ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11

    ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ.
    ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΝΙΩΘΩ ΣΥΧΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ (ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ). ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΕΤΑΡΙΖΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΒΛΕΦΑΡΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣΠΑΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ (ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΝΟΥΝ). ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ: ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΤΡΙΨΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΚΛΗΡΥΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Πολλές φορές οι σπασμοί ωφείλονται στην αφυδάτωση. Πίνεις γενικά νερό; και όταν λέω πίνεις ενοώ τουλάχιστον δυο ποτήρια. Αν αλλιώς πάνε σε ένα γιατρό και κάνε εξετάσεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Πολλές φορές οι σπασμοί ωφείλονται στην αφυδάτωση. Πίνεις γενικά νερό; και όταν λέω πίνεις ενοώ τουλάχιστον δυο ποτήρια. Αν αλλιώς πάνε σε ένα γιατρό και κάνε εξετάσεις.
    γεια σου VENOM, νερο πίνω κανονικα , οποτε θα παω για εξετασεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    408
    Ωραια! Οποτε μην δηλητηριαζεις τον οργανισμο σου και φτιαχνεις σεναρια για το αν εχεις κατι. Ηρεμια και θετικη σκεψη βοηθανε πολυ!
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  5. #5
    Σπερα Ρωξη...Οπως ειπε και ο Venom δεν χριεαζεται να κανεις σεναρια.....Σιγουρα θα ηταν καλο να κανεις καποιες εξετασεις..Τωρα αυτο που θα σου πω εγω ειναι ο,τι οι σπασμοι διακρινονται σε μυικους και νευρωτικους....οι μυικοι σπασμοι ειναι απολυτως φυσικοι,και προερχονται απο,μεγαλη ενταση-ασκηση των μυων και κανουν ολο το σωμα να τρεμει....Τωρα οι νευρωτικοι ειναι απο τα νευρα ,σαφως παιζει ρολο και το αγχος κατι παραπανω δεν ξερω....Προσπαθησε να πινεις αρκετο νερο,να μην κουραζεσαι παρα πολυ και να εισαι ηρεμη.....Τελος η ελειψη σιδηρου,και ο υπερβολικα πεσμενος αιματοκριτης ισως ειναι ενα μια απο τις αιτιες που εχεις τα παραπανω...Αυτα γιατρος δεν ειμαι,ελπιζω να βοηθησα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    paidia sas eyxaristw olous gia tis apanthseis, me vohthate poli. tha kanw exetaseis gia na figw apo thn ipopsia.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Κάπου κεντρικά και παραθαλάσσια
    Posts
    22
    Ρωξάνη εσένα σου έρχονται και φεύγουν ή παραμένουν;κ γώ ζω με τον φόβο της ΣΚΠ εδώ και έξι μήνες.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Have_Faith View Post
    Ρωξάνη εσένα σου έρχονται και φεύγουν ή παραμένουν;κ γώ ζω με τον φόβο της ΣΚΠ εδώ και έξι μήνες.
    KALHSPERA Have_Faith, και γω απο τον Νοέμβριο εχω τα μουδιάσματα, αλλα τα αποδίδω (εν μέρη) και στο αγχός λογω σχολής και δεν είναι δυνατα

  9. #9
    και γω ακριβως τα ιδια που περιγραφεις Ρωξανη.
    Ειχα για 2 βδομαδες σπασμο στο κατω βλεφαρο,και εδω και μια βδομαδα μ φυγε και ηρεμησα λιγο,αλλα τωρα μολις που ειμαι στη δουλεια και αγχωθηκα υπερβολικα με κατι με ξαναπιασε...
    γαμω την τυχη μου...

    επισης σπασμους στο σωμα σε διαφορα σημεια εχω κι εγω κατα καιρους...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Κάπου κεντρικά και παραθαλάσσια
    Posts
    22
    εμένα αρχικά ήταν έντονα,τώρα έχουν μειωθεί,αλλά παραμένουν!έχω απελπιστεί

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    geia sou agaphte/th unbreakable, se katalavainw apolita. prospathise na xalarwseis (kai gw ayto prospathw oso mporw) kai an deis na epimenoun gia meres h vdomades, tote gia kalo kai gia kako phgaine sto giatro. opws eipe enas filos parapanw na skeftesai thetika.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    se niwthw Have_Faith. an sou simvei tipota asinithisto (pou na mn soy symvei ennoeitai!!!!!!!!!!) kalo tha htan na episkefteis ton giatro.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Κάπου κεντρικά και παραθαλάσσια
    Posts
    22
    Θα βρείς την ιστορία μου,παρακάτω,λέγεται 6 μήνες δεν ξέρω τι συμβαίνει.Βασικά δεν φαίνεται όλο το πόστ μου και δεν ξέρω γιατί.Έχω πάει στον γιατρό.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    geia sou Have_Faith diavasa thn istoria soy, pistevw oti ayto sou simvainei epeidh agxwnesai, mporeis na zhthseis kai deyterh iatrikh gnomh (kai trith).

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    11
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΩΣΩΜΑΤΙΚΑ.

Similar Threads

  1. Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί!
    By LORA17 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1041
    Last Post: 17-01-2024, 21:23
  2. ΣΠΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
    By ΡΩΞΑΝΗ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-2015, 19:05
  3. συνεχεις σπασμοι
    By Unbreakable in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2015, 00:26
  4. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 23:36
  5. Δε μου αρέσει το σώμα μου
    By marilena97 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 24
    Last Post: 10-07-2013, 16:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •