Έρωτας...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Έρωτας...

  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838

    Έρωτας...

    Εδώ και καιρό λιώνω για ένα αγόρι της ταξης μου και πραγματικά η ψυχολογία μου έχει μαμηθει(περισσοτερο)απο τοτε! Εννοειται δεν του το εχω πει ουτε δειχνω το ο,τιδηποτε λογω των στερεοτυπων που υπαρχουν αλλα και λογω του οτι δεν τα παμε και ιδιαιτερα καλα ο ενας με τον αλλον(φταιω κυριως εγω για αυτο:()...Το αγορι ειναι στην ιδια ηλικια με εμενα, ειναι λιγο υψηλοτερο και μελαμψο, δεν λες οτι ειναι και ο κουκλος αλλα δεν ξερω, εχει αυτο το κλικ που με κανει και τρελαινομαι...Κατέληξα να κοιμάμαι και να σκεφτομαι οτι ειμαι στην αγκαλια του, να ονειρευομαι και που και που να τον βλεπω φευγαλεα, να με αγγιζει και να νιωθω αμηχανια(αν και μου αρεσει κατα βαθος)...Μια φορά έβρεχε στο σχολειο μου, εγώ καθομουν με την ομπρελιτσα μου(ηταν ωρα προσευχης)και εκεινος εκατσε απο κατω για λιγο, αχχ μακαρι να βρισκομασταν συχνοτερα σε τετοια κοντινη αποσταση(σωματικα και ψυχικα)...Το κριμα στην υποθεση ειναι οτι του μιλαω σχεδον παντα επιθετικά και επειδη ωρες ωρες μου την σπαει αλλα κυριως για κάλλυψη(ειπαμε, οι σχέσεις μας ειναι τετταμενες), αν υπηρχε άλλωστε τροπος να τα βρουμε οι δυο μας θα τα ξεγραφα ολα τα προηγουμενα μονομιας...Έχω κάνει απειρες πονηρες σκεψεις για του δυο μας(πράγμα το οποίο σχεδόν ποτέ δεν μου συναιβει...για ανδρα μπλιαχ)και μακαρι να υπηρχε τροπος οχι απλως να μιλησω αλλα και να παρω και ανταποκριση κιολας(αντιλαμβανομαι βεβαια οτι η προσπαθεια και μονο ειναι σκετη αυτοκτονια στην προκειμενη περιπτωση)...Το αποτελεσμα ειναι αυτός να μιλαει αρκετες φορες κοροϊδευτικα σε εμενα για άλλους λογους(εε λογικό, εγώ το ξεκινησα ολο αυτο), δεν νομίζω ότι με μισεί αλλά το κάνει λόγω της συμπεριφορας μου προς αυτόν, αν γινόμουν πιό φιλικός πιστεύω(ή θελω να πιστευω) σταδιακα και αυτος θα γινοταν φιλικοτερος...Μέχρις εκεί όμως, φίλοι στην καλύτερη των περιπτώσεων(και αυτό με πολλή προσπαθεια), τα συναισθηματα μου ομως θα μεινουν κρυφα και πρεπει να μεινουν κρυφα.....Και αυτό είναι τρέλα, να έχεις κάποιον συνέχεια δίπλα σου που να σου είναι και να του είσαι φιλικός, εσύ να νιώθεις κατι παραπανω και απλά να το κρύβεις για ηλιθιοτητες...Αύριο ειναι και η τελευταια μερα που θα τον δω(εντος του σχολειου δηλαδη γιατι πιθανον να ξαναβρεθουμε στον δρομο τωρα το καλοκαιρι), θα πρεπει να παρω μια γερή αναπνοη και να δω για τελευταια φορα τον ερωτα μου...Τον έχω βοηθίσει και αρκετες φορες σε μαθηματα με ασκησεις κλπ γιατι ειληκρινα δεν μπορω να του πω οχι(τις περισσοτερες φορες το κανω και νιωθω σκατα για αυτο και τότε θέλω να βαρέσω τον εαυτό μου με ολη μου την δυναμη)...Ώρες ώρες με χαϊδευει στον λαιμο και στελνει φιλια(σπαει πλακα βεβαια), δεν με νοιάζει ομως το τι δεν το εννοεί, εμένα μου αρέσει να το απολαμβάνω έστω και σαν ψέμα...Ίσως να το έχει πάρει χαμπαρι γιατι πολλες φορες εχω χαμογελάσει όταν μου μιλάει(με το στυλ του)ή όταν με ψευτο-χαϊδευει κλπ(ισως για αυτο γινομαι ψυχρος την ιδια στιγμη μαζι του)...Τον έχω βρίσει κιόλας πολλές φορές χωρίς να το εννοώ, θα προτιμούσα χίλιες φορές να μου τα ελεγε καποιος αυτα σε εμενα παρα που τα ειπα εγω σε εκεινον...Έχω κλάψει στο κρεβατι μου μια δυο φορες για παρτι του αλλά τι τα θες??...Δεν υπάρχει ελπίδα να συμβει τιποτα και απλα τα πραγματα θα συνεχισουν με τον ιδιον ακριβως τροπο...(μου ριχνει και πολλά σεξουαλικά υπονοουμενα με υφακι το μωρο μου κλπ και τοτε ειναι που δεν ξερω πως να αντιδρασω-παροτι ξερω οτι δεν τα εννοει)....Συχνά βλέπω άσχετα ζευγαρια να περνανε πχ στον δρομο και φανταζομαι αυτον και εμενα στην θεση τους και τοτε ειναι που θελω να πεθανω γιατι απλα δεν γινεται και ουτε θα γινει ποτε και αυτο ειναι απλα μιζερια....
    Να σημειωσω οτι δεν ειμαι gay(βασικά με αηδιαζουν), γουσταρω κανονικοτατα γυναικες και κοριτσια απο το σχολειο(υπαρχουν αρκετα καλα κομματια)και εχω προσπαθησει με μερικες εστω για πλακα(οντως μου αρεσαν, δεν το εκανα για βιτρινα)...αλλά τι να πω, ο λεγαμενος μου εχει κανει μεγαλη "ζημια" και νιωθω τρομερά μεγαλο θυμα και ενα κενο μεσα μου που δεν προσπαθησα εστω φιλοι να γινουμε...αν και δεν θα ειχε νοημα(μονο στα ονειρα και στην φαντασια μου)...Ίσως καλυτερα να μεινουν ψυχρες οι σχεσεις μας, να του μιλαω οποτε μου μιλαει αυτος(για ασχετα θεματα), να προσβελνω οταν με προσβελνει(εχει γινει συνηθεια καλέ)και να το αφησω να κυλησει ετσι...Ξερω οτι θα με πληγωσει βαθια ετσι και του μιλησω εστω και λιγο και οτι θα βαλω τα κλαμματα(παροτι γενικα ειμαι <<ψυχρο>> ατομο)μπροστα του εκεκινη την στιγμη....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Γκει μπορεί να μην είσαι αλλά σίγουρα σου αρέσουν τα αγόρια, επίσης καλό είναι να μην κάνεις κάποια κίνηση χώρις να ξέρεις αν του αρέσουν αγόρια πέρνα καλά το καλοκαίρι και του χρόνου θα δεις πως θα εξελιχθούν τα συναισθήματα σου, μη ξεχνάμε πως είσαι και στην εφηβεία κάποια πράγματα αλλάζουν γρήγορα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ννννννννννννννννννννννννν νν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by dcat View Post
    Γκει μπορεί να μην είσαι αλλά σίγουρα σου αρέσουν τα αγόρια, επίσης καλό είναι να μην κάνεις κάποια κίνηση χώρις να ξέρεις αν του αρέσουν αγόρια πέρνα καλά το καλοκαίρι και του χρόνου θα δεις πως θα εξελιχθούν τα συναισθήματα σου, μη ξεχνάμε πως είσαι και στην εφηβεία κάποια πράγματα αλλάζουν γρήγορα!
    Φοβάμαι ότι δεν του αρέσουν(βασικά το υποθέτω, βέβαια δεν τον έχω δει ποτέ με άλλη), μακαρι να με σκέφτονταν έστω και στο ελάχιστο, θα με έκανε τοσο ευτυχισμενο και ας μου μιλουσε με οποιο υφος ηθελε(μεταξυ μας εννοειται)...Ζούμε και σε κλειστη κοινωνια (βεβαια ολο το ελλαδισταν κλειστη κοινωνια ειναι, ειδικα σε τετοια θεματα)και οπως καταλαβαινεις καλο ειναι να μην δινω και πολλες πολλες αφορμες...Περιοριζομαι απλά στα όρια της <<πλάκας>>, ας πούμε ώρες ώρες του έχω μιλησει με "φωνή" ή κάναμε ψεύτικες φάσεις μεταξύ μας αλλά μέχρις ένα σημείο, μετά όλα γίνονται και πάλι κανονικά...και χάλια!
    Τον αγαπω τον αγαπω τον αγαπω και μακαρι να γινόταν καποια φαση κρύφη από όλους τους άλλους...Φαντάζεσαι να τον δω το καλοκαιρι στην θαλασσα ημιγυμνο?? Θα βγάλω αφρούς και θα φανεί και κατευθείαν(όχι πως θα με πολυπείραζε αλλά...ειμαι άτυχος...)...Μακάρι να είμασταν κάπου οι δυό μας εντελώς μόνοι μας(πχ σπίτι του) και να συζητουσαμε για αυτο που με τρωει(χωρις να υπηρχε φοβος μην με ρεζιλέψει)...Θα ήταν τότε η πιο ευτυχισμενη μερα στα χρονικα μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Βασικα συζητησε το συγκεκριμενο θεμα με ψυχολογο γιατι ειναι περιπλοκο και δεν νομιζω να σε βοηθησουν αρκετα εδω περα, gay δεν εισαι αφου λες οτι σ αηδιαζουν ουτε τα αγορια σου αρεσουν απο την στιγμη που σαρεσει μονο ο συγκεκριμενος, δεν ξερω τι να σου απαντησω, αν δεν εχεις λεφτα στειλε email σε ενα ψυχολογο και ρωτα, επιπλεον ποσο εισαι?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Βασικα συζητησε το συγκεκριμενο θεμα με ψυχολογο γιατι ειναι περιπλοκο και δεν νομιζω να σε βοηθησουν αρκετα εδω περα, gay δεν εισαι αφου λες οτι σ αηδιαζουν ουτε τα αγορια σου αρεσουν απο την στιγμη που σαρεσει μονο ο συγκεκριμενος, δεν ξερω τι να σου απαντησω, αν δεν εχεις λεφτα στειλε email σε ενα ψυχολογο και ρωτα, επιπλεον ποσο εισαι?
    Δεν τολμώ να μιλήσω σε άλλον για τέτοια ευαισθητα θεματα...Και αν τυχω σε μαπα ψυχολογο και τελικά δεν βρεθεί η παραμικρή λύση??...Ξέρεις εσύ κανενα ψυχολογο που να μπορω να στειλω ενα email και να ρωτησω??
    Είμαι 17!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    -------------------

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    -------------------
    Μύνημα δεν έλαβα:confused:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Ουτε τωρα σου ηρθε?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Ελενξα τα πμ μου, δεν ελαβα κανενα καινουργιο!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    ---------------

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    -----------

  13. #13
    Θα σου βγει σε καλό το ότι θα χαθείτε το καλοκαίρι. Τον Σεπτεμβρη που θα τον ξαναδεις θα δεις αν εχεις τα ίδια αισθήματα. Και σιγουρα καλύτερα να σου βγει το μάτι παρα το όνομα! Και ενόψει του ότι ποτε δεν εχεις δοκιμασει γκέι επαφή.

    Η έλξη που περιγραφεις μπορει στην ουσια να μην ειναι σεξουαλική (δλδ οι σκεψεις σου γι αυτον να μην εχουν ως περιεχομενο ούτε και να περιστρεφονται γυρω απ τη σεξουαλική επαφή) αλλά απλά έντονος θαυμασμος και σύγκριση για αυτα που θα θελες να εχεις αλλα τα εχει καποιος αγαπητος σου (πχ πιο σωματώδης, πιο εμφανίσιμος, πιο ανοιχτός κι ευχαριστος χαρακτηρας σε σχεση με σενα) που σε ωθει στο να επιζητας τη φιλία του, ήτοι να σε ξεχωρίσει αναμεσα στους πολλούς και να σε κανει τον κολλητό του (με την καλη εννοια εννοείται). Για πες μου μηπως τελικα ισχυει αυτό.
    γιάννης

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Θα σου βγει σε καλό το ότι θα χαθείτε το καλοκαίρι. Τον Σεπτεμβρη που θα τον ξαναδεις θα δεις αν εχεις τα ίδια αισθήματα. Και σιγουρα καλύτερα να σου βγει το μάτι παρα το όνομα! Και ενόψει του ότι ποτε δεν εχεις δοκιμασει γκέι επαφή.

    Η έλξη που περιγραφεις μπορει στην ουσια να μην ειναι σεξουαλική (δλδ οι σκεψεις σου γι αυτον να μην εχουν ως περιεχομενο ούτε και να περιστρεφονται γυρω απ τη σεξουαλική επαφή) αλλά απλά έντονος θαυμασμος και σύγκριση για αυτα που θα θελες να εχεις αλλα τα εχει καποιος αγαπητος σου (πχ πιο σωματώδης, πιο εμφανίσιμος, πιο ανοιχτός κι ευχαριστος χαρακτηρας σε σχεση με σενα) που σε ωθει στο να επιζητας τη φιλία του, ήτοι να σε ξεχωρίσει αναμεσα στους πολλούς και να σε κανει τον κολλητό του (με την καλη εννοια εννοείται). Για πες μου μηπως τελικα ισχυει αυτό.

    Μπα, τα αισθηματα μου περιστρέφονται πολύ συχνά γύρω από την σεξουαλική επαφή, έχει γίνει σχεδόν καθημερινή σκέψη!
    Αλλά μου αρέσουν όντως όλα μα όλα τα χαρακτηριστικά που έχει όπως το υφάκι, το ότι πιο "ανοιχτος" χαρακτήρας από εμενα, πιο δυνατός κλπ...Και μακαρι να με ξεχωριζε σαν κολλητο η/και κατι παραπανω(όχι όπως το κανει τωρα)...
    Εγώ θέλω να τον δω στην θάλασσα και να πραγματοποιηθει εκει το ονειρο μου!! Αν γινόταν αυτό οι υπόλοιποι ας πήγαιναν να πνιγούν! Και αν συνεχίσουν αυτά τα συναισθηματα??

  15. #15
    Κι όταν τον δεις στη θαλασσα τι θα κανεις? Πως θα εξωτερικεύσεις την έλξη σου? Με αυνανισμό?
    γιάννης

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας
    By Interferon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 16-12-2014, 10:57
  2. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  3. Έρωτας
    By Kortha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2013, 05:23
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •