Ο αντρας μου ειναι bisexual! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70
  1. #61
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    [QUOTE=primal71;539833]
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Πολύ σωστή melissa. Ούτε εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό που συνδέουν τη θηλυπρέπεια με την ανδρική ομοφυλοφιλία. Κι εκτός αυτού η ανδρική ομοφυλοφιλία δε σημαίνει απαραίτητα πρ*κτ*κ* σεξ. Τώρα όσον αφορά το θέμα της οικογένειας, οι καθαρά ομοφυλόφιλοι είναι δύσκολο να κάνουν γάμο γιατί δεν έχουν στύση και θα πρέπει να προσποιηθούν καταστάσεις, κάτι που είναι εξαιρετικά δύσκολο. Και για τους αμφιφυλόφιλους άντρες υπάρχουν ειδικά τρικς που μπορεί να κάνει κάποια κοπέλα να το διαπιστώσει. Αλλά αυτό δεν αποκλείει να αλλάξει κάτι στην πορεία σε έναν κανονικό άντρα, επειδή η σεξουαλικότητα είναι ρευστή.

    Επίσης πολλοί γκεύ παντρέονται λεσβίες με λευκό γάμο. Ελάχιστοι είναι αυτοί που προσπαθούν να παντρευτούν κανονικές κοπέλες.

    Melissa στην Ελλάδα άκουσα από Ιούλιο αν δεν κάνω λάθος θα ισχύσει το σύμφωνο συμβίωσης.[/QU
    Ενας ανδρας με στυση?μπορει να ειναι ομοφυλοφιλος?εγω λεω μπορει ..ενας ανδρας χωρις στυση εχει μονο αυτο το θεμα??η γενικοτερα αυτο δειχνει κατι παραπερα με τη φυσιολογια του και ολη τη ενδεχομενως θηλυπρεπεια του ..το θεμα μας ειναι να παντρευουμε τους ομοφυλοφιλους η να αισθανθει ο καθενας μεσα του αληθινα και γνησια οτι ειναι να αισθανθει?λεμε οικογενειακο περιβαλλον και εννοουμε να δεχθει η πολιτεια να παντρευονται οι ομοφυλοφιλοι???...γιατι το παντρευομαι αισθανομαι εδω οτι εχει ενα εκβιασμο ..αρα ειμαι υγιεις ειμαι κανονικος γεννιεμαι ολα αυτα που πολλες φορες μεσα απο θεραπευτικες αλλαζουν δραματικα ..οχι για ολους ? η ΕΛΠΙΔΑ χρειαζεται απο οτι καταλαβα μια εργασια να αποφασισει αν δεν το εχει παρει αποφαση λογω της ποιοτητας της σχεσης της με τον ανδρα της να συνεχισει μακρια τη ζωη της ..... ειναι ομως αδυνατο να μπορεσουμε να μπουμε σε αυτον το ρολο του γιατι πριν το γαμο γιατι μετα .... και δεν χρειαζεται γιατι αν το εχεις Ελπιδα παρει αποφαση τελικα ψαξεε ...και φυγε οταν θα θεωρεις οτι μπορεις ξανα μονη σου να κανεις νεα αρχη
    Δεν το έγραψα ξεκάθαρα => οι καθαρά ομοφυλόφιλοι είναι δύσκολο να κάνουν γάμο (άντρας + γυναίκα) γιατί δεν έχουν στύση +ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ+ και θα πρέπει να προσποιηθούν καταστάσεις (όπως άγχος δουλειάς κλπ).

  2. #62
    [QUOTE=primal71;539833]
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    . Ελάχιστοι είναι αυτοί που προσπαθούν να παντρευτούν κανονικές κοπέλες.
    Δεν συμφωνώ. Όσοι θα θελήσουν να παντρευτούν θα επιζητήσουν κανονικές σοβαρές κοπέλες. Δεν θα τους αποκαλύψουν όμως τον προσανατολισμό τους όπως προείπα. Ούτε είναι θεμα στυσης και σεξουαλικής επάρκειας (όπως καπου μεσα στο μηνυμα σου αναφέρεται) η επιλογη του προσανατολισμού αυτού.
    γιάννης

  3. #63
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    [QUOTE=ioannis2;539999]
    Quote Originally Posted by primal71 View Post

    Δεν συμφωνώ. Όσοι θα θελήσουν να παντρευτούν θα επιζητήσουν κανονικές σοβαρές κοπέλες. Δεν θα τους αποκαλύψουν όμως τον προσανατολισμό τους όπως προείπα. Ούτε είναι θεμα στυσης και σεξουαλικής επάρκειας (όπως καπου μεσα στο μηνυμα σου αναφέρεται) η επιλογη του προσανατολισμού αυτού.
    Μπορεί να μη συμφωνείς αλλά είσαι λάθος. Ο ομοφυλόφιλος άντρας δεν έχει στύση δίπλα σε μια γυναίκα. Αυτό είναι ένα γεγονός που δεν αλλάζει είτε συμφωνείς εσύ είτε όχι. Κι οι περισσότεροι δεν παντρεύονται κανονικές γυναίκες. Ελάχιστοι είναι, κι αυτοί που το κάνουν, το κάνουν γνωρίζοντας ότι θα βλάψουν ψυχικά τις γυναίκες τους. Ο άνδρας της Ελπίδας είναι αμφιφυλόφιλος. Η ομοφυλοφιλία δεν έχει να κάνει με το πόσο αρρενωπός ή θηλυπρεπής είναι κάποιος. Οι περισσότεροι άνδρες ομοφυλόφιλοι είναι αρρενωπότατοι. Όπως κι υπάρχουν και λεσβίες γυναίκες θηλυκότατες. Εκτός του ότι από τα γραφούμενά (και τα προηγούμενα) σου φαίνεται ότι είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα, βγάζεις από το μυαλό σου μόνος σου συμπεράσματα χωρίς να έχεις ιδέα τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι κ αυτο οι περισσοτεροι τις γκει γυναικες τις φανταζονται σαν αντρογυναικες αλλα δεν ειναι ετσι μπορει να κυκλοφορουν κ γυρω τους εκει που δε φανταζονται οτι υπαρχουν...αυτοι που τις γνωριζουν περισσοτερο ειναι οι συναδελφοι αντρες.

  5. #65
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ειναι κ αυτο οι περισσοτεροι τις γκει γυναικες τις φανταζονται σαν αντρογυναικες αλλα δεν ειναι ετσι μπορει να κυκλοφορουν κ γυρω τους εκει που δε φανταζονται οτι υπαρχουν...αυτοι που τις γνωριζουν περισσοτερο ειναι οι συναδελφοι αντρες.
    Ακριβώς. Κι ούτε το αντίθετο ισχύει. Δηλαδή οι γυναίκες με αντρική εμφάνιση δεν είναι απαραίτητα ομοφυλόφιλες. [Δεν υπονοώ ότι είπες κάτι τέτοιο!]

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    [QUOTE=jpsunshine;540024]
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post

    Μπορεί να μη συμφωνείς αλλά είσαι λάθος. Ο ομοφυλόφιλος άντρας δεν έχει στύση δίπλα σε μια γυναίκα. Αυτό είναι ένα γεγονός που δεν αλλάζει είτε συμφωνείς εσύ είτε όχι. Κι οι περισσότεροι δεν παντρεύονται κανονικές γυναίκες. Ελάχιστοι είναι, κι αυτοί που το κάνουν, το κάνουν γνωρίζοντας ότι θα βλάψουν ψυχικά τις γυναίκες τους. Ο άνδρας της Ελπίδας είναι αμφιφυλόφιλος. Η ομοφυλοφιλία δεν έχει να κάνει με το πόσο αρρενωπός ή θηλυπρεπής είναι κάποιος. Οι περισσότεροι άνδρες ομοφυλόφιλοι είναι αρρενωπότατοι. Όπως κι υπάρχουν και λεσβίες γυναίκες θηλυκότατες. Εκτός του ότι από τα γραφούμενά (και τα προηγούμενα) σου φαίνεται ότι είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα, βγάζεις από το μυαλό σου μόνος σου συμπεράσματα χωρίς να έχεις ιδέα τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.
    τι γεινεται εδω με το συστημα γιατι λεει καταχωρημενο απο εμενα κατι που δεν εγραψα εγω?

  7. #67
    [QUOTE=jpsunshine;540024]
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post

    Μπορεί να μη συμφωνείς αλλά είσαι λάθος. Ο ομοφυλόφιλος άντρας δεν έχει στύση δίπλα σε μια γυναίκα. Αυτό είναι ένα γεγονός που δεν αλλάζει είτε συμφωνείς εσύ είτε όχι. Κι οι περισσότεροι δεν παντρεύονται κανονικές γυναίκες. Ελάχιστοι είναι, κι αυτοί που το κάνουν, το κάνουν γνωρίζοντας ότι θα βλάψουν ψυχικά τις γυναίκες τους. Ο άνδρας της Ελπίδας είναι αμφιφυλόφιλος. Η ομοφυλοφιλία δεν έχει να κάνει με το πόσο αρρενωπός ή θηλυπρεπής είναι κάποιος. Οι περισσότεροι άνδρες ομοφυλόφιλοι είναι αρρενωπότατοι. Όπως κι υπάρχουν και λεσβίες γυναίκες θηλυκότατες. Εκτός του ότι από τα γραφούμενά (και τα προηγούμενα) σου φαίνεται ότι είσαι εντελώς άσχετος με το θέμα, βγάζεις από το μυαλό σου μόνος σου συμπεράσματα χωρίς να έχεις ιδέα τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.
    Ο άντρας της Ελπίδας είναι κρυφός. Προφανώς ολο αυτο τον καιρο μια χαρα δουλευε η στυση του! Οι αναφορες μου έχουν βασικα να κανουν με αντρες σαν το συζηγο της Ελπίδας, ειτε μπι λέγεται, ειτε αμφι ειτε απλα ομοφυλόφιλος. Αυτοι εχουν αρρενωπότητα, αλλα ρίχνουν και λίγα βλεμματα αλλου και δεν ειναι και τοσο πολυ συγκρατημενο το στωμα τους, αμα τους παρατηρησεις πιο προσεκτικα.
    Υπάρχουν και οι φανεροι, το περπάτημα, ντυσιμο, φωνή, κουβεντες, τα οποια βοούν. Αρα που ειναι η αρρενωποτητα μ αυτους? Γι αυτους πιθανον να μην τους σηκωνεται οταν βλεπουν γυναικα. Γι αυτους που το έχουν καμαρι δλδ.
    Την θηλυπρεπεια και λοιπες συναφεις εκφρασεις σε προηγουμενα μηνυματα μου, τις ανεφερα ως χαρακτηριστικα που ελκυουν επιτήδειους στο να απαυτώσουν καποιον (κατα βαση σε εφηβική ηλικία).
    Καλά, που βρηκες όλες τις γνωσεις για να με βγαζεις άσχετο?
    γιάννης

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post

    Ο άντρας της Ελπίδας είναι κρυφός. Προφανώς ολο αυτο τον καιρο μια χαρα δουλευε η στυση του! Οι αναφορες μου έχουν βασικα να κανουν με αντρες σαν το συζηγο της Ελπίδας, ειτε μπι λέγεται, ειτε αμφι ειτε απλα ομοφυλόφιλος. Αυτοι εχουν αρρενωπότητα, αλλα ρίχνουν και λίγα βλεμματα αλλου και δεν ειναι και τοσο πολυ συγκρατημενο το στωμα τους, αμα τους παρατηρησεις πιο προσεκτικα.
    Υπάρχουν και οι φανεροι, το περπάτημα, ντυσιμο, φωνή, κουβεντες, τα οποια βοούν. Αρα που ειναι η αρρενωποτητα μ αυτους? Γι αυτους πιθανον να μην τους σηκωνεται οταν βλεπουν γυναικα. Γι αυτους που το έχουν καμαρι δλδ.
    Την θηλυπρεπεια και λοιπες συναφεις εκφρασεις σε προηγουμενα μηνυματα μου, τις ανεφερα ως χαρακτηριστικα που ελκυουν επιτήδειους στο να απαυτώσουν καποιον (κατα βαση σε εφηβική ηλικία).
    Καλά, που βρηκες όλες τις γνωσεις για να με βγαζεις άσχετο?
    Ιωάννη αυτό που προσπαθούμε να σου πούμε είναι ότι δεν μπορείς να καταλάβεις κάποιον από την εμφάνιση, ούτε από το στόμα τους, ούτε από κάποιο άλλο εξωτερικό χαρακτηριστικό. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός του καθένα δεν φαίνεται στην εμφάνισή του. Το αν θα σου σηκώνεται η όχι δεν έχει να κάνει με το πόσο "κραγμένος" είσαι ας μου συγχωρηθεί η έκφραση αλλά με το αν ο άλλος σου κάνει κούκου! Εσένα σου αρέσουν μόνο οι γυναίκες, πιστεύεις θα μπορούσες να έχεις στύση και να έρθεις σε επαφή με έναν άνδρα; Αυτό σου λέει ο jpsunshine από την ανάποδη.
    Τώρα για τη θηλυπρέπεια επειδή επανέρχεται ότι αυτός είναι ο λόγος που κάποιοι επιτήδεια θα έρθουν σε επαφή με έφηβους, μιλάς για βιασμό ή για συναινετικό σεξ;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Ιωάννη αυτό που προσπαθούμε να σου πούμε είναι ότι δεν μπορείς να καταλάβεις κάποιον από την εμφάνιση, ούτε από το στόμα τους, ούτε από κάποιο άλλο εξωτερικό χαρακτηριστικό. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός του καθένα δεν φαίνεται στην εμφάνισή του. Το αν θα σου σηκώνεται η όχι δεν έχει να κάνει με το πόσο "κραγμένος" είσαι ας μου συγχωρηθεί η έκφραση αλλά με το αν ο άλλος σου κάνει κούκου! Εσένα σου αρέσουν μόνο οι γυναίκες, πιστεύεις θα μπορούσες να έχεις στύση και να έρθεις σε επαφή με έναν άνδρα; Αυτό σου λέει ο jpsunshine από την ανάποδη.
    Τώρα για τη θηλυπρέπεια επειδή επανέρχεται ότι αυτός είναι ο λόγος που κάποιοι επιτήδεια θα έρθουν σε επαφή με έφηβους, μιλάς για βιασμό ή για συναινετικό σεξ;
    θα συμφωνησω με τον ιωαννη και στην παραπανω περιγραφη ......οι λογοι και τα γιατι φυσικα εχουν μεγαλο ενδιαφερον αλλα σε γενικες γραμμες αυτο συμβαινει γυρω μας υπαρχουν πολλοι καταπιεσμενοι ομοφυλοφιλοι για κοινωνικους λογους και φυσικα πολλες φορες ενα μεγαλο κομματι θα παντρευτει και θα αναζητησει συνεχεια ισος και για παντα σεξουαλικη επαφη και με αντρα η γυναικα αντιστοιχα ....οι λογοι ειναι πολλοι και ιδιαιτεροι για καθε ομοφυλοφυλο αυτη πιστευω ειναι η πραγματικοτητα ομως ..ΓΙΑΤΙ μια στυση παντα δεν λεει τιποτε ..το χειροτερο ειναι να μεινεις κρυφος και αγνωστος στον ιδιος σου τον εαυτο

  10. #70
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    7
    Γεια σου Ελπίδα αν θες να το συζητήσουμε προσωπικά το θέμα

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 13:51
  3. Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
    By truthhurts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2013, 06:26
  4. Bisexual
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 29-10-2010, 18:10
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •