Φοβαμαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Φοβαμαι

  1. #1

    Φοβαμαι

    Ο μπαμπας μου περυσι τον μαιο διεγνωσθει με καρκινο του πνευμονα σταδιο 3.Στο νοσοκομειο Σωτηρια εγιναν ολες οι απαραιτητες εξετασεις και μετα καναμε ρομποτικο χειρουργειο ( ειναι αναιμακτο) μετα καναμε 6 χημειοθεραπειες.Οι γιατροι στο Σωτηρια ηταν αισιοδοξοι και μας ειπαν οτι δεν ειναι επιθετικη μορφη.Προς το παρων ο μπαμπας μου δεν εχει μεταστασεις και τα παει πολυ καλα! πριν απο λιγο καιρο γυρισαμε απ'τον Αγιο Ανδρεα της Πατρας γιατι καναμε ακτινοβολιες γιατι ειχε ενα πολυ μικρο σημαδακι και εκει οι γιατροι ηταν αισιοδοξοι και μας ειπαν οτι κατα 80% το σημαδακι εφυγε.Τωρα πλησιαζει ο καιρος που θα κανουμε αξονικη και φοβαμαι πολυ.Επισης καθομαι στον υπολογιστη και ψαχνω πραγματα για τον καρκινο του πνευμονα και τρομαζω γιατι τα περισοτερα site λενε οτι ο ασθενης ζει απο λιγους μηνες μεχρι το πολυ δυο χρονια!

  2. #2
    Ειναι σωστο να ψαχνω στο ιντερνετ για τον καρκινο του πνευμονα? ψαχνω και ελληνικες και ξενες στατιστικες και ειναι ολα πολυ μπερδεμενα και καποια αρθρα παρα πολυ παλια (10-15 χρονων)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kαπνιζει????????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Nα μη ψάχνεις στο ίντερνετ! Ασε που εκεί, ό,τι διαβάζεις (συμπτωματολογία κλπ) αυτομάτως το έχεις.
    Πληροφορήσου από τον γιατρό καλύτερα. Μακριά από τέτοια!
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  5. #5
    Οχι! το εχει κοψει εδω και 13-14 μηνες.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    aμα το χει κοψει φαινετε καπως καλυτερη η προοπτικη..

  7. #7
    Γενικα ειναι πολυ καλα ψυχολογικα και σωματικα απλως εγω φοβαμαι με αυτα που διαβαζω και της στατιστικες.Jackie εχεις δικιο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    To google δεν μπορει να διαγνωσει. Και γω εκει εψαχνα οταν ειχα κατι και παθενα πανικο. Μην το ξανασυμβουλευτεις...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by venom View Post
    To google δεν μπορει να διαγνωσει. Και γω εκει εψαχνα οταν ειχα κατι και παθενα πανικο. Μην το ξανασυμβουλευτεις...
    σωστος. οταν δεν υπαρχει αλλη επιλογη να εισαι αισιοδοξος.

  10. #10
    Εχετε δικιο δεν πρεπει να ψαχνουμε στο ιντερνετ για της ασθενειες ουτε να βγαζουμε διαγνωση στον εαυτο μας με βαση το google (το εκανα παλια αυτο στον εαυτο μου).Την παρασκευη που θα μας ερθει να κανουμε την αξονικη.Οταν παρουμε τα αποτελεσματα θα σας πω και τα νεα και ευχομαι να πανε ολα καλα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    αν ειναι πολυ καλα ψυχολογικα μην φοβασαι η καλη ψυχολογια βοηθαει στη κατασταση του.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    Επειδή την έχω ζήσει την ιστορία με τον καρκίνο στην οικογένεια μου,αν οι εστίες εξαφανιστούν δεν υπάρχει όντως λόγος να ανησυχείτε.
    Μια κουβέντα είναι θα μου πεις δεν γίνεται να μην ανησυχείς αλλά να πάρεις και λίγο κουράγιο απο αυτό το γεγονός ότι οι γιατροί σασ λένε πώς όλα πάνε καλά.
    Πίστεψέ με δεν θα δίσταζαν να σου πουν την αλήθεια για αυτούς είναι απλά η δουλεία τους.
    Και σε μας η μορφή του καρκίνου ήταν σπάνια και πολύ επιθετική και όμως η επέμβαση πήγε καλά και εδώ και 4 χρόνια πάμε μια χαρά.Ο φόβος πάντα θα υπάρχει αλλά όσο είναι καλά παίρνουμε και εμείς κουράγιο να συνεχίσουμε.

  13. #13
    Χιλια ευχαριστω Gravity! σου ευχομαι να σε καλα εσυ και η οικογενεια σου!

  14. #14
    Καλημερα! σημερα καναμε την αξονικη και Δευτερα πρωι θα εχουμε τα αποτελεσματα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    209
    ολα καλα θα πανε! θα το δεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβαμαι
    By revithokeftes in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 22-06-2015, 00:31
  2. Φοβαμαι :/
    By Atyxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-01-2013, 01:39
  3. φοβαμαι!!!
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-2013, 20:19
  4. Φοβάμαι…
    By papg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-03-2009, 14:44
  5. Φοβάμαι..
    By Στέλλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 27-09-2007, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •