Πρόσκληση σε γάμο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686

    Πρόσκληση σε γάμο!

    Μια συμμαθήτρια μου παντρεύτηκε πρόσφατα. Εγώ και αυτή κάναμε παρέα αλλά σταματήσαμε να βγαίνουμε για κάποιο διάστημα. Στο γάμο λοιπόν ενώ κάλεσε μια κοινή μας συμμαθήτρια αυτήν και την οικογένειά της εμένα δεν με κάλεσε παραμόνο όταν της είπα εγώ (εξαιτίας της βλακείας που με δέρνει- το μετάνιωσα τώρα) να με καλέσει αλλά μου είπε αρχικά μην έρθεις στο γλέντι γιατί είναι περιορισμένος ο αριθμός των καλεσμένων και ο Άρης (ο άντρας της) δεν μπορεί να τον πληρώσει επιπλέον άτομα και μετά με προσκάλεσε και στο γλέντι. Εγώ παρόλα αυτά πήγα (το μετανιώνω τώρα) και της πήρα και δώρο. Από ότι κατάλαβα αυτή η φίλη μου δεν με αγαπάει και πάντα εγώ την έπαιρνα τηλέφωνο να δω τι κάνει εκείνη ποτέ. Αποφάσισα λοιπόν να ξεκόψω μαζί της, να μην της ξαναμιλήσω αν και την έχω φίλη στο φβ. Ποια η γνώμη σας; Δεν ήτανε απαίσια η συμπεριφορά της και δεν συνεχίζει να είναι; Με αυτήν την φίλη μου δεν μαλώσαμε και δεν παρεξηγηθήκαμε ποτέ αν και είχα την αίσθηση ότι με ζηλεύει γιατί με πήγαινε κόντρα ορισμένες φορές.











    9

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Δεν ξέρω ποιος μπορει να είναι ο λόγος αλλα ναι, φάνηκε καθαρά ότι δε θέλει. Και λάθος που της το πρότεινες μονη σου, αλλα καμιά φορά πάνω στην αθωότητα μας δεν αντιλαμβανόμαστε τα αισθήματα του άλλου. Δεν πειράζει μη νιώθεις άσχημα, αλλα απο δω και πέρα καλο θα ηταν να τηρήσεις την ιδια σταση!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Lamya View Post
    Δεν ξέρω ποιος μπορει να είναι ο λόγος αλλα ναι, φάνηκε καθαρά ότι δε θέλει. Και λάθος που της το πρότεινες μονη σου, αλλα καμιά φορά πάνω στην αθωότητα μας δεν αντιλαμβανόμαστε τα αισθήματα του άλλου. Δεν πειράζει μη νιώθεις άσχημα, αλλα απο δω και πέρα καλο θα ηταν να τηρήσεις την ιδια σταση!
    Γιατί όμως δεν με θέλει; Τι της έκανα; Είναι χαζή έτσι δεν είναι;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Μπορει να είναι κι αυτό που είπες οτι σε ζηλεύει,αφου λές οτι σου πήγαινε κόντρα. Το εχω ζήσει κι εγω με παιδική φίλη που μετα με έκανε πέρα γιατί μεγαλοπιάστηκε. Ηταν πάντα σνόμπ απο μικρά που ήμασταν αλλα πίστευα ότι εμένα μ'αγαπούσε. Τι να κάνουμε;; ετσι ειν' η ζωή...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Ε ναι σιγά να μην κάτσω να σκάσω. Νομίζει ότι μεγαλοπιάστηκε πήρε εκεί έναν χλεχλέ! μπορεί να έβγαλε κακία γιατί αυτή παντρεύτηκε ενώ εγώ όχι και νομίζει ότι είναι ανώτερη για αυτό που παντρεύτηκε

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Κι αυτό παίζει... μερικές φορές δε μπορεις να καταλάβεις πως λειτουργεί το μυαλό μερικών ανθρώπων. Μπορει ανέκαθεν να υπήρχε μια αντιπάθεια και τώρα που παντρεύτηκε θεώρησε ευκαιρία να σου μπεί στο μάτι μ'αυτό τον τρόπο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Αντιπάθεια γιατί να υπάρχει δεν την έκανα ποτέ τίποτα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ξεχασε το , Ολγα , δεν αξιζει νασχολεισαι . Πηγες και το δωρακι σου , φερθηκες ως κυρια . Δεν ειναι φιλη σου η κοπελα .

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    O / H φίλος είναι κάτι πολύ πιό βαθύ. Δεν είναι μόνο μια απλή επικοινωνία.

    Α, και ξέχνα τους/τις παλιούς συμμαθητές. Έχουν τραβήξει το δρόμο τους πια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Εντάξει όλα αυτά αλλά τι την πείραζε να με καλέσει στο γάμο εφόσον μάλιστα την έπαιρνα τηλέφωνο εγώ πάντα (όχι αυτή) να δω τι κάνει; Αυτό από μέρους της δείχνει να μην με υπολογίζει καθόλου και εγώ δεν την θεωρώ φίλη μου, φίλη μου ίσως γνωστή μου. 'Αλλα στους γάμους δεν καλείς και κάποιους γνωστούς μόνο τους πολύ κολλητούς; Δλδ γιατί έπρεπε να πέσω εγώ τόσο χαμηλά;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν επεσες εσυ χαμηλα , Ολγα , μια χαρα φερθηκες . Μην ξεχνας οτι μπορει ο αντρας της να εχει τον πρωτο λογο , και για να μην πληρωσει παραπανω , αφου μαλλον δεν εχει , τετοιες εποχες ιδιως , μπορει να ζητησε απ την γυναικα του , να κανει περικοπη απο τους καλεσμενους .

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αντιπάθεια γιατί να υπάρχει δεν την έκανα ποτέ τίποτα
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν επεσες εσυ χαμηλα , Ολγα , μια χαρα φερθηκες . Μην ξεχνας οτι μπορει ο αντρας της να εχει τον πρωτο λογο , και για να μην πληρωσει παραπανω , αφου μαλλον δεν εχει , τετοιες εποχες ιδιως , μπορει να ζητησε απ την γυναικα του , να κανει περικοπη απο τους καλεσμενους .
    Επειδή είπες παραπάνω ότι σε ζήλευε όταν κανατε παρέα,γι'αυτο το είπα. Αλλα και απ'την άλλη αυτό που λέει ο Macgyver ειναι σωστό,μπορει να της ζητησε ο άντρας της να κάνει περικοπές κι απλά να ήθελε να αποφύγει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Πάντως η στάση της είναι παρεξηγήσιμη για μένα, δεν είναι; Εγώ παρεξηγήθηκα!

  14. #14
    Και εμενα η αδερφη μου οταν παντρευτηκε καλεσε μια παιδική της φιλη και αυτη δεν ηρθε. Η φιλη της εξαφανιστηκε και δεν ειπε ποτε τιποτα.
    Εκτοτε η αδερφη μου δε της ξανα μιλησε.

    Θελω να πω οτι αυτα γινονται. Ηταν μαπα η φιλη σου, ξεπέρνα την :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Αυτό θα κάνω θα την ξεπεράσω!

Similar Threads

  1. Προβληματα στο γαμο μου
    By Angenik in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 27-04-2015, 21:59
  2. Αγχος για το γαμο μου!!
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2013, 18:16
  3. Ανοιχτη προσκληση για βελτιωση της διαθεσης
    By howtodream8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 08-04-2013, 05:47
  4. Πρόσκληση για signles
    By vader in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 18-02-2009, 15:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •