Ημερολογιο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    λογω της καταστασης μου ακυρωσαν την δουλεια που ειχα βρει ελπιζω απο βδομαδα να ξεκινησω!
    χτες περασα απο ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ και πηρα 2 βιβλια του irvin yalom αυτες τις μερες που δεν θα δουλευω θα διαβασω.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    λογω της καταστασης μου ακυρωσαν την δουλεια που ειχα βρει ελπιζω απο βδομαδα να ξεκινησω!
    χτες περασα απο ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ και πηρα 2 βιβλια του irvin yalom αυτες τις μερες που δεν θα δουλευω θα διαβασω.
    Ετσι να απασχολεις το μυαλο σου και μαλιστα εποικοδομητικα

  3. #33
    Εχεις σκεφτει να παρεις ενα κατοικιδιο? σκυλακι,γατουλα κλπ εμενα το σκυλακι μου με βοηθαει παρα πολυ! με κανει να γελαω και να ξεχνιεμαι ασε που ο σκυλος θελει 2-3 φορες την ημερα βολτα! οποτε θα βγαινεις και απ'το σπιτι! ftatl και εγω εχω χασει πολλες δουλειες γιατι δεν μπορω να πλασαρω τον εαυτο μου και με εχουν διωξει πολλες φορες απο καταστηματα ρουχων.Εβλεπα της αλλες πωλητριες που ειχαν τσαχπινια και επειθαν τους πελατες και αναρωτιομουν ''μα πως τα καταφερνουν?'' στην μονη δουλεια που τα πηγα καλα ηταν ενα πρατηρειο φουρνου.Ημουν μεσα και εψηνα τυροπιτες,σπανακοπιτες κλπ και δεν χρειαζοταν να πεισω τους πελατες ουτε καν να μιλησω.Κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να το ριξεις στην καθαριοτητα! σκουπισε,σφουγγαρισε,ξεσκο νισε.Μπορεις να μαζεψεις οτι παλιο ρουχο η οτι αλλο που δεν θες και να τα δωσεις σε ατομα που εχουν αναγκη η σε διαφορες ανθρωπιστικες οργανωσεις που μπορεις να γινεις και εθελοντρια κιολας! επισης και εγω σου προτεινω να διαβαζεις και να ακους μουσικη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Μου αρεσουν πολυ οι γατες αλλα πιστευω οτι δεν θα το προσεχω αμα το παρω σπιτι. Και δεν θελω να το φυλακισω σπιτι για να νιωθω εγω καλα.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  5. #35
    Θα σου πω οτι γνωριζω για της γατες.Η μητερα μου εχει εναν αρσενικο γατο 3 χρονων.Του αρεσει να τρωει (ειναι υπερβαρος) και να κοιμαται ολη μερα φευγει απ'το σπιτι μονο οταν εχει οιστρο 1-2 φορες τον χρονο.Αν δεν θες να φευγει απ'το σπιτι η γατα την στειρωνεις + οτι το ζωακι θα γλυτωσει και απο καποια ειδη καρκινου αν ειναι θυληκο οπως τον ωοθηκικό και μειώνει επίσης σημαντικά τον κίνδυνο εμφάνισης καρκίνου του τραχήλου της μήτρας. Επισης η στειρωση θα εξαλείψει έναν αριθμό ανεπιθύμητων συμπεριφορών.Παντως η γατα ειναι ενα ζωο ανεξαρτητο και θελει τον δικο της προσωπικο χωρο και χρονο.Εχθες η μητερα μου ηθελε να παρει αγκαλια και να παιξει με τον γατο της,αυτος νευριασε και της εσκισε το χερι.Μετα απο 4 ωρες η μητερα μου πρηστηκε παρα πολυ! πηγαμε νοσοκομειο και μας ειπε η γιατρος οτι τα νυχια του τρυπησαν την φλεβα του χεριου της! της εκαναν αντιτετανικο ορο και τωρα παιρνει ισχυρες αντιβιωσεις και παυσιπονα και την Τριτη ξανα νοσοκομειο για να δουν πως παει.Αυτη ειναι η εμπειρια μου με τον γατο της μητερας μου.Εγω εχω σκυλο και τον λατρευω!

  6. #36
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Εχεις σκεφτει να παρεις ενα κατοικιδιο? σκυλακι,γατουλα κλπ εμενα το σκυλακι μου με βοηθαει παρα πολυ! με κανει να γελαω και να ξεχνιεμαι ασε που ο σκυλος θελει 2-3 φορες την ημερα βολτα!
    Τέλεια ιδέα το κατοικίδιο! Πιστεύω θα έκανε πολύ καλό...

    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Μου αρεσουν πολυ οι γατες αλλα πιστευω οτι δεν θα το προσεχω αμα το παρω σπιτι. Και δεν θελω να το φυλακισω σπιτι για να νιωθω εγω καλα.
    Γιατι να μην το προσέχεις; αν το έχεις θα αναγκαστείς δε θα μπορεις να κάνεις κι αλλιως. Οσο για τη φυλακή υπάρχουν ζωάκια που είναι το στοιχείο τους το σπίτι και τους αρέσει η ανθρώπινη παρέα. Δεν είπαμε να πάρεις κυνηγόσκυλο που είναι η φύση του να 'ναι εξω. Οπότε μην αισθάνεσαι άσχημα, αν το θες κάντο!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Εχθες η μητερα μου ηθελε να παρει αγκαλια και να παιξει με τον γατο της,αυτος νευριασε και της εσκισε το χερι.Μετα απο 4 ωρες η μητερα μου πρηστηκε παρα πολυ! πηγαμε νοσοκομειο και μας ειπε η γιατρος οτι τα νυχια του τρυπησαν την φλεβα του χεριου της! της εκαναν αντιτετανικο ορο και τωρα παιρνει ισχυρες αντιβιωσεις και παυσιπονα και την Τριτη ξανα νοσοκομειο για να δουν πως παει.
    τι λες τωρα. αιμοκαθαρση δε της κανανε?
    κι εγω εχω 7 γατες ασε καθε μερα στα επειγοντα βρισκομαι, απειλείται η ζωη μου.
    μακρια απο τις γατες χειροτερες απο φιδια ρε παιδι μου.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα ζωα εχουν ενστικτο οταν καταλαβαινουν οτι τα αντιπαθεις εξαγριωνονται.. εμενα πχ ολο γατες με κυνηγανε παντου κ μου νιαουριζουν...

  9. #39
    Gothly δεν λεω ψεματα.Δεν εχω κανενα συμφερον να πω ψεματα.Ο γατος της μανας μου δεν εχει κανει εμβολια ποτε στην ζωη του ουτε μπανιο.Ουσιαστικα ειναι ενα αδεσποτο γατι που το ταιζουμε και το αφηνουμε να κοιμαται σπιτι μας.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον θελει να ερχετε μονο του κοντα σου δε του αρεσει να το σηκωνουν αυτο το εκνευριζει ετσι κ αλλιως αν θελει σκαρφαλωνει κ πανω σου ανετα...

  11. #41
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μαλον θελει να ερχετε μονο του κοντα σου δε του αρεσει να το σηκωνουν αυτο το εκνευριζει ετσι κ αλλιως αν θελει σκαρφαλωνει κ πανω σου ανετα...
    ναι αυτο ειναι αληθεια. Ερχεται μονο οταν θελει αυτος.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειδες πως το καταλαβα μισει τους περιορισμους..
    ειναι σοφιστηκε ζωο...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Ναι ξερω οτι ειναι ανεξαρτητα ζωακια για αυτο αν παιρνα κατοικιδιο θα παιρνα γατα που δεν θελει πολυ φροντιδα.
    σημερα εκανα το πρωτο μου μπανιο δεν αντεχα να καθομαι ολη τη μερα σπιτι.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Gothly δεν λεω ψεματα.Δεν εχω κανενα συμφερον να πω ψεματα.Ο γατος της μανας μου δεν εχει κανει εμβολια ποτε στην ζωη του ουτε μπανιο.Ουσιαστικα ειναι ενα αδεσποτο γατι που το ταιζουμε και το αφηνουμε να κοιμαται σπιτι μας.
    προφανως ειρωνικα το ειπα, δεν ειμαι καλη στο χιουμορ..
    ομως οι γατες δε θελουν ζορια, προφανως δεν ηθελε τοση πιεση.
    εγω με τις δικες μου γινομαι πειραχτηρι μεχρι εκει που με παιρνει.
    κ αφου ειναι αδεσποτος αστειρωτος αντε γεια, δεν ειναι το ιδιο με τις γατες που μενουν μεσα 24/7 και ειναι στειρωμενες.

  15. #45
    κ αφου ειναι αδεσποτος αστειρωτος αντε γεια, δεν ειναι το ιδιο με τις γατες που μενουν μεσα 24/7 και ειναι στειρωμενες.[/QUOTE]

    Ναι ετσι ειναι! δυστηχως λογω ασχημης οικονομικης καταστασης δεν μπορουμε να κανουμε εμβολια και στειρωση αλλα τουλαχιστον του δινουμε στεγη και τροφη.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Αγαπημενο μου ημερολογιο,
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 25-03-2013, 03:52
  2. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By ME&I in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 13-04-2011, 16:20
  3. To ημερολογιο του φόβου
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 121
    Last Post: 23-01-2008, 15:51
  4. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
    By giota73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-07-2007, 22:10
  5. Ημερολόγιο
    By frouto in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 254
    Last Post: 11-07-2007, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •