Κηπουροί στην πόλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761

    Κηπουροί στην πόλη

    Καλημέρα, ίσως να ενδιαφέρει κάποιους που διαμένουν στην Αθήνα η εκδήλωση που θα γίνει στις 6 Ιουνίου στην Πλατεία Κλαυθμώνος, πληροφορίες για όλες τις δραστηριότητες στο παρακάτω λινκ

    http://news.in.gr/greece/article/?ai...ef=newsroombox

    Γιατί η κηπουρική κάνει καλό ΚΑΙ στην ψυχολογία μας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θενκ γιου , breath για την πληροφορηση . Εχεις δικιο , η κκηπουρικη ωφελει την ψυχολογια μας . Δεν εχω ασχοληθει , αλλα ωραιο ειναι να βλεπεις κατι να μεγαλωνει , με την φροντιδα σου .

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Να 'σαι καλά Macgyver, δοκίμασέ το να ασχοληθείς και δε θα χάσεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θα δοκιμασω , θα δοκιμασω !!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αχ ναι θελω κι εγω πειτε μου κι μενα βρε παιδια μη μ εχετε στην απεξω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Όχι ο elis στην απ' έξω! Είναι για όλους όσους ενδιαφέρονται να ασχοληθούν με αυτές τις δραστηριότητες, αν γνωρίζει κανείς και άλλα παρόμοια events σε άλλες πόλεις της Ελλάδας ας το ποστάρει. Τώρα τον Ιούνιο συνήθως οργανώνονται διάφορα πράγματα και αυτό το παρασκευο/Σκ θα γίνονται για την παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος.
    Υπάρχει και αυτή η σελίδα https://www.facebook.com/pages/Urban...58084880901127 όπου δίνουν ιδέες για κηπουρική, μπαλκονοκηπουρική, ταρατσοκηπουρική και γενικά ό,τι εμπνευστείτε.
    Πάντως να πω ότι γενικά η ενασχόληση με την κηπουρική είναι πολύ καλό αγχολυτικό και αποτοξινωτικό από υπολογιστή, οθόνες κλπ, τουλάχιστον αυτό έχω διαπιστώσει εγώ... και έχεις και μια χαρά ότι δημιουργείς κάτι ωραίο. Α και ειναι και μια ελαφριά σωματική άσκηση επίσης! Οπότε πολλά τα συν!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλημερα breath . Εχω μεγαλο μπαλκονι , αλλα δεν θα μαζευονται μαμουνια ? προς το παρον εχουμε κατσαριδες , αυτες , τις τελευταιου τυπου , τις ιπταμενες , μην μαζευτει και αλλη πανιδα .

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλημερα breath . Εχω μεγαλο μπαλκονι , αλλα δεν θα μαζευονται μαμουνια ? προς το παρον εχουμε κατσαριδες , αυτες , τις τελευταιου τυπου , τις ιπταμενες , μην μαζευτει και αλλη πανιδα .
    Κοίτα, δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα εκτός και αν σκοπεύεις να φτιάξεις Αμαζόνιο το μπαλκόνι... Μάλιστα υπάρχουν και κάποια φυτά, βότανα, που διώχνουν τα έντομα όπως η ρίγανη, θυμάρι, βασιλικός, αρμπαρόριζα κλπ. Ορισμένα λουλούδια τραβάνε τις μέλισσες την άνοιξη, εμένα αυτό δεν με ενοχλεί, μη φανταστείς κανένα σμήνος, μια-δυο να δεις. Τι να σου πω, μπορείς να δοκιμάσεις με λίγα πράγματα και αναλόγως αν σ' ευχαριστεί να το συνεχίσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Oυτε εμενα μενοχλουν μελισσες , ακριδες , τζιτζικια , κατασαριδες και σαυρες και φιδια συμπαθω , και εσενα συμπαθω . Αλλα εχουμε καθε καλοκαιρι κατι εντομα , το γενος plaudia , ( ταχω παει σε εντομολογο ) , που ειναι μολυσματικα , και δεν εξοντωνονται ευκολα . Αμαζονιο λες , ε ? οχι , θα αρχισω με κατι μικρο και ευκολο . Λεω για δυοσμο . Ξερω οτι ειναι καλο για αρχαριους .

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Oυτε εμενα μενοχλουν μελισσες , ακριδες , τζιτζικια , κατασαριδες και σαυρες και φιδια συμπαθω , και εσενα συμπαθω . Αλλα εχουμε καθε καλοκαιρι κατι εντομα , το γενος plaudia , ( ταχω παει σε εντομολογο ) , που ειναι μολυσματικα , και δεν εξοντωνονται ευκολα . Αμαζονιο λες , ε ? οχι , θα αρχισω με κατι μικρο και ευκολο . Λεω για δυοσμο . Ξερω οτι ειναι καλο για αρχαριους .
    Ελπίζω να μη με συγκαταλέγεις στη συγκεκριμένη πανίδα... :P (έτσι όπως το έγραψες) Δεν τα ξέρω αυτά που λες, μπορείς να συμβουλευτείς τον εντομολόγο αν θα υπάρχει πρόβλημα να βάλεις γλάστρες. Ναι, δυόσμος είναι ωραία επιλογή! Καλή αρχή!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    μια ζωη στην απεξω ειμαι ποτε θα μπω μεσα;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Quote Originally Posted by elis View Post
    μια ζωη στην απεξω ειμαι ποτε θα μπω μεσα;
    Εγώ να σου πω δεν ξέρω και καλά ποια είναι η απ' έξω και ποια η μέσα, οπότε καλύτερα να ρίξω τραγούδι από το The Constant Gardener μιας και μιλάμε για κηπουρούς

    https://www.youtube.com/watch?v=bkCgJwq0Veo

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    συμπαθητικο το σονγκ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Breath View Post
    Ελπίζω να μη με συγκαταλέγεις στη συγκεκριμένη πανίδα... :P (έτσι όπως το έγραψες) . Ναι, δυόσμος είναι ωραία επιλογή! Καλή αρχή!

    Γεια σου breath ! επιτηδες το εγραψα ετσι , απλως δεν εβαλα το P , γιατι θεωρησα οτι εξυπακουεται οτι αστειυομαι ! Σευχαριστω !


    Παρεπιπτοντως , καλο το χιουμορ με τον Αμαζονιο !
    Last edited by Macgyver; 05-06-2015 at 10:42.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Γεια σου Macgyver, ε ναι βάζε και ένα Ρ, που πας χωρίς Ρ... χα χα... πάρε και ένα παλιό ροκ τραγούδι που λέει για φύλλα δυόσμου!! https://www.youtube.com/watch?v=bFebT4t-JqE

    Καλή επιτυχία στους επίδοξους, επίμονους κηπουρούς!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. δεν εχω φίλουςστην πόλη μου
    By Michael21gr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 29-12-2014, 17:55
  2. Μετακομιση στην πολη που ζει το αγορι μου
    By dilimma in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-03-2014, 17:27
  3. Πως να τον φερω στην πολη μου?
    By μυσπ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2013, 00:14
  4. Δεν μου αρεσει να βγαινω εξω,(πχ στην πολη) κ γι αυτο εχω απομονοθει εντελως!=(
    By Alexandra312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 14-04-2013, 17:06
  5. καλος ψυχολογος στην πολη των χανιων
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 21-08-2012, 23:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •