διαγνωστικά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10

    διαγνωστικά

    για σας διαγνωστικά από τον γιατρό μου με ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή...δεν περνώ χάπια γιατί δεν ήτανε τόσο έντονο! αλλα το τελευταίο καιρό με πιάνει πιο έντονα από τότε που άρχισα να πηγαίνω στο ψυχιατρο..,,τώρα με πιάνει σχεδόν κάθε meraa χάνω πολλά σημαντικά πράγματα για την ζωή μου είμαι 20 χρόνον φοιτήτρια...και ο ψυχιατρο μου δεν ξέρω δεν με καλύπτει ! παλιά πήγαινα σε Ψυχολογώ ήτανε διαφορετικά! με βοήθησε..δεν αντέχω άλλο με ταλαιπωρεί θέλω μια καλή ζωή.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα σου μελος κ εγω δηλωνω ασθενης απο ιδψ απο οταν θυμαμαι τον εαυτο μου η ιδψ ειναι παντα αποτελεσμα συσωρευμενου στρες το οποιο το διοχετευεις στο να κανεις εμμονες επαναλαμβανομενες σκεψεις κ τελετουργιες για την προσωρινη εκτονωση αυτου του στρες το οποιο βεβαια επανερχεται δριμυτερο προσωπικα δεν εχω καταφερει να εξαλειψω την ιδψ για την ωρα ειναι ομως σημαντικο να αναγνωριζεις την πηγη αυτου του στρες κ να το καταπολεμησεις κ εγω στρεσαρομαι εντονα για ενα δυο θεματα οταν καλυτερευσουν οι συνθηκες στην ζωη μου κ εκπληρωσω αυτο το οποιο θελω ευελπιστω οτι θα περιοριστει κ η εκδηλωση της ιδψ εχω δημοσιευσει κ ενα σχετικο αρθρο στο φορουμ της ιδψ βρες το ετσι κ θελεις καλο σου κουραγιο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    πρεπει να βρεις εναν θεραπευτη που θα σε καλυπτει ασχετως αν ειναι ψυχο-λογος/ιατρος...
    ο,τι και να ειναι αν δεις οτι κατι δεν παει καλα οφειλεις να του το πεις (μην ντραπεις δηλαδη) κι αν ακομη δεν νιωθεις καλυμενη καλυτερα να σταματησεις..
    ο προηγουμενος ψυχολογος σου δεν βρισκεται στην πολη που φοιτεις?
    αλλαξεις γιατι ηθελες καποια φαρμακευτικη αγωγη ή σου ειπαν οτι την χρειαζεσαι?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10
    σε ευχάριστο για την απάντηση σου ...είναι δυσκολο
    αυτό το οποιο έχουμε ..θα το δω σε ευχάριστο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    10
    ο προηγούμενος ξιχολογος πήγαινα παλιά είναι σε άλλη πολύ ..δεν μπορώ να του το πω αυτό gt είμαι σε ένα κέτρο γραμμένη k το κάνει δωρεάν γιατί κάνει κάτι σαν προσφορα στο κέτρο αυτό

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...BF%CF%85%CF%82! Καλησπερα σου μελος το βρηκα κ στο στελνω τωρα καλη δυναμη προσπαθησε να δεις το θεμα του στρες κ πως θα περιοριστει

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •