παρακαλω για γρηγορη απαντηση...zolotrin vs seroxat
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    παρακαλω για γρηγορη απαντηση...zolotrin vs seroxat

    Εγω διαταραχη πανικου με μια μορφη αγοραφοβιας..κανω ψυχοθεραπεια κ η γιατρος μου πρότεινε να παρω τα ζολοτριν 25μγ ημερησίως...επειδη ομως ειμαι αρνητικη με ολα τα χάπια μεχρι και ντεπον 2 μηνες τωρα τα κοιταω κ δεν τα παιρνω...μου ειπε να παρω το σεροξατ σε μορφη σιροπιου για να το βαζω στο χυμο κ να μην νιωθω οτι καταπινω χαπια...απ οτι διαβασα ομως το σεροξατ ειναι πιο επικίνδυνο οσων αφορα παρενεργειες..απο τις εμπειριες σας τι προτεινεται;Υ.Γ σεροξατ μ ειπε 5μγ ημερισιως

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by Μερμηγκας View Post
    Εγω διαταραχη πανικου με μια μορφη αγοραφοβιας..κανω ψυχοθεραπεια κ η γιατρος μου πρότεινε να παρω τα ζολοτριν 25μγ ημερησίως...επειδη ομως ειμαι αρνητικη με ολα τα χάπια μεχρι και ντεπον 2 μηνες τωρα τα κοιταω κ δεν τα παιρνω...μου ειπε να παρω το σεροξατ σε μορφη σιροπιου για να το βαζω στο χυμο κ να μην νιωθω οτι καταπινω χαπια...απ οτι διαβασα ομως το σεροξατ ειναι πιο επικίνδυνο οσων αφορα παρενεργειες..απο τις εμπειριες σας τι προτεινεται;Υ.Γ σεροξατ μ ειπε 5μγ ημερισιως
    Εγώ είχα πάρει το σεροξατ παλιότερα (πόσα mg δεν θυμάμαι) και δεν είχα παρενέργειες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Δεν εχω παρει και εγω αντκαταθλιπτικα, ομως εχω υποχονδριαση και τωρα μου γραψανε τα σιπραλεξ. Μια απο τ ιδια και εγω το σκεφτομαι να τα παρω!!!

  4. #4
    Εμενα σοφακι οσοι εχουν παρει μου λενε οτι οταν θα τα παρω θα μετανιωσω που το καθυστερουσα..εχω πειστει πλεον στο να τα παρω...βεβαια θα δωσω περοσσοτερη βαρυτητα στη ψυχοθεραπεια κ το φαρμακο θα το παρω καθαρα για υποβοηθημα..δηλαδη για να αποφυγω αυτα τα πισωγυρισματα κ την απογοητευση..καθε φορα ελεγα οτι το ξεπερασα και μετα ξανα..δε παει αλλο ομως..αυτη τη φορα επιμενει πολυ...απλα με μπερδεψε κ δε ξερω ποιο να διαλεξω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παιρνω 20 mg , το θεωρω καλο ,, χτυπαει και το αγχος , αλλα προσοχη , σε τετοια δοση , που ειναι νορμαλ προκαλει ανικανοτητα και γινεται εθισμος , ειναι το μονο αντκθλκο που εχει γινει θεμα ο εθισμος του . Οποιοδηποτε αλλο ανκτθλκο τοκοψα ευκολα , αυτο δυσκολευομαι .

  6. #6
    Αυτο διαβασα κ εγω και μιλησα μ ενα θειο μου γιατρο και μου ειπε το ζολοτριν και να μην σκεφτομαι καν ν αλλαξω..αλλα η αλήθεια ειναι οτι το σιροπακι θα το κατεβαζα ποιο ευκολα..εμενα για σεροξατ μου ειπε 5μγ και θα δουμε αν μετα απομκαιρο χρειαστει για 10..οχι παραπανω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τα 10 μγ κοβονται αρκετα ευκολα ........παραπανω αρχιζουν τα παρατραγουδα .

  8. #8
    Λεω να παρω το ζολοτριν τελικα χωρις αλλες αποφυγες...το προτιμω απ το να εχω τον κινδυνο του εθισμου..ευχαριστω για τις απαντησεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    τι γίνεται παιδιά πως παει; εγω ξεκινησα χτες τα σιπραλεξ, θα κάνει η μαμά μου μια σοβαρή επέμβαση και επειδή είμαι χάλια ψυχολογικά αποφάσισα να τα πάρω για να είμαι πιο λειτουργική. Αλλά κλασσικά ανησυχώ μήπως έχω παρενέργειες. Φοβάμαι μήπως προκαλούν μακροπρόθεσμα ασθένειες. Εχω νοσοφοβία.

  10. #10
    Για πες ρε σοφακι πως παει;ειχες καμια παρενεργεια τελικα;εγω ακομα να ξεκινησω.... :P θελω ομως..γενικα ειμαι μια χαρα απλα συνεχιζω να μην απομακρυνομαι απ το σπιτι κ θελω διακοπεεεεες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παιρνω 20 mg , το θεωρω καλο ,, χτυπαει και το αγχος , αλλα προσοχη , σε τετοια δοση , που ειναι νορμαλ προκαλει ανικανοτητα και γινεται εθισμος , ειναι το μονο αντκθλκο που εχει γινει θεμα ο εθισμος του . Οποιοδηποτε αλλο ανκτθλκο τοκοψα ευκολα , αυτο δυσκολευομαι .
    ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΓΤ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΙ
    ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by Μερμηγκας View Post
    Για πες ρε σοφακι πως παει;ειχες καμια παρενεργεια τελικα;εγω ακομα να ξεκινησω.... :P θελω ομως..γενικα ειμαι μια χαρα απλα συνεχιζω να μην απομακρυνομαι απ το σπιτι κ θελω διακοπεεεεες
    τα πηρα για 4 μερες αλλα τα εκοψα γιατί ειχα κατι περιεργες κενωσεις ηταν βυσσινι και διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει το χαπι σπανια αιμοραγιες του γαστρεντερολογικου. Μπορει να ητανε τυχαιο γιατι ειχα πιει χυμο πατζαρι του εμποριου. Αλλα κοβωντας τα χαπια σταματησε και το συμπτωμα οποτε δεν ξερω τι απο τα δυο φταιει. Σκεφτομαι ομως να τα ξαναπαρω για να δω αν θα εχω παλι το ιδιο.

Similar Threads

  1. Γρηγορη εκσπερματωση
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 23-09-2014, 15:54
  2. Παιδια ΣοΣ γρηγορη απαντηση σας παρακαλω
    By KARMA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-2014, 13:54
  3. zolotrin trileptal
    By ioannaocd in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2011, 15:07
  4. zolotrin αντικαταθλιπτικο
    By d_o in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2011, 13:04
  5. Xanax και Zolotrin. Τι ξέρετε;
    By dcdvag in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-01-2011, 11:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •