααααααλλλο να εχει σεξ. προβληματα.
    το δευτερο επιδεχεται και βελτιωσης.
    η ελλειψη επιθυμιας για την συγκεκριμενη, με τπτ.
    στο θεμα του εγωκεντρισμου (αλλα και του χειρισμου) συμφωνω.
    Σύμφωνοι. Το "προτίθεται" να το αναλύσω πώς το εννοώ: πιστεύω ότι είναι από τα άτομα που δεν έχουν ιδιαίτερη ανάγκη την συναισθηματική κάλυψη που προσφέρει ένας σύντροφος, ή και ένας φίλος. Τον ικανοποιεί να την περνάει μόνος του με τα όποια ενδιαφέροντά του, καλά είναι να υπάρχει και κάποιος πού και πού, αλλά αν όχι *shrug* δεν τρέχει κάτι. Οπότε ναι μεν "νιώθω πράγματα για εσένα" (στον βαθμό που μπορεί και νιώθει), αλλά δεν προτίθεμαι να χαλάσω την καθημερινότητά μου και τη ρουτίνα μου και πολύ, ειδικά που θα μου τα πρήζεις να κάνουμε και σεξ πάνω από 3 φορές τον μήνα. Θα σε ήθελα σαν προσθήκη στην ρουτίνα μου μία φορά στις 10 μέρες, αλλά όχι να μου την ανακατέψεις κι όλας. Κάτι σε αυτό το κλίμα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο ίσως να επιδέχεται βελτίωσης ναι, αλλά όχι όσο βαφτίζει το κοτόπουλο ελιές και μεταθέτει το πρόβλημα στην άλλη.

    Δεν ξέρω, μου κάνει λίγο κουλαμάρα η δικαιολογία ότι είναι ρηχή η άλλη αν θέλει παραπάνω σεξ, από κάποιον που απλά την κερατώνει... δηλαδή ειλικρινά, νομίζω ότι ένας σεξουαλικά ενεργός σε αυτήν την ηλικία θα ντρεπόταν και να το πει αυτό το πράγμα. Νομίζω ότι εν μέρει προσπαθεί να πείσει και τον εαυτό του ότι είναι νορμάλ τόσες φορές... και νομίζω ότι θέλει να το πιστέψει επειδή (θεωρεί ότι) δεν έχει άλλη επιλογή, τόσες μπορεί ή ανέχεται. Το αν είναι γκέι και δεν το έχει αποδεχτεί και ο ίδιος, ίσως να εξηγούσε και αυτό γιατί δεν τον φτιάχνει το σεξ με τις κοπέλες του, αλλά τότε έστω με πορνό ή με φαντασιώσεις θα εκτονωνόταν... αν όμως έχει άλλον (άρα σεξουαλικώς ικανοποιημένος και όχι συμπλεγματικός για τη λίμπιντό του), δεν είναι περίεργο που τον ενοχλούν τα "σαλιαρίσματα"? Γιατί δεν το προσποιείται και εκεί? Δεν κοιμάται με άλλο άτομο (ύπνο)... δεν στέλνει τρυφερά μηνύματα... δεν εκδηλώνεται... δεν το παίζει καλά :P

    Για να έχει άλλη, δεν το βλέπω λογικό... και τη Νατάσα τι την θέλει και την κρατάει? Για το σεξ που δεν θέλει να κάνουν?

    Πάντως όπως και να έχει... επειδή είμαι και λίγο παράξενη, το μεγαλύτερο κόλλημα το έχω φάει στο "αυτοί είναι οι όροι μου, άμα σου αρέσει καλώς, αν όχι χωρίζουμε"... για εμένα η απάντηση σε αυτό είναι πάντα χωρίζουμε. Αν τον άλλον δεν τον ενδιαφέρει να είμαι και εγώ χαρούμενη στην σχέση μας, παρά μόνο να μην αλλάξει ο ίδιος τίποτα απολύτως στην βολή του, κατά την γνώμη μου η σχέση δεν είναι ισότιμη, τα αισθήματα δεν είναι αντίστοιχα, δεν θα έμενα μαζί του.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ε τοτε μπορει να το κανει χειροκινητα χαχαχα αυτο το λεει ο κερασης.
    Εάν σκεφτόσουν ότι η δουλειά του χρηματιστή είναι μία από τις πιο στρεσσογόνες που υπάρχουν δε θα κορόιδευες και θα καταλάβαινες γιατί το είπα. Αλλά το ίσως διαστροφικό σου μυαλό που σπεύδει με ευκολία να χαρακτηρίσει κάποιον άνθρωπο μ*λ*κ* σε εμποδίζει να το κάνεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το θεμα με τους γονεις του μη το προσπερνας ετσι επιδερμικα. Εχει αμεσες συνεπειες στον ψυχισμο ενος ατομου, ειδικα αν τα θεματα εχουν ξεκινησει απο την παιδικη του ηλικια. Μηπως ειναι και στρεσαρισμενος γενικοτερα απο διαφορα θεματα? Εγω θα σου προτεινα να μην εγκαταλειψεις το παιδι αυτο. Μπορουν να βελτιωθουν καποια πραγματα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ε τοτε μπορει να το κανει χειροκινητα χαχαχα αυτο το λεει ο κερασης.
    ασχετο
    ηταν καποιοι γονεισ σε ενα σπιτι και ειχαν παιδια δε θελανε να λεν μπροστα στα παιδια
    οταν ηταν να κανουνε σεξ και βρηκαν ενα συνθηματικο και συμφωνησαν οτι θα λενε
    να βαλουνε πλυντηριο.ξεκιναει ο αντρασ γυναικα θα βαλουμε πλυντηριο;
    οχι
    ξανα την αλλη μερα γυναικα θα βαλουμε πλυντηριο; οχι
    αυτο πηγαινε σερι κανα μηνα μεχρι που η γυναικα ηθελε κι αυτη
    ρωταει τον αντρα
    θα βαλουμε πλυντηριο;
    οχι τησ λεει αυτοσ
    και με τα ρουχα τι θα γινει;του λεει αυτη
    ασε τα πλυνα μονοσ μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by natasa306 View Post
    Καλησπέρα σας, με λένε Νατάσα και είμαι 29 χρονών,τους τελευταίους 6 μήνες ειμαι με ενα αγορι 2 χρόνια μικρότερο. Από την αρχή μου είχε πει οτι δε δένεται εύκολα με ανθρώπους, δεν είναι εκδηλωτικός και δεν είναι πολύ ρομαντικός....όλα αυτά γιατί έχει πληγωθεί πολύ απο παλιότερες σχέσεις που ενώ τις εμπιστεύτηκε δε του φέρθηκαν καλά....παρ' όλα αυτά είναι πολύ ευαίσθητος και έχει καλή ψυχή. Πίστευα οτι με τον καιρό θα ερχόταν πιο κοντα μου,θα καναμε περισσοτερο πραγματα μαζι σαν ζευγαρι όμως νιωθω οτι κρατάει αποστάσεις και δεν εκδηλώνει τα συναισθηματα του... οταν του κάνω παράπονα μου λέει οτι εχει αισθηματα για μενα απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του...οταν του προτεινω να βρεθουμε ερωτικα μου λεει οτι ειμαι ρηχή που βαζω αυτο σε προτεραιοτητα και οτι αυτος νοιαζεται για αλλα πραγματα στην σχεση μας...λεει οτι αυτο δεν ειναι το παν. Οταν του πω να παμε μια εκδρομη ολο κατι συμβαινει με την οικογενεια του ( τους βαζει σε προτεραιοτητα παντα-ειναι πολυ δεμενος με την οικογενεια του) και το αναβάλουμε... Παρ'ολα αυτα ειναι πολυ περιποιητικός και ευγενικός μαζι μου...είναι δίπλα μου στα δυσκολα οταν τον χρειάζομαι και μου τηλεφωνεί συχνα κατά την διρκεια της ημέρας....οι φιλες μου που τον εχουν γνωρισει λενε οτι δεν αφιερωνει χρονο σε μενα γιατι με κοροιδευει και οτι μπορει να εχει αλλη....(εννοειται οτι οταν του πω κατι τετοιο θίγεται και μου λεει για ποιον με περασες....τι να κάνω??? θέλω την γνώμη σας... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
    οοολα αυτα που γραφεις εδω περα του τα εχεις πει προσωπο με προσωπο??
    πιστευω ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις και μετα απο αυτη την συζητηση να παρεις τις αποφασεις σου!:rolleyes:
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 16:39
  2. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 22:27
  4. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 21:49
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •