Κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    26

    Κατάθλιψη

    Παιδιά έχω κατάθλιψη σίγουρα δε νιώθω ποτέ χαρά και δεν είναι ότι δεν σκέφτομαι ότι μπορώ να νιώσω απλά δε μπορώ τώρα.έχω αρχίσει και δε μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα.υπάρχει κάποιο ήπιο αντικαταθλιπτικο χωρίς πολλές παρενέργειες???Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Mary1989 View Post
    .υπάρχει κάποιο ήπιο αντικαταθλιπτικο χωρίς πολλές παρενέργειες???Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως.
    καλησπερα, σου προτεινω να αφησεις τους πειραματισμους και να πας πρωτα σε καποιον ψυχολογο.
    προσπαθησε να μην χασεις πολλα χρονια απο την ζωη σου εως οτου το αποφασισεις

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    26
    Σε ευχαριστώ αλλά μου φαίνεται χρειάζομαι γιατρό.επίσης θέλει λεφτά. Πήγα στο κέντρο ψυχικής υγείας και μου είπε ότι έχω οριακη διαταραχη προσωπικοτητας έχει φαγωθεί να μου δώσει αντιψυχωτικα.θελω να πάω σε ιδιώτη.πφφφφφ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν υπαρχει ηπιο αντικαταθλιπτικο , φαρμακο ειναι με αγνωστες μακροπροθεσμες συνεπειες , με λιγες παρενεργειες θα βρεις μονο δοκιμαζοντας αντικαταθλιπτικα .......δλδ πιο σου '΄παει ' καλυτερα ........

    kaλυτερα να μην αρχισεις ταντθικαταθλιπτικα .......κατα την γνωμη μου , .......
    Last edited by Macgyver; 02-04-2018 at 20:38.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by Mary1989 View Post
    Σε ευχαριστώ αλλά μου φαίνεται χρειάζομαι γιατρό.επίσης θέλει λεφτά. Πήγα στο κέντρο ψυχικής υγείας και μου είπε ότι έχω οριακη διαταραχη προσωπικοτητας έχει φαγωθεί να μου δώσει αντιψυχωτικα.θελω να πάω σε ιδιώτη.πφφφφφ
    Τι ακριβως δλδ τους ειπες τι συμπτωματα ειχες και σε εβγαλε διαγνωση οριακη διαταραχη?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Geia SAS λαμβανω dumyrox edw k 3 μηνες Gia ιδψ...μέχρι τώρα δεν έχω δει φοβερα αποτελέσματα...οποιος ξέρει από φάρμακα ssri as mou apantisei voithisei ..eyxaristw....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Ibraimovic το dumyrox είναι από τα πιο καινούργια αντικαταθλιπτικά και δεν το γνωρίζω, αυτό που ξέρω απο προσωπική εμπειρία είναι ότι το πιούμε καταπραϋντικό για ιδψ είναι το seroxat ή αλλιώς solben (γεννοσιμο)

    Εστάλη από Lenovo A7010a48 στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 09:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 23-12-2009, 00:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •