Μολις σηκωθω απο τον υπολογιστη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408

    Unhappy Μολις σηκωθω απο τον υπολογιστη

    Καλησπερα σε ολους. Εχει το τελευταιο διαστημα που μολις σηκωνομαι απο τον υπολογιστη με πιανει απιστευτο αισθημα παλμων με ζαλη ταση λιποθυμιας(το πιο εντονο αισθημα) και αποπροσωποποιηση. Βεβαια αυτο κραταει λιγα λεπτα. Ειναι ομως φρικτο. Προσπαθω να βρω τροπους να αποβαλω την απροσωποποιηση αλλα δυσκολευομαι. Η μονη περιπτωση που ενοιωσα ΤΕΛΕΙΑ ηταν οταν νοσηλευομουν στο νοσοκομειο και ηταν να κανω μαγνητικη. Και επειδη ηταν η πρωτη φορα και χεστικα πανω μου μου εδωσαν μισο λεξοντανιλ. Και ενοιωθα σαν μικρο παιδι που δεν εχει τιποτα. Δεν ειναι η λυση ομως το ηρεμηστικο. Τι να κανω; ωρρες ωρες απελπιζομαι. Και προπαντως φοβαμαι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να περιορισεις την χρηση υπολογιστου . Μαλλον το αιμα ' ανεβαινει ' στο κεφαλι , λογω αυτοσυγκεντρωσης στην οθονη , και οταν σηκωνεσαι , παθαινεις καποιου ειδους ορθοστατικης υποτασης , νομιζω . Και η πολυωρη χρηση οθονης προκαλει παρομοια συμπτωματα , ιδιως αν ειναι μικρη . Εγω αμα κατσω και διαβαζω την οθονη πανω απο μια , μιαμιση ωρα , ζαλιζομαι ουτως η αλλεως .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Κοιτα πολλες φορες συμβαινει και στα 5λεπτα αν πχ σηκωθω να πιω νερο. Κ η οθονη μ ειναι 23αρα. Αλλα αυτα π ειπες ειναι πολυ λογικα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Και επειδη ηταν η πρωτη φορα και χεστικα πανω μου μου εδωσαν μισο λεξοντανιλ.
    αν ενα πραγμα βλεπεις οτιι δε σε βοηθαειι να το σκεφτεσαι μη το σκεφτεσαι πολυ καμια φορα το να διακοπτεις τις σκεψεις σου οταν βλεπεις οτι δε σε βγαζουν καπου βοηθαει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Venom , κι εγω , καμμια φορα , αν κι εχω μεγαλη οθονη , απο την αφοσιωση στην οθονη , οταν σηκωθω , παραπαταω κανα βημα . Δεν ξερω τι φταιει .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν ενα πραγμα βλεπεις οτιι δε σε βοηθαειι να το σκεφτεσαι μη το σκεφτεσαι πολυ καμια φορα το να διακοπτεις τις σκεψεις σου οταν βλεπεις οτι δε σε βγαζουν καπου βοηθαει!
    Ναι μιλαμε για ηρεμιστικο οχι για τροπο χαλαρωσης. Δεν γινεται να τα αρχισω απο τωρα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Venom , κι εγω , καμμια φορα , αν κι εχω μεγαλη οθονη , απο την αφοσιωση στην οθονη , οταν σηκωθω , παραπαταω κανα βημα . Δεν ξερω τι φταιει .
    Μπορει να ειναι λογο ορθοστατικη υποτασης.

  8. #8
    Εγω οταν καθομαι πολυ ωρα στον υπολογιστη ζαλιζομαι και μου ερχεται εμετος.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δε μπορω να καταλαβω γιατι μεγαλωνουν συνεχεια τις οθονες εκτος οτι ειναι υπερβολικη πλεονεξια ετσι κουραζει κ τα ματια ειδικα αν εχει κ εντονα χρωματα χωρις λογο... τωρα αν βλεπεις καπια ποιοτικη φωτογραφια η ντοκυμαντερ εχουν καπιο νοημα τα χρωματα αλλιως δεν εχουν στο τελος ετσι οπως πανε θα βγειτε εξω απο το σπιτι για να μπουν μεσα οι οθονες

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Να πάρετε γυαλιά με φίλτρο οθόνης και να τα φοράτε όταν χρησιμοποιείτε τις οθόνες.
    Κάντε μια βόλτα σε οφθαλμίατρο ! Τα μάτια είναι πολύτιμα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Να πάρετε γυαλιά με φίλτρο οθόνης και να τα φοράτε όταν χρησιμοποιείτε τις οθόνες.
    Κάντε μια βόλτα σε οφθαλμίατρο ! Τα μάτια είναι πολύτιμα !
    Σε δυο οφθαλμίατρους που ρώτησα μου είπαν ότι (εφόσον δεν έχουν πρόβλημα τα μάτια σου) δεν πειράζει η οθόνη. Εκτός είπαν αν κάθεσαι ένα 24ωρο.

Similar Threads

  1. Μόλις χώρισα.
    By mparmpouni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 50
    Last Post: 13-09-2014, 05:58
  2. Παιχνίδι για τον υπολογιστή.
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 20-03-2012, 02:40
  3. Μόλις χώρισα...
    By melissa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2011, 19:03
  4. Μολις βρηκα ενα bug!
    By Boltseed in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-2008, 22:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •