bespar
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: bespar

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    116

    bespar

    καλησπέρα,

    τι άποψη έχετε για τα bespar?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Καλό φάρμακο αν σε πιάσει. Δε δουλεύει σε όλους.
    Σε εμένα δούλεψε μόνο σε συνδυασμό με ssri.
    Επιδρά και αυτό ελαφρά στη σεροτονίνη άρα στην ουσία πάρε καλύτερα αντικαταθλιπτικά...

    Σαν επαύξηση σε αντικαταθλιπτικό αν έχει κάποιος την άνεση αξίζει ώστε να κρατάς την δόση του αντικαταθλιπτικού χαμηλά (άρα και τις παρενέργειες) και βοηθάει και το μπεσπάρ...

    Ωραίο χάπι πάντως. Μου είχε φτιάξει την διάθεση. Καθόλου παρενέργειες και μου είχε δώσει μια πολύ πολύ θετική στάση. Πολύ θα ήθελα να το παίρνω ακόμα αλλά είναι πανάκριβο ακόμα και αν το συνταγογραφήσεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    για τους πανικους-φοβιες ακαταλληλα.
    προσωπικα δεν μου μειωσαν ουτε στο ελαχιστο το αγχος.
    στο χαρτι οδηγιων εγραφε οτι εδεικνυνται μονο για γενικευμενη αγχωδη διαταραχη.
    το καλο ειναι οτι δεν ειναι εξαρτησιογονα οπως οι βενζοδιαζεπινες ας πουμε
    την νορεπινεφρινη παντως δεν στην ριχνουν
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ουτε σεμενα κανει κατι το bespar , ουτε το αγχος μειωνει , μονο την ορεξη μου ανοιγει , αφου , καμμια φορα αν εχω δυσπεψια , παιρνω ενα , και χωνευω !!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Εμ υδροχλωρική βουσπιρώνη είναι...
    Βοηθά λογικά τα πεπτικά οξέα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Καλό και αυτό για όσους το άγχος βγαίνει στο στομάχι! Πάντως γενικά είναι ελαφρύ τουλάχιστον 3τη μέρα για να πιάσουν λέει η παθολόγος της γειτονιάς.. Πάντως σε όσους πιάνει είναι τυχεροί γιατί δεν επιβαρύνει τον οργανισμό τόσο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Εγώ πρώτη φορά το ακούω, αγχολυτικό πρέπει να είναι από ότι κατάλαβα, αλλά έτσι όπως το περιγράφουν τα παιδιά μάλλον για το στομαχόπονο κάνει! Αχ βρε παιδιά αχρείαστα τα φάρμακα! Εμένα μου έδωσε ένας γιατρός laprasol για τα γαστρικά οξέα και έκανα τυχαία εξετάσεις και είχαν πάει οι τρανσαμινάσες στα ύψη! Φυσικά το έκοψα και μια χαρά είναι το στομάχι μου. Βέβαια περιόρισα κάτι που ήταν η βασικότερη αιτία που είχα καούρες την αγαπημένη μου σοκολάτα! κλαψ κλαψ σνιφ σνιφ. Εγώ Μάρω θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με το μαγνήσιο και τις πολυβιταμίνες. Επίσης η βαλεριάνα είναι επίσης κατά του άγχους και άλλα βότανα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Ναι ελαφρύ αγχολυτικό είναι.. το laprazole ούτε να το ακούω δε θέλω μου το είχε δώσει 1γαστρεντερολόγος επειδή λέει έχω γοπ λόγω των πολλών αερίων από του στόματος.. και από τότε ξεκίνησαν απανωτά οι έκτακτες και δεν μπορώ να ηρεμήσω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης. Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    λάθος το έγραψα ? τέλος πάντων εμένα αυτό το laprazole μου το έγραψε για ένα χρόνο ο αγαπητός γιατρός και μάλιστα μου είχε πει και πρωι βράδυ!!!! φυσικά δεν ξαναπάτησα! εννοείς ότι έχεις ταχυκαρδία?
    Last edited by Aeon; 14-06-2015 at 16:44.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    εμένα για 1μήνα είχε πει πρωι βράδυ... ε όχι και χρόνο. Έχει 2μήνες που έγινε αυτό το σταμάτησα και μετά τρεις μέρες σταμάτησαν και οι έκτακτες βέβαια μέτα από λίγο καιρό ξανά και ξανά πάντως πρώτη φορά με επισκέφθηκαν με το αγαπητό αυτό χάπι. Όχι ταχυκαρδί έκτακτες καρδιακέ συστολές

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    καπνίζεις? πίνεις καφέ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Τίποτα δεν κάνω την πιο υγιεινή διατροφή μάλιστα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    αγόρι είσαι ή κορίτσι? μάλλον κορίτσι είσαι και είσαι μόλις 26 ε? Είσαι πολύ μικρή για να έχεις κάτι παθολογικό σίγουρα φυσικά θα έχεις παει σε καρδιολόγο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Κοπέλα είμαι ναι, έχω πάει σε ένα κάρο γιατρούς έχω πρόπτωση μιτροειδούς βαλβίδας που είναι 1σύνδρομο που το έχει πάρα πολύς κόσμος και είναι 99% ασυμπτωματικό αλλά πολλές φορές κάνει έκτατες αλλά αυτό που βιώνω εγώ δε συνολικά δε νομίζω να έχει σχέση. Όλοι το αποδίδουν στο ψυχοσωματικό το οποίο με δυσκολία αποδέχομαι..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Δεν είναι τίποτα αυτό, κατάλαβα! Κι εγώ έχω ζαλάδες που κι εγώ δύσκολα αποδέχομαι ότι είναι ψυχοσωματικό αλλά έχουν περάσει δυο χρόνια κι ακόμα τις έχω οπότε λέω αν είχα κάτι σοβαρό τώρα θα είχα πεθάνει κι έτσι ξεχνιέμαι!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. bespar
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-08-2011, 05:08
  2. bespar
    By coyotaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-2009, 17:39
  3. Xanax Vs Bespar
    By katoikos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 16
    Last Post: 16-08-2009, 02:40
  4. Bespar και Xanax
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 25-05-2009, 11:01
  5. Bespar κανείς ;
    By ΛΙΛΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2008, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •