Ο αντρας μου ειναι bisexual! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Quote Originally Posted by primal71 View Post
    οι bi παντρευονται προφανως για τους ιδιους λογους που μπορει να παντρευτει οποιοσδηποτε το προβλημα ειναι αν ο καθενας μπορει να δωσει και να παρει αν μεσα του δεν βασανιζεται απο ενταση πονο καταπιεση που δεν τον αφηνουν να αισθανθει να προχωρησει μπροστα .... πριν λοιπον αναζητησεις εδω συμβουλες γιατι δεν κανεις συζητηση μαζι του πως αισθανεται πως αισθανεσαι εσυ αν ολα αυτα μεταξυ σας εχουν χαθει απο καιρο ..... εκει ειναι το προβλημα
    Το ζήτημα είναι γιατί δεν υπήρξε ειλικρινής μαζί της?
    Απ την αλλη όμως, γιατι να απέρριπτε ενα συζηγο μπισεξουαλ, έστω κι αν δεν φανηκε επ αυτου ειλικρινης μαζι της, αν σαν αντρας την έκανε να ζει ευτυχισμενα?
    Βέβαια όσο πιο μεγάλο το κουσούρι/πρόβλημα (έστω απ τη σκοπια των αλλων και των κοινωνικών αντιλήψεων) κι όσο πιο πιθανό ειναι αυτο το κουσουρι/προβλημα να του στερησει κατι που ποθει (πχ γυναικα - γαμο) τοσο πιο επιτηδεια/έξυπνα φέρεται κανείς για να το αποκρύψει.
    Απλα ο/η συζηγος αποδεχεται τον αλλο με το ελαττωμα του ή τον χωρίζει ή ζει με την ελπίδα ότι θα τον/την αλλάξει.
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ήξερε πολύ καλά να σου προσποιείτε και να κρύβετε ώστε να μην υποψιάζεσαι το παραμικρό! Προφανώς κανεις δεν γινεται μπισεξουαλ ενώ ειναι παντρεμενος....
    Ένας γκέι ή ένας μπισεξουαλ πάντα θέλει να κάνει οικογένεια. Το ζήτημα ειναι αν η τυχερή τον αποδέχεται ως τετοιον μετα που θα το ανακαλύψει. Πολύ σπάνια κάποιος τους δεν θελει να κανει οικογενεια (εννοείται φυσιολογική).
    Εντάξει αυτό είναι μεγάλη γενίκευση και πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί γκέυ και μπάι που δεν θέλουν να κάνουν μια συμβατική οικογένεια. Αλλά και αυτοί που θέλουν έχεις σκεφτεί ότι δεν το κάνουν καθαρά με στόχο να κάνουν μία "φυσιολογική" οικογένεια με μπαμπά και μαμά αλλά απλά μία οικογένεια που οι νόμοι τους στερούν; Αν δεν μπορούν να την κάνουν με το φύλο που θέλουν αλλά από την άλλη θέλουν να αποκτήσουν παιδιά ίσως να επιλέξουν αυτή την πρακτική. Εννοείται είναι καταδικαστέο το να κοροϊδεύεις έναν άνθρωπο απλά για να πετύχεις αυτό που θέλεις αλλά πόσο μεγαλύτερη κοροϊδία είναι να στερείς στους ομοφυλόφιλους το να είναι επίσημα με το άτομο που επιθυμούν άρα καθιστώντας τους παρίες και μετά να λες θέλουν μία φυσιολογική ζωή; Ναι εννοείται θέλουν ποιος δεν θέλει; Αλλά εάν τους το στερείς με το ίδιο φύλο δεν θα στραφούν στο άλλο; Ποιος ξεκινά την υποκρισία σε όλη αυτή την κατάσταση;

    ΥΓ: Μιλάω για άτομα που έχουν αποδεχτεί το ποιοι είναι και όχι για κάτι τύπους που κάνουν ομοφυλοφιλικό σεξ και μετά λένε εγώ είμαι άντρας γιατί τον έδωσα και δεν τον έφαγα. Απλά πιστεύω ότι υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που δεν είναι έτσι και είναι άδικο να τσουβαλιάζονται με τύπους σαν τον άντρα της θεματοθέτριας.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε το βρισκω απαραιτητο να προσποιειται μπορει να του αρεσουν οι εναλαγες το ιδιο συνεχεια δεν εχει κ πολυ ενδιαφερον.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    ενταξει οπως κ ναχει περα απτη πλακα που κανουμε για μια γυναικα να μαθει οτι ο αντρας του ειναι λουγκρα ειναι απαισιο και πραγματικα ελπιδουλα μου ευχομαι να φυγεις συντομα και να κανεις οικογενεια ελπιζω να μην εκανες το λαθος και ναχεις παιδια μαζι του

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Greece
    Posts
    81
    Ελπίδα πραγματικά τράβηξες πολλά στη ζωή σου και είσαι μια καθαρή περίπτωση του τύπου πιαστηκα από εναν άνθρωπο για να ξεφύγω... απλώς άλλες ίσως στάθηκαν πιο τυχερές από σένα και πέσαν σε πιο νορμαλ άνθρωπο με 2-3 κουσούρια (άλλες ίσως και πιο άτυχες). Όπως και να έχει είναι κρίμα για κάθε γυναίκα να υποφέρει σε έναν τέτοιο γάμο. Μερικοί γάμοι που γνωρίζω σώθηκαν όταν η γυναίκα πάτησε πόδι και έφυγε αλλά υπήρχε ένα υποστηρικτικό δίκτυο, μια οικογένεια φυσιολογική να γυρίσσουν ή ένα εισόδημα ικανοποιητικό για να μείνουν μόνες τους και ο άντρας αφού κατάλαβε τί έχασε έκοψε τα χούγια του. Άλλοι γάμοι δεν αξίζουν να σωθούν εξαρχής, όπως όταν παίζει κακοποίηση. Ειλικρινά μάλλον το καλύτερο θα ήταν να φύγεις. Αφού λες ότι τον έχεις σιχαθεί πως άραγε θα ξαναέκανες ο,τιδήποτε μαζί του που απ'ότι είπες στο άλλο θέμα δεν κάνατε και ποτέ τίποτα το ιδιαίτερο.
    Αν είναι αδύνατο να γυρίσεις στον πατέρα σου αφού δεν είναι υποστηρικτικός όπως ούτε τα αδέρφια σου δεν υπάρχει κάποιο άλλο άτομο που να σε πονάει και να σε αγαπάει και να μπορεί να σε βοηθήσει; Μια θεία, μια ξαδέρφη μια καλή φίλη; Πραγματικά μια καινούρια αρχή χρειάζεσαι να χτίσεις μια νέα ζωή...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    νομιζω οτι πολυ απλα πρεπει να βρεις εναν τροπο ν αφυγεις απο ολο αυτο.δν σου αξιζει να ζεις ετσι και να περνας ολα αυτα.
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Εντάξει αυτό είναι μεγάλη γενίκευση και πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί γκέυ και μπάι που δεν θέλουν να κάνουν μια συμβατική οικογένεια. Αλλά και αυτοί που θέλουν έχεις σκεφτεί ότι δεν το κάνουν καθαρά με στόχο να κάνουν μία "φυσιολογική" οικογένεια με μπαμπά και μαμά αλλά απλά μία οικογένεια που οι νόμοι τους στερούν; Αν δεν μπορούν να την κάνουν με το φύλο που θέλουν αλλά από την άλλη θέλουν να αποκτήσουν παιδιά ίσως να επιλέξουν αυτή την πρακτική. Εννοείται είναι καταδικαστέο το να κοροϊδεύεις έναν άνθρωπο απλά για να πετύχεις αυτό που θέλεις αλλά πόσο μεγαλύτερη κοροϊδία είναι να στερείς στους ομοφυλόφιλους το να είναι επίσημα με το άτομο που επιθυμούν άρα καθιστώντας τους παρίες και μετά να λες θέλουν μία φυσιολογική ζωή; Ναι εννοείται θέλουν ποιος δεν θέλει; Αλλά εάν τους το στερείς με το ίδιο φύλο δεν θα στραφούν στο άλλο; Ποιος ξεκινά την υποκρισία σε όλη αυτή την κατάσταση;

    ΥΓ: Μιλάω για άτομα που έχουν αποδεχτεί το ποιοι είναι και όχι για κάτι τύπους που κάνουν ομοφυλοφιλικό σεξ και μετά λένε εγώ είμαι άντρας γιατί τον έδωσα και δεν τον έφαγα. Απλά πιστεύω ότι υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι που δεν είναι έτσι και είναι άδικο να τσουβαλιάζονται με τύπους σαν τον άντρα της θεματοθέτριας.
    Γιατί κάποιος προσποιείται?μήπως τελικά είναι τόσο απλό να λέμε καποιους ομοφυλόφιλους για να απομονόνουμε το πρόβλημα απο το γενικότερο χαρακτήρα καποιου ανθρωπου και το τι μπορει η οχι να αισθανθεϊ......υπάρχουν μέσα μας πολλές ασυνειδητες μνημες που πιστευω ενισχυουν με τον ενα η τον αλλο τροπο τετοιες αμυνες οπως υποκρισια μικρα η μεγαλητερα ψεματα .....σαφως οπως το παρουσιαζει η ελπιδα εδω το προβλημα της ο αντρας της εχει θεματα αλλα η μιση αληθεια ειναι αυτο που δηλωνει η αλλη ειναι εκεινη που τη κραταει εκει και εχει σχεση με την δικη της προσωπικη ιστορια ..ζωη που καμια φορα την ξαναδημιουργουμε γυρω μας γιατι αυτο μαθαμε αυτο ζησαμε πονο αντι για αγαπη.....κανενας και καμια για μενα δεν τσουβαλιαζεται...λοιπον χωρις αιτια και πραγματικο λογο και ομοφυλοφιλια μπορει να υπαρξει σε πολλες μορφες αναμεσα σε ετεροφυλους δεν χρειαζεται να τον περνεις και να τον δεινεις μονο ...

  8. #23
    Αυτό που πολλές φορές με προβληματίζει είναι πώς αυτοι οι άνθρωποι έγιναν ομοφυλόφιλοι? Σίγουρα, ακόμα και θυληπρεπείς στο υφος να ήταν και με ενδιαφεροντα και χαρακτήρα που δεν αρμοζουν σε άντρες, ακόμα και εάν γεννήθηκαν με αυτα τα γνωρίσματα, κάποιοι επιτήδειοι εκμεταλλεύτηκαν αυτή τους την ιδιομορφία. Άτομα με τετοιο χαρακτηρα δεν γίνονται οπωσδήποτε ομοφυλόφυλοι. Γίνονται μόνο όταν τύχει να πέσουν θυματα επιτήδειων, αυτών δηλαδη που έπειτα τους γιουχαήζουν ως *********. Αλλιώς δεν εντάσσονται σ' αυτο τον προσανατολισμό.
    Αποκρύβουν το χαρακτηριστικο τους αυτο απο την υποψήφια και έπειτα σύζηγο τους όχι ως εξαπάτηση αλλά για να μην στερηθούν τη δημιουργία οικογενειας αφού η ειλικρίνεια εν προκειμένω συνεπάγεται κατα κανονα απόρριψη.
    γιάννης

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    ιωαννη, δεν ειναι μονο θεμα ειλικρινειας.
    μια τετοια "αποκρυψη" συνεπαγεται και πολλες αλλες εξαπατησεις. ενας ομοφυλοφιλος δεν μπορει να ζησει σε εναν γαμο και να ειναι καλα. χρειαζεται και αλλες επαφες, εκτος γαμου.
    το θεμα την ελπιδας δεν το πιανω καν.
    ειδα και παλιοτερα θεματα της και αντιλαμβανομαι οτι αυτος ο γαμος δεν την καλυπτε ποτε...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι οπως το θετεις ασπρο η μαυρο αν αυτο συνεχιστει για χρονια στο τελος θα βαρεθουν και οι 2 το ιδιο βιολι μερα νυχτα.
    ετσι ειναι σα να λες οτι προτιμας να μη το γνωριζεις καθολου κ να σου λεει παω σε μια θεια μου να της βρω λουτρα για τη μεση της κ η θεια να ειναι θειος..
    εγω φανταζομαι ποσοι τετιοι γαμοι υπαρχουν κ αυτο ειναι χειροτερο ακομα κ απο το να πηγαινει με αλλους γιατι ειναι σα να ειναι παντρεμενοι αλλα παρ ολα αυτα να μη γνωριζουν ο ενας τον αλλο πολυ συχνο φαινομενο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    αλεξανδρε, αν εχουν και οι δυο τα ιδια γουστα, η εστω το ξερει ο αλλος και συμφωνει, ας κανει οτι θελει ο καθενας στο σπιτι του και στο κρεβατι του.
    το προβλημα ειναι η εξαπατηση.
    δεν πιστευω να διαφωνεις σ αυτο.
    και η κλεψια ειναι πολυ συχνο φαινομενο. αυτο δεν σημαινει οτι καλως συμβαινει...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι ενταξει...
    εγω σου λεω παντως οτι οσο εξωφρενικα προχο κ αν ακουγετε οταν μεινουν τρεις ειναι πολυ δυσκολο να βαρεθουν ακομα κ αν περασουν 40 χρονια απο τοτε που γνωριστηκαν γιατι εκτος του οτι ετσι μπορουν να λειτουργησουν πολυ πιο ευκολα ολα τα εξαρτηματα θα συμβουν πολα κ διαφορα ακομα κ ευτραπελα που θα κρατησουν τη σχεση ζωντανη...
    αν δεν εισαι κ λιγο ψυχρος ορθολογιστης δε θα πας κ πολυ μπροστα....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι ενταξει...
    εγω σου λεω παντως οτι οσο εξωφρενικα προχο κ αν ακουγετε οταν μεινουν τρεις ειναι πολυ δυσκολο να βαρεθουν ακομα κ αν περασουν 40 χρονια απο τοτε που γνωριστηκαν γιατι εκτος του οτι ετσι μπορουν να λειτουργησουν πολυ πιο ευκολα ολα τα εξαρτηματα θα συμβουν πολα κ διαφορα ακομα κ ευτραπελα που θα κρατησουν τη σχεση ζωντανη...
    αν δεν εισαι κ λιγο ψυχρος ορθολογιστης δε θα πας κ πολυ μπροστα....
    δεν ειναι προχω(ρημενο) κατι που απλα σε ξενερωνει.
    εσενα μπορει να σε εκφραζει και να σε ικανοποιει, εμενα με ξενερωνει.
    δεν ειναι θεμα πολιτισμου η ελαστικοτητας, ειναι θεμα προδιαθεσης. μερικοι δεν μπορουν να σεξουαλιζονται με το δικο τους φυλο γιατι απλα δεν τους αρεσει.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ξερεις γιατι σε ξενερωνει? επειδη προφανως δεν αντιμετωπισες ΠΟΤΕ προβληματα σχετικα με το σεξ για καπιον ομως που αντιμετωπιζε προβληματα θα τον ξενερωνε μια θα τον ξενερωνε δυο θα τον ξενερωνε τρεις κ τελικα θα επεφτε σε αυτο το σκεπτικο ηθελε δεν ηθελε... αν δε το ζησεις πολυ δυσκολο να το κατανοησεις..
    τα προβληματα σε εξελισουν πνευματικα κ σε εξαναγκαζουν να βρεις λυσεις.
    οτι εχει διαρκεια στην αρχη φαινετε απαισιο κ στο τελος ιδανικο οπως αυτο που λενε παιρνεις τη στροφη αργα για να βγεις απο αυτη γρηγορα...

  15. #30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα την ελπιδας δεν το πιανω καν.
    ...
    Ούτε εγώ το πιάνω, επειδή αποδεχόμαστε τον άλλο όπως είναι ή φεύγουμε!
    Την απόκρυψη, όπως την περιέγραψα, τη θετω ως ένα πραγματικό γεγονός, ως κάτι που αποτελεί τον κανόνα όταν άτομα τετοιου προσανατολισμού επιλέγουν να παντρευτούν, χωρίς να εξετάζω αν αυτό ειναι σωστό η όχι. (Πόσες έχουν πέσει θύματα! Διότι αυτές που το γνωριζαν εκ των προτέρων ειναι η εξαιρεση).
    γιάννης

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 13:51
  3. Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
    By truthhurts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2013, 06:26
  4. Bisexual
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 29-10-2010, 18:10
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •