Ο αντρας μου ειναι bisexual! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ξερεις γιατι σε ξενερωνει? επειδη προφανως δεν αντιμετωπισες ΠΟΤΕ προβληματα σχετικα με το σεξ για καπιον ομως που αντιμετωπιζε προβληματα θα τον ξενερωνε μια θα τον ξενερωνε δυο θα τον ξενερωνε τρεις κ τελικα θα επεφτε σε αυτο το σκεπτικο ηθελε δεν ηθελε... αν δε το ζησεις πολυ δυσκολο να το κατανοησεις..
    τα προβληματα σε εξελισουν πνευματικα κ σε εξαναγκαζουν να βρεις λυσεις.
    οτι εχει διαρκεια στην αρχη φαινετε απαισιο κ στο τελος ιδανικο οπως αυτο που λενε παιρνεις τη στροφη αργα για να βγεις απο αυτη γρηγορα...
    δεν καταλαβαινω τι εννοεις.
    εγω ειπα το εξης απλο: δεν ειναι ΟΛΟΙ ομοφυλοφιλοι η αμφιφυλοφιλοι. δεν μπορουν να γινουν με το ζορι.
    οπως σεβομαστε αυτο που ειναι οι αλλοι, ετσι κι αυτοι πρεπει αν σεβονται και να κατανοουν οσους ξενερωνουν με αυτο (για τον εαυτο τους ,παντα, οχι για τους αλλους)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ούτε εγώ το πιάνω, επειδή αποδεχόμαστε τον άλλο όπως είναι ή φεύγουμε!
    Την απόκρυψη, όπως την περιέγραψα, τη θετω ως ένα πραγματικό γεγονός, ως κάτι που αποτελεί τον κανόνα όταν άτομα τετοιου προσανατολισμού επιλέγουν να παντρευτούν, χωρίς να εξετάζω αν αυτό ειναι σωστό η όχι. (Πόσες έχουν πέσει θύματα! Διότι αυτές που το γνωριζαν εκ των προτέρων ειναι η εξαιρεση).
    συμφωνω ιωαννη, δικιο εχεις σε ολα αυτα.
    απλα λεω οτι η ελπιδα απο την αρχη της γνωριμιας αυτης ειχε προβλημα με τις εξωσυζυγικες δραστηριοτητες του τυπου αυτου. δλδ, γνωριζε οτι δεν ηταν ενταξει απεναντι της και τον παντρευτηκε. τωρα εμαθε και το ακομα χειροτερο, οτι υπαρχουν και ομοφυλοφιλικες επαφες.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν καταλαβαινω τι εννοεις.
    εγω ειπα το εξης απλο: δεν ειναι ΟΛΟΙ ομοφυλοφιλοι η αμφιφυλοφιλοι. δεν μπορουν να γινουν με το ζορι.
    οπως σεβομαστε αυτο που ειναι οι αλλοι, ετσι κι αυτοι πρεπει αν σεβονται και να κατανοουν οσους ξενερωνουν με αυτο (για τον εαυτο τους ,παντα, οχι για τους αλλους)
    μα δεν λεω οτι ειναι ολοι αμφιφυλοφιλοι οι γκει απλα ενοω οτι
    το προβλημα γενναει προβλημα
    ειναι αρκετα δυσνοητο το πως κ γιατι γινεται αυτο
    οταν αντιμετωπιζεις προβληματα μετα πεφτεις στις λυσεις σα να τσουλας σε αυτες...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αυτό που πολλές φορές με προβληματίζει είναι πώς αυτοι οι άνθρωποι έγιναν ομοφυλόφιλοι? Σίγουρα, ακόμα και θυληπρεπείς στο υφος να ήταν και με ενδιαφεροντα και χαρακτήρα που δεν αρμοζουν σε άντρες, ακόμα και εάν γεννήθηκαν με αυτα τα γνωρίσματα, κάποιοι επιτήδειοι εκμεταλλεύτηκαν αυτή τους την ιδιομορφία. Άτομα με τετοιο χαρακτηρα δεν γίνονται οπωσδήποτε ομοφυλόφυλοι. Γίνονται μόνο όταν τύχει να πέσουν θυματα επιτήδειων, αυτών δηλαδη που έπειτα τους γιουχαήζουν ως *********. Αλλιώς δεν εντάσσονται σ' αυτο τον προσανατολισμό.
    Αποκρύβουν το χαρακτηριστικο τους αυτο απο την υποψήφια και έπειτα σύζηγο τους όχι ως εξαπάτηση αλλά για να μην στερηθούν τη δημιουργία οικογενειας αφού η ειλικρίνεια εν προκειμένω συνεπάγεται κατα κανονα απόρριψη.
    Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ δεν ειναι θεμα επιτηδειων εχει σχεση με την φυσιολογια του ατομου και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα αποτελεσμα αυτης ... ψυχολογια που δεν εξεταζει κυριως σε αυτα τα θεματα την φυσιολογια (το πως και τι τη μπορει να την διαταραξει)μοιαζει με εκκλησιαστικο κηρυγμα περι ηθικης ...παντα οπως και ναχει ο ομοφυλοφιλος αναζητα στις σχεσεις του αγαπη το ποσο διαστροφικα ? οσο μπορει ο καθενας μας το ιδιο ειτε ειναι ομοφυλοφιλος ειτε ετεροφυλοφιλος....

  5. #35
    Επιμένω ότι, σε κάποια στιγμή στη ζωή τους (βασικά σε εφηβική ηλικία) κάποιος επιτήδειος, κάποιος που εκμεταλλεύτηκε τη θηλυπρεπή εντύπωση που του εδιναν και πιθανόν τον αδυναμο χαρακτήρα ή και σωματότυπο τους, τους εέκανε τη ζημιά, κοινώς τους πήδηξε, είτε δελεαζοντας τους υπουλα ειτε με το ζόρι/βια/απειλή. Αποκλειεις το ενδεχόμενο αντρες με χαρακτηριστικά σαν κι αυτα που προειπα να μην υπάρξουν ποτέ στη ζωή τους ομοφυλόφιλοι? Απλά, αν υπάρχουν, δεν είχαν την ατυχία!

    Ούτε από πλευράς θρησκείας το βλέπω ούτε προφανώς τους βλέπω με προκατάληψη ή αποστροφή! Όμως, ανέφερε, ότι στην πλειοψηφία τους θα επιδιωξουν να κανουν οικογένεια. Η ειλικρίνεια όμως θα τους κοστισει, γι αυτό κάποιον που αποκρυβει τον προσανατολισμό του από την υποψήφια συζηγο δεν θα τον κατετασσα γι αυτό και μόνο το λόγο στους ανειλικρινείς. Επειδή αλλιώτικα η απορριψη θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη! Απ εκεί και πέρα είναι θέμα της ήδη συζηγου εάν θα τον αποδεχθεί ως τέτοιο ή θα φύγει.
    γιάννης

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Ιωάννη δεν είναι μόνο οι θηλυπρεπείς άντρες γκέι, ούτε οι θηλυπρεπείς άντρες θα γίνουν κατ'ανάγκην γκέι. Επίσης αν κάποιος άντρας κάνει σεξ με άλλο άντρα δεν σημαίνει ότι ο άλλος ήταν επιτήδειος και τους εκμεταλλεύτηκε, ούτε αν συνεχίσουν να το κάνουν είναι γιατί κάποιος τους το έμαθε χωρίς να το θέλουν. Όπως για κάποιους ανθρώπους είναι φυσιολογικό να αναζητούν μια γυναίκα στη ζωή τους, για κάποιους άλλους αυτό συμβαίνει με άντρες. Δεν μπορούν να το αλλάξουν, τι να κάνουμε. Δεν σημαίνει ότι είχαν κάποια τραυματική εμπειρία.

    Τώρα το θέμα της οικογένειας για μένα έχει πάρα πολύ να κάνει όπως σου είπα με το ότι τους στερεί η πολιτεία να ζήσουν φυσιολογικά. Τυχαίνει να ζω σε χώρα όπου οι γκέι γάμοι είναι νόμιμοι και δεν πιστεύω ότι εδώ κανείς θα έμπαινε στη διαδικασία να παντρευτεί με γυναίκα ενώ είναι γκέι. Και πίστεψέ με έχω γνωρίσει πολλούς άντρες που δεν είναι καθόλου θηλυπρεπείς και είναι γκέι, όπως και γυναίκες που είναι άμφι ή λεσβίες αλλά δεν αντροφέρνουν καθόλου. Τώρα μέσα στον γάμο πιστεύω αυτά φαίνονται και αν κάποια πει ότι δεν είχε καταλάβει ε τότε ήθελε και να μην καταλάβει. Όπως στην περίπτωση της θεματοθέτριας που ήθελε να φύγει από το σπίτι της πάση θυσία και έκλεινε τα μάτια σε όλα τα στραβά του άντρα της, ενώ από την αρχή είχε σημάδια.

    Γενικά στο είπα και στο ξαναλέω, δεν συμφωνώ με την άποψή σου ότι όλοι οι γκέι θέλουν να παντρευτούν με γυναίκες λέγοντάς τους ψέματα γιατί στο δικό μου κύκλο ακόμη και στην Ελλάδα οι γκέι φίλοι μου είναι συνείδητοποιημένοι και δεν ενδιαφέρονται να παραμυθιάσουν κάποια. Αλλά φυσικά μιλάω για την Αθήνα, δεν έχω ιδέα τι παίζει στην επαρχία.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Πολύ σωστή melissa. Ούτε εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό που συνδέουν τη θηλυπρέπεια με την ανδρική ομοφυλοφιλία. Κι εκτός αυτού η ανδρική ομοφυλοφιλία δε σημαίνει απαραίτητα πρ*κτ*κ* σεξ. Τώρα όσον αφορά το θέμα της οικογένειας, οι καθαρά ομοφυλόφιλοι είναι δύσκολο να κάνουν γάμο γιατί δεν έχουν στύση και θα πρέπει να προσποιηθούν καταστάσεις, κάτι που είναι εξαιρετικά δύσκολο. Και για τους αμφιφυλόφιλους άντρες υπάρχουν ειδικά τρικς που μπορεί να κάνει κάποια κοπέλα να το διαπιστώσει. Αλλά αυτό δεν αποκλείει να αλλάξει κάτι στην πορεία σε έναν κανονικό άντρα, επειδή η σεξουαλικότητα είναι ρευστή.

    Επίσης πολλοί γκεύ παντρέονται λεσβίες με λευκό γάμο. Ελάχιστοι είναι αυτοί που προσπαθούν να παντρευτούν κανονικές κοπέλες.

    Melissa στην Ελλάδα άκουσα από Ιούλιο αν δεν κάνω λάθος θα ισχύσει το σύμφωνο συμβίωσης.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι περισσοτεροι εχουν μπερδεψει τις ενιες εκει δημιουργειται το θεμα τους...
    εχουν συνδεσει το κακο με την ομοφυλοφιλια κ αυτο τους δημιουργει ολα τα προβληματα τους.. πολοι λιγοι εχουν βελτιωθει τοσο πνευματικα για να αντηλιφθουν οτι σε ολα τα πραγματα υπαρχει καλο κ κακο κ απλα η μονη διαφορα ειναι το που τελικα θα γυρει τελικα η ζυγαρια.σε ολες τις περιπτωσεις το ιδιο ισχυει κ για τους γκει κ για τους στρειτ...
    πολοι χρειαζονται να απαλαγουν απο τις κακες σκεψεις που οι ιδιοι εχουν στο μυαλο τους κ δεν εχουν παρει χαμπαρι ακομα οτι αυτες τους ταλαιπωρουν....

  9. #39
    Σας υπερευχαριστω ολους κ συμφωνω μαζι σας. Δυστυχως δεν εχω που να παω δεν εχω λεφτα δεν εχω δουλεια δεν εχω οικογενεια να με στηριξει ουτε καποια φιλη. Πραγματικα αν ειχα εστω ενα απο αυτα θα ειχα βρει τη δυναμη κ θα ειχα φυγει. Μακαρι να βρω μια δουλιτσα... Προσευχομαι στο Θεο. Ειναι μια κατασταση ανυποφορη κ δεν πιστευω οτι μου αξιζει ουτε σε μενα ουτε σε κανενα αλλο. Ημουν κ ατυχη δυστυχως.

  10. #40
    Επειδη καποιοι ειπαν οτι δεν καταλαβαινουν το θεμα μου ισως κ εγω δεν θα καταλαβαινα στη θεση τους. Αν φτιαξω αυτη τη στιγμη τη βαλιτσα μου κ φυγω απο το σπιτι θα πρεπει να μεινω στο δρομο γιατι κυριολεκτικα δεν εχω ουτε 5 ευρω στη τσεπη μου αυτο ειναι το προβλημα που θα μεινω κ πως θα επιβιωσω!

  11. #41
    Τώρα μέσα στον γάμο πιστεύω αυτά φαίνονται και αν κάποια πει ότι δεν είχε καταλάβει ε τότε ήθελε και να μην καταλάβει. Όπως στην περίπτωση της θεματοθέτριας που ήθελε να φύγει από το σπίτι της πάση θυσία και έκλεινε τα μάτια σε όλα τα στραβά του άντρα της, ενώ από την αρχή είχε σημάδια.

    Οχι κανεις μεγαλο λαθος πρι παντρευτουμε δεν ειχε καθολου σημαδια! Ηταν καλος γλυκος μου ελεγε οτι ηταν αρνητικος στο θεμα της απιστιας κ τιποτα δε προδιδε την κρυφη ζωη του....

  12. #42
    Οχι παιδια κανετε λαθος στην αρχη της γνωριμιας δεν ηξερα τιποτα. ολα τα ασχημα συνεβησαν ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ. Σαν να γνωρισα αλλον ανθρωπο και να παντρευτηκα καποιον εντελως διαφορετικο

  13. #43
    Οχι παιδια κανετε λαθος στην αρχη της γνωριμιας δεν ηξερα τιποτα. ολα τα ασχημα συνεβησαν ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ. Σαν να γνωρισα αλλον ανθρωπο και να παντρευτηκα καποιον εντελως διαφορετικο....

  14. #44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω ιωαννη, δικιο εχεις σε ολα αυτα.
    απλα λεω οτι η ελπιδα απο την αρχη της γνωριμιας αυτης ειχε προβλημα με τις εξωσυζυγικες δραστηριοτητες του τυπου αυτου. δλδ, γνωριζε οτι δεν ηταν ενταξει απεναντι της και τον παντρευτηκε. τωρα εμαθε και το ακομα χειροτερο, οτι υπαρχουν και ομοφυλοφιλικες επαφες.
    Οχι παιδια κανετε λαθος στην αρχη της γνωριμιας δεν ηξερα τιποτα. ολα τα ασχημα συνεβησαν ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ. Σαν να γνωρισα αλλον ανθρωπο και να παντρευτηκα καποιον εντελως διαφορετικο

  15. #45
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Ιωάννη δεν είναι μόνο οι θηλυπρεπείς άντρες γκέι, ούτε οι θηλυπρεπείς άντρες θα γίνουν κατ'ανάγκην γκέι. Επίσης αν κάποιος άντρας κάνει σεξ με άλλο άντρα δεν σημαίνει ότι ο άλλος ήταν επιτήδειος και τους εκμεταλλεύτηκε, ούτε αν συνεχίσουν να το κάνουν είναι γιατί κάποιος τους το έμαθε χωρίς να το θέλουν. Όπως για κάποιους ανθρώπους είναι φυσιολογικό να αναζητούν μια γυναίκα στη ζωή τους, για κάποιους άλλους αυτό συμβαίνει με άντρες. Δεν μπορούν να το αλλάξουν, τι να κάνουμε. Δεν σημαίνει ότι είχαν κάποια τραυματική εμπειρία.

    Τώρα το θέμα της οικογένειας για μένα έχει πάρα πολύ να κάνει όπως σου είπα με το ότι τους στερεί η πολιτεία να ζήσουν φυσιολογικά. Τυχαίνει να ζω σε χώρα όπου οι γκέι γάμοι είναι νόμιμοι και δεν πιστεύω ότι εδώ κανείς θα έμπαινε στη διαδικασία να παντρευτεί με γυναίκα ενώ είναι γκέι. Και πίστεψέ με έχω γνωρίσει πολλούς άντρες που δεν είναι καθόλου θηλυπρεπείς και είναι γκέι, όπως και γυναίκες που είναι άμφι ή λεσβίες αλλά δεν αντροφέρνουν καθόλου. Τώρα μέσα στον γάμο πιστεύω αυτά φαίνονται και αν κάποια πει ότι δεν είχε καταλάβει ε τότε ήθελε και να μην καταλάβει. Όπως στην περίπτωση της θεματοθέτριας που ήθελε να φύγει από το σπίτι της πάση θυσία και έκλεινε τα μάτια σε όλα τα στραβά του άντρα της, ενώ από την αρχή είχε σημάδια.

    Γενικά στο είπα και στο ξαναλέω, δεν συμφωνώ με την άποψή σου ότι όλοι οι γκέι θέλουν να παντρευτούν με γυναίκες λέγοντάς τους ψέματα γιατί στο δικό μου κύκλο ακόμη και στην Ελλάδα οι γκέι φίλοι μου είναι συνείδητοποιημένοι και δεν ενδιαφέρονται να παραμυθιάσουν κάποια. Αλλά φυσικά μιλάω για την Αθήνα, δεν έχω ιδέα τι παίζει στην επαρχία.
    Οχι κανεις μεγαλο λαθος πρι παντρευτουμε δεν ειχε καθολου σημαδια! Ηταν καλος γλυκος μου ελεγε οτι ηταν αρνητικος στο θεμα της απιστιας κ τιποτα δε προδιδε την κρυφη ζωη του....

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 13:51
  3. Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
    By truthhurts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2013, 06:26
  4. Bisexual
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 29-10-2010, 18:10
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •