Ούτε Γραμμάριο επάνω μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408

    Ούτε Γραμμάριο επάνω μου.

    Συγγνώμη προπάντων δεν θέλω να προκαλέσω θέμα ζήλιας σε άτομα που ότι και να φάνε πέρνουν κιλά. Αλλά υπάρχει και η κατηγορία μου που ότι και φάω δεν βάζω γραμμάριο. Είμαι 21 χρονών 57 κιλά με 1,70 ύψος. Είμαι (και συνεπώς φαίνομαι) πάρα πολύ αδύνατος. Από όσο έχω δει στον εαυτό μου παίρνω γύρω στο 1 κιλό τον ενάμιση χρόνο και αν. Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους όπως διατροφές κλπ για να πάρω σωστά κιλά και όχι τοπικά αλλά μάταια. Μέχρι και στα λιπαρά (πίτσες, γύρους, γαριδάκια κλπ) είχα πέσει ένα διάστημα να τρώω συνέχεια κάτι που ΔΕΝ μου πρόσφερε τελικά τίποτα και μου χάλασε και το στομάχι. Εν τω μεταξύ να πω πως δεν τρώω θα είμαι ψεύτης γιατί τρώω πολύ. Παραπάνω πολλές φορές από όσο χρειάζεται ένας οργανισμός. Είχα μπει και στο σύστημα να τρώω το βράδυ και να ξαπλώνω κατευθείαν (δικιά μου ιδέα) γιατί είχα ακούσει ότι όλο αυτό το φαί γίνεται λίπος). Μάταιο και αυτό και τώρα υποφέρω από παλινδρομήσεις. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... Μάλλον δεν υπάρχει λύση...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    φιλε εισαι ιδανικοσ για γυμναστηριο θα τρωσ οσο θελεισ και θα κανεισ βαρη και θα βαλεισ μυσ και λιποσ
    και θα γινεισ γαματοσ προσοχη μη μπλεξεισ με συμπληρωματα διατροφησ αποψη μου ειναι οτι δεν κανουν καλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Συμφονω! να τρως και να κανεις body building.Θα εχεις μεγαλους μυς και δεν θα φαινεσαι πολυ αδυνατος αλλα μακρια απο συμπληρωματα οπως ειπε ο/η elis και φυσικα μακρια απο αναβολικα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εγω δεν ειπα να κανει μποντυ μπιλντινγκ ειπα να παει στο γυμναστηριο να μαθει πεντε ασκησεισ να τισ κανει χαλαρα
    οποτε μπορει και να τρωει οτι γουσταρει τωρα αμα θελει μπορει να παει και για γνωριμιεσ κι αυτο καλο θα τ κανει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    /η elis και φυσικα μακρια απο αναβολικα!


    Ασχετο απο το θεμα , αλλα επειδη γυμναζομαι απο το 1986 , βλεπω , σε αντιθεση με παλια , την συντριπτικη πλειοψηφια των νεων να χρησιμοποιουν αναβολικα . Εχουν εξαπλωθει σε απιστευτο βαθμο , και αν ρωτησω καποιον ' δεν φοβασαι τις παρενεργειες ' , ' μπα , με παρακολουθει αθλιατρος ' . Δυστυχως , δυστυχεστατα , bullet .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    venom , υπαρχουν σκονες bodubuilding ειδικα για weight gain . Δεν ειναι κακες , σιγουρα θα βαλεις κιλα , αν και παντα προτιμω τις φυσικες τροφες . Ξηρους καρπους τρωγε , υγιεις και παχυντικοι , οχι αλατισμενοι καυτα προτιμηση .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Εδω φοβαμαι να παρω ενα μυοχαλαροτικο για αναβολικα ουτε λογος. Το θεμα ειναι οτι θα παρω; εστω και μυς...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Συγγνώμη προπάντων δεν θέλω να προκαλέσω θέμα ζήλιας σε άτομα που ότι και να φάνε πέρνουν κιλά. Αλλά υπάρχει και η κατηγορία μου που ότι και φάω δεν βάζω γραμμάριο. Είμαι 21 χρονών 57 κιλά με 1,70 ύψος. Είμαι (και συνεπώς φαίνομαι) πάρα πολύ αδύνατος. Από όσο έχω δει στον εαυτό μου παίρνω γύρω στο 1 κιλό τον ενάμιση χρόνο και αν. Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους όπως διατροφές κλπ για να πάρω σωστά κιλά και όχι τοπικά αλλά μάταια. Μέχρι και στα λιπαρά (πίτσες, γύρους, γαριδάκια κλπ) είχα πέσει ένα διάστημα να τρώω συνέχεια κάτι που ΔΕΝ μου πρόσφερε τελικά τίποτα και μου χάλασε και το στομάχι. Εν τω μεταξύ να πω πως δεν τρώω θα είμαι ψεύτης γιατί τρώω πολύ. Παραπάνω πολλές φορές από όσο χρειάζεται ένας οργανισμός. Είχα μπει και στο σύστημα να τρώω το βράδυ και να ξαπλώνω κατευθείαν (δικιά μου ιδέα) γιατί είχα ακούσει ότι όλο αυτό το φαί γίνεται λίπος). Μάταιο και αυτό και τώρα υποφέρω από παλινδρομήσεις. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... Μάλλον δεν υπάρχει λύση...
    Μην αγχώνεσε. Τα καίει ο εγκέφαλος σου όλα. Μετά τα 35 θα αρχίσεις να παχαίνεις.

  9. #9
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Μην αγχώνεσε. Τα καίει ο εγκέφαλος σου όλα. Μετά τα 35 θα αρχίσεις να παχαίνεις.
    Εγω μετα τα 26 αρχισε ο μεταβολισμος μου να επιβραδυνεται αλλα ακομα ειμαι σταθερα στα 54 κιλα και ειμαι λαιμαργη! Mcgyver εχουν πεθανει πολλοι ανθρωποι απο αναβολικα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Εγω μετα τα 26 αρχισε ο μεταβολισμος μου να επιβραδυνεται αλλα ακομα ειμαι σταθερα στα 54 κιλα και ειμαι λαιμαργη! Mcgyver εχουν πεθανει πολλοι ανθρωποι απο αναβολικα.

    Στην Ελλαδα οχι , αλλα στην Αμερικη ναι , εκει παιρνουν την αυξητικη ορμονη με την σεσουλα . Εχω γνωστο φαρμακοποιο , και πουλαει φτηνη αυξ. ορμονη σε νεους , και κανει χρυσες δουλειες . Ετσι μουρχεται να τον καταγγειλω , αλλα δεν θαναι ο μονος . Αυτη ειναι η μαστιγα , οχι τα ναρκωτικα . Αλλα στις usa την θεωρουν πηγη νεοτητας , ειναι της μοδας . Τι να πω . Γιαυτο βλεπεις πολλους νεους τουμπανο , εμενα μου πηρε 15 χρονια για να φτιαξω τους μυς μου , και ο αλλος το κανει σε 2-3 με φαρμακα , μεγαλος πειρασμος , αν εχεις αγνοια .

    venom , ξηρους καρπους πολλους , παχαινουν , και μην αποκτησεις και καμμια χοληστερινη .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η σωστη κινηση ειναι να πας σε διατροφολογο και να ακολουθησεις τις οδηγιες του.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Μην αγχώνεσε. Τα καίει ο εγκέφαλος σου όλα. Μετά τα 35 θα αρχίσεις να παχαίνεις.
    Τι ενοεις τα καιει ο εγκεφαλος μου;;

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Τι ενοεις τα καιει ο εγκεφαλος μου;;
    Δε καίνε ενέργεια μόνο οι μύες. Και ο εγκέφαλος καίει σημαντικό ποσοστό ενέργειας. Είπες ότι είσαι 21. Σε αυτή την ηλικία ο οργανισμός σου τα καίει όλα.

    Πάντως πήγαινε σε ένα γαστρεντερολόγο, μήπως τα όργανα σου δεν απορροφούν σωστά αυτά που τρως.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Γειά κ από μένα!
    Βασικά νομίζω πως για αυτό που ρωτάς πρέπει να απευθυνθείς σε γιατρό να σου γράψει εξετάσεις να τσεκάρει αν όλα είναι οκ. Αλλά το θέμα που περιγράφεις δεν είναι καθόλου σπάνιο σε αγόρια της ηλικίας σου έτσι είναι κ 1 παιδικός φίλος μου κ ακόμα έτσι είναι (κοντεύει τα 35, είναι κ γιατρός άμα είχε κάτι θα το είχε ψάξει), είναι τόσο αδύνατος που νομίζεις πως θα σπάσει, παρ' όλο που τρώει ( α ρε τυχερέ, ρώτα με κ μένα που μου έχει κολλήσει το στομάχι στην πλάτη κ με ξεγελάω με νερό κ καφέ σκέτο!). Ενδέχεται να είναι ο μεταβολισμός σου τέτοιος ή το "σκαρί σου", κάποιοι άνθρωποι τρώνε τη μάνα τους κ τον πατέρα τους κ δεν παίρνουν γραμμάριο (έτσι ήταν η μαμά μου μέχρι τα 40) κ άλλοι είναι μπουκιά κ κιλό. Από την άλλη μπορεί αυτό από 1 ηλικία κ ύστερα να "γυρίσει" κ να βάζεις βάρος κανονικά. Πάντως να ξέρεις ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, οπότε ισορροπεί κ σε άλλο σημείο. Αυτό σημαίνει ότι αν σε δει γιατρός κ η διάγνωση είναι ότι δεν λείπει κάτι κ όλα νορμάλ, μη ζορίζεις το σώμα σου να ισορροπήσει σε σημείο διαφορετικό από εκείνο που το ίδιο επιλέγει. Κ πόσο μάλλον εάν το κάνεις τρώγοντας μ@λ@κίες. Κ επιβαρύνεσαι με βλαβερά συστατικά κ το στομάχι σου καταστρέφεις. Από παλινδρομήσεις ξέρω, έχω εδώ κ 10 χρόνια κ είναι πολύ μπελάς (βέβαια εμένα μου ανεβαίνει νερό, γιατί όλο νερό πίνω), αλλά πρόσεξε μη σου μονιμοποιηθεί το πρόβλημα γιατί μετά θα ταλαιπωρηθείς πολύ, θα πηγαίνεις να φας κ θα σου ανεβαίνουν όλα πάνω.
    1 άλλη λύση είναι να πλακωθείς στο γυμναστήριο κ να χτίσεις μυϊκή μάζα, γιατί όσο να 'ναι οι μύες προσθέτουν όγκο κ ξεγελάνε το μάτι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Τι ενοεις τα καιει ο εγκεφαλος μου;;

    Ο εγκεφαλος , αν και μονο 1.5 κιλα , καει τις πιο πολλες θερμιδες απο ολα τα οργανα του σωματος , και ειναι ενα κομματι λιπαρης ουσιας .

    Αμα λειτουργει βεβαια ( οχι ο δικος σου ) !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ουτε ενα μυνημα δε ντρεπεστε;;
    By μανμαν in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 149
    Last Post: 17-05-2015, 16:29
  2. Ούτε κι εγώ ξέρω
    By Kaskoli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-2012, 01:32
  3. τα λεφτα δεν φτανουν ουτε για...χαμογελο!
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 26-03-2012, 12:34
  4. Ολοκληρη η ψυχολογικη γκαμα επανω μου
    By Euthivolos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 14-01-2012, 23:36
  5. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •