Συναισθηματική υπερφαγία.......!!! - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 90 of 90
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #77
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Μαριπόζα εγώ παίρνω ψυχιατρικά φάρμακα, καλά που μου το 'πες για αυτά που έπαιρνες εσύ να μην τα πάρω ποτέ! Βασικά άμα παίρνεις για πολύ καιρό φάρμακα όπως εγώ, λογικό να σου πειράξουν τα όργανα, και πρέπει να αρχίσω γυμναστική, αλλιώς βλέπω να παθαίνω έμφραγμα....Πάντως από χτες ίσως επειδή μείωσα και τα φάρμακα πριν λίγες μέρες και τώρα έφυγε η ουσία μάλλον, πεινάω λιγότερο και έχω αντέξει μέχρι στιγμής, αλλά έφαγα εχτές αρκετό τυρί με υψηλά λιπαρά, ξεχάστηκα. Και το πρωί είχα φάει κάτι πίτες. Πάντως για τα φρούτα λυπάμαι που σου έλειψαν τόσο πολύ, εμένα δεν μου άρεσαν, προτιμούσα τα γλυκά, αλλά τώρα που τα αποφεύγω τα δεύτερα, θα τρώω και απ' αυτά. :P Εύχομαι περαστικά στο πρόβλημα.

    Έλις δώσε!

  3. #78
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    pilow μου καλημερα
    αν κ εχουν περασει μέρες που δεν εχει ποσταρει κανεις εδω, εγω ελπίζω οτι θα το δεις το ποστ μου.
    δεν ξερω να σου προτεινω καμια διαιτα, γιατι καμια δεν ευοδωσε σε μενα. οταν θελω να κάνω την "βρωμια" μου θα την κάνω ...ο κοσμος να γυρισει αναποδα δε με νοιαζει. Ημουν ..ειμαι και θα είμαι πάντα τσουπωτη..και μου αρεσει... μου αρεσει να τρωω καλα οταν δεν ειμαι καλα, μου αρεσει να τρωω καλα οταν ειμαι καλα..
    φετος δεν πήγα διακοπες και ειπα ...θα ξεκουραστω και θα φαω καλα και ας πάρω κιλα..και απο σεμπτ. μαζευομαι...
    αν μαζευτω καλως...αν οχι..οχι ..
    απο την στιγμη που δεν κυνδυνευει η υγεια μας δεν βρισκω κανεναν μα κανεναν σοβαρο λόγο να υποφερω αλλο επ αυτου του θεμματος.
    ολοι θα σου λενε μπουχουχου και πρεπει να χασεις κιλα γιατι πως θα βρεις αντρα κ τετοιες μαλακιες ...
    σε ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ πως δεν υπάρχει προβλημα σε αυτον τον τομεα. δεν εχω συντροφο για αλλους λόγους ..αλλα πάντα ειχα επιτυχίες με το αλλο φυλλο και ας μην το εβλεπα.. υπάρχουν αντρες που θελουν ξανθιες μελαχρινες λεπτες κοντες ψηλες και ναι και μπαμπατσικες.
    στο σστερεοτυπο της μπάρμπη μονο εμεις οι γυναικες τσιμπάμε σαν κοροιδα. και πιστεψε με εχω γνωρισει πολλες μπάρμπη στη ζωη μου που δεν βρισκουν συντροφο, ενω θελουν και αντρες που δεν βρισκουν συντροφο, ενω θελουν και καθε γυναικα θα ηταν τυχερη να ειναι μαζι τους αλλα δεν το βλέπουν και ολα αυτα για εναν και μονο λόγο... γιατι πιστευουν πως δεν μπορουν να βρουν .
    στη φαση που ειμαι δεν μπορω να ρισκαρω να βρω συντροφο ...γιατι εχω πολλα θεματα να λύσω και δεν με παιρνει για αλλα. καθε απογοητευση με στελνει στις 7 πυλες της κολάσεως μια ωρα αρχίτερα. θελω πρωτα να ισορροπίσω μεσα μου. γιατι αλλιως θα κρεμαστω πάνω στον πρωτο που θα βρεθει διαθεσιμος και μετα φυσικα θα με στειλει και πολυ καλα θα κάνει γτ δεν ειναι φυσιολογικο να κουβαλάνε αυτο το τεραστειο ψυχικο βαρος.τα εχω κουβαλήσει και εγω στο παρελθον κ ξερω ποσο δυσβασταχτο και απαισιο ειναι.εφευγα... νυχτα ..και δεν κοιτουσα πίσω μου ... οσο και αν τον ηθελα στην αρχη μετα ΞΕΝΕΡΩΝΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!!
    αν θελω σεξ βρισκω , αν θελω ραντεβου βρισκω αν θελω σχεσουλα βρισκω και ολοι βρισκουμε αν θελουμε ασχετως σωματοτυπου..οκ δεν πάω στα φετονια ... αλλα ετσι και αλλιως δεν ειναι ο τυπος μου, τι να τον κανω τον αντρα που περναει 50 ωρες την ημερα στον καθρευτη του..εγω θελω να κοιταζει εμενα...βεβαια και να ηθελα δεν θα ειχα καμια περιπτωση επιτυχιας εκει διοτι τα φετονια θελουν φετονια και ειναι λογικο ... δεν πας 5 ωρες να κωλοχτυπιεσαι στο γυμναστηριο καθε μερα για να εχεις επιτυχιες στις μπαμπάτσικες αλλα στις λεπτες γυμνασμενες...
    αν λοιπον τσιμπας με τετοια στερεοτυπα .. εχεις χασει το παιχνιδι απο την αρχη. που δεν το πιστευω ..σε κοβω για πιο εξυπνη ο καθενας στα κυβικα του.
    διαφωνω με τις φωτογραφιες στα ντουλαπια..ελεος ρε παιδια... σιγα μην βαλω και γουρουνια να φυλανε το ψυγειο. το σουβλάκι οταν το τρως χωρις τυψεις ειναι πιο ωραιο και εχει μονο 2 θερμιδες...με τυψεις εχει 4 εκατομυρια αυτο λέω εγω.
    κατσε κουκλα μου στον καθρευτη σου, δες τις ματαρες σου ...τις χειλαρες σου... τις καμπύλες σου,οτι εχεις τελοσπάντων δες τι χρειαζεται να κάνεις για να τα αναδειξεις...οπως ολες οι γυναικες τονιζουμε τα ωραια στοιχεια μας ..χωρις να κουραζόμαστε να κρυψουμε τα υπόλοιπα..γιατι δεν κρυβονται ουτε με κελεμπια...και γιατι να κρυφτουν δηλαδη..οταν βλέπω μπαμπατσικη γυναικα να μην ξερει πως να ντυθει ή να βαφτει επειδη νομιζει οτι ετσι και αλλιως ειναι ασχημη ...θελω να βρισω τις φιλες της και την μανα της γιατι απο αυτες ξεκιναει το κακο.
    με το που σε δουν σου λένε "παχυνες" σαν να λένε εχει σκατα η μουρη σου και μια κουραδα αχνιστη θα κυλισει και θα πέσει στο παπουτσι μου.λες και φταιμε εμεις που οσο και αν λιμοκτονουν, ο γκομενος τους την κερατωνει με οτι σαβουρα βρει μπροστα του!
    καπου ειχα ακουσει ..κ δεν θυμαμαι που..αλλα συμφωνω 100%
    δεν υπάρχει ομορφη η ασχημη γυναικα, υπάρχει η περιποιημενη και η απεριποιητη.
    αν θες βοηθεια στυλιστικη ή οτιδηποτε σε αυτον τον τομεα ..με χαρα να βοηθησω... ;)

  4. #79
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Με συγχωρείς πολύ που θα διαφωνήσω αλλά εγώ θέλω να βρω άντρα για να στηρίζομαι (και να τον στηρίζω αν χρειαστεί) και όχι κάτι ψεύτικο μόνο για να περνάμε την ώρα μας ή μόνο για το σεξ. Επιπλέον προσωπικά έχω 0 επιτυχίες, αν εξαιρέσουμε ένα μικρό φλερτ, δεν με θέλει κανένας. Και βλέπω άλλες με τα μισά χαρίσματα ή και λιγότερα από τα δικά μου και τους έχουν 10-10 αν αυτό δεν είναι αδικία τι είναι; Θα μου πεις τις απατάνε. Τι να σου πω δεν ξέρω, εγώ θέλω να αδυνατίσω για να έχω αυτοπεποίθηση και επιτυχίες αν γίνεται και μετά βλέπουμε για άντρα. Θέλω πολύ κάποιον και στενοχωριέμαι κάθε μέρα γι'αυτό το θέμα επειδή είμαι μόνη μου όλη μου τη ζωή σχεδόν........άλλες δεν αντέχουν μέρα χωρίς σχέση, εγώ άντεξα όλη μου τη ζωή.....βάσανο αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς, υπομονή μέχρι να πεθάνω........

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by pillow View Post
    Με συγχωρείς πολύ που θα διαφωνήσω αλλά εγώ θέλω να βρω άντρα για να στηρίζομαι (και να τον στηρίζω αν χρειαστεί) και όχι κάτι ψεύτικο μόνο για να περνάμε την ώρα μας ή μόνο για το σεξ. Επιπλέον προσωπικά έχω 0 επιτυχίες, αν εξαιρέσουμε ένα μικρό φλερτ, δεν με θέλει κανένας. Και βλέπω άλλες με τα μισά χαρίσματα ή και λιγότερα από τα δικά μου και τους έχουν 10-10 αν αυτό δεν είναι αδικία τι είναι; Θα μου πεις τις απατάνε. Τι να σου πω δεν ξέρω, εγώ θέλω να αδυνατίσω για να έχω αυτοπεποίθηση και επιτυχίες αν γίνεται και μετά βλέπουμε για άντρα. Θέλω πολύ κάποιον και στενοχωριέμαι κάθε μέρα γι'αυτό το θέμα επειδή είμαι μόνη μου όλη μου τη ζωή σχεδόν........άλλες δεν αντέχουν μέρα χωρίς σχέση, εγώ άντεξα όλη μου τη ζωή.....βάσανο αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς, υπομονή μέχρι να πεθάνω........
    και βεβαια να βρεις αυτο που θες, εγω και εσυ δεν ειμαστε στην ιδια κατασταση..και δεν το ειπα για να κανεις κατι τετοιο και εσυ αλιμονο...ουτε φυσικα για να στο παιξω απελευθερωμενη και δηθενιες , απλα για να καταλάβεις ποσο (κατ εμε) λαθος είναι το σκεπτικο οτι μονο αν ζυγιζεις τοσο μπορεις να εχεις επιτυχίες.
    και κατα τα λεγομενα σου, δεν ειναι οτι εχεις 0 επιτυχίες στους αντρες.γιατι οπως ειπες δεν θα δωσεις σημασια σε καποιον που του αρεσεις αλλα μεχρι εκει.θελεις (και καλα κανεις )κατι πιο σοβαρο αρα
    εχεις 0 επιτυχίες στην αγαπη... εκει χαιρω πολυ εγω εχω μειον 40000000000
    και φυσικα αν σε χαλαει τοσο ο σωματοτυπος σου και θες να το αλλαξεις να το κανεις..αλλα οχι γιατι εισαι μονη.. το κινητρο αυτο αν μη τι αλλο ... παντα για μενα σου μιλάω ...εφερνε τα απολυτως αντιθετα αποτελέσματα.
    με ειχε ψιλοτρελανει ολη αυτη η ιστορια και εμενα καποτε..και οχι επειδη ειχα κανενα προβλημα εγω...αλλα γιατι μου το παρουσιαζαν ως προβλημα ολοι οι αλλοι...και μαλιστα οι πιο δικοι μου ανθρωποι. μια χρόνεια καθημερινη πλύση εγκεφαλου... για το "καλο μου" σε αναληθειες και αναμασημενες κονσερβες και στερεοτυπα.
    μεχρι που εφτασα στον πάτο και ειπα σιιιιχτιιιρρρ πια με τρελανατε καθικια κοιτα που με φτασανε και γυρισε το ματι μου φιλεναδα.
    ενας σοφος ελεγε "αμφισβητησε τα πάντα" ...τα πιο δεδομενα... περασα στην 2η εφηβεια μου.
    με ποναει και εμενα που ειμαι μονη μου, που δεν εχω εναν ανθρωπο να κουρνιασω και ενα κουτσουβελακι να καλο-κακομαθω μεχρις εσχατων να το πλημυρισω με αγαπη να νομιζει οτι ο κοσμος του ανηκει και οτι μπορει να γινει οτι θελει στην ζωη του
    αυτο με ποναει πολυ... αλλα δεν φταινε τα κιλα μου σε αυτο... τα μυαλα μου που τα στραπατσαρισαν για το "καλο" μου φταινε.
    ...και εγω νομιζα οτι δεν με ηθελε κανενας και δεν εβλεπα την μυτη μου..και αυτοι ακομα που ειχα σχεση νομιζα οτι δεν με ηθελαν...γιατι αν με ηθελαν θα εκαναν εκεινο και το αλλο και δως του αναλυση στην αναλυση στην αναλυση..ουτε σκαννερ τοση λεπτομερεια
    αλλα θα σου βαλω μια ασκηση ..την οποια την εκανα και εγω και με βοηθησε πολυ. παρατηρησε τις γυναικες γυρω σου, εξω στο δρομο, κοιταξε τες καλα ( με τροπο ) δες πως ντυνονται πως βαφονται πως κινουνται στον χορο, πως ειναι χτενισμενες αν ειναι ομορφες ..αν νιωθουν ομορφες γιατι νιωθουν ομορφες...αν νιωθουν ασχημες και γιατι ,δες ολες τις ηλικιες και ολα τα κιλα
    φτειαξε μια ΔΙΚΗ σου θεση για το τι σημαινει ομορφια..ακομα και αν δεν σου αρεσει η απαντηση...αλλα να ειναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!
    γραψε σε ενα κομματι χαρτι τι ειναι ομορφια για σενα ΤΩΡΑ ..και οσο περναει ο καιρος ... ξανακοιτα το χαρτι και ξαναγραψε μετα απο λίγο καιρο.
    δεν εχεις τιποτα να χασεις..το πολυ πολυ να μην σε βοηθησει ..ο καθενας εχει τον δρομο του...αλλα αν θες...δοκιμασε....και εδω ειμαστε ;)

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΕΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #82
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    https://www.youtube.com/watch?v=eOuJD43u-MI για πάρτη μας μωρε!!!

  8. #83
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΕΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
    χαχαχα..σε αυτο παιζει να εισαι ο μονος στον πλανητη που το πιστευει αυτο....ελα τι σου βρηκα να δια να ευθυμησωμεν εν χρηστω αδερφε https://www.youtube.com/watch?v=rXXzH9oo178

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΑΖΑ ΠΑΛΙ ΤΟ 2007 ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΥΑΛΑ ΚΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ
    ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΟΠΔΗΜΗΣΩ ΣΕ ΤΟΠΟ ΧΛΟΕΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ
    ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΡΟΤΑ ΚΛΠ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #85
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΑΖΑ ΠΑΛΙ ΤΟ 2007 ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΥΑΛΑ ΚΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ
    ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΟΠΔΗΜΗΣΩ ΣΕ ΤΟΠΟ ΧΛΟΕΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ
    ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΡΟΤΑ ΚΛΠ
    οκ ηρθε η ωρα για να βγαλω τα μεγαλα οπλα!!!https://www.youtube.com/watch?v=DQGxqTOgT58

  11. #86
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    (Καταλάθος)
    Last edited by Deleted240217a; 20-08-2015 at 21:32.

  12. #87
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    pillow πως πας ακολουθείς διατροφή; Όχι δίαιτα διατροφή... Έχει υπάρξει ημέρα που να έχεις χάσει το στόχο σου, να έχεις απογοητευτεί κτλ; Ο εγκέφαλος πλέον έχει αποδεχθεί τη διατροφή και έχει απορρίψει το ψυγείο;

    Εύχομαι ο εγκέφαλος σου να τα έχει αποδεχθεί... Αν έμπαινα τον Ιούλιο θα σου έγραφα αυτό και το αφήνω για την οποιαδήποτε γυναίκα η οποία δεν έχει τη ψυχική δύναμη να ξεκινήσει. Θα καταλάβει γιατί γίνεται αυτό και πως αντιμετωπίζεται...

    Θέλεις να σου πω πως έφτιαξα μια φίλη μου στην Αγγλία; Πήγαμε σε ένα γραφίστα μια ολόσωμη φώτο και εκείνος με photoshop την έφτιαξε όπως εκείνη επιθυμούσε τον εαυτό της. Τύπωσε αφίσσες τον ίδιο της τον εαυτό και γέμισε το σπίτι της. Εσύ αυτή τη στιγμή έχεις διδάξει τον εγκέφαλο σου στο παραμικρό να στρέφεται στο ψυγείο το οποίο ψυγείο, έχει πάντα αυτό που νομίζει ο εγκέφαλος σου πως είναι η λύση. Ο εγκέφαλος πως λειτουργεί; Φαντάσου ένα χωράφι με ψηλές μαργαρίτες και εσύ αναγκαστικά για να βρεθείς στο σημείο που θέλεις και πηγαίνεις συνεχώς, γιατί εκεί μένεις, να διασχίζεις αυτό το χωράφι, από το ίδιο σημείο. Όσο το διασχίζεις τόσο περισσότερο γίνεται πιο εύκολη η δίοδος και ανοίγει μονοπάτι, ώστε να βρεθείς στο επιθυμητό σημείο δηλαδή στο σπίτι. Το ξέρεις το σωστό ποιο είναι, αλλά υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια. Ο δρόμος του σωστού, είναι απάτητος, ο δρόμος του ψυγείου είναι διάπλατα ανοιγμένος. Πρέπει λοιπόν να καταπολεμήσεις αυτόν τον ανοιχτό δρόμο, με κάποιο δρόμο που θα έχει την ίδια δυναμική για τον εγκέφαλο. Πρέπει λοιπόν ο εγκέφαλος να εκπαιδευθεί σε κάτι νέο. Πρέπει να λαμβάνει ένα σήμα το οποίο θα επικαλύπτει το διάπλατο μονοπάτι. Αυτός ο τρόπος στη περίπτωση σου είναι ένας και μοναδικός. Θα κάνεις μία βόλτα στο σπίτι σου και θα κατεβάσεις ότι κάδρα, φωτογραφίες, πίνακες έχεις!

    Πας σε ένα γραφίστα με μια φωτο και σου φτιάχνει το τέλειο για ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟ σώμα με photoshop. Έχει σημασία αυτό που σου λέω, δεν θα αποφασίσει ο γραφίστας, θα αποφασίσει ο δικός σου εγκέφαλος το σώμα που θελεις. Θα εκτυπώσεις τόσες αφίσσες όσες χρειάζεται το σπίτι σου. Γιατί το κάνεις αυτό;;;

    Για να μάθει ο εγκέφαλος τη καινούργια σου επιθυμία.Δεν θα μου βλέπεις τηλεόραση, δεν θα μπαίνεις στο διαδίκτυο, δεν θα εμφανίζεσαι μπροστά σε καθρέφτη. Το μόνο που θα κάνεις θα είναι να διαβάζεις βιβλία, να ακούς μουσική και να βλέπεις στους τοίχους το καινούργιο σου εαυτό. Το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω. Και αν γίνεται να μην βγαίνεις και καθόλου από το σπίτι ακόμα καλύτερα και να βγαίνουν οι άλλοι ή να σου κάνουν άλλοι τις δουλειές. Κάποια στιγμή ο εγκέφαλος σου θα σου φωνάξει ένα δυνατό μάσα ΤΕΛΟΣ και τότε θα πας σε ένα διατροφολόγο ο οποίος θα λαμβάνει υπ' όψιν του την αγωγή που ακολουθείς να σου βγάλει πρόγραμμα. Και θα του πεις το εξής: Εγώ δεν θέλω δίαιτα πες του, θέλω διατροφή, τη γνωρίζεις τη διαφορά ποια είναι πες του; Θα σου βγάλει ένα πρόγραμμα διατροφής πρόσεξε σκοπός είναι ο οργανισμός και το μυαλό σου να ακολουθήσει το συγκεκριμένο μοτίβο εφόρου ζωής.

    Και εγώ θα είμαι εδώ του χρόνου το επόμενο Πάσχα όχι αυτό που έρχεται να μου δείξεις την αληθινή φωτογραφία του εαυτού σου!

    Γυναίκα θέλω τώρα τη θέλω δυστυχώς δεν γίνεται. Θα δώσεις το χρόνο που χρειάζεται ο εγκέφαλος σου, για να σε οδηγήσει σε αυτό που πρέπει να κάνεις.

  13. #88
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    11
    Στις διατροφικες διαταραχες ειναι συνηθως το αντιθετο απο αυτο που νομιζουμε. Δηλαδη, καποιος θελει να χασει κιλα/να εχει ωραιο σωμα γιατι πιστευει οτι αυτο θα του δωσει αυτοπεποιθηση. Ομως συμβαίνει ακριβως για τον αντιθετο λογο. Νιωθεις ανασφαλεια για με τον εαυτο σου και η εξωτερικη εικονα του σωματος σου ειναι μια "δικιολογια" για το πραγματικο προβλημα. Καθε φορα που τρως και νιωθεις ,ισως μετα, τυψεις ουσιαστικα επιβεβαιωνεις την αποψη που εχεις για τον εαυτο σου. Οτι δεν τον αγαπας. Και με το φαι ο εσωτερικος κοσμος ( ανασφαλειες κλπ) ερχεται προς τα εξω.
    Ο εγκέφαλος εχει πολλες αμυνες εναντιον αυτων που πληγωνουν πολυ. Πχ, φοβασαι οτι κανεις δεν σε αγαπαει, ή οτι κανενας δεν θα σε θελει ποτε κλπ, ετσι ο εγκεφαλος δημιουργει μια αμυνα για να επιβιωσει, αποσπαση για να αντεξει αυτες τις σκεψεις. Και ριχνει την ευθυνη στο προβλημα με το σωμα. Οτι δηλαδη καποιος δεν σε θελει εξαιτιας του σωματος σου, οχι εξαιτιας μιας μεγαλυτερης φοβιας, του οτι κανεις μπορει να μην σε αγαπησει γιατι εισαι εσυ. Ενας αντιπερισπασμος αν θες.
    Δεν σε ξερω, οποτε δεν θελω να βγαζω συμπερασματα, αλλα το λεω για καλο. Ελπιζω να μην σε ενοχλουν αυτα.
    Νομιζω εαν μαθεις να αντιμετωπισεις τον φοβο της απόρριψης καταματα θα ειναι ενα μεγαλο βημα. Παντα οταν κραταμε κατι κακο που ξερουμε οτι δεν ειναι για εμας, να ξερεις παντα μας δινει και κατι που χρεαιζομαστε. Αν δεν σου εδινε κατι δεν θα το ειχες αναγκη. Ισως σου δινει την ασφαλεια αυτη, οτι αμα σε απορρίψει καποιος φταιει η εξωτερικη εμφανιση, κατι που ξερεις αλλαζει πιο ευκολα, απο το γεγονος να μην σε θελει καποιος εξαιτιας του ιδιου σου του εαυτου.
    Οσο για διαιτα, και να ησουν ακριβως στα κιλα που θες, να ειχες το τελιο σωμα, παλι το συναισθημα θα ηταν ιδιο με τωρα.
    Δυστυχως η ευτυχως πρεπει να γινομαστε λιγο πιο εγωιστες για να επιβιωνουμε. Ολοι απορριπτονται, ακομα και εαν ειναι "τελειοι". Οταν καποιος σε απορριπτει ακομα καλυτερα, γιατι δεν χρειαζεσαι τετοιο ατομο εξαρχης στην ζωη σου. Δες το απο την αλλη πλευρα, εφυγε και σου αδειασε την γωνια πριν χρειαστει να τον αδειασεις εσυ

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    παιδια εγω που με το παραμιρο ξερναω? και οχι δεν το προκαλω εγω

    @πιλ σορυ για το οφτοπικ

  15. #90
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Παιδια πολυ ωραιες οι τελευταιες συμβουλες, τωρα τις ειδα, εστω και τωρα, ποτε δεν ειναι αργα, το δημοσιευω για να τις δουν κι οι αλλοι, γιατι ειναι πολυ χρησιμες!!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. υπερφαγια
    By bee100 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 21
    Last Post: 23-11-2013, 21:12
  2. Υπερφαγία
    By whitecandle in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 85
    Last Post: 20-07-2012, 11:59
  3. ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ
    By minaspap in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 02-09-2011, 15:21
  4. ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΥΠΕΡΦΑΓΙΑ/ΑΦΑΓΙΑ
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 75
    Last Post: 07-05-2011, 08:52
  5. Υπερφαγία
    By natasaxaxi in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 08-04-2011, 19:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •