Ζηλεύω απίστευτα την κοπέλα μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    12

    Ζηλεύω απίστευτα την κοπέλα μου.

    Καλησπέρα σε όλους κατ'αρχάς.
    Είμαι σίγουρος πως έχουν προαναφερθεί εκατοντάδες άλλα παρόμοια threads. Λοιπόν ας αρχίσω. Πάντα σαν χαρακτήρας ήμουν καχύποπτος και ζηλιάρης απλά ποτέ σε σημείο υπερβολής που να έχει αρνητικές επιπτώσεις στις σχέσεις μου. Πριν περίπου 6 μήνες γνώρισα μία κοπέλα και αρχικά μιλούσαμε μέσω διαδικτύου λόγω σπουδών. Είμαστε απ'το ίδιο μέρος απλά εγώ σπουδάζω και εκείνη φέτος τελείωνε το λύκειο. Λοιπόν, μόλις πήγα στον τόπο μου για διακοπές βρεθήκαμε αρκετές φορές χωρίς όμως να βγούμε για καφέ ή ποτό ή κάτι παρεμφερές. Δεν έγινε τίποτα παραπάνω από κάτι συζητήσεις, φιλιά και τέτοια πράγματα. Δεν μπορούσα να την δω έτσι, καλό ή κακό δεν ξέρω. Μετά που έφυγα πάλι για να συνεχίσω τις σπουδές μου μιλούσαμε και μιλάμε κάθε μέρα όχι πολλές ώρες αλλά αρκετές. Τώρα έρχομαι στο θέμα μου. Δεν ξέρω πως ίσως λόγω απόστασης αναπτύχθηκε μέσα μου ένας τρελός φόβος πως κάτι έχει αλλάξει μεταξύ μας, πως ίσως κάτι να γίνεται πίσω απ'την πλάτη μου με άλλον και άλλα διάφορα πράγματα. Φίλους και παρέες δεν ζηλεύω και της υπενθυμίζω κάθε μέρα πως δεν πρέπει να κάνει πέρα τους φίλους της γιατί αρκετές φορές μου είπε πως με έχει πιο πάνω από φίλους (ψέμα ή αλήθεια δεν γνωρίζω). Δεν έχω φτάσει σε σημείο να τσακωθώ μαζί της γιατί δεν της τα λέω προσπαθώ να τα κρατάω μέσα μου σε σημείο που μου κάνω απίστευτο κακό. Όσες φορές με πήρε από κάτω ενώ μιλούσαμε στο τηλέφωνο και μου είπε ένα πράγμα -όπως για παράδειγμα είδα τον πρώην μου- το κατάλαβε πως σπάστηκα και μου είπε πως είναι 100% μαζί μου και πως απλά ο πρώην είναι τσιμπούρι και παρ'όλο που του έχει πει πως είναι με άλλον συνεχίζει να την ενοχλεί. Ξέρω πως δεν φταίει εκείνη και εκτιμάω πως μου λέει αυτά τα πράγματα ενώ θα μπορούσε να μου τα κρύψει. Πρόσφατα μου είπε πως για το καλοκαίρι θα πιάσει νυχτερινή δουλειά σε ένα μαγαζί και επειδή έχω δει δύο πράγματα παραπάνω το πήρα κατάκαρδα και πολύ βαριά. Δεν της είπα πως με πείραξε γιατί θα ήταν καφρίλα να την κάνω έμμεσα να φύγει από αυτή την δουλειά. Όταν με ρώτησε τι έπαθα της είπα απλά πως δεν θα είναι το καλοκαίρι που είχαμε "σχεδιάσει". Δεν ήταν ο πραγματικός λόγος αλλά ήταν και αυτός. Γενικά μου έχει πει πράγματα όπως ότι είμαι ο άνθρωπος της και θέλει να με γνωρίσει στους γονείς της και μπλα μπλα μπλα. Ίσως λίγο υπερβολικά αυτά που μου λέει για το καιρό που γνωριζόμαστε. Είχε σχέσεις μεγάλες και τριών χρονών και 1,5. Αυτό ίσως να σημαίνει κάτι -καλό- στην τελική. Το θέμα είναι πως αυτές τις σκέψεις τις κακές δεν ξέρω πως να τις κοντρολάρω και αυτό έχεις σαν αποτέλεσμα κάθε μέρα να νομίζω πως κάτι γίνεται από πίσω μου, πως έχει ξενερώσει, πως είμαστε όπως πριν λίγο καιρό και αυτές οι σκέψεις δεν σταματάνε με την καμία ακόμα και όταν της το είχα πει στα μούτρα αν θέλει να μην μιλάμε γιατί έχει ξενερώσει. Η απάντηση ήταν να με βρίσει γιατί λέω χαζομάρες. :cool: Σκέφτηκα αρκετές φορές να φύγω πάνω απ'όλα γιατί κάνω κακό στον εαυτό μου αλλά μετά το ξανασκέφτομαι και λέω πως ίσως υπάρχει κάτι δυνατό εδώ και δεν θέλω να το χαλάσω. Αυτά τα λίγα λοιπόν. Συγγνώμη αν σας κούρασα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mε τον πρωην της τι γινεται δηλαδη? δεν καταλαβα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Mε τον πρωην της τι γινεται δηλαδη? δεν καταλαβα.
    Είχαν ενάμιση χρόνο σχέση. Χώρισαν όταν άρχισα να μιλάω εγώ μαζί της. Απλά προσπαθεί να τα ξαναβρεί μαζί της με διάφορους τρόπους. Όπου την πετυχαίνει προσπαθεί να της μιλήσει και να την πείσει. Εντάξει τώρα το τι γίνεται ή έγινε με τον πρώην δεν πιστεύω να έχει σημασία. Αυτό το ζήτημα το κανονίζω.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε το διαβασα ολο γιατι βαριομουν αλλα οταν λες οτι εισαι καχυποπτος κ δε γνωριζεις αν αυτο που συμβενει ειναι αληθεια η ψεμα κατι μου θυμιζει το ολο σεναριο...
    ξερεις τι ακριβως φταιει? το οτι εσυ γενικα δε δινεσαι στους ανθρωπους κ δε τους πλησιαζεις κ για αυτο το λογο κ δε τους πιστευεις οτι σε εχουν πλησιασει οι ιδιοι πραγματικα για αυτο υποψιαζεσε τα παντα.
    κ αυτο που ελεγες με το φοβο πραγματι το ειχα παρατηρισει...
    στα υπολυπα να σου πω που γραφεις δε βγαζω ακρη...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θελω να πω τι σημαινει οτι ο πρωην εχει γινει τσιμπουρι. Την παιρνει τηλεφωνο? μιλανε εξω αμα βρεθουνε ή στο φβ ή αλλου?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε το διαβασα ολο γιατι βαριομουν αλλα οταν λες οτι εισαι καχυποπτος κ δε γνωριζεις αν αυτο που συμβενει ειναι αληθεια η ψεμα κατι μου θυμιζει το ολο σεναριο...
    ξερεις τι ακριβως φταιει? το οτι εσυ γενικα δε δινεσαι στους ανθρωπους κ δε τους πλησιαζεις κ για αυτο το λογο κ δε τους πιστευεις οτι σε εχουν πλησιασει οι ιδιοι πραγματικα για αυτο υποψιαζεσε τα παντα.
    κ αυτο που ελεγες με το φοβο πραγματι το ειχα παρατηρισει...
    στα υπολυπα να σου πω που γραφεις δε βγαζω ακρη...
    Τόσο μπερδεμένα τα έγραψα; Συγγνώμη με συνεπήρε.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θελω να πω τι σημαινει οτι ο πρωην εχει γινει τσιμπουρι. Την παιρνει τηλεφωνο? μιλανε εξω αμα βρεθουνε ή στο φβ ή αλλου?
    Πάει στο σπίτι της και κάνει κακό χαμό να βγει έξω η κοπέλα να της μιλήσει. Την παίρνει τηλέφωνο μεθυσμένος. Βέβαια τέτοια σκηνικά έχουν να γίνουν κανένα μήνα τώρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Με την ζηλεια σου , αργα η γρηγορα , θα την ξενερωσεις . Και μην πιστευεις οτι σου λεει . Σχηματισε την δικη σου αποψη , και πορευσου αναλογως .
    Last edited by Macgyver; 09-06-2015 at 16:36.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Με την ζηλεια σου , αργα η γρηγορα , θα την ξενερωσεις . Και μην πιστευεις οτι σου λεει . Σχηματισε την δικη σου αποψη , και πορευσου αναλογως .
    χαχαχαχα..
    +1000
    επισης, οταν δεν θελεις καποιος να σου τηλεφωνει, υπαρχουν πολλοι τροποι να τον κοψεις..

Similar Threads

  1. απιστευτα νευρα κρισεις πανικου και φοβος για πιο σοβαρες αθενιες..
    By ντολορ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-2013, 00:19
  2. αληθεια το ξερετε οτι ζουμε σε μια χωρα με απιστευτα καλο καιρο?
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 28-05-2013, 02:02
  3. απιστευτα πραγματα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2012, 16:54
  4. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 20:10
  5. ζηλευω απιστευτα την κοπελα μου!!τι να κανω??
    By skeeter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-08-2010, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •