γνωριμια μεσω ιντερνετ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26

    γνωριμια μεσω ιντερνετ

    γεια σας.θελω την συμβουλη σας για ενα θεμα που με προβληματιζει.ισως σας φανει λιγο αστειο.ειχα μια κοπελα στο facebook στους φιλους που δεν την ηξερα αλλα μου αρεσε.δεν ειχαμε μιλησει ποτε.μια μερα ειδα οτι παιζει το ιδιο Online παιχνιδι που παιζω και γω.να η ευκαιρια να της μιλησω...αρχησαμε να παιζουμε μαζι πολυ συχνα σχεδον καθε μερα.αυτο γινετε εδω και εναμιση χρονο περιπου.το προβλημα ειναι οτι αυτη μενει παρα πολυ μακρια σε αλλη πολη και δεν ξερω τι να κανω.σκεφτομαι συνεχεια την στιγμη που θα ερθει να παιξουμε για να μιλησουμε (παλι καλα που υπαρχει το παιχνιδι υπαρχει μια αφορμη να ημαστε σε επικοινωνια συχνα)..θελω να της μιλαω συνεχεια αλλα φοβαμαι μηπως γινομαι ενοχλητικος.γιαυτο κρατιεμαι.να της πω οτι μου αρεσει η να περιμενω την στιγμη που θα τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα, την ηξερες την κοπελα εξω απο αλλη παρεα ή μονο στο παιχνιδι τη γνωρισες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26
    δεν την ηξερα.την ειχα απλα στο facebook

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στο φβ πως ειχατε γινει φιλοι?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα παιξουμε κ μεις το παιχνιδι των 40 ερωτησεων απ οτι φαινετε οταν λες μακρυα ποσο μακρυα δηλαδη? καταρχην εισαι σιγουρος οτι η τοποθεσια που γραφει ισχυει η μηπως την εγραψε ετσι για να μη την ενοχλουνε χαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    330
    Γεια,
    Κάνε αυτό που ΝΙΩΘΕΙΣ φίλε. Προσπάθησε (γενικότερα) να αποφύγεις τις γυναικείες συμβουλές για τέτοιου είδους θέματα και κυρίως προσπάθησε να πετάξεις στον οχετό συμβουλές που περνούν από λογικό και ηθικό φιλτράρισμα. Μη σκέφτεσαι και ΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ! Δεν είναι απλώς ότι δεν θα σε βγάλει πουθενά. Κάνει ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ! Δεν γίνεσαι ενοχλητικός. Ενοχλητικό είναι να σκέφτεσαι ότι μπορεί να είσαι ενοχλητικός.

    Αν δεν είναι πρόβλημα κάποιων χρημάτων, χρόνου εργασίας ή οτιδήποτε, επισκέψου την στην πόλη που μένει.
    Αν στο μεσοδιάστημα επιλέξεις να επικοινωνήσεις μέσω διαδικτύου, για μένα πρέπει να προσπαθήσεις να αποφύγεις συζητήσεις προσωπικών θεμάτων.
    Προσωπικές ερωτήσεις ‘ενδιαφέροντος’ και αισθήσεις πάνε πακέτο. Καλή σου τύχη

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν θες να μαθεις πραγματα για καπιον απλα θα τον ρωτησεις κ αν τον ενδιαφερει θα σου πει.

    αν θες καπιος να σου ανοιχτει θα πρεπει να το κανεις εσυ πρωτος αν θες να εχει προοπτικη το θεμα για παραδειγμα αν καπιος δεν ειναι ποτε ο εαυτος σου δε προκειται να πιστεψει κ κανενα οτι του λεει την αληθεια

    το θεμα ειναι απλο το αν θα ανταποκριθει ο αλλος η οχι ειναι σα να πονταρεις ενα νουμερο στη λοταρια αν το πετυχεις το πετυχες..

    το αν ανοιχτηκες στο καταληλο ανθρωπο η οχι ειναι θεμα ικανοτητων σου κ επιλογης σου.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 06-06-2015 at 21:38.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26
    εννοειτε ειμαι σιγουρος που μενει.μην κολατε εκει.ξερω πολλα πραγματα γιαυτη μιλαμε εναμιση χρονο.μεχρι και που μενει ακριβως ξερω.η ερωτηση μου ηταν αν θα πρεπει να της πω οτι μου αρεσει η αν θα πρεπει να περιμενω να βρεθουμε απο κοντα πρωτα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε συμφαιρουν οι πολες δηλωσεις οταν δε γνωριζεσε πολυ καιρο με καπιον καλυτερα να κατσεις στ αυγα σου κ να περιμενεις να τη δεις απο κοντα σας βλεπω ετσι οπως παει το γραμμα να παιζετε κ ταβλι σε κανενα καφε...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Λες να μην τοχει καταλαβει οτι της αρεσεις ? μην υποτιμας την πονηρια των γυναικων , καταλαβαινουν πιο πολλα απο μας . Αμα δεχθει να συναντηθητε , τοτε της αρεσεις . Σε ολες τις περιπτωσεις αυτα λεγονται μονο απο κοντα .

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως αυτο που ελεγες με το παιχνιδι στο φβ μου κανει λιγο σαν στρατηγικη για να τη γνωρισεις κ δε ξερω αν αυτος ειναι καλος τροπος για να κολησεις με καπιον

    πχ εγω τις στρατηγικες τις κραταω για αυτους που δε γουσταρω κ για αυτους που μου ειναι αδιαφωροι

    σε αυτους που θελω να τους πλησιασω δεν ακολουθω καμια στρατηγικη εκτος απο το να αποφασισω αν ειναι καταληλοι η οχι κ απλα τους ανοιγομαι κ αν ανταποκριθουν εχει καλως.

    κ ο λογος ειναι γιατι θελω μονο η αληθεια να με συνδεσει με καπιον οχι απαραιτητα ερωτικα κ φιλικα πχ γιατι αν δε γινει ετσι δεν εχει προοπτικη το θεμα..

    πχ αυτο ετσι οπως το πας που θα τραβηξει θα παρετε σβαρνα ολα τα επιτραπεζια σκακι κουπες νταμα κλπκλπ?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26
    εχω κανει πολλα λαθη γενικα σαυτο το θεμα.και δεν εχω ιδεα τι σκεφτετε γενικα.το πιο πιθανο απλα να θελει να εχει παρεα στο παιχνιδι.δεν ξερω.μου εχει προτινει και αυτη να παω.απλα τα ειχα χασει εκεινη την ωρα δεν ηξερα τι να πω και ειπα απλα οτι θα ερθω καποια στιγμη.πιστευω γενικα δεν εχω πολλες ελπιδες αλλα θελω να προσπαθησω.και οπου βγαλει

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26
    δεν ειναι παιχνιδι στο facebook

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    26
    εχεις δικιο σαυτο αλλα και τι νακανα.μου αρεσε ηθελα να την πλησιασω.να την μιλουσα στο facebook σαν ο κλασικος πεφτουλας που μιλαει σε ολες μονο και μονο για να πηδηξει?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεχρι στιγμης αυτο που σας συνδεει ειναι το παιχνιδι παντως.
    τι ενοεις οτι σου εχει προτεινει? αν σου εχει προτεινει πιο πολυ σε συμφαιρει να τη παρεις τηλ

    εγω θα ελεγα κανενα ανεκδοτο για αρχη
    αν τεριαζεις πραγματικα με αυτη που δε βγαζω ακρη με αυτα που ακουω θα επρεπε να της μηλισεις για το οτι κομπλαρεις κλπ αν τεριαζετε πραγματικα θα νιωσει ανετα αλλα αν δεν τεριαζετε δε θα της αρεσει καθολου

    αλλα αν σκοπευεις να κανεις μια σχεση επιφανειακη μπορεις να το πας ετσι παιζοντας στο φβ μεχρι να συναντηθητε....πιο πολυ αυτο θες μου φαινετε...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. γνωριμια μεσω ιντερνετ!τι πιστευετε??
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 09-01-2021, 04:21
  2. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 02:05
  3. Νεα γνωριμια.Προβλημα :/
    By tHe_V1rus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 22-01-2013, 13:54
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •