Αδυναμία,ζάλη,τάση για λιποθυμία!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 90
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Φιλαρακι ακριβως τα ιδια..εχω και εγω καθε μερα ζαλη ..αδυναμα ποδια και βαρυ κεφαλι..πηγα σε νευρολογο και μου εδωσε norgesic για τον αυχενα ..αλλα και παλι τα ιδια..και εμενα μου ερχοντε τασεις λιποθυμιας μερικες φορες..αλλα την παλευω..απο το αγχος ειναι ολα.δυστυχως σε διαλυει
    Andreas7 έχεις και εσύ πρόβλημα με τον αυχένα?Εγώ που έχω σοβαρο πρόβλημα όταν είναι σε έξασρη ο πονός ζαλίζομαι συνέχεια....Άστα...Και αισθάνομαι και αδυναμία. Εσύ πώς είσαι????

  2. #17
    Κανε καμια γενικη αιματος μηπως εχεις πεσμενο αιματοκριτη. Προκαλει αυτα τα συμπτωματα απ οτι ξερω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Κανε καμια γενικη αιματος μηπως εχεις πεσμενο αιματοκριτη. Προκαλει αυτα τα συμπτωματα απ οτι ξερω
    Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι όλες καλές. Στον αυχένα έχω τρεις κήλες δίσκου εκ των οποίων η μία πιέζει το νωτιαίο μυελό. Και έχω και ευθειασμό επίσης. Είναι σίγουρα από εκεί. Σκέψου εκανα πέρσι και μαγνητική εγκεφάλου για να μου φύγει η ιδέα μήπως είναι τίποτα άλλο. Το πρόβλημα το έχω από πέρσι τέτοια εποχή. Συν το άγχος....από πέρσι και αυτό.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Frozen78 View Post
    Andreas7 έχεις και εσύ πρόβλημα με τον αυχένα?Εγώ που έχω σοβαρο πρόβλημα όταν είναι σε έξασρη ο πονός ζαλίζομαι συνέχεια....Άστα...Και αισθάνομαι και αδυναμία. Εσύ πώς είσαι????
    Καλησπερα ..εγω εκανα μια ακτινιγραφια αυχενα αλλα δεν βρηκανε τιποτα..θελω να κανω και μια μαγνητικη αλλα λεφτα δεν υπαρχουνε τωρα.

    Ειμαι σιγουρος πως οι ζαλαδες μου ειναι πιο πολυ ψυχολογικες παρα παθολογικες. και η αδυναμια μου στα ποδια..

    Μακαρι να περασουν ολα γρηγορα γιατι εχω κουραστει πραγματικα..βαρεθηκα να ειμαι αγχωμενος και να ερχοντε κρισεις πανικου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Καλησπερα ..εγω εκανα μια ακτινιγραφια αυχενα αλλα δεν βρηκανε τιποτα..θελω να κανω και μια μαγνητικη αλλα λεφτα δεν υπαρχουνε τωρα.

    Ειμαι σιγουρος πως οι ζαλαδες μου ειναι πιο πολυ ψυχολογικες παρα παθολογικες. και η αδυναμια μου στα ποδια..

    Μακαρι να περασουν ολα γρηγορα γιατι εχω κουραστει πραγματικα..βαρεθηκα να ειμαι αγχωμενος και να ερχοντε κρισεις πανικου.
    Οι δικές μου είναι και ψυχολογικές και από τον αυχένα....Παθαίνεις συχνά κρίσεις πανικού?

  6. #21
    Quote Originally Posted by Frozen78 View Post
    Οι δικές μου είναι και ψυχολογικές και από τον αυχένα....Παθαίνεις συχνά κρίσεις πανικού?

    Ναι αμε..εγω εχω και αγοραφοβια.σημερα πηγα ενα φιλαρακι σε μια εταιρεια να δωσει μια συνεντευξη και ημουνα στην τσιτα ολη την ωρα μεσα στην εταιρεια καθως περιμενα
    ενοιωθα ζαλαδες αδυναμα ποδια ..μολις τον φωναξανε να δωσει συνεντευξη εγω πηγα στο αμαξι και εκατσα και περασανε..

    Ψυχολογικο ειναι ολο αυτο που τραβαω..αστα με εχει κουρασει πολυ φιλαρακι

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Ναι αμε..εγω εχω και αγοραφοβια.σημερα πηγα ενα φιλαρακι σε μια εταιρεια να δωσει μια συνεντευξη και ημουνα στην τσιτα ολη την ωρα μεσα στην εταιρεια καθως περιμενα
    ενοιωθα ζαλαδες αδυναμα ποδια ..μολις τον φωναξανε να δωσει συνεντευξη εγω πηγα στο αμαξι και εκατσα και περασανε..

    Ψυχολογικο ειναι ολο αυτο που τραβαω..αστα με εχει κουρασει πολυ φιλαρακι
    Δηλαδή εσένα αυτές οι ζαλάδες είναι η κρίση πανικού??

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Ναι αμε..εγω εχω και αγοραφοβια.σημερα πηγα ενα φιλαρακι σε μια εταιρεια να δωσει μια συνεντευξη και ημουνα στην τσιτα ολη την ωρα μεσα στην εταιρεια καθως περιμενα
    ενοιωθα ζαλαδες αδυναμα ποδια ..μολις τον φωναξανε να δωσει συνεντευξη εγω πηγα στο αμαξι και εκατσα και περασανε..

    Ψυχολογικο ειναι ολο αυτο που τραβαω..αστα με εχει κουρασει πολυ φιλαρακι
    Και εμένα με έχει κουράσει απίστευτα...άστα..Εσύ ακολουθείς κάποια φαρμακευτική αγωγή?

  9. #24
    Quote Originally Posted by Frozen78 View Post
    Και εμένα με έχει κουράσει απίστευτα...άστα..Εσύ ακολουθείς κάποια φαρμακευτική αγωγή?
    Φιλε μου παιρνω μισο χαπι remeron για τον υπνο γιατι δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ πεταγομουνα επανω μολις πηγαινα να γλαρωσω..κατι αλλο οχι

    αλλα αμα συνεχιστει αυτο θα παω στον γιατρο μου και θα του πω να μου δωσει κατι..εσυ παιρνεις??

    Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν θελω να παιρνω φαρμακα γιατι και εγω φοβαμαι για τις παρενεργειες αλλα αμα συνεχιστει αυτο θα παρω τι να κανουμε

    τοσος κοσμος παιρνει..ο πατερας μου παιρνει λεξοτανιλ εδω και 40 χρονια περιπου συνεχομενα δεν εχει παθει κατι εως τωρα.

    Υπομονη φιλε και ολα θα μας πανε καλα που θα παει θα το νικησουμε!!!
    Last edited by andreas7; 30-07-2015 at 23:44.

  10. #25
    Κυριο και συνηθως μονιμο συμπτωμα του αγχους ειναι η ασταθια σαν να ζαλιζεσαι και να νομιζεις οτι θα λυπωθημησεις..ετσι νιωθω σχεδον καθε μερα απλα οταν απο εξωτερικους παραγοντες αγχωνομαι περισσοτερο το παθαινω πιο εντον
    α... Προσπαθησε να κανεις λιγο περπατημα η τρεξιμο..ειναι σαν να χτυπαει λαθος τ καμπανακι κυνδινου μας και να θελουμε να τρεξουμε..για αυτο και οι παλμοι ανεβαινουν ..το κεφαλι σφιγγει οι αναπνοες ειναι πιο γρηγορες ζαλιζομαστε...κτλ. Κτλ. Στην ουσια εχει χςλασει το καμπανακι μας ..οπωςδηποτε στο γιατρο θα ελεγα να σ δωσει θεραπεια ..χανεις τη ζωη σ ετσι..ταλαιπωρεισαι αδικα ..ειχα φτασει σε σημειο να κοιμαμαι με τα ρουχα για να τρεξω στ νοσοκομειο και μονη μ ουτε για μπανιο δεν πηγαινα.. Ειναι βασανιστικο .. Μετα πηρα την αγωγη μου α τικαταθλιπτικα και κανενα για υπνο και τωρα νιωθω σχεδον ενας φυσιολογικος αΝθρωπος ...αυτο που εχουμε δεν περναει κατα 99 %..πρεπει να αποδεχτεις δυστυχως οτι θα ζησουμε με αυτο ..πιστη στο θεο και δυναμη ψυχης ..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    [QUOTE=γελα πολυ;548905]Κυριο και συνηθως μονιμο συμπτωμα του αγχους ειναι η ασταθια σαν να ζαλιζεσαι και να νομιζεις οτι θα λυπωθημησεις..ετσι νιωθω σχεδον καθε μερα απλα οταν απο εξωτερικους παραγοντες αγχωνομαι περισσοτερο το παθαινω πιο εντον
    α... Προσπαθησε να κανεις λιγο περπατημα η τρεξιμο..ειναι σαν να χτυπαει λαθος τ καμπανακι κυνδινου μας και να θελουμε να τρεξουμε..για αυτο και οι παλμοι ανεβαινουν ..το κεφαλι σφιγγει οι αναπνοες ειναι πιο γρηγορες ζαλιζομαστε...κτλ. Κτλ. Στην ουσια εχει χςλασει το καμπανακι μας ..οπωςδηποτε στο γιατρο θα ελεγα να σ δωσει θεραπεια ..χανεις τη ζωη σ ετσι..ταλαιπωρεισαι αδικα ..ειχα φτασει σε σημειο να κοιμαμαι με τα ρουχα για να τρεξω στ νοσοκομειο και μονη μ ουτε για μπανιο δεν πηγαινα.. Ειναι βασανιστικο .. Μετα πηρα την αγωγη μου α τικαταθλιπτικα και κανενα για υπνο και τωρα νιωθω σχεδον ενας φυσιολογικος αΝθρωπος ...αυτο που εχουμε δεν περναει κατα 99 %..πρεπει να αποδεχτεις δυστυχως οτι θα ζησουμε με αυτο ..πιστη στο θεο και δυναμη ψυχης ..[/QUOTE

    Καλημέρα! Πόσο καιρό ακολουθείς φαρμακευτική αγωγή?

  12. #27
    κανα 2 χρονια...βεβαια κανονικα στο εξαμηνο αν εισαι καλα τα κοβεις και ξαναρχιζεις αν νιωσεις οτι δεν εισαι καλα σε συννενοηση με τ γιατρο σ παντα... εσυ λογικα κανα 6 μηνο θα χρειαστεις για πρωτη φορα.. δεν ξερω βεβαια και ποσο αγχος εχεις συσσωρευσει..αυτα θα στα πει ο ειδικος.. παντος ολα αυτα ειναι συμπτωματα αγχους καθαρα για μενα...μη σκας!!!

  13. #28
    την ωα τησ κρισης προσπαθησε να μη δινεισ σημασια στ συμπτωμα και σκεψου κατι οπου σε κανει χαρουμενο..π.χ. το κατοικιδιο σου..ασε τη κριση να κανει τη δουλεια της και σε ενα μισαωρο βαρια 40 λεπτο θα εχει περασει ..απλα θα εχεις καποια σχεδον μονιμα πραγματα...π.χ ζαλη ελαφρια και λιγο πιο γρηγορους παλμους..κ αυτο γιατι ειμαστε μονιμα αγχωμενοι απλα οχι στ σημειο που μασ πιανει και η κριση..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by γελα πολυ View Post
    την ωα τησ κρισης προσπαθησε να μη δινεισ σημασια στ συμπτωμα και σκεψου κατι οπου σε κανει χαρουμενο..π.χ. το κατοικιδιο σου..ασε τη κριση να κανει τη δουλεια της και σε ενα μισαωρο βαρια 40 λεπτο θα εχει περασει ..απλα θα εχεις καποια σχεδον μονιμα πραγματα...π.χ ζαλη ελαφρια και λιγο πιο γρηγορους παλμους..κ αυτο γιατι ειμαστε μονιμα αγχωμενοι απλα οχι στ σημειο που μασ πιανει και η κριση..
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
    Γίνεται να μου στείλεις το mail σου να επικοινωνήσουμε?
    Αν θέλεις φυσικά!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    100
    γελα πολυ φαίνεται να ξέρεις πολλά για τις κρίσεις πανικού.πολύ ενημερωμένη είσαι.Μπράβο.
    Όντως η ζωή γίνεται μαρτύριο κάποιες φορές όταν δεν παίρνεις αγωγή.
    Το λέω αυτό από προσωπική εμπειρία.4 χρόνια τα παλεύω χωρίς φάρμακα(εκτός από λεξοτανίλ για έκτακτες περιπτώσεις) και πολλές φορές νιώθω ότι δεν αντέχω άλλο.
    Πολύ όμως λένε ότι η αγωγή καλύπτει μόνο τα συμπτώματα και όταν την σταματάς είναι σαν να βρίσκεσαι ξανά στο σημείο που ξεκίνησες.
    Επίσης γιατί είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν περνάει κατά 99%.Αυτό ακούγεται πολύ απογοητευτικό.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ζαλη οταν ξαπλωνω!!!
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2017, 06:18
  2. Ζάλη εδώ και 2 χρόνια...
    By tzab in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 03-01-2014, 00:40
  3. ζάλη
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2013, 17:13
  4. γεια σας πος θα τη διοξο τη ζαλη;
    By manolhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-04-2012, 23:08
  5. η ζαλη ως συμπτωμα
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 03-09-2009, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •