μήπως είμαι σεξομανής?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    25

    μήπως είμαι σεξομανής?

    έχω ένα πρόβλημα κάποιους δεν θα τους ανησυχούσε κάτι τέτοιο εγώ όμως δεν ξέρω πλέον είναι κάτι που με προβληματίζει είμαι 19 χρόνον και σκέφτομαι μονο το sex την μεγαλύτερη διάρκεια τις ημερες πολλές φορες φέρνω και εγώ τις καταστάσεις έτσι με κάποια κορίτσια για να καταλήξουμε εκεί και δεν ξέρω άμα είναι πρόβλημα η όχι.και σκέφτομαι πόλη και την κολλητοί μου δεν έχουμε κάνει τίποτα είμαστε από παιδιά φίλη και δεν θέλω να χαλάσει η φιλια μας για κάτι τέτοιο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπα , απλως εισαι 19 χρ. ! καλυτερα σεξομανης , παρα οτιδηποτε αλλο σε - μανης .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μπα , απλως εισαι 19 χρ. ! καλυτερα σεξομανης , παρα οτιδηποτε αλλο σε - μανης .
    συγνωμη μαγκ αλλα θα διαφωνησω. οτιδηποτε υπερβολικο "-μανης" μπορει να φερει προβληματα! (δηλαδη ακομη και το να αγαπας ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ μπορει να οδηγησει σε εξαρτημενες, πιεστικες καταστασεις..κ.ο.κ).

    γενικως μετρον αριστον που λεει και ο Αριστοτελης :)

    τωρα μελος νομιζω πως λογω ηλικιας ειναι δυσκολο να προσδιορισεις αν εχεις ξεφυγει του οριου.
    παντως ακομη κι αν εχεις πολλες σεξουαλικες ορμες, οπως λες, καλυτερα να ρυθμιζεις την συμπεριφορα σου και να μην τις εκδηλωνεις σε ακαταλληλα προσωπα. αυτο νομιζεις μπορεις να το κανεις?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αγαπητη psy , συμφωνω οτι παν μετρον αριστον , το ναγαπας υπερβολικα κρυβει καποια ψυχοπαθολογια , οπως και οποιαδηποτε εξαρτηση . Τωρα φυσικα δεν μπορω να εκτιμησω αν το παιδι εχει ξεφυγει απ το οριο , αλλα ποιος οριζει το οριο ? αμα δεν λυσσαξεις στο σεξ στα 19 , ποτε θα το κανεις ? δεν νομιζω οτι το παιδι την πεφτει παντου , μην τον κανουμε και δρακο !! το να κανεις σεξ και με καμμια φιλη σου , ( οχι εσυ psy ) δεν χαλασε ο κοσμος .
    Οταν λεω καλυτερα σεξομανης , παρα οτιδηποτε - μανης , εννοω ναρκομανης , αλκοολομανης , νικοτινομανης , κομπιουτερομανης , εργασιομανης , δεν μουρχονται αλλα . Αμα μου τολεγε καποιος 30αρης η 40αρης , θα σημαινε προβλημα , αλλα στα 19 σου , βραζει το αιμα σου , ε ? αν βεβαια σκεφτεσαι μονο αυτο και οχι το μελλον σου , παλι ειναι προβλημα . Ξερω γω , τι να πω ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,824
    μονο μονος σου μπορεις να απαντησεις σε αυτο το ερωτημα.
    νομιζω οτι αν προσπαθεις να κανεις σεξ για να αυτοεπιβεβαιωνεσαι,τοτε εχεις προβλημα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,168
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Κι εμείς στην ηλικία του ειχαμε απίστευτες ορμές (σεξομανείς κατά τον θεματοθετη) με τη διαφορά ότι τις κρατούσαμε, δλδ τις καταπίεζαμε, μέσα μας και λόγω χαρακτηρα αλλά και λόγω κοινωνικών συνθηκών. Καλύτερα να τις εκδηλώνει, όπου υπάρχει, έστω λίγο, πρόσφορο έδαφος, παρα να του μείνει το απωθημένο και η αυτοικανοποίηση. Έτσι θα του ειναι πιο προσφορο το έδαφος στη συνέχεια για σοβαρες γνωριμίες.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    δεν υπαρχει νομιζω αντρας που στα 19 του δεν σκεφτοταν συνεχως το σεξ, αν αυτο ειναι σεξομανια τοτε ειμασταν ολοι σεξομανεις στα 19 μας.
    Λογω ηλικιας, μην αγχωνεσαι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,074
    Quote Originally Posted by Anonymous :/ View Post
    έχω ένα πρόβλημα κάποιους δεν θα τους ανησυχούσε κάτι τέτοιο εγώ όμως δεν ξέρω πλέον είναι κάτι που με προβληματίζει είμαι 19 χρόνον και σκέφτομαι μονο το sex την μεγαλύτερη διάρκεια τις ημερες πολλές φορες φέρνω και εγώ τις καταστάσεις έτσι με κάποια κορίτσια για να καταλήξουμε εκεί και δεν ξέρω άμα είναι πρόβλημα η όχι.και σκέφτομαι πόλη και την κολλητοί μου δεν έχουμε κάνει τίποτα είμαστε από παιδιά φίλη και δεν θέλω να χαλάσει η φιλια μας για κάτι τέτοιο
    πως να το πω κομψα.....
    οι ανδρες απο 17 μεχρι 25 θα πηδουσαν και ζομπι, αν τους καθοταν....:rolleyes: δεν χρειαζονται αλλα προσοντα.
    ειναι απολυτα φυσιολογικες οι ορμες που νοιωθεις. τωρα το τι θα φιαξεις και τι θα χαλασεις στις σχεσεις σου εξαιτιας τους, ειναι στο χερι σου.
    σκεψου και πραξε.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Ρε ψεύτες δηλαδή τώρα δεν είστε σεξομανείς; Ο άντρας δεν έχει ηλικία σε αυτό το πράγμα, μελέτες και μελέτες έχουν αποδείξει ότι την ημέρα κατά μέσο όρο ο άντρας σκέφτεται τουλάχιστον 20 φορές το σεξ και το νούμερο νομίζω είναι μικρό. Δεν θα ήσουν φυσιολογικός αν έλεγες ότι δεν το σκέφτεσαι......

    Ελάτε αδέρφια μου ούγκα ούγκα πάμε για πολιορκία

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Anonymous :/ View Post
    έχω ένα πρόβλημα κάποιους δεν θα τους ανησυχούσε κάτι τέτοιο εγώ όμως δεν ξέρω πλέον είναι κάτι που με προβληματίζει είμαι 19 χρόνον και σκέφτομαι μονο το sex την μεγαλύτερη διάρκεια τις ημερες πολλές φορες φέρνω και εγώ τις καταστάσεις έτσι με κάποια κορίτσια για να καταλήξουμε εκεί και δεν ξέρω άμα είναι πρόβλημα η όχι.και σκέφτομαι πόλη και την κολλητοί μου δεν έχουμε κάνει τίποτα είμαστε από παιδιά φίλη και δεν θέλω να χαλάσει η φιλια μας για κάτι τέτοιο
    Μιας και απο οτι λες εχεις επαφη με καποια κοριτσια προσπαθησε να μοιραστεις μαζι τους κοινες ανησυχιες δραστηριοτητες γενικα διασκεδαση .... προσπαθησε να νοιωσεις μαζι τους ανετα και εκει θα το δεις αν τελικα συνεχιζει ολο αυτο και πιστευεις οτι δεν σε αφηνει να δημιουργησεις σταθερες σχεσεις η σχεση με το αντιθετο φυλο τοτε ισος ..ισος πισω απο αυτο που λες να υπαρχει κατι αλλο ...τι? κανεις δεν θα ξερει καλητερα απο εσενα ... και αν τελικα ειναι η δεν ειναι προβλημα και μιλησε στην κολητη σου φιλη αν μπορεις για το τι νοιωθεις οπως σου βγει

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  3. μηπως ειμαι αχαριστος???
    By αχαριστος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 28
    Last Post: 25-06-2008, 14:31
  4. μηπως ειμαι αλκοολικη?
    By ferro in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 29
    Last Post: 12-10-2007, 12:41
  5. Μηπως ειμαι λαθος
    By stratosdr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 19-10-2006, 18:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •