μου αρεσει καποιος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Senior Member

μου αρεσει καποιος

καλησπερα.,μου αρεσει καποιος απο τη δουλεια μου.δεν ξερω πολλα γι αυτον μονο οτι δεν ειναι παντρεμενος, δεν ξερω αν εχει σχεση ομως.το κακο ειναι οτι ειναι απο αλλο ποστο της δουλειας και δεν τον βλεπω καθολου συχνα.οταν τον βλεπω ειμαι φιλικη μαζι του δειχνει κι αυτος οτι με συμπαθει.το θεμα ειναι ομως οτι θα τον δω μια φορα το μηνα και αν.υπαρχει καμια ιδεα προσεγγισης?δε θελω να ειμαι και πολυ τολμηρη λογω δουλειας

Όταν τον συναντας να τον χαιρετας με δική σου πρωτοβουλια και να εισαι ομιλητικη μαζί του (στο μάξιμουμ δλδ που επιτρεπει ο χώρος εργασίας σου), ήτοι ανοίγεις κουβεντες, ενδιαφερον για το ατομο του, πως περασε αυτες τις μερες, πως τα παει με τη δουλεια του, να σου πει για τις σπουδες του, ζητα την αποψη του για το ταδε θεμα δουλειας, ρωτα τον για κανα χόμπι, χωρους εκτος δουλειας που συχναζει κλπ συναφή. Δείξε ενδιαφερον δλδ για το άτομο του, κι αν πάρει το μήνυμα (αν ειναι λίγο ξύπνιος θα το πάρει) καλώς. Βαλε και λιγο αισθημα στο ύφος σου, όχι ξερες ερωτησεις δλδ, για να παρει το μήνυμα. Αν ενδιαφερθει (ήτοι ομιλητικος και ρωταει κι αυτος για σενα) καλώς. Επίσης, μην χανεις ιβεντ της δουλειας, δεν αποκλειεται να τον συναντας εκει. Η΄μάθε αν έχεις κοινους γνωστούς ή που συχναζει εκτος δουλειας (κλαμπ/καφε). Μάθε τους χωρους και ωρα που συχναζει εκει στο χωρο της δουλειας πχ καντινα, αυλη, φωτοτυπική. Ή παρε απ το αφεντικο θεματα με τα οποια ασχολειται κι αυτος ωστε να συνεργαστειτε. Κλπ συναφή!!
    γιάννης

Senior Member
    εμ τι να σου κανουμε καιτουλα, που σου αρεσει καποιος?:p
    χαμογελα του λιγο παραπανω και προσπαθησε να πιασεις συζητηση.
    για ποση ωρα ερχεστε σε επαφη την μια αυτη φορα? ενα λεπτο, οσο να παρει εναν καφε, η αρκετη ωρα?

Senior Member
    Σίγουρα θα πρεπε πρωτα απ ολα να τον ψαρευες την επόμενη φορα που θα μιλουσατε για το αν εχει σχεση. Προσπαθησε να εισαι ο εαυτος σου, χαλαρη και ανετη οσο τρακ και αν εχεις.
    Αν ειναι ελευθερος και του αρεσεις λογικα θα σου ζητησει το τηλεφωνο σου. Αλλα μετα απο αρκετες φιλικες συναντησεις.
    Α!θα μπορουσες να ζητησεις τη βοήθεια του σχετικα με τη δουλεια!
    Λεω τωρα εγω...

Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ?

Χα , καλο !! Παντα αρεσει καποιος-α σε καποιον-αν , γιατι να κανουμε τα απλα περιπλοκα , οπως λεει και η ρεμ , τα παντα αρχιζουν μενα βλεμμα , ενα χαμογελο , και η συνεχεια ανηκει στο αντρα , συνηθως .

Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαμογελα του λιγο παραπανω και προσπαθησε να πιασεις συζητηση.
    για ποση ωρα ερχεστε σε επαφη την μια αυτη φορα? ενα λεπτο, οσο να παρει εναν καφε, η αρκετη ωρα?
    αρκετη ωρα,αν δεν εχει δουλεια βεβαια.παω εγω εκει που ειναι και κανουμε πλακα.αυτος με πειραζει και ειμαι πολυ χαμογελαστη και δεκτικη(για τα δεδομενα μου)το κακο ειναι οτι ειναι και αλλοι μπροστα.
    μου ειπε κιολας να κερασω καφε αλλα δεν εγινε τιποτα μετα

Senior Member
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    Σίγουρα θα πρεπε πρωτα απ ολα να τον ψαρευες την επόμενη φορα που θα μιλουσατε για το αν εχει σχεση. Προσπαθησε να εισαι ο εαυτος σου, χαλαρη και ανετη οσο τρακ και αν εχεις.
    Αν ειναι ελευθερος και του αρεσεις λογικα θα σου ζητησει το τηλεφωνο σου. Αλλα μετα απο αρκετες φιλικες συναντησεις.
    Α!θα μπορουσες να ζητησεις τη βοήθεια του σχετικα με τη δουλεια!
    Λεω τωρα εγω...
    ποσες συναντησεις?5-6 αρα 5-6 μηνες:(

Senior Member
    Aπ το φβ μπορεις να τον βρεις και να ξεκινησεις μια επαφη, αφου σε ξερει τωρα δεν ειναι στο ακυρο. Ετσι δε θα ειναι μπροστα και οι αλλοι απ τη δουλεια.

Senior Member
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aπ το φβ μπορεις να τον βρεις και να ξεκινησεις μια επαφη, αφου σε ξερει τωρα δεν ειναι στο ακυρο. Ετσι δε θα ειναι μπροστα και οι αλλοι απ τη δουλεια.
    δεν εχω f.book κ ουτε αυτος.αλλα και να ειχα δεν..

Senior Member
    Toν ρωτησες αν εχει φβ?

Senior Member
    με ρωτησε αυτος

Senior Member
    Aφου σε ρωτησε ειναι καλο αυτο γιατι ειναι ενας τροπος να σε ξαναβρει. Το δυσκολο ειναι οτι μια φορα το μηνα ειναι πολυ αραια και δεν υπαρχει το περιθωριο για πολλα πολλα. Δηλ αν το εβλεπες πιο συχνα μετα απο λιγο θα σου ζηταγε τηλεφωνο αφου δεν εχεις αλλο τροπο αν ενδιαφερεται παντα.

Banned
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Χα , καλο !! Παντα αρεσει καποιος-α σε καποιον-αν , γιατι να κανουμε τα απλα περιπλοκα , οπως λεει και η ρεμ , τα παντα αρχιζουν μενα βλεμμα , ενα χαμογελο , και η συνεχεια ανηκει στο αντρα , συνηθως .
    το απλο καπιες φορες ειναι υπερβολικα απλο για να το αντεξουν ολοι.

Senior Member
    πως να με ξαναβρει αφου δεν εχει αυτος?αν ενδιαφερεται..μπορει να ειναι απλα κοινωνικος

Senior Member
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    αρκετη ωρα,αν δεν εχει δουλεια βεβαια.παω εγω εκει που ειναι και κανουμε πλακα.αυτος με πειραζει και ειμαι πολυ χαμογελαστη και δεκτικη(για τα δεδομενα μου)το κακο ειναι οτι ειναι και αλλοι μπροστα.
    μου ειπε κιολας να κερασω καφε αλλα δεν εγινε τιποτα μετα
    εφοσον ειναι αρκετη η ωρα, υπαρχει περιθωριο αν ενδιαφερεται να προτεινει κατι παραπανω. για να ειναι πειραχτηρι και ομιλητικος, δεν πιστευω να ντραπει να σε προσσεγγισει αν του αρεσεις.
    αν ξαναπει να κερασεις καφε, πες του "γιατι οχι? θελεις το σαββατο?";)

Page 1 of 2 12 LastLast