Ο αντρας μου ειναι bisexual! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Έχεις δίκιο Ελπίδα δεν αναφέρεις ακριβώς πώς ήταν η κατάσταση πριν τον γάμο μόνο ότι παντρευτήκατε με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά μετά λες ότι στα δύο χρόνια γάμου δεν σε ακούμπησε και από αυτό θεώρησα ότι είχε παρόμοιες ενδείξεις και πριν τον γάμο. Να σε ρωτήσω όμως κάτι; Η σεξουαλική ζωή ήταν άψογη πριν και ξαφνικά άλλαξε;

  2. #47
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Έχεις δίκιο Ελπίδα δεν αναφέρεις ακριβώς πώς ήταν η κατάσταση πριν τον γάμο μόνο ότι παντρευτήκατε με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά μετά λες ότι στα δύο χρόνια γάμου δεν σε ακούμπησε και από αυτό θεώρησα ότι είχε παρόμοιες ενδείξεις και πριν τον γάμο. Να σε ρωτήσω όμως κάτι; Η σεξουαλική ζωή ήταν άψογη πριν και ξαφνικά άλλαξε;
    ..................

  3. #48
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Έχεις δίκιο Ελπίδα δεν αναφέρεις ακριβώς πώς ήταν η κατάσταση πριν τον γάμο μόνο ότι παντρευτήκατε με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά μετά λες ότι στα δύο χρόνια γάμου δεν σε ακούμπησε και από αυτό θεώρησα ότι είχε παρόμοιες ενδείξεις και πριν τον γάμο. Να σε ρωτήσω όμως κάτι; Η σεξουαλική ζωή ήταν άψογη πριν και ξαφνικά άλλαξε;
    Ειχαμε φυσιολογικη σεξουαλικη ζωη πριν το γαμο κ συχνη. Τωρα που ειμαστε 4 χρονια παντρεμενοι εχουμε ερθει 4 φορες σε επαφη. Οχι τωρα κοντα αλλα στις αρχες του γαμου μας που δεν υποψιαζομουν τι παιζει κι με παροτρυνση δικη μου ειχαμε συνευρεθει.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Τέλος πάντων μικρή σημασία έχει για εμένα η απάντηση. Την ερώτηση στην έκανα για να σκεφτείς εσύ. Επίσης το αν ο άντρας σου είναι μπάι ή γκέι επίσης μικρή σημασία έχει όταν λες ότι γκομενίζει ασύστολα. Έχει σημασία αν το κάνει με άντρα ή γυναίκα και οι μεταξύ σας σχέσεις είναι ανύπαρκτες;

  5. #50
    Αυτο που εχω καταλαβει για εκεινον ειναι οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΙ με εχει κερατωσει και με γυναικα με μια πρωην του. Αλλα απ οτι καταλαβα τωρα ειναι οτι παει κ με αντρες

  6. #51
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Τέλος πάντων μικρή σημασία έχει για εμένα η απάντηση. Την ερώτηση στην έκανα για να σκεφτείς εσύ. Επίσης το αν ο άντρας σου είναι μπάι ή γκέι επίσης μικρή σημασία έχει όταν λες ότι γκομενίζει ασύστολα. Έχει σημασία αν το κάνει με άντρα ή γυναίκα και οι μεταξύ σας σχέσεις είναι ανύπαρκτες;
    Φυσικα κ τα εχω σκεφτει... Κ οχι δεν εχει σημασια για μενα τι ειναι... Το λεω σαν γεγονος για να μπορειτε να καταλαβετε κ σεις τι παιζει μ αυτον.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Απλά Ελπίδα μου το θέμα με το γάμο σου είναι ότι δεν τραβάει. Δεν φταίει ότι αυτός είναι γκέι. Όλη η κατασταση είναι στραβή. Το ξύλο, το κέρατο, το ότι σε έχει αποκόψει από κόσμο. Καταλαβαίνω ότι σε πληγώνει που δεν σου είπε την αλήθεια για το σεξουαλικό του προσανατολισμό αλλά αυτό είναι το μικρότερο από όλα τα κακά που σε έχουν βρει. Αντί να επικεντρώνεσαι σε αυτόν και στο τι κάνει και γιατί το κάνει, επικεντρώσου σε εσένα και γιατί μένεις σε αυτή την κατάσταση. Πριν 3 χρόνια έγραφες ότι η σχέση δεν προχωράει. Μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια δεν έκανες όμως απ'ότι φαίνεται την υπέρβαση να φύγεις. Πρόσεξε γιατί το να έρθεις σε 3 χρόνια πάλι και να λες τα ίδια και χειρότερα δεν είναι μακριά. Ήσουν 27, τώρα είσαι 30 είσαι ακόμα μικρή και μπορείς να κάνεις μια νέα αρχή. ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ. Η σχέση με τον άντρα σου δεν θα φτιάξει. Ή θα το πάρεις απόφαση ή θα μας αγνοήσεις όπως έκανες και πριν 3 χρόνια και πάλι σε 2-3-5-10 χρόνια εδώ θα είσαι να κάνεις παράπονα. Με τα παράπονα όμως δεν θα αλλάξεις την κατάσταση.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Σοκαριστική ανακάλυψη, οντως..

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑ85 View Post
    Οχι παιδια κανετε λαθος στην αρχη της γνωριμιας δεν ηξερα τιποτα. ολα τα ασχημα συνεβησαν ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ. Σαν να γνωρισα αλλον ανθρωπο και να παντρευτηκα καποιον εντελως διαφορετικο
    μεχρι στιγμης δε καταλαβαινω γιατι προσπαθεις να μας πεισεις οτι κανουμε λαθος..
    ειναι δυνατον να γνωρισες ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ενα αλλο ανθρωπο? θα τα εξαρχης ετσι η το ηξερες η δε το ηξερες απλα μετα το γαμο θα φανηκε περισσοτερο.

  10. #55
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Απλά Ελπίδα μου το θέμα με το γάμο σου είναι ότι δεν τραβάει. Δεν φταίει ότι αυτός είναι γκέι. Όλη η κατασταση είναι στραβή. Το ξύλο, το κέρατο, το ότι σε έχει αποκόψει από κόσμο. Καταλαβαίνω ότι σε πληγώνει που δεν σου είπε την αλήθεια για το σεξουαλικό του προσανατολισμό αλλά αυτό είναι το μικρότερο από όλα τα κακά που σε έχουν βρει. Αντί να επικεντρώνεσαι σε αυτόν και στο τι κάνει και γιατί το κάνει, επικεντρώσου σε εσένα και γιατί μένεις σε αυτή την κατάσταση. Πριν 3 χρόνια έγραφες ότι η σχέση δεν προχωράει. Μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια δεν έκανες όμως απ'ότι φαίνεται την υπέρβαση να φύγεις. Πρόσεξε γιατί το να έρθεις σε 3 χρόνια πάλι και να λες τα ίδια και χειρότερα δεν είναι μακριά. Ήσουν 27, τώρα είσαι 30 είσαι ακόμα μικρή και μπορείς να κάνεις μια νέα αρχή. ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ. Η σχέση με τον άντρα σου δεν θα φτιάξει. Ή θα το πάρεις απόφαση ή θα μας αγνοήσεις όπως έκανες και πριν 3 χρόνια και πάλι σε 2-3-5-10 χρόνια εδώ θα είσαι να κάνεις παράπονα. Με τα παράπονα όμως δεν θα αλλάξεις την κατάσταση.
    Σας ειπα ποιο ειναι το προβλημα το οικονομικο ειναι. Ολοι αυτο μου λετε σηκω φυγε αλλα δεν μποορειτε να καταλαβετε οτι αυτο δε γινεται τη στιγμη που δεν εχω λεφτα.! Δεν θελω να μεινω αστεγη ουτε να αναγκαστω να κανω βιζιτες. Περαν αυτου κανεις δε μου εδωσε μια διεξοδο να μου πει τι θα μπορουσα να κανω που θα ηταν εφικτο. Ισως εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε. Την αποφαση μου την εχω παρει οτι θελω να φυγω. Δεν ελπιζω οτι θα γινουν καλυτερα τα πραγματα δεν ελπιζω οτι θα τον αλλαξω! Ουσιαστικα εχω την δυναμη να τον παρατησω αρκει να βρω μια ακρη. Να ειχα εστω λιγα λεφτα στην αρχη για να νοικιαζα ενα σπιτι κ να μπορουσα να καλυψω τα εξοδα μου για τουλαχιστον ενα τριμηνο μεχρι να μπορεσω να βρω δουλεια κ λεω τριμηνο γιατι σιγουρα δν θα βρω δουλεια με το καλημερα. Δηλαδη ενα τριχιλιαρο πρεπει να εχω στην ακρη. Αν το ειχα θα τον παρατουσα την ιδια στιγμη. Απο κει κ περα ομως τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

  11. #56
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Απλά Ελπίδα μου το θέμα με το γάμο σου είναι ότι δεν τραβάει. Δεν φταίει ότι αυτός είναι γκέι. Όλη η κατασταση είναι στραβή. Το ξύλο, το κέρατο, το ότι σε έχει αποκόψει από κόσμο. Καταλαβαίνω ότι σε πληγώνει που δεν σου είπε την αλήθεια για το σεξουαλικό του προσανατολισμό αλλά αυτό είναι το μικρότερο από όλα τα κακά που σε έχουν βρει. Αντί να επικεντρώνεσαι σε αυτόν και στο τι κάνει και γιατί το κάνει, επικεντρώσου σε εσένα και γιατί μένεις σε αυτή την κατάσταση. Πριν 3 χρόνια έγραφες ότι η σχέση δεν προχωράει. Μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια δεν έκανες όμως απ'ότι φαίνεται την υπέρβαση να φύγεις. Πρόσεξε γιατί το να έρθεις σε 3 χρόνια πάλι και να λες τα ίδια και χειρότερα δεν είναι μακριά. Ήσουν 27, τώρα είσαι 30 είσαι ακόμα μικρή και μπορείς να κάνεις μια νέα αρχή. ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ. Η σχέση με τον άντρα σου δεν θα φτιάξει. Ή θα το πάρεις απόφαση ή θα μας αγνοήσεις όπως έκανες και πριν 3 χρόνια και πάλι σε 2-3-5-10 χρόνια εδώ θα είσαι να κάνεις παράπονα. Με τα παράπονα όμως δεν θα αλλάξεις την κατάσταση.
    Σας ειπα ποιο ειναι το προβλημα το οικονομικο ειναι. Ολοι αυτο μου λετε σηκω φυγε αλλα δεν μποορειτε να καταλαβετε οτι αυτο δε γινεται τη στιγμη που δεν εχω λεφτα.! Δεν θελω να μεινω αστεγη ουτε να αναγκαστω να κανω βιζιτες. Περαν αυτου κανεις δε μου εδωσε μια διεξοδο να μου πει τι θα μπορουσα να κανω που θα ηταν εφικτο. Ισως εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε. Την αποφαση μου την εχω παρει οτι θελω να φυγω. Δεν ελπιζω οτι θα γινουν καλυτερα τα πραγματα δεν ελπιζω οτι θα τον αλλαξω! Ουσιαστικα εχω την δυναμη να τον παρατησω αρκει να βρω μια ακρη. Να ειχα εστω λιγα λεφτα στην αρχη για να νοικιαζα ενα σπιτι κ να μπορουσα να καλυψω τα εξοδα μου για τουλαχιστον ενα τριμηνο μεχρι να μπορεσω να βρω δουλεια κ λεω τριμηνο γιατι σιγουρα δν θα βρω δουλεια με το καλημερα. Δηλαδη ενα τριχιλιαρο πρεπει να εχω στην ακρη. Αν το ειχα θα τον παρατουσα την ιδια στιγμη. Απο κει κ περα ομως τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Και στα δύο προηγούμενα θέματα αναφεροσουν στην κακοποίηση και στις απαντήσεις σου είχαν γράψει μέλη να απευθυνθείς σε κάποια μονάδα για κακοποιημένες γυναίκες. Ήρθες ποτέ σε επαφή μαζί τους;

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν δε πηγες θα το εκανες φανταζομαι για λογους εγωισμου. ο εγωισμος ομως ειναι κακος συμβουλος δε νομιζω να εχεις αλλη λυση εκτος απο αυτη
    αν κ δε γνωριζω τη διαδικασια εκει φανταζομαι μπορει να γνωρισεις κ παρομιες περιπτωσεις κ να κανεις φιλες

  14. #59
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑ85 View Post
    Οχι κανεις μεγαλο λαθος πρι παντρευτουμε δεν ειχε καθολου σημαδια! Ηταν καλος γλυκος μου ελεγε οτι ηταν αρνητικος στο θεμα της απιστιας κ τιποτα δε προδιδε την κρυφη ζωη του....
    Άρα προσποιήθηκε σε σενα έναν ψεύτικο εαυτό. Τον ανακάλυψες εκ των υστέρων από σημάδια που αφησε εκ λάθους του κι όχι από ειλικρίνεια του.

    Κι οταν πριν μίλησα για θηλυπρέπεια δεν εννοούσα ότι όποιος είναι θηλυπρεπής είναι γκέι αλλά ότι άτομα με θηλυπρεπεια στη συμπεριφορα, σε εφηβική ηλικία, κάποιοι επιτήδειοι τους εκμεταλλεύτηκαν μετατρέποντας τους σε γκέι. Δυστυχώς οι αδύναμοι είναι τα θυματα.
    γιάννης

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    [QUOTE=jpsunshine;539561]Πολύ σωστή melissa. Ούτε εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό που συνδέουν τη θηλυπρέπεια με την ανδρική ομοφυλοφιλία. Κι εκτός αυτού η ανδρική ομοφυλοφιλία δε σημαίνει απαραίτητα πρ*κτ*κ* σεξ. Τώρα όσον αφορά το θέμα της οικογένειας, οι καθαρά ομοφυλόφιλοι είναι δύσκολο να κάνουν γάμο γιατί δεν έχουν στύση και θα πρέπει να προσποιηθούν καταστάσεις, κάτι που είναι εξαιρετικά δύσκολο. Και για τους αμφιφυλόφιλους άντρες υπάρχουν ειδικά τρικς που μπορεί να κάνει κάποια κοπέλα να το διαπιστώσει. Αλλά αυτό δεν αποκλείει να αλλάξει κάτι στην πορεία σε έναν κανονικό άντρα, επειδή η σεξουαλικότητα είναι ρευστή.

    Επίσης πολλοί γκεύ παντρέονται λεσβίες με λευκό γάμο. Ελάχιστοι είναι αυτοί που προσπαθούν να παντρευτούν κανονικές κοπέλες.

    Melissa στην Ελλάδα άκουσα από Ιούλιο αν δεν κάνω λάθος θα ισχύσει το σύμφωνο συμβίωσης.[/QU
    Ενας ανδρας με στυση?μπορει να ειναι ομοφυλοφιλος?εγω λεω μπορει ..ενας ανδρας χωρις στυση εχει μονο αυτο το θεμα??η γενικοτερα αυτο δειχνει κατι παραπερα με τη φυσιολογια του και ολη τη ενδεχομενως θηλυπρεπεια του ..το θεμα μας ειναι να παντρευουμε τους ομοφυλοφιλους η να αισθανθει ο καθενας μεσα του αληθινα και γνησια οτι ειναι να αισθανθει?λεμε οικογενειακο περιβαλλον και εννοουμε να δεχθει η πολιτεια να παντρευονται οι ομοφυλοφιλοι???...γιατι το παντρευομαι αισθανομαι εδω οτι εχει ενα εκβιασμο ..αρα ειμαι υγιεις ειμαι κανονικος γεννιεμαι ολα αυτα που πολλες φορες μεσα απο θεραπευτικες αλλαζουν δραματικα ..οχι για ολους ? η ΕΛΠΙΔΑ χρειαζεται απο οτι καταλαβα μια εργασια να αποφασισει αν δεν το εχει παρει αποφαση λογω της ποιοτητας της σχεσης της με τον ανδρα της να συνεχισει μακρια τη ζωη της ..... ειναι ομως αδυνατο να μπορεσουμε να μπουμε σε αυτον το ρολο του γιατι πριν το γαμο γιατι μετα .... και δεν χρειαζεται γιατι αν το εχεις Ελπιδα παρει αποφαση τελικα ψαξεε ...και φυγε οταν θα θεωρεις οτι μπορεις ξανα μονη σου να κανεις νεα αρχη

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 14:28
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 12:51
  3. Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
    By truthhurts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2013, 05:26
  4. Bisexual
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 29-10-2010, 17:10
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •