Quote Originally Posted by Remedy View Post
η γνωμη μου ειναι, πριν παρεις οριστικες αποφασεις, να βρεις εναν καλο παιδοψυχολογο και να το συζητησεις κι αν τελικα καταληξεις να ξαναπας μαζι με τα παιδια, να σε συμβουλεψει πως ακριβως πρεπει να το χειριστεις.
Σωστα. Εχω ηδη δρομολογησει συνεδρια στη παιδοψυχολογο για μενα. Αν χρειαστει να πανε και τα παιδια θα πανε. Επισης κι εγω η ιδια βλεπω μια ψυχοθεραπευτρια. Δεν μπορω να το παλαιψω μονη μου. Ο μικρος μου γιος εχει ηπια διασπαση προσοχης και οπως ειναι φυσικο δυσολευεται να συγκεντρωθει.Και γενικα χρειαζεται βοηθεια απο καποιον για τα μαθηματα.ος μου γιος ειναι Α γυμνασιου και ομως με το διαβασμα δεν τα παει καλα. Εγω δουλευω το απογευμα οποτε τα παιδια μου μενουν με τον παππου και την γιαγια. Μαθηματα ν δεν κανουν γιατι ετσι απλα μπορουν να τους ξεγελασουν και να πουν χιλιες δυο δικαιολογιες για να αποφυγοθυν τα μαθηματα. Γυρναω κατα τις 9 και τοτε θα κατσουν να τα κανουν με αποτελεσμα να μη γινεται τιποτε σωστο. Εκεινη την ωρα δεν μπορουν να αποδωσουν στο διαβασμα οποτεκαταληγουμε στο κρεβατι και το πρωι τους ξυπνω νωρις για να διαβασουν. Δεν μπορω να αντεξω τοσο εξοντωτικο ωραριο.. Γενικα δεν αντεχω και πολλα. Θεωρω οτι εχω επιβαρυνθει ψυχολογικα και δεν μπορω να δω τα πραγματα με ηρεμια και να παρω σωστες αποφασεις...