ευρεση συντροφου ποσο ευκολη υποθεση΄απο ατομο με ιψδ κ οχι μονο΄΄
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    ευρεση συντροφου ποσο ευκολη υποθεση΄απο ατομο με ιψδ κ οχι μονο΄΄

    εχω απογοητευτει παρα πολυ .θελω εναν συντροφο και νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει .προσφατα αποφασισα να κανω κατι με ενα παιδι κ παλι δν τα καταφερα και προσπερναω πολλα εμποδια του εαυτου μ για να το κανω αυτο και παραολα αυτα παλι χαμενη κ μονη βγαινω .θελω καποιον να με στηριζει και δν βρισκω!τελικα ποσο δυσκολο ειναι να ζεις σαν φυσιολογικος ανθρωπος οταν δν εισαι; γενικα ποτε δεν εβρισκα και πολλα ατομα να ταιριαζω μεχρι οταν μπηκα στο πανεπιστημιο που συναντησα ολα αυτα π ηθελα σ κοπελες για φιλες...ομως καταλαβα αργοτερα οτι κ αυτες δν ηταν τελειως φυσιολογικες για αυτο ταιριαζα!και αναρωτιεμαι μηπως πρεπει να βρω ατομα που εχουν καποιο προβλημα σαν εμενα ...γτ καλως η κακως............οι αλλοι ανθρωποι ζουνε κανονικα τη ζωη τους και δεν μπορουν να με νιωσουν!αλλα εγω τσαντιζομαι!γτ κανω τοσες υποχωρησεις ενω ειμαι ενοχικη δεν θελω να βρω συντροφο κανω τοσο μεγαλη προσπαθεια και τιποτα δεν παει καλα στο τελος και νιωθω αδικημενη παλι ξανα κ ξανα εχω νευριασει μαζι μου που δν μπορω να ζησω τιποτα γτ ειμαι κολλημενη κ κανω τοσες υποχωρησεις κ ερχεται ο αλλος και με στεναχωρει κ αυτος .λες και δν αρκει η στεναχωρια π εχω φαει π παιδευω τον ευατο μ...γ αυτο δεν εχω αλλη επιλογη επισης απο μικρη ειχα κολληματα με την θρησκεια δεν ηθελα να κανω σχεση πριν τα 27 κτλ κ ηθελα να ειμαι μονογαμικη κ ξεπερασα ολα αυτα κ παλι τιποτα δεν παιρνω κανεις δν το εκτιμαει κ βεβαια γτ ποιος θα καταλαβει μια "κολλημενη" .γ αυτο σκεφτηκα οτι η μονη λυση ειναι...να βρω απο εδω κανενα αγορι που να εχει ιδια θεματα μ εμενα γτ εκει εξω θα στεναχωριεμαι συνεχεια.και να πεις οτι δν ειμαι κ ωραια ειμαι ομορφη καλη ειμαι δλδ δλδ...αν ημουν κ τελειως χαλια δν θα χα ελπιδα ολοι σ αυτον τον κοσμο ειναι ψευτικοι .η μαλλον εχουν ζωη κ δν χρειαζεται να ειναι αληθινοι καμουφλαρουνται κ κανουν οτι γουσταρουν εγω ομως δν μπορω!!!θελω ενα καλο παιδι και δν βρισκω ειμαι κ διστακτικη κ θελω κ ο αλλος να με καταλαβαινει .τα γραφω εδω γτ δν αντεχω αλλο!πραγματικα σκεφτομαι και να αυτοκτονησω κ οχι για τα αγορια χεστηκα αλλα επδ εχασα τον εαυτο μ!ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ παρηγορια και τρωω πορτα κ ειμαι τοσο ευαισθητη δεν μπορωωω αλλο!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τελικα ποσο δυσκολο ειναι να ζεις σαν φυσιολογικος ανθρωπος οταν δν εισαι;
    τι ενοεις δηλαδη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ποσο χρονων εισαι δεν αναφερεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ο τροπος που το προσεγγιζεις το ολο θεμα ειναι καπως "κολλημενος".ετσι φαινεται, αλλα και εσυ η ιδια το λες οτι εχεις θεματακια με τον εαυτο σου τα οποια δεν ελυσες.εχω παρομοιο προβλημα με σενα.απ οτι καταλαβα ομως μεχρι τωρα ,το προβλημα δεν ειναι οι αλλοι, ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος.οταν ξερουμε τι θελουμε και οταν παταμε γερα στα ποδια μας μπορουμε να κανουμε τα παντα..απο σχεσεις μεχρι θαυματα.και οχι να κλαιμε τη μοιρα μας.αυτα τα λεω και στον εαυτο μου..γιατι αρχισα να παταω στα ποδια μου,γιατι ειχα αναλωθει ..αστο..και τα πιστευω πλεον!
    επικεντρωσου σε σενα.κανεις δε μας στεναχωρει δε μας εκμεταλλευεται αν ΕΜΕΙΣ δεν του το επιτρεψουμε.αυτα με αγαπη και με λιγα λογια..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα κολληματα που τρως δηλ ποια ειναι? που μπορει να δυσκολευουν κ εναν αλλο οταν σε γνωριζει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    εγω θα σ προτεινα να λεσ τι σ ενοχλει και να μην κανεισ το λαθοσ να κανεισ υποχωρησεισ χωρισ να στο ζητησουνε
    για τον εξησ απλο λογο δεν υπαρχει συνταγη που την ακολουθεισ και πετυχαινει μετα απο καιρο θα καταλαβεισ ειναι τι εχεισ μεσα σου
    φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τα κολληματα που τρως δηλ ποια ειναι? που μπορει να δυσκολευουν κ εναν αλλο οταν σε γνωριζει.
    σε ποιον αναφερεσαι?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    23 χρονων ειμαι..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Βασικα γενικα εχω κολληματα και φαινεται ...δεν ξερω θελω να μην αδιαφορει γταλλες φορες αλλο μπορει να εννοω και δν θελω να μ απορριπτει θελω να μαι βλεπει σοβαρα .αναφερομαι ομως γενικα οτι εχω ιψδ και αυτο επηρεαζει τοντροπο π σκεφτομαι

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Το ξερωαυτο και πιστευω οτιειναι το βασικοτερο .ομως αν δεν μπορεις να γινεις καλα;; τι θα γινει θα μεινεις για παντα μονη; δν μπορει κανεις να σ στηριξει;;;δλδ ελεος

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Επισης ειμαι κ εγωιστρια θελω οπως τ θελω να γινονται δλδ ρομαντικα τα πραγματα .να θελει πολυ να μ δεικ οχι να τον παρακαλαω γτ μεμετα σπαζομαι κ ξενερωνω αλλα επδ θελω να βρω μια σχεση νευριαζω κ μ αυτον κ μ εμενα κ εξακολουθω να περιμενω ανταποκριση !εχω γενικα θεματα πολλα ..αλλα πραγματικα μπορω να δωσω πολλα αλλα δν ξερω πως ν βερθω κ τσακωνομαι συνεχεια ισως επδ δν ειμαι οπως παλια πουμπορουσα να προσποιουμαι και να δειχνω αυτο που θελω προς τα εξωκ σκεφτομαι οτι αν ημουν θα ημουν μια χαρα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Yποψιαζομαι μηπως επειδη ησουνα κοντα με τη θρησκεια κ αυτα που πρεπει να τηρουμε, μηπως ενδομυχα στρεσαρεσαι κιολας σε μια προοπτικη που παει προς ερωτικο. Δηλ φοβαμαι οτι κ καποιον που να σ αρεσει να γνωρισεις μετα μηπως δε θελεις να κανετε τιποτα λογω θρησκειας.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    Βασικα γενικα εχω κολληματα και φαινεται ...δεν ξερω θελω να μην αδιαφορει γταλλες φορες αλλο μπορει να εννοω και δν θελω να μ απορριπτει θελω να μαι βλεπει σοβαρα .αναφερομαι ομως γενικα οτι εχω ιψδ και αυτο επηρεαζει τοντροπο π σκεφτομαι
    μαλιστα,εισαι 23 ετων.γιατι κοβεις τις λεξεις?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Ετσι ειναι!αυτο μαλλον συμαβαινει..προσπαθω ασυνειδητα κ τ καταστρεφωγτ νιωθω οτι δν πρεπει:((τ καταλαβαινω αλλα θελω ρε γαμωτο αλλα απο την αλλη...:/

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Εννοω να κανεις σχεσεις που ειναι μια υγιης δραστηριοτητα ενω δεν εισαι φυσιολογικος εχεις θεματα με τον εαυτο σου..

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νευροαναπτυξιακή υπόθεση η αιτία της σχιζοφρένειας?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 31-05-2015, 16:13
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!δεν θελω να κανω πλεον σεξ με ατομο,μονο σολο.τι εχω παθει???
    By lila-lo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 13-04-2014, 18:59
  3. Replies: 20
    Last Post: 17-04-2013, 00:45
  4. Υποθεση σπιράλ
    By the_downward_spiral in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-2013, 16:31
  5. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 22:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •