sinithes fainomeno psixwsis ala thelw kai ales gnwmes
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    sinithes fainomeno psixwsis ala thelw kai ales gnwmes

    sas exei simbei na milan oi aloi kai na nomizete oti apeythinonte me kata kapoio tropo se sas? to kserete oti milane metaksi tous, esas den sas kseroun kan, mporei na briskonte dipla sou mporei kapoios na fwnaksei apo makria ki omws afta pou tha poun epireazoun olokliro to einai sas. telika ti einai alitheia? to exete biwsei toso entona pote? mpainoume se thewria metafisikis edw pera? ti ginete? thelw apopseis

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Σύμπτωμα είναι, το λες και μόνος σου στον τίτλο. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι αληθινό, αν και το 'χω νιώσει. Γενικά βαρέθηκα μ' αυτή την κωλοασθένεια και την κωλοζωή, περιμένω πως και πως να γίνω καλά, κουράστηκα.

  3. #3
    pillow poso kairo trabiese me farmaka?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    13 χρόνια αλλά την ασθένεια την είχα πολύ πολύ νωρίτερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ναι είναι σύμπτωμα.Δεν πιστεύω στο μεταφυσικό αν και πολλά συμπτώματα της ψύχωσης έχουν κάτι το μεταφυσικό.Απλά το μυαλό μας παίζει παιχνίδια.Φεύγει με τον καιρό.Το είχα στην αρχή και νόμιζα πως όλος ο κόσμος άφηνε υπονοούμενα για μένα στις συζητήσεις του και ότι μου ασκούσε κριτική.Αρκετά βασανιστικό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #6
    ne re file auto akribws prospathousa na eksigisw einai basanistiko pia. elpizw na figei to grigorotero. pillow giati den sou exoun figei akoma ta symptwmata?(rwtaw apo apti periergeia)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Ναι είναι σύμπτωμα.Δεν πιστεύω στο μεταφυσικό αν και πολλά συμπτώματα της ψύχωσης έχουν κάτι το μεταφυσικό.Απλά το μυαλό μας παίζει παιχνίδια.Φεύγει με τον καιρό.Το είχα στην αρχή και νόμιζα πως όλος ο κόσμος άφηνε υπονοούμενα για μένα στις συζητήσεις του και ότι μου ασκούσε κριτική.Αρκετά βασανιστικό.
    Αυτό το 'χω κι εγώ, νομίζω όμως τις περισσότερες φορές πως τα σκέφτονται από μέσα τους.

    Quote Originally Posted by Χρήστος, View Post
    pillow giati den sou exoun figei akoma ta symptwmata?(rwtaw apo apti periergeia)
    Γιατί έχω αλλάξει τα χάπια 100 φορές και δεν με πιάνουν τώρα. Επίσης την ασθένεια την έχω πολλά χρόνια και είναι πιο δύσκολο να φύγει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ένα συχνό σύμπτωμα είναι να αισθάνεσαι πως ο κόσμος περιτριγυρίζεται γύρω από εσένα.Νομίζεις ότι όλοι ασχολούνται με την πάρτυ σου,ενώ το λογικό είναι ότι ούτε που σε γνωρίζουν και δεν είσαι ούτε ο χειρότερος άνθρωπος στον πλανήτη ούτε ο Μεσσίας.
    Από προσωπική μου εμπειρία πιστεύω αυτές τις σκέψεις ότι οι άλλοι με σχολιάζουν και αφήνουν υπονοούμενα ,τις είχα γιατί είχα αποδομήσει το Εγώ μου.Βρισκόμουν σε σύγκρουση με τον εαυτό μου και έβλεπα μόνο τα ψεγάδια του και ότι αρνητικό πίστευα πως είχα εκείνη την περίοδο.Η αλήθεια είναι ότι μόνο αρνητικά έβλεπα κ πίστευα πως είμαι ο χειρότερος άνθρωπος στον κόσμο κάτι που δεν ίσχυε.
    Γενικά αυτή η πάθηση είναι των άκρων και αφήνει τα σημάδια της στο πως βλέπεις τον εαυτό σου και πως αλληλεπιδράς με τους γύρω σου.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Το ειχα και εγω αλα οταν ημουν σε τραγικη κατασταση, με το που αρχισεις να παιρνεις φαρμακα θα πρεπε να υποχωρουν αυτα τα σημαδια. Εαν εχεις αρχισει φαρμακα και εχεις ακομα τετοια συμπτωματα, καλυτερα αλαξε φαρμακο...
    Το καλυτερο πραμα να κανεις οταν εχεις ψυχωση ειναι να παιρνεις τα φαρμακα σου και να κανεις αυτο που πραγματικα αγαπας, πχ εγω φτιαχνω μουσικη και γραφικα. Σιγουρα θελει χρονο, αλα θα γινεις καλα. Μη το βαζεις κατω και κανε υπομονη, ειναι μονο λιγες κακες μερες στη ζωη σου.

Similar Threads

  1. Prospa8w na voh8hsw mia filh mou...8elw gnwmes...
    By ZWH33 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-04-2015, 01:25
  2. thelw na vrisw
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 02-06-2012, 15:15
  3. Thelw na pethanw!!!!!!!
    By death in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2011, 21:36
  4. thelw na milhsw sthn melene
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-2010, 15:25
  5. Thelw thn voithia sas...
    By Evita in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2007, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •