Ο αντρας μου ειναι bisexual!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1

    Ο αντρας μου ειναι bisexual!

    Ενταξει οτι με εχει κερατωσει με γυναικα το ηξερα αλλα τωρα κ με αντρα? Κ ο αντρας μου να ειναι ο "παθητικος" που λενε... Το ειδα στα μηνυματα που εστελνε με καποιον. Μακαρι να μπορεσω να βρω μια δουλιτσα να φυγω γιατι αλλιως θα αρρωστησω. Τον εχω σιχαθει... Γιατι παντρευονται αυτοι οι ανθρωποι για να βασανιζουν τους αλλους? Γιατι δεν μενουν μονοι να κανουν οτι θελουν? Μονο για τα ματια του κοσμου? Εγω τι του φταιω???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    αμαν ρε ελπιδα τι επαθες και συ ρε ψυχουλα βρες τροπο και φυγε ακομα και στους δικους σου

  3. #3
    Ελπίδα, εσυ απο οτι καταλαβαίνω εισαι 30 χρονών;; Ο άνδρας σου πόσο;; Χρόνια παντρεμένοι και με δική σου απόφαση ή με πίεση των γονιών και στον γνώρισα οι γονείς;;; Παιδιά υπάρχουν;

    Κάνω όλες αυτές τις ερωτήσεις επειδή αν σου επέβαλλαν τον γάμο οι γονείς, τότε δεν θα σε στηρίξουν αν θελήσεις να φύγεις..... Επίσης δεν το είχες καταλάβει οτι κάτι παίζει με αυτόν;; Αλλά εφόσον ήξερες το κέρατο και δεν έφυγες, δεν θα φοβηθεί ποτέ οτι θα φύγεις...

    Και ναι, υπάρχουν πολλοί που κάνουν έναν γάμο μόνο και μόνο για να μην έχει ο κόσμος να λέει και να σχολιάζει και αυτοί συνεχίζουν μια χαρά την ζωούλα τους με την κάλυψη του γάμου, αλλά δεν καταλαβαίνω και εγω τι τους φταίνε οι υπόλοιποι άνθρωποι;;; Και αν είναι και επαρχία, άστα να πάνε!!!

  4. #4
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑ85 View Post
    Ενταξει οτι με εχει κερατωσει με γυναικα το ηξερα αλλα τωρα κ με αντρα? Κ ο αντρας μου να ειναι ο "παθητικος" που λενε... Το ειδα στα μηνυματα που εστελνε με καποιον. Μακαρι να μπορεσω να βρω μια δουλιτσα να φυγω γιατι αλλιως θα αρρωστησω. Τον εχω σιχαθει... Γιατι παντρευονται αυτοι οι ανθρωποι για να βασανιζουν τους αλλους? Γιατι δεν μενουν μονοι να κανουν οτι θελουν? Μονο για τα ματια του κοσμου? Εγω τι του φταιω???
    Πόσο καιρό είσαστε παντρεμένοι?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα μπορουσα να σου απαντησω απολυτα αμεσα σε αυτο που σε προβληματιζει αν μου απαντουσες ηλικρινα σε μια ερωτηση αλλα δημοσια δε το κοβω να σου πω...
    αν πραγματι δε τον θες δε καταλαβαινω πιο το νοημα της συζητισης τον χωριζεις απλα σε αυτα τα πραγματα δεν υπαρχει μεση η τα θελέις η δε τα θελεις.

  6. #6

  7. #7
    Διαβαστε ξανα την ιστορια μου παραπανω. Ειμαι παντρεμενη 4 χρονια. Βασικα πριν παντρευτουμε δε γνωριζα οτι θα μου εκανε ολα αυτα. Εχετε δει την ταινια αρκετα με την λοπεζ? Καπως ετσι ηταν και στη δικη μου περιπτωση. Πριν παντρευτουμε ολα καλα κ μετα...

  8. #8
    Μπορεις να μου απαντησεις στα προσωπικα μνμ

  9. #9
    Ελπίδα, οι άνθρωποι στην πορεία είναι πολύ πιθανό να "αλλάξουν" λόγω του καιρού που περνάει. Άλλοι αλλάζουν λίγο, άλλοι πολύ.
    Το θέμα είναι πως αλλάζουν.. Και σε τι..
    Για μένα ακόμη και αυτό που σου έκανε με άλλη ήταν "φάουλ".
    Επίσης το ότι έμαθες ότι έχει τέτοιου είδους σχέση με άντρα είναι σίγουρα άσχημο αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν εσύ είχες ψηλιαστεί κάτι πριν γίνει ο γάμος σου ή γενικά στην "αρχή" όταν γνωριστήκατε?
    Υπάρχει μια τέτοια περίπτωση που θα πρέπει να εξετάσεις διότι αυτός σαν άντρας θέλησε να παντρευτεί μια γυναίκα, εφόσον είναι το φυσιολογικό ( άντρας + γυναίκα ), και έπειτα να κρύψει το "απαγορευμένο" και να το διαπράττει όταν θέλει και μπορεί.
    Εδώ υπάρχει ακόμη ένα λάθος του που δεν σου είπε τίποτα.. Όπως και να έχει έχεις το δίκαιο με το μέρος σου γιατί σου φέρθηκε άσχημα και στη θέση σου ( αν ήμουν γυναίκα ) θα χώριζα.

  10. #10
    Γειά σου Ελπίδα.

    Διάβασα το προβληματισμό σου και μετά διάβασα και το κείμενο που παρέθεσες απο το 2012...

    Απο αυτά που διάβασα μου φαίνεται οτι είσαι μια πολύ αδύναμη, φοβισμένη και υποταγμένη Γυναίκα με χαμηλή αυτοπεποιθηση. Και φαντάζομαι η ανατροφή των Γονιών σου έπαιξαν μεγάλο ρόλο σε αυτό.

    Είναι δυνατόν να δεχόσουν να διατηρείς ακόμα τη σχέση σου με εναν Ανθρωπο που δεν είχε 2 χρονια σεξουαλικη επαφή με σένα και σε βάραγε και σε κεράτωνε?
    Πόσο πολύ πια εξαρτιέσαι συναισθηματικά από αυτόν τον "άνδρα"?

    Δηλαδή θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στο τοίχο με αυτά που διαβάζω.

    Για αυτό θεωρώ οτι όλα ξεκίνησαν απο κακή ανατροφή, ιδιαίτερα η συμπεριφορά του πατέρα σου, και οτι δεν ηθελε να σπουδάσεις... να φανταστώ παντρεύτηκες τον πρωτο τυχόντα μόνο και μόνο για να ξεφύγεις??

    Δεν ξέρω. Το μόνο που ξέρω είναι οτι δεν έχεις δικη σου αυτοπεποίθηση και δυναμική προσωπικότητα και είσαι έρμαιο άλλον άνθρωπων. Προσωπικά πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερο να χωρισεις (ΦΥΣΙΚΑ) και να ζησεις μόνη σου, με μια νέα δουλειά, χωρίς να κάνεις τις βιαστικές και επιπόλαιες κινήσεις του παρελθόντος. Μόνο χτίζοντας χαρακτήρα και πίστη στον εαυτό σου θα καταφέρεις να ζήσεις, αλλιώς θα φτάσεις 50 χρονών και θα κοιτάς πίσω και θα μετανιώνεις για τη ζωή που δεν έκανες.

  11. #11
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑ85 View Post
    Διαβαστε ξανα την ιστορια μου παραπανω. Ειμαι παντρεμενη 4 χρονια. Βασικα πριν παντρευτουμε δε γνωριζα οτι θα μου εκανε ολα αυτα. Εχετε δει την ταινια αρκετα με την λοπεζ? Καπως ετσι ηταν και στη δικη μου περιπτωση. Πριν παντρευτουμε ολα καλα κ μετα...
    Ήξερε πολύ καλά να σου προσποιείτε και να κρύβετε ώστε να μην υποψιάζεσαι το παραμικρό! Προφανώς κανεις δεν γινεται μπισεξουαλ ενώ ειναι παντρεμενος....
    Ένας γκέι ή ένας μπισεξουαλ πάντα θέλει να κάνει οικογένεια. Το ζήτημα ειναι αν η τυχερή τον αποδέχεται ως τετοιον μετα που θα το ανακαλύψει. Πολύ σπάνια κάποιος τους δεν θελει να κανει οικογενεια (εννοείται φυσιολογική).
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    104
    το θεμα ειναι ενα τακουνια φορουσε η οχι;εκει παιζονται ολα

  13. #13
    Quote Originally Posted by μανμαν View Post
    το θεμα ειναι ενα τακουνια φορουσε η οχι;εκει παιζονται ολα
    χα χα χα χα χα χα


    Εβαζε και φόρεμα δλδ?
    Κραγιον τι χρωμα?..
    γιάννης

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εχω την εντυπωση οτι το κυριο προβλημα σου δεν ειναι οτι ο αντρας σου ειναι μπαισεξουαλ αλλα οτι ειναι απλος κακος σε καπιο σημειο το ελεγες στο αλλο θρεντ αφου ελεγες οτι σου φαιροταν ασχημα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    οι bi παντρευονται προφανως για τους ιδιους λογους που μπορει να παντρευτει οποιοσδηποτε το προβλημα ειναι αν ο καθενας μπορει να δωσει και να παρει αν μεσα του δεν βασανιζεται απο ενταση πονο καταπιεση που δεν τον αφηνουν να αισθανθει να προχωρησει μπροστα .... πριν λοιπον αναζητησεις εδω συμβουλες γιατι δεν κανεις συζητηση μαζι του πως αισθανεται πως αισθανεσαι εσυ αν ολα αυτα μεταξυ σας εχουν χαθει απο καιρο ..... εκει ειναι το προβλημα

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 13:51
  3. Ο άντρας μου είναι ψεύτης...
    By truthhurts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 12-08-2013, 06:26
  4. Bisexual
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 29-10-2010, 18:10
  5. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •