Βαριεμαι!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Βαριεμαι!!!

    Ειναι φορες, οπως η σημερινη, που πραγματικα τα παντα γυρω μου μού φαινονται μουντα, βαρετα...Δεν εχω ορεξη να κουνηθω, δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα. Και κατα μαι διαβολικη συμπτωση ποτε κανεις δεν ειναι διαθεσιμος αυτες τις μερες για να βγουμε μπας και νιωσω καλυτερα. Προτεινω ακομα και στο τελευταιο ατομο με το οποιο θα μπορουσα να βγω και τρωω ακυρο. Πειτε μου τουλαχιστον οτι σας συμβαινει κι εσας αυτο καμια φορα και δεν ειμαι η μονη...Νιωθω λιγο απελπισμενη αυτη τη στιγμη. Η παρεα μου απο τη σχολη εχει αρχισει να διαλυεται.Γραφω στην ομαδα που εχουμε στο φειςμπουκ και κυριολεκτικα οι περισσοτεροι με γραφουν. Η καλυτερη μ φιλη ειναι στην πολη της σημερα. Κανεις δεν ειναι διαθεσιμος. Χωρισα κιολας πριν λιγες μερες... Επιλογη μου αλλα αυτο που φοβομουν συνεβη. Δεν εχω καποιον να βγαινω καθε μερα..Και οχι.,δεν μπορω να τη βγαλω ολη μερα βλεποντας σειρες στο ιντερνετ. Ολα αυτα με κανουν να βαριεμαι τα παντα..Να χανω το κουραγιο μου..Και φυσικα βαριεμαι και να διαβασω :/ heelp!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    υπομονη στα τριαντα θα βαριεσαι ολη μερα ακομα κι οταν εισαι στη δουλεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    μα για καποιον λογο νιωθω πως ειμαι 80 χρονων αυτη τη στιγμη..νιωθω σαν να τα εχω βαρεθει ολα. χαλια συναισθημα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    φαση ειναι αυτο περναει μετα θα βαρεθεισ τουσ καφεδεσ μετα θα βαρεθεισ τα κλαμπ τισ εξοδουσ γενικα
    μετα γυρω στα τριαντα θα λεσ θα σε ενοχλει η δυνατη μουσικη γτ δε θα μπορεισ να μιλησεισ εχει ακομα
    πολλα πραγματα να νιωσεισ μη βιαζεσαι επισησ σαν ειδικοσ παπαρολογοσ ασχετολογοσ και μπαρουφολογοσ
    θα σ πω οτι τωρα χωρισεσ και ειναι κι η συνηθεια στη μεση περιμενε να περασει λιγοσ καιροσ αμα θεσ να μιλησεισ για τη σχεση σου
    απευθυνσου στουσ ειδικουσ εγω ειμαι παπαντζομπαρουφολογοσ τησ ατομικοτητασ τ εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Μη νιώθεις έτσι, ο άνθρωπος χρειάζεται κάποιες στιγμές και τη μοναξιά. Καταρχήν μπορείς να βγεις και μόνη σου κι αν ντρέπεσαι εκεί κοντά που μένεις μπορείς να πας κάπου μακριά. Πάρε ή ένα βιβλίο μαζί σου, ή κάτι άλλο (τάμπλετ, e-reader), περιοδικό κλπ.. Ή ασχολήσου με το κινητό εκεί που θα 'σαι. Μετά μπορείς να βρεις άλλα ενδιαφέρονται αν νιώθεις μόνη σου.. Κι να δημιουργήσεις άλλες παρέες και να μην έχεις μόνο μία κι αισθάνεσαι έτσι εξαρτημένη. Εάν οι φίλοι σου δίνουν εξετάσεις λογικό είναι να μην έχουν διαθέσιμο χρόνο. Που μένεις αλήθεια; Έχεις δοκιμάσει και το couchsurfing.org; Είναι καλό για να γνωρίσεις διαφορετικούς ανθρώπους απ' όλο τον πλανήτη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    σε καταλαβαινω αλλα συμβαινουν αυτα!το θεμα ειναι να μην συμβαινει συχνα!τοτε πρεπει να ανησυχεις και να ψαχνεις για καινουρια παρεα! :D
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ειναι φορες, οπως η σημερινη, που πραγματικα τα παντα γυρω μου μού φαινονται μουντα, βαρετα...Δεν εχω ορεξη να κουνηθω, δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα. Και κατα μαι διαβολικη συμπτωση ποτε κανεις δεν ειναι διαθεσιμος αυτες τις μερες για να βγουμε μπας και νιωσω καλυτερα. Προτεινω ακομα και στο τελευταιο ατομο με το οποιο θα μπορουσα να βγω και τρωω ακυρο. Πειτε μου τουλαχιστον οτι σας συμβαινει κι εσας αυτο καμια φορα και δεν ειμαι η μονη...Νιωθω λιγο απελπισμενη αυτη τη στιγμη. Η παρεα μου απο τη σχολη εχει αρχισει να διαλυεται.Γραφω στην ομαδα που εχουμε στο φειςμπουκ και κυριολεκτικα οι περισσοτεροι με γραφουν. Η καλυτερη μ φιλη ειναι στην πολη της σημερα. Κανεις δεν ειναι διαθεσιμος. Χωρισα κιολας πριν λιγες μερες... Επιλογη μου αλλα αυτο που φοβομουν συνεβη. Δεν εχω καποιον να βγαινω καθε μερα..Και οχι.,δεν μπορω να τη βγαλω ολη μερα βλεποντας σειρες στο ιντερνετ. Ολα αυτα με κανουν να βαριεμαι τα παντα..Να χανω το κουραγιο μου..Και φυσικα βαριεμαι και να διαβασω :/ heelp!
    σύνηθες φαινομενο να θες μια μερα να βγεις και μην μπορει κανεις ενω μια μερα που εσυ δεν μπορεις να σου προτεινουν πολλα ατομα για εξοδο:P!
    μου εχει συμβει πολλες φορες. Στο γυμνασιο και λυκειο το θεωρουσα τρομερο, οπως εσυ, τωρα πια δεν με απασχολει καν σαν προβλημα.
    πιστευω πως υπερβαλεις.
    το να βγεις εξω ΔΕΝ ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος για ξεβαρεθεις ή να περασεις καλα..
    επισης το να στηριζεσαι αποκλειστικα στους αλλους για να περασεις καλα ή ενδιαφερον χρονο δεν ειναι καθολου αποτελεσματικη λυση. καποτε οι αλλοι δεν θα μπορουν, καποτε θα απομακρυνθουν λογω καταστασεων.... ΒΡΕΣ ΑΣΧΟΛΙΕΣ!!
    Επιπλεον λες οτι σπουδαζεις, αλλα βαριεσαι να διαβασεις ακομη κι οταν δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις?
    μηπως πρεπει να αλλαξεις την οπτικη των πραγματων? αντι δηλαδη να πεφτεις σε απελπιστικη βαρεμαρα γιατι δεν το βρισκεις σαν ευκαιρια "ας βγαλω σημερα το ταδε μαθημα, ωστε αυριο που θα γυρισει η φιλη μου να ειμαι κομπλε"? π.χ
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Similar Threads

  1. βαριεμαι που ζω
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 24-11-2021, 12:13
  2. ΒΑΡΙΕΜΑΙ...
    By Chrisgr in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 01-08-2019, 05:09
  3. Βαριέμαι που ζώ
    By newlife in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 06-02-2015, 09:58
  4. Βαριέμαι
    By anton in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2012, 17:19
  5. ΒΑΡΙΕΜΑΙ
    By confused in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2006, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •