Αλληλεγγύη στη Βίκυ Σταμάτη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Αλληλεγγύη στη Βίκυ Σταμάτη

    Νομιζω ειναι γελοιο το πως συμπεριφερονται σε μια ψυχικα ασθενη που βρισκεται στο ..Δρομοκαϊτειο.

    Οταν ξερουμε οτι ολοι οι υπουργοι τα εχουν αρπαξει επι δεκαετιες ολοκληρες βγαλανε ολη την υποκρισια τους σε μια ψυχικα ασθενη μητερα ενος παιδιου.

    Ελεος δηλαδη.. Τι αλλο θα δουμε σε αυτη τη χωρα..

    Η απολυτη καταντια και παλιανθρωπια και υποκρισια.

    Οταν ΟΛΟΙ τα αρπαζανε βρηκαν να βγαλουν ολη την αυστηροτητα τους σε μια απλως συζυγο, ψυχικα ασθενη και μητερα ανηλικου και ολους τους αλλους τους αφηνουν ελευθερους απλως για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα και να βρισκουν ευκολα θυματα ;

    Δεν εχω καμια σχεση με αυτη αλλα νομιζω οτι ειναι αδικια.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    έφαγε και αυτή παρα πολλά από το ελληνικό δημόσιο
    μαζί με τις κομπίνες ήταν και αυτή μέσα σε όλα
    και έκανε μαύρες δουλειές! έκλεψε εκατομμύρια!
    το ψυχικά ασθενής μπορεί να το παίζει καιολας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θα συμφωνησω με τον Νικ . Αλλωστε , ποσο ψυχικα υγιης ειναι καποιος που αντι να φαει κανα -δυο εκατομμ. , να κανει την δουλιτσα του , τρωει εκατονταδες , να τα κανει τι ? με αυτο το σκεπτικο , οσοι εχουν φαει δεκαδες δεκαδων εκατομμ. ειναι ψυχικα διαταραγμενοι . Εδω χρειαζεται ενας κιμ-γιου ( πως τον λενε μωρε αυτον τον ψυχοπαθη ' ηγετη ' της Βορειας Κορεας ) , που μονο που τον στραβοκοιτας , σε καθαριζει . Η , ακομα πιο πολιτισμενα , τον Αμερικανικο νομο , που σου ριχνουν ισοβια για το καλημερα . Και ο Πουτιν καλος ειναι . Σε κοιταει και παγωνεις .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ασε ρε μαους...
    απ ολους τους ανθρωπους που υποφερουν, αυτο το λαμογιο, βρηκες?
    η βικυ εχει αυτη την ασθενεια που αν βγει να φαει και τα υπολοιπα κλεμμενα, θα γινει περδικι...
    ας τα δωσει πισω κι ας βγει να κανει την εργαζομενη των 300 ευρω στην ελλαδα που εκαναν ο ανδρας της και οι συνεργοι του μαζι με τις γυναικουλες τους που τα τρωγανε και τοτε με την ευχη μου...γιατι δεν επιστρεφει τα κλεμμενα???? ​αναρωτηθηκες? δεν της το επιτρεπει η ψυχασθενεια της?
    το οτι πρεπει να μπουν ΠΟΛΛΟΙ ακομα στην φυλακη, δεν αθωωνει αυτους που ηδη ειναι μεσα.
    αν δεν τα δωσουν πισω τα κλεμμενα (που δεν προκειται ποτε να τα δωσουν) ας μουχλιαζουν τα λεφτα στις οφσορ καισ τις ξενες τραπεζες κι αυτοι στις φυλακες. σκασιλαμου, πραγματικα..

  5. #5
    Δεν γνωρίζουμε την υπόθεση "από μέσα", όσο τη γνωρίζουν οι ψυχίατροι και οι δικαστές που έχουν αποφασίσει να είναι ακόμα κρατούμενη.
    Εντάξει, άλλοι έχουν κάνει χειρότερα και είναι και κύριοι, αλλά να σου πω , αυτήν τους "έπαιρνε" να πιάσουν, αυτήν έπιασαν. Το οποίον όμως δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να τιμωρηθεί επειδή οι άλλοι τη γλίτωσαν.
    Η κυρία έβαζε στους λογαριασμούς της τα κλεμμένα από τον έλληνα φορολογούμενο. Ψυχικά ασθενής δεν ήταν καθόλου μέχρι που την τσάκωσαν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Η κυρία έβαζε στους λογαριασμούς της τα κλεμμένα από τον έλληνα φορολογούμενο. Ψυχικά ασθενής δεν ήταν καθόλου μέχρι που την τσάκωσαν.


    E , μα , κι εγω , αν απο την μεγαλη υπερ χλιδατη ζωη , βρισκομουν στην φυλακη , θα παρουσιαζα σιγουρα σωρεια ψυχικων διαταραχων . Μπορει η γυναικα οντως να μην εχει ψυχικες αντοχες , αυτο δεν την καθιστα αθωα ( βεβαια , οπως λεει και η ρεμ , γιατι δεν επιστρεφει τα κλεμμενα ) . Και ειναι τοσο σκατοχαρακτηρας , που εδωσε λεπτομερειες για τον αντρα της , λες και δεν ηξερε απο που ερχονταν τοσα λεφτα . Ο Ελληνικος λαος υποφερει εξ αιτιας τετοιων καθαρματων . Οχι οτι οι αλλοι πηγαιναν πισω , αλλα ο συγκεκριμενος δεν κρατουσε ουτε τα προσχηματα . Θα τους κρεμαγα στο Συνταγμα , προς παραδειγματισμο , αν ειχα το δικαιωμα .
    Βεβαια φταιμε κι εμεις , που χρονια τωρα ειμαστε φανατικοι ειτε του ΠΑΣΟΚ , ειτε της ΝΔ . Αλλο υποστηριζω , αλλο κανω τεμεναδες σε τετοια καθικια . Τι να ψηφιζες αλλωστε , ΚΚΕ ? αλλα καθικια , και ΧΑ ? μην ξερασω . Ειμαστε υπαναπτυκτοι . Τερμα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Σιγά να μην ασχοληθώ με αυτό το τσόκαρο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    κοιτα δε λεω εφαγε αλλα φαγανε ολοι επι δεκαετιες..

    και αμα βαζεις μονον το εναν στη φυλακη αυτο δεν ειναι δικαιοσυνη αλλα λεγεται "αποδιοπομπαιος τραγος" και "δωσε θυμα στο λαο για να ηρεμησει..".

    αμα ειχαν βαλει ολους στην φυλακη ας εβαζαν και αυτην. αλλα ολοι οι αλλοι ειναι εξω και καλοπερνανε με τα κλεμμενα..

    εδω περα ο ιδιος ο τσουκατος ειπε οτι χρηματιζονταν και ο μαντελης και δε κανανε απολυτως τιποτα !!

    επισης φυλακη δε παει να πει οτι και ο αλλος θα βασανιζεται αγρια για εκδικηση. σημαινει σωφρονισμος και δε βλεπω αυτο να γινεται με καποιον στο Δρομοκαϊτειο..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maus View Post
    κοιτα δε λεω εφαγε αλλα φαγανε ολοι επι δεκαετιες..

    και αμα βαζεις μονον το εναν στη φυλακη αυτο δεν ειναι δικαιοσυνη αλλα λεγεται "αποδιοπομπαιος τραγος" και "δωσε θυμα στο λαο για να ηρεμησει..".

    αμα ειχαν βαλει ολους στην φυλακη ας εβαζαν και αυτην. αλλα ολοι οι αλλοι ειναι εξω και καλοπερνανε με τα κλεμμενα..
    ..

    Αυτο εχει μια βαση , αλλα αυτος που ειπε οτι η δικαιοσυνη ειναι τυφλη , μαλλον κυριολεκτουσε .
    Οι νομοι στην Ελλαδα ειναι μονο για τους τυπους , δεν εφαρμοζονται στην πραξη .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by maus View Post
    κοιτα δε λεω εφαγε αλλα φαγανε ολοι επι δεκαετιες..

    και αμα βαζεις μονον το εναν στη φυλακη αυτο δεν ειναι δικαιοσυνη αλλα λεγεται "αποδιοπομπαιος τραγος" και "δωσε θυμα στο λαο για να ηρεμησει..".

    αμα ειχαν βαλει ολους στην φυλακη ας εβαζαν και αυτην. αλλα ολοι οι αλλοι ειναι εξω και καλοπερνανε με τα κλεμμενα..

    εδω περα ο ιδιος ο τσουκατος ειπε οτι χρηματιζονταν και ο μαντελης και δε κανανε απολυτως τιποτα !!

    επισης φυλακη δε παει να πει οτι και ο αλλος θα βασανιζεται αγρια για εκδικηση. σημαινει σωφρονισμος και δε βλεπω αυτο να γινεται με καποιον στο Δρομοκαϊτειο..
    μα τι θα πει "βασανιζεται αγρια"? της κανουν φαλαγγα???
    για τα δικα της εγκληματα δικαστηκε και καταδικαστηκε, οχι για των αλλων που διαφευγουν.
    φυσικα πρεπει να μπουν κι αλλοι, ΜΑΚΑΡΙ να μπουν.
    αυτο δεν σημαινει οτι η αποδεδειγμενη εγκληματικη δραστηριοτητα πρεπει να πεφτει στα μαλακά, οταν οι αλλοι ειναι εξω.
    ενας εμπορος ναρκωτικων/δολοφονος/διαρρηκτης πρεπει να αφεθει ελευθερος για να μεγαλωσει το ανηλικο παιδι του, επειδη υπαρχουν εκατονταδες που ακομα διαφευγουν????ενας, λιγοτερος! ΜΕΣΑΑΑΑΑΑ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ασε ρε μαους...
    απ ολους τους ανθρωπους που υποφερουν, αυτο το λαμογιο, βρηκες?
    η βικυ εχει αυτη την ασθενεια που αν βγει να φαει και τα υπολοιπα κλεμμενα, θα γινει περδικι...
    ας τα δωσει πισω κι ας βγει να κανει την εργαζομενη των 300 ευρω στην ελλαδα που εκαναν ο ανδρας της και οι συνεργοι του μαζι με τις γυναικουλες τους που τα τρωγανε και τοτε με την ευχη μου...γιατι δεν επιστρεφει τα κλεμμενα???? ​αναρωτηθηκες? δεν της το επιτρεπει η ψυχασθενεια της?
    το οτι πρεπει να μπουν ΠΟΛΛΟΙ ακομα στην φυλακη, δεν αθωωνει αυτους που ηδη ειναι μεσα.
    αν δεν τα δωσουν πισω τα κλεμμενα (που δεν προκειται ποτε να τα δωσουν) ας μουχλιαζουν τα λεφτα στις οφσορ καισ τις ξενες τραπεζες κι αυτοι στις φυλακες. σκασιλαμου, πραγματικα..
    Δεν θα μπορούσε να ειπωθεί καλύτερα!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Νομιζω ειναι γελοιο το πως συμπεριφερονται σε μια ψυχικα ασθενη που βρισκεται στο ..Δρομοκαϊτειο.

    Οταν ξερουμε οτι ολοι οι υπουργοι τα εχουν αρπαξει επι δεκαετιες ολοκληρες βγαλανε ολη την υποκρισια τους σε μια ψυχικα ασθενη μητερα ενος παιδιου.

    Ελεος δηλαδη.. Τι αλλο θα δουμε σε αυτη τη χωρα..

    Η απολυτη καταντια και παλιανθρωπια και υποκρισια.

    Οταν ΟΛΟΙ τα αρπαζανε βρηκαν να βγαλουν ολη την αυστηροτητα τους σε μια απλως συζυγο, ψυχικα ασθενη και μητερα ανηλικου και ολους τους αλλους τους αφηνουν ελευθερους απλως για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα και να βρισκουν ευκολα θυματα ;

    Δεν εχω καμια σχεση με αυτη αλλα νομιζω οτι ειναι αδικια.
    "Ψυχικά ασθενής" ........ μάλιστα. Λοιπόν ας ερχόταν κ εμένα ο peronal trainer μου κ η αισθητικός μου ΜΕΣΑ στις φυλακές να με σινιάρουν κ να με γυμνάσουν κ ας ήμουν κ εγώ τέτοιο αδικημένο θύμα. Εδώ μέχρι κ όλο το νοσηλευτικό προσωπικό στο Δρομοκαϊτειο ζήτησε να νοσηλευτεί η εν λόγω κυρία σε άλλο ίδρυμα κ κανείς δε θέλει να τη βλέπει ούτε ζωγραφιστή, γιατί οι άνθρωποι έχουν φρικάρει να τους φέρεται σαν βεντέτα! Τώρα το τί story κατασκευάζει κάθε φορά κ τί παράσταση ανεβάζει μπας κ τη βγάλουν, αυτό είναι τουλάχιστον για γέλια. Αυτό είναι παλιανθρωπιά όπως λες κ υποκρισία, αλλά από ποιόν (κυρίως).......?

    Κ όσο για τις φυλακές κ τη δικαιοσύνη, εδώ η φυλάκιση (κ ας τους βάζανε όλους μέσα......) δεν λέει κάτι, κατά την ταπεινή μου άποψη, είτε είναι φυλακή είτε είναι στις Μαλδίβες εμένα το ίδιο μου κάνει. Το θέμα είναι το "φέρτε πίσω τα λεφτά", αυτό το είδες πουθενά να παίζει......? Κ το "φέρτε πίσω τα λεφτά (των φορολογουμένων κ ασφαλισμένων)" δεν πάει μόνο στους πολιτικούς που κάνανε λοβιτούρες, όπως μας αρέσει να πιστεύουμε εμείς οι άγιοι Ελληνάρες που ποτέ δεν είχαμε ιδέα (!) για το ποιούς ψηφίζαμε κ τί πάρτυ στηνότανε.... Πηγαίνει κ στους χιλιάδες συμπολίτες μας που παίρνανε μαϊμού αναπηρικές συντάξεις (ξέρεις για τί κονδύλια μιλάμε.....?), στους διπλοθεσίτες, σε αυτούς που εισπράττανε τις συντάξεις των πεθαμένων γονιών τους, σε αυτούς που λαδώσανε (η δωροδωκία takes 2 2 tango, προϋποθέτει τόσο δωροδωκούμενο όσο κ δωροδότη) για μην πληρώσουν πρόστιμο στην Πολεοδομία/ στα ασφαλιστικά ταμεία/ στην Εφορία/ στην Αγορανομία, στους κρατικοδίαιτους μεγαλοεργολάβους, στους εργατοπατέρες κλπ κλπ.

    Αλλά όπως σου είπα η φυλακή δεν μου λέει τίποτα εφ'όσον δε γυρίζει κανείς τα χρήματα πίσω, ακόμα κ ας τους βάζανε όλους μέσα. Ίσα- ίσα που στη φυλακή εσύ κ εγώ τους ταϊζουμε κ τους ποτίζουμε, γιατί μην ξεχνάς ότι κ οι δαπάνες των φυλακών χρηματοδοτούνται από τον γενικό κρατικό προϋπολογισμό (δηλ. από τους φόρους μας)......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •