Sos βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    9

    Sos βοηθεια

    Βοηθεια οι δικοι μου θελουν να με κλεισουν σε ψυχιατρείο.
    Δεν φτανει που μου ασκουν ψυχολογικο πολεμο,κ μου σπανε συνεχεια τα νευρα,μ λενε να παω σε ψυχιατρείο.Μ λενε πως οτι και να μου κανουν εχουν δικαιωματα πανω μου γιατι ζω στο σπιτι τους,κ δν εχω καν δικαιωμα ακουσον ακουσον να νευριαζω.Ανθρωπος ειμαι με συναισθηματα,μακαρι ν μουν αναισθητη.Ψαχνω για δουλεια,τρεχω σε συνεντεύξεις,δεν με περνουν οι εργοδοτες,εσυ φταις μ λενε.Δεν ειμαι παντρεμένη,εσυ φταις λένε,λες κ μ νοιαζει.εμενα ν παντρευτώ.Η μανα μ εχει ενα.σπιτι ανω κατω,το καθαριζω,το τακτοποιω το κανει χαλια σε μενα ριχνουν ευθύνες,δεν προσφερεις μ λενε.Δεν τ ξερα να.μαι με ενα ξεσκονοπανο στο χερι ή καθε φορα που παραταει τα πραγματα απο δω κ.απο κει η μανα μ να μαι απο πισω κ να τα μαζεύω.Τη νυχτα ο πατερας μ αν δεν.παει.2 η ωρα,δεν κοιμαται κ βλεπεει τηλεοραση δυνατα κ δεν μπορω ν κοιμηθω,κ με πιανει υπερενταση μετα κ μ παραπονιέται οτι δν ξυπναω νωρις..(πως να ξυπνησω αφου δν μ αφηνει να κοιμηθω).Σκεφτομαι να αυτοκτονησω ειλικρινά,αλλα δεν ειναι φυσικα λυση αυτο,γιατι αυτο θελουν φυσικα αφου με μισουν δεν.εξηγειται αλλιως!Τι να κανω που οσο και αν.προσπαθω δεν φτιαχνει η ζωη μου?Προς το παρον χτυπαω συνεχεια τ κεφαλι μου,που θα.παει θα το σπασω,δεν θελω να ζω αλλο ετσι.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    κατσε για να μποροεσουν να σε κλεισουν σε ψυχιατρειο θα πρεπει να σε καταγγειλουν στον ειδαγγελεα της περιοχης σου οτι χρηζεις αναγκης νοσηλειας σε ψυχιατρικη κλινικη και δεν ειναι δυνατον να το αντιληφθεις αυτο μονη σου... αν και εστω το κανουν, και πας εκει και δεν βρουν κατι και απλα τους εξηγησεις οτι ηταν λογο του οτι υπαρχει μια εχθροτητα μεσα στην οικογενεια θα μπορεσεις να φυγεις...

    κατα τα αλλα γιατι τους ανεχεσαι? οταν μενεις σε ενα σπιτικο, το οποιο δεν διευκρινιζεις αν ειναι το πατρικο σου το οποιο δεν σε προσφερει θαλπωρη παρα μονο αγαναχτιση και τα λοιπα, ψαξου να πας να μεινεις καπου αλλου... ενα μικρο δικο σου! δεν ξερω τωρα για την επαγγελματικη σου εξελιξη αν θα πρεπει να ψαχτεις και σε αλλες δουλειες.. δηλαδη ψαχνεις μονο πανω σε ενα συγκεκριμενο ειδος? καλυτερα ειναι να εχεις τις κεραιες σου ανοιχτες και να εισαι ετοιμη για οποιαδηποτε εργασια...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    9
    Δυστυχως ειναι οι γονεις μου.Κ γω θελω να φυγω χτες κιολας,αλλα οταν παω σε συνεντεύξεις δεν με περνουν κ ψαχνω παντου αλλα με μισθό,απτην αλλη υπαρχουν φορες που προτου στειλω καποιο βιογραφικό σκεφτομαι αρνητικά δυστυχώς.Α λεω δεν θα με παρουν,παλι θα ναι χωρις μισθό,δεν θα με αφησουν να κοιμηθω και δν θα μπορω να ξυπναω να μαι στην ωρα μου στη δουλεια κ θα με διωξουν.Κ το κακο ειναι πως ετσι οπως την εχουν κανει την αγορα εργασιας με τις συμβασεις δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει και δεν θα μπορω να βρω εργασια κ μολις τη βρω αντε γεια σας παραταω κ φευγω.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    49
    Είναι τρομερό αυτό που σου συμβαίνει.
    Και πρέπει να αλλάξει. Για σένα.
    Στις συνεντεύξεις όταν πας να δείχνεις άνετη και όχι απελπισμένη.
    Έχεις δεχτεί τόσο καταπίεση σε σημείο να "βολευεσαι" με το να είσαι το θύμα.
    Άλλαξε το. Μακάρι να μπορούσε να αλλάξει από την μια μέρα στην άλλη αλλά δεν γίνεται. Γι'αυτό κάνε μικρά βήματα. Αρχικά φτιάξε τον εαυτό σου, κάνε πρόβες στον καθρέπτη για να βρεις μια καλή εικόνα για σένα. Κάνε ένα καλό βιογραφικό να μένει στον εργοδότη.
    Ή ακόμα μπορείς να κάνεις και το άλλο. Τώρα ξεκινούν οι συνεντεύξεις για σεζόν. Υπάρχουν πολλές εργασίες οι οποίες σε προσφέρουν διαμονη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •